Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

mukky
17. mar 2009

zuzajo aj ked by ti spapal vsetko,prve dni fakt po lyzickach,traviaci trakt dietatka si musi zvyknut.S tym vyhadzanim na tvaricke...moze sa jednat o alergiu na niektoru tuto potravinu ktoru si opisala.Odporucila by som Ti dat nieco upne ine,napr karfiol,brokolicu ci kalerab,ale len jeden druh po 3 dni a odsledovat si to.A nepridavaj ani zemiak a uvidis.Ak by si nevydela zlepsenie,navsteva lekara je nutna.

kisska
17. mar 2009

zuzujo ako pise mukky, treba to odsledovat, po ktorych potravinach sa ti maly vyhadzuje a tie treba opatrne, moze mat aj ine reakcie, ale zatial ich neuvidis. Aj novu potravinu po lyzickach... Neskor, ked budete mat odskusane 3-4 bezproblemove, tak mozes kombinovat a zvysovat davky, ale nove vzdy opatrne...
Tie, ktore sposobuju exem nedavaj aspon 2 tyzdne a potom ich skus znovu, ak sa to zopakuje, vyhod potravinu aspon na 6 mesiacov.

nelinka79
17. mar 2009

ahojte ako vidim zas ste toho popisali .. idem si to všetko precitat ale najskor hodim otazku lebo mi všetký prchnete do hajan..

ked idem dávat cuketu tak mam dat prec zrnka? a ked som davala mrkvicku tak ma zmiesat mrkvicku a cuketu alebo dat len zvlast cuketu?

nelinka79
17. mar 2009

no uz som to docitala a tak idem hlasit ako sme dnes papali.. no ziadna slava... kaja sice zjedla 20ml mrkvicky ale tie ksichty a vypluvanie vyzera ako keby som ju chcela otravit. popri tom sme zmenili tri polohy a nakoniec sme skoncili v pololezme na rukach a zacinali sme v skoro sede v lehatku. dufam ze sa rozpapa ☹ ...

kisska
17. mar 2009

ahoj neli - mlada cuketa vacsinou zrnka nema, ak nahodou ma take vacsie, ktore by mohli vadit, tak vybrat, inak netreba. Z tekvice, patizonu urcite ano 😉
Novu zeleninku mozes aj tak aj tak, zalezi od toho, ako sa ti mala tvari na nove chute. Ked nema problem, tak mozes zvlast, ked jej vadia, tak ich miesaj so zeleninkou na ktoru je uz zvyknuta a len zmensuj pomer 😉

mukky
17. mar 2009

kisska no tvoj maly je naaadherny 🙂 jeden z najkrajsich chlapcekov ktorych som videla,ma take modre ocka?? 🙂

patricia1971
18. mar 2009

ahojte,včera som nejako nemohla urobiť kuk,posr...sa mi tento notebook,tak vás idem čítať,aj potom urobím kuk do vašej témy 🙂

aj ja idem robiť dnes cuketu,mávam tam také malé jadierka,ja ich dávam preč.....šupnem tak potom ešte trošku kukuričky,mäsko a zemiačik.....mrkva má už týždeň pauzu,ale asi už ju sem tam aj dám 😉

saska.t
18. mar 2009

zuzujo - ja osobne si myslim ze tie vyrazky nebudu az taky problem myslim si ze len koza reaguje so slinami a papkou, ale ak nebude vyhadzany po celej tvari ale iba lokalne tak by to nemal byt problem ale samozrejme odsledovat to treba 😉 ak to bude stale iba lokalny problem tak by som to nejak vazne neriesila 😉

cessy
18. mar 2009

aj mne sa maly vyhadzal pri prvych prikrmoch, len take cervene bodky okolo pusinky, myslela som, ze to ma od mrkvi, ale po tyzdni to zmyzlo a mrkvu papame dalej 😉

zuzujo
18. mar 2009

Asi zkusim par dni jen kojit, jestli to zmizne, a pak zkusime prikrmy znova, ale bez mrkve. Myslite ze to pomuze? Jinak davate miminkam na tvaricky nejaky krem?

