Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

brisilda
5. okt 2010

gabika dik podla mna mu jedna mini lyzicka mrkvicky nemoze nikako uskodit 😉 planovala som ho zacat prikrmovat az v 7 mesiaci ale clovek mieni Pan Boh meni 😒 dieta ktore nepribera a casto papka tak moze zacat s prikrmom ved ako mu to moze uskodit? nijako ja vim nic nam neujde ale ani nic nepokazime 😉

zuzkat1
5. okt 2010

@brisilda jej teraz pozeram ze som dala preklep ze krasna🙂 pardon krasny je🙂 to ja uz tak zo zvyku, kedze mam babu🙂

lucikatn
5. okt 2010

@saska.t dakujem! Na zaciatok skusim tak ako pises a postupne budem pridavat.

cicimon
5. okt 2010

@zuzkat1 my tiez davame od zaciatku vigantol na lyzicke, ale lyzicka, jedla a ona este nejdu dokopy, aj ked robi pokroky 🙂

baby - mozem jeden den navarit viac mkvy so zemiakom a potom to rozdelit na 3 davky s tym, ze budu v chladnicke? (aby som nemusela varit kazdy den pol mrkvy a stvrt zemiaka)?

veronika2108
5. okt 2010

ahojte maminky,
chcem sa vas opytat, neviete kolko mliecka by malo rocne dietatko vypit?( od 8 mesiaca sme na sunari, mala sa sama odstavila ) U nas mi ho mala pije rano aj ked uz nie taku davku ako predtym a vecer mliecko na dobru noc. Hadam je to dost. Aj ked by som uz rano chcela davat normalne ranajky, ale asi este nie je nas cas.Pocas dna papame jogurt a chlebik so syrom a tak. Takze hadam tych mliecnych vyrobkov ma dost.
Dakujem za rady. Prajem pekny den 😉

gabika7706
5. okt 2010

@brisilda no ale z jednej mini lyzicky mrkvy sa Ti ani nenaje, tak naco potom prikrmovat? 😉 Ja viem, rozhodla si sa, OK, ale z vlastnej skusenosti viem, ze sa to da zvladnut aj bez prikrmovania.

gabika7706
5. okt 2010

@cicimon 3 dni by som uvarenu mrkvu a zemiak v chladnicke nedrzala

cicimon
5. okt 2010

@gabika7706 a kolko by sa to mohlo skladovat aby to netrebalo kazdy den varit? hlavne teraz na zaciatok ked nezje viac ako 2 lyzicky? ak uvarim napr zajtra a to uz bude hned jest, dokedy to moze byt este v chlade?

zuzkat1
5. okt 2010

@cicimon ja davam maximalne 2 dni...ale mrkvu maso a este par druhov zeleniny si mozes zamrazit uz uvarene..ja to uvarim a dam do tych formiciek na lad a ked to zamrzne presypem do sacku a jedno jedenie jedna az dve kocky🙂 vsetko mraz zvlast a aj s troskou stavy

cicimon
5. okt 2010

@zuzkat1 dik, dobry napad.. 🙂
a uvareny zemiak sa tiez moze mrazit?

brisilda
5. okt 2010

@gabika7706 no ved ano ale ved nemozem zacat naraz davat plnu misku nechsi zvyka pekne pomaličky 😉da sa povedat ze to co mu davam ani prikrm neni ani mu to zaludok nezatazi ale na radu nasho lekara a lekara co radi cez net som sa rozhodla zacat pekne pamalicky 😉uskodit nam to neuskodi a ked nam to radi lekar tak nevidim dovod preco nie 🙂ja som mu davala aj UM na dokrmovanie a prikrm by som nezvazovala kebyze nam ho neodporuca doktorka 😒vyrazne trvala na tom ze mu mam zacat davat zeleninu 😒

sunysara
5. okt 2010

ahojda mám prosbičku, malý má asi 10 dní příkrmy zatím jen mrkev brambůrek cuketka a vývar a včera a denska ani rana nevím co to může být. mám přestat na chvili s příkrmama??

zuzkat1
5. okt 2010

@cicimon to asi nie... ja nemrazim varene zemiaky ani nam ked ostane z obeda... to je potom uz take bleee... ale vraj cuketu mozes, petrzlen,asi aj karelab, ... je toho viac... ale nezabudni to pomixovat alebo pordvit vidlickou podla toho ako to podavas
karfiol a brokolicu pripadne ruzickovy kel odkladam na male kusky rozobraty a potom vzdy cerstve varim spolu zo zemiakom...

