Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzik1983
1. jún 2012

@jasminet a ked neje varene, nechas ju tak hladnu, alebo jej das nieco, co lubi, napr.jogurt, ked si ho pyta?

jasminet
1. jún 2012

@zuzik1983 pytala si mlieko vtedy, ale to som zrusila. ked nezje varene, tak musi pockat do olovrantu a ked pisti o hodinu, ze je hladna, tak dostane zas len varene z obeda...
a ma velmi rada knedle vo vajci s nakladanou cervenou repou 😉

zuzik1983
1. jún 2012

@jasminet tak to som tiez nerobila este. ja mozno robim tu chybu, ze ked nechce, tak jej dam ten jogurt.
to ju nechas haladnu aj 6 hodin?
u nas je to tak, ze ide spat, to predtym vacsinou dostane nejake ovocie alebo vyzivu, a ked sa zobudi, tak sa naje a ideme von. neviem si predstavit, ze by som s nou isla von , ked je nenajedena

jasminet
1. jún 2012

@zuzik1983 raz za cas jej tych 6 hodin hladovky neublizi a vacsinou aj tak nakoniec zje co jej dam... uz vie, ze nepovolim, horsie je to s mojim otcom, pripadne babkou... ti jej daju namiesto obeda zmrzlinu alebo nieco sladke a este na mna krivo pozeraju, ze krkavcia mat

zuzik1983
1. jún 2012

@jasminet no u nas by to nebolo raz za cas, ale takmer kazdy alebo kazdy druhy den 😒 fakt neviem, co mam robit
no moja mama tiez do nej stale pcha nejaku cokoladu, a na mna kuka, ze preco jej to nechcem dovolit a potom sa este citi urazena, ked jej to vycitam

lucie777
1. jún 2012

@zuzik1983 Moje dcera taky nejí maso, a to je o půl roku starší, sní jen mletý, takže děláme, těstoviny s rajčatovou omáčkou a mletým masem, jinak jí to maso prostě zas jak miminu mixuju, rajská, svíčková, kuře na paprice, pak sní maso v polívce, ona je vůbec hodně polívková a když je to maso na malinký kousky a hodně uvařený, tak to dá nebo ho taky někdy rozmixuju, hrášková, brokolicová, květáková, mrkvová polévka, rizoto občas sní, někdy si dá kousek řízku. Pak třeba dělám dušenou mrkev s nějakým masíčkem a bramborem, když to všechno nakrájím nadrobno a rozmačkám dohromady, tak to taky sní. Možná když jí fakt nedáš nic jinýho, tak ti sní i oběd, ale takhle ví, že dostane,co má ráda, já sem taky měkká, ale vetšinou už prostě vařím to, co vím, že jí..
@jasminet Ty seš teda hodně drsná, to já bych asi tak dlouho nevydržela jí nic nedát, ale je to určitě dobře, asi taky budu muset přitvrdit. 😉

jasminet
1. jún 2012

@lucie777 ja som bola tiez taka, ze som ustupila, ale to sa naozaj neda donekonecna... pride do skolky a co dalej? tam jej nikto ustupovat nebude...
ja jej predsa najest dam, ale ked pisti ze je hladna, tak jej ponuknem to co bolo na obed a ked je hladna tak zje aj to...

lucie777
1. jún 2012

@jasminet Máš určitě pravdu a máš můj obdiv, že nevyměkneš, s tou školkou je to úplná pravda, taky musím přitvrdit, i když jak sem říkala, dělám teď to, co vím, že jí, jen s tím masem bojujem, ale holt to rozmixuju, jinak by snědla jen třeba těstoviny s omáčkou..

zuzik1983
1. jún 2012

@lucie777 no asi aj ja budem na nu aspon trosku tvrdsia, a nedam jej hned to co ma rada,mne mala vlastne je len 3 polievky z vareneho jedla, rajcinovu, klasicku masovu z rezancami a zeleninovu z mrazenej zeleniny, ale tam musim vybrat hrasok, lebo mi ho vypluva.druhe chody nechce vobec jest, niekedy zje tie uplne malicke kolienka s nejakou omackou, to uz musi byt.zemiaky, ryzu maso vobec,ktovie, keby som jej to masko pomlela, mozno by ho zjedla.uz som jej robila aj dusenu mrkvu na masle so zemiakovou kasou, ani to nechcela.snad sa raz nauci jest
@jasminet ma pravdu, v skolke sa s nou babrat nebudu

lucie777
1. jún 2012

@zuzik1983 Tak to ti teda nezávidím, že takhle blbě papá, ale jestli není nějak extra hubená, tak bych taky přitvrdila a dělala bych omáčky s rozmixovaným masem a ty těstovinky, s rýží byl u nás taky dlouho problém. Nebo dělej husté polévky s rozmixovaným masem, já myslím, že maso je důležité.. Tak držím palce, ať se to zlepší, ale snad je to jen špatný období a bude jíst hezky! 😉

zuzik1983
1. jún 2012

@lucie777 ved cosi uz vyskusam 🙂
no ona chuducka neni, povedala by som, ze prave naopak.ale to asi preto, ze ja jej dam vzdy ked nechce jest nejaky ten jogurt alebo tvarohovy dezert

zuzulik0404
2. jún 2012

pekny podvecer. Ake syry su vhodne pre rocne dieta? Viem ze tavene nie, ze len tie na baze tvarohu, ale ktore to konkretne su? vdaka za rady. 😉

llluckaaa
2. jún 2012

@zuzulik0404 Ahoj, nemusí být na bázi tvarohu, ale aby nebyly moc slané nebo plesnivé. Třeba cottage, mozzarela, almette, lučina, strouhaný tvrdý sýr atd. Raději bez příchutě.