saska.t
18. mar 2009

zuzujo kludne davaj prikrmy dalej je zbytocne iba kojit kedze maly prikrmy neodmieta ale naopak. A mrkvu tiez kludne davaj to nemusi mat s mrkvou nic spolocne ako hovorim ja si len myslim ze je to reakcia slin papania s pokozkou 😉
Ano davam krem, rano sa umyjeme a nakremujeme a vecer tiez 😀

patricia1971
18. mar 2009

zuzujo aj moja malá bola vyhádzaná,ale na brade,na krku,tiež som myslela že zeleninka nám uškodila,ale nabehli sme ku kožnej a bol to nejaký lišaj....dala nám krém a pomohlo to.....ja ju natieram nejakou kyselinou mliečnou,to mi predpísala kožná a je to super...na kontrole nás pochválila,že sa to pekne zahojilo....ja som si myslela,že to je aj zo sliniek....no ale moja to mala dosť škaredé ☹

kisska
18. mar 2009

Ahojte- mukky dakujem, tie jeho oci mi robia najvacsie "starosti", baby na ne letia uz teraz a je jedno ci mlade, stare... uz sa tesim na pubertu 😉 😀

zuzujo skus ho natriet pred papanim, aby sa slinky nedostali az tak priamo na kozu. A ak to bude robit vsetka zelenina, tak to naozaj mozu byt slinky...

nelinka79
18. mar 2009

ahojte .. tak ja nemam z toho kajkiného papania dobrí pocit ☹ dnes som jej dala mrkvicku a cuketu ale vyraz tvare sa nezmenil. zjedla mozno dve lyzicky aj to s velkým divadlom a obcasným mrnkanim. zato ked zbadala flasu skoru zosalela od radosti. uz rozmyslam ci neskusim kupované alebo ovocie... ja neviem ona sa tvari ze to ma za trest ani naznak ze by jej chutilo. ☹

kisska
18. mar 2009

neli to chce trpezlivost, skus jej do toho primiesat trosku mliecka, ktore pije. Je to pre nu nova chut. UM byvaju zvycajne aj sladke, takze takato "nechutna" zeleninka v nej naozaj nadsenie nevyvola. Chce to len cas a doslednost, lebo ked si nezvykne aj na tuto chut, mozes skoncit len na sladkom ovoci a sladkych potravinach... Ale netreba ju nutit, ono sa to podda 😉

mukky
18. mar 2009

kisska ,no budete to mat tazke 😀 😀 a kto ma take modre oci..myslis ze to mu uz ta farba ostane alebo sa este zmeni?

kisska
18. mar 2009

mukky uz som mu zakazala menit farbu... farba je to jedine, co ma po mne, inak aj tvar, velkost a vsetko ostatne ma po tatovi, tak nech je aspon trochu vidiet, ze je moj 😉 😀

saska.t
18. mar 2009

neli kludne skus kupovane ked sa rozpapa pojde jej aj varene doma 😀

beruska2x
18. mar 2009

cauky 😉 tak obed docela dobry sas... bylo to trosku lepidlo ale asi mu to chutnalo.. kdyz bych to prisolila tak i me.. 😉
tak diky

kisska
18. mar 2009

my sme dnes mali na obed ryzu, ruzickovy kel, hrasok, masko a lyzica jogurtu. Bolo to celkom mnam, az na to, ze kel som vytiahla z mrazaku a po uvareni bol uuuplne gumeny 😒 , tak som mu ho nakoniec vyberala a maly mal len ryzu s hraskom... Ani mi nic nenechal 😉

kijonkova.k
18. mar 2009

zuzujo,asi to bude kontaktní.Maklá to měla taky ze začátku po ovoci,vždycky po svačince se jí kolem pusiny udělaly pupínky,pak to zase zmizlo.Nikde jsem s tím nebyla a už se jí to dávno nedělá. 🙂

saska.t
18. mar 2009

beru tak to som rada 😉
kiss ja vzdycky kel vyberiem a mixnem a ostatne len roztlacim a ten mixnuty kel k tomu zamiesam 😉

zuzujo
18. mar 2009

Ahojte holky, diky moc za prispevky. Saska, na tvoji radu pokracuji, bo malemu fakt chutna. Dneska uz treti den petrzel, tentokrat doma vareny.(a o dost chutnejsi nez ze sklenicky i kdyz je to BIO sklenicka)

Zda se, ze to podrazdeni mizi, dneska nadherne oteviral pusinku, skoro nic neslo vedle. A poctive mu nekolikrat denne natiram tvaricku. Zda se mi, ze ta mrkvicka je na pokozku dost agresivni. Vyzkousime ji zase, ale ted dam par dni pauzu, at to zmizi uplne. Nechtela bych, aby se mu to nejak rozlezlo.