gabika7706
5. okt 2010

@brisilda nas zjedol hned vsetko a tom uvarila akoze tak, aby mal aj na dalsi den 😀 Mam kamosku, ktorej Dr poradila, ked mal jej syn 2 tyzdne, aby kazde druhe kojenie nahradila cajom, lebo velmi pribera. Tolko k radam lekarov 😉

gabika7706
5. okt 2010

@cicimon zemiaky by sa mrazit nemali. Aj uvarenu mrkvu napr. ked zamrazis vcelku, po rozmrazeni je ako blato 😒 ostatne tak ako @zuzkat1 pise 😉

zuzkat1
5. okt 2010

@gabika7706 ja si aj mrkvu pomeliem a je v pohode... myslim uvarena🙂

gabika7706
5. okt 2010

@zuzkat1 ja malokedy musim mrazit uvarene jedlo 😎 varim kazdy den, ale raz alebo dvakrat sa stalo, ze sa nejako polievka nedojedla, zamrazila som aj so zeleninou, no ta mrkva uz bola taka, pre mna velmi nejedla...

zuzkat1
5. okt 2010

@gabika7706 hej v polievke pre nas kde ju necham celu je taka trosku uz meksia ale mne to nevadi,ale malej mrazim uz pomletu a tam ten rozdiel necitit🙂

saska.t
5. okt 2010

@veronika2108 ak pije aspon 1 davku a papka jogurty uplne to staci, 😉
@sunysara chce to trpezlivost a ponukat nadalej, nevzdat to nic sa nedeje este stale len spoznava chute, casto sa stava ze deti prestanu z nicoho nic papat 😉

sunysara
5. okt 2010

jj já vím, ale on semkne rty a hotovo už podruhé a to tak baštil ten týden krásne otvíral pusinku

pipussa
5. okt 2010

kocky, kde maju najlacnejsie prikrmy hippky ? okrem rakuska v akcii

zuzkat1
6. okt 2010

baby uz jej mozem dat por ked ma 8,5 mesiaca? a hlavne ako? normalne uvarit?alebo?
a ked jej chcem robit masko podusene iba... mozem dat por miesto cibule pod masko?

cicimon
6. okt 2010

@zuzkat1 vcera som pozerala recepty a tu je jeden od 8+
Cervena sosovica
200g cervenej sosovice, par kvapiek olivoveho oleja, kusok poru, stipka majoranky, zemiak, male kusky kuracieho masa, dojcenska voda

Nadrobno nakrajany por povarime v par lyzickach vody spolu so sosicou a par kvapkami Olivoveho oleja. Po niekolkych min nalejeme dojcensku vodu. Pridame nakrajane zemiaky a kuracie maso. Povarime cca 20min, ochutime bylinkami.

zuzkat1
6. okt 2010

@cicimon dakujem🙂 takze asi normalne ako polievku mozem uvarit... nemam sosovicu ale spravim jej taku zeleninkovu polievocku🙂 koniec koncov asi jedno co vylejem do zachodu 😖 aj tak mi z toho nic nezje..ale za pokus nic nedam no nie... este raz vdaka🙂

cicimon
6. okt 2010

@zuzkat1 nz, ja som zacala listovat v starsich Mama a ja casakoch a narazila som tam na to 🙂

venita
6. okt 2010

Ahojte,
chcela by som sa opytat - kedy ste zacali cajickovat? buduci tyzden zaciname s prikrmami. davali ste ho vzdy po jedle? nie hned po prvom, ale napr. ked uz vam babo papalo viac? alebo niekedy medzi krmeniami? a davate caj alebo len vodu?

gabika7706
6. okt 2010

@venita my sme zacali "cajickovat" asi pred tyzdnom, kedze je nachladeny a koji sa nam trosku tazsie teraz, ma plny nostek, tak cez den trosku cucne cajiku. Inak sme kojeni na poziadanie, takze nepijeme nic ine. Ma 10 mes.

kawasaki17
6. okt 2010

ahojte,
kedy ste zacinali s prvymi prikrmi.... Ja uz nekojim...vdaka za kazdu radu

maryanna
6. okt 2010

@kawasaki17 ak nekojíš tak najskôr až od ukončeného 4tého mesiaca, takže máš čas

kawasaki17
6. okt 2010

vdaka za radu, len aby som bola trochu viac v obraze :D