katyxq
2. jún 2012

@zuzulik0404 A nebo syrovátkový sýr ricotta (konzistenci má jako hodně jemný tvaroh).

zuzulik0404
3. jún 2012

vdaka baby za odpovede! vyskusam! 🙂

dana3262
3. jún 2012

@katyxq a co cheddar? Kupujem v britským krámě (cheddary v našich obchodech jsou samej konzervant a bůh ví,co jeste). Je tam málo solí, ale nevím..asi je zrajici, ne?

katyxq
3. jún 2012

@dana3262 Pokud není moc slaný, tak bych ho tak ročnímudítku dala (http://www.maminkam.cz/caste-otazky-k-vyzive-ba...).

saska.t
3. jún 2012

@dana3262 zrejuce syry su odporucane az po 2-3 roku koli listerioze, ale ak je z doveryhodneho zdroja po 15 mes. by som urcite dala 😉

dana3262
3. jún 2012

@saska.t spíš jde o to, ze nevím, jestli je zrajici.

@katyxq diky, mrknu na ty stránky. Z mobilu mi to nejde otevřít, tak az bude čas.
My Ho teda jíme se synem, tomu je přes 2 roky, ale tu stravu se snažím držet. Kamarádka se mi tuhle posmivala (upozorňuju,ze bezdětna), ze jsem okamžitě schovala kinder vajíčka, co přinesla a z nanuka míša, jsem aspon sloupala tu "čokoládu" protože malej jeste nikdy neměl nanuka (jen asi 3x kopecek zmrzliny haagen dazs-ta je snad jediná bez sragor) a ten nanuk uz mu nešel v ty chvíli upřít. Ale jeste ten den jsem mu udělala zmrzky na spejli z hrušek, tvarohu a smetany a posmakoval si taky 🙂

saska.t
3. jún 2012

@dana3262 cedar je zrejuci syr, ale zalezi na tom, ci je vyrabany z pasterizovaneho alebo nepasterizovaneho mlieka, kedze sa vyraba z oboch, preto staci kuknut etiketu z akeho je mlieka a podla toho sa zariadit, pasterizovany kludne mozes zaradit... 😉

dana3262
4. jún 2012

@saska.t na etiketě to nepisou. Má na sobě uvedeny webovou, ale tam je jen jaký dostává samy ocenění, ale o složení ani zmínka. Solí jsem zjistila jen podle tabulky hodnot, ta tam je. No doufám, ze neni z nepasterizovanyho. Je balenej v ochranný atmosféře. Nekde jsem vycetla, ze irové (je to tradiční welshsky sýr) Ho davaj dětem od roka, právě, ze je málo slanej, ale nevím. To ze je zrajici vadí kvůli bakteriim?

saska.t
4. jún 2012

@dana3262 hm, to je divne, kedze by to malo byt podla zakona napisane v kazdom state 😕 a ano je to koli bakteriam kedze nepaster. mlieko moze obsahovat listeriozu a pasteriz. sa nici, dospelemu cloveku nemusi ublizit, ale detsky organizmus do 3 r. sa nedokaze branit, kedze imunita nie je plne vyvinuta...

dana3262
4. jún 2012

@saska.t hm..to je blby.. a nemuze to byt tak, ze to tam musi byt v pripade, ze je to z mleka nepasterizovaneho? fakt nemuzu najit na netu ani tuk.. 😠

saska.t
4. jún 2012

@dana3262 kazdy obal na vyrobku v EU by mal obsahovat info z coho je vyrobok vyrobeny-zlozeny atd. takze fakt neviem... 😅

zusann
5. jún 2012

@katyxq Moc děkuju! Články jsem si přečetla oba. Jsou fakt moc dobře napsané! Budu k vám chodit na kukandu na recepty. Mužu si vás přidat do přatel ať vas přiště zase najdu?

katyxq
5. jún 2012

@zusann Děkuju za pochvalu 😵. Stačí si dát celý foblog (ne jen článek) do oblíbených, v přátelích mám opravdu jen lidi, s kterými se znám lépe 😉.

zusann
5. jún 2012

@katyxq no jo přesně tak jsem to myslela 🙂 (moc se tu v tom zatim nevyznam)

mimajesa
7. jún 2012

Baby chcem sa opytat ci uz mozem dat malej jogurt a kolko jej ho mozem dat-cely?....dnes som ho skusila dat a chutil jej veeelmi ale som sa bala dat vela takze len par lyziciek....prikrmujeme sa uz 2 mesiece a vcera mala 7 mesiacov... ☹ 🙂 🙂

kucminka
8. jún 2012

@mimajesa ja som malému dala už celý jogurt,tiež mu chutil,dala som Activiu bielu,on by zjedol aj viacej,myslím že sem tam možeš dať,ja nedávam každý deň,takže mu to neublíži.Pokiaľ nebadáš po jogurte nejaké zmeny ,bud bolenie bruška,alebo vyhádzanie,myslím že neni problém,tá Acivia zasa nieje taká veľká.Moj má tiež 7mesiacov.

mimajesa
8. jún 2012

@kucminka dnes spapala cely ..som jej dala zvolensky....jasne ze jej nebudem davat kazdy den, a po vcerajsej troske sa nic nestalo 🙂 len som nevedela odkedy sa moze dat 😉