Brou noc, odchazim padnout do bezvedomi 😀

nelinka79
18. mar 2009

ahojte ... ja asi vyskusam dat zeleninku kajke cez vacsiu dierku v dudli.. viem ze s lyzickou treba bojovat ale keby ste ju videli chuda. otvorenu pusinu a zeleninku schovanu pod jazykom a potom sup všetko von. ja fakt neviem normalne rozmyslam ze ked ju cez dudel priucim na novu chut tak potom jej to cez lyzicku uz bude chutit a bude sa viac snazit. celkovo mame problemy s papanim aj mliecka tak sa bojim aby sa mi nesekla a zas nebojkotovala aj mliecko..

mukky
18. mar 2009

nelinka je este malinka,vela som sa docitala o tom,ze niektore deti proste v tomto veku este nemusia byt na takuto tuhu stravu pripravene,nejde o to ze by jej nechutilo,aj zuvacie svaly nemusia byt este uplne vyvinute,co sa coskoro iste dozenie..ja by som odporucila aspon na 2 az 3 tyzdne skusit nepodavat prikrm.No ale skus sa poradit s pediatrickou,pokial ale nema stare komunisticke nazory a studuje nove informacie a metody,proste je v obraze 😀 😀 stravu flasou nepodavaj.

jankando
19. mar 2009

Nelinka
isto je este Karolinka malinka, mozes pockat s prikramami..my sme sice zacali od 5 mesiaca, ale ja som bola vela maminkami upozornena, ze nech sa nedam odbit. Prve vsetko vypluva, potom zje len trosinku, malicko, snad jednu lyzicku..ale treba mat trpezlivost , alebo pockaj este...
Ak kojis, tak pockaj, kludne do 6 mes ak nekojis, tak daj tomu este zopar tt..Niekde som citala, ze UM krmene deticky mozu zacinat od 5 mes s prikrmami, u kojench deti sa vrele doporucuje v 6 mes...
Ja som ale isla na to inak, chcela som , aby Sean aspon trosku poznal prve chut zeleninky, tak som mu sem tam natrela mrkvu, potom mrkvu s jablckom a z toho len stavicku, som mu davala, vela skoncilo na podbradnicku, ale vlastne som chcela, aby poznal ako taku chut mrkvy pred tuhym prikrmom.....
Teraz papkame vo velkom, najnovsie sme pridali i masko...chutilo asi viac ako cista zeleninka.. 😀 masozrutik moj...
a postupne chcem zacat i so sladkym na desiatu a potom potom neskor zacneme s ryzou.. 🙂
Nedavaj cez flasku, radsej pobojujj s lyzicou...
Uvidis, o chvilu bude jedosko veliky.. 😀 😉 😵

mukky
19. mar 2009

Jani pekne si to napisala a tesim sa ze super papkate 🙂

andilema
19. mar 2009

🙂

saska.t
19. mar 2009

zuzujo 😉 - len pokracujte pekne v papani, podla priznakov to naozaj vyzera len na lokalne podrazdenie, presli sme tym skoro vsetci 😉

neli urcite nie cez flasu radsej s prikrmami naozaj pockaj este ma cas papat, my sme boli od 3 mes. na UM a zacala som prikrmovat az na zac 6 mes. mala bola pripravena nemas sa kam ponahlat 😉

nelinka79
19. mar 2009

janka nasa kajka je na UM a doktorka nam uz kazala prikrmovat.

tak mi este budeme bojovat lyzickou a uvidime. ako dlho to trvalo asi vam?