Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

3558
2. jan 2009

to je normalne. ani mojho nezasytia viac. 😉

3558
2. jan 2009

kisska ja uz dobry mesiac prevaram stale ovocie, okrem banana.takze uz mozem prestat? maly sa zo ziadneho jedla ani nevyhadzal,ani nemal alergiu.tak by to mohlo byt ok,co?
ja davam tiez na olovrant kasu. od hipp obilninovu obycajnu, a do toho napr.rozmix.broskynku, alebo jablko, alebo banan.teraz som kupila tu ryzovu kasu obycajnu a tiez tam budem do toho primiesavat cerstve ovocie. moze to tak byt?

silver111
2. jan 2009

Dobry napad s tou kasou a do nej davat ovocie vyskusam to aj ja lebo moja mi nechce ziadne vyzivy ani cerstve nastruhane jablko davanm jej vyzivy od ovko ale ani jednu a s lyzickou to duplovane odmieta mate aj vy take problemy alebo len ja???javascript:addEmoticon('☹','vBody')

3558
2. jan 2009

moj basti co mu dam.aj klince. dufam ze mu to dlho vydrzi.skus s tou lyzickou sa hrat na lietadielko. sa sa pri krmeni tvarim ako by som jedla nieco fantasticke a maly vsetko opakuje. 😉
obed mame vzdy masko, zeleninka/+ryza,vlocky,zemiacik/ a olovrant kasa s prevarenym a pomixovanym ovocim, alebo pol bananika popucim do toho. a je vsetko rad radom.
ja som si kkupila tie kase vsetky co sa dali zohnat na slovensku a prisla som na to ze kasa kde uz je banan, vobec nechuti ako ma, tak ja s prichutami nedavam, a dodam do toho ovocie ake mam doma.
ked idem do obchodu, tak kupim banany,jablka a broskyne a hrusku uz mam zamrazenu. tak to len obmienam. 🙂

junovka
2. jan 2009

zuzana, a koli comu si vlastne prevarala jablko....?Pokial viem a robila som to aj ja tak, ze som len jablko alebo hrusku nastruhala na speci struhadle a tak papala-surove.A ked mi uz zacala odmietat ovocie, tak az potom som zacala prevarat, nakolko potom mi to zjedla 😉 A este....mliecko sa ma papat na olovrant az do 9 mesiaca.Neviem kolkrat denne mate tuhu stravu vy, ale take 5-6 mesacne babo by malo mat max.2 tuhe prikrmi pocas dna, ostatok je mliecko. 😉 Tie kase od Nutrilonu moze dat na veceru prvu a na druhy daj uz len UM. 😉

junovka
2. jan 2009

...chcela som na pisat, ze na 1.veceru -kasa a na 2. veceru-UM 😉 pISEM JAK TATAR 😀 😅

junovka
2. jan 2009

SILVER, na tvojom mieste by som nedavala OVKO, alebo od Hami vyzivy, nakolko obsahuju cukor a je to este skoro pre 7 mesacne babo.Skus v DM kupit napriklad Frutapuru.Je to bez umeleho cukru 😉

3558
2. jan 2009

junovka neviem preco ho stale prevaram.myslela som, ze sa to musi.tak uz nemusim ani broskynu?
ja ovka nedavam vobec
a my mame tuhu stravu len 2krat denne.na obed masko,zelenina a olovrant tu kasu s prevareym ovocim. je to zle? potom este vecer o 7.oo papka pred spanim cisto mlieko. ale aj po kazdom hustom jedle,sa dotlaci mlieckom. a na obed zje husteho 150g a aj olovrant tak.

saska.t
2. jan 2009

Baby ja nevarim ziadne ovocie uplne na najmensom struhadle postruham a mala basti, prevarene nikdy nechcela.
Inak dnes som rozvarila a rozmix. ryzu do toho hrusku s jablckom a trosku UM a mala sa isla zabit za tym, takze dnes sme spapali zase nieco nove 😀

zuzana robim to tak isto akurat dnes som po tej ryzovej kasi nedala uz mliecko mala zaspala ... 😅 tak sa pri tom basteni unavila ...

saska.t
2. jan 2009

inak zuzi to ti zje dost toho prikrmu, nasa mala este tolko mäska a zeleninky do seba neda takze preto sa dotlacame potom este mlieckom nasa tak 50-60 g a to je este malo na uplne vynechanie obednajsej mliecnej davky, ale snad sa to zlepsi 🙂

3558
2. jan 2009

moj by zjedol aj viac,ale ja sa mu bojim davat.on na prvy raz zjedol 70g. a este si pytal. 😠 😠
jemu je uplne jedno co papa,hlavne nechje toho vela 😀 😀 😀

3558
2. jan 2009

uz nebudem prevarat.ja len aby to mal lahsie stravitelne. 😒
este sa chcem spytat, ze som teraz na broskyni nasla hnedy fliacik s priemerom pol centimetra.uz mu to nemozem dat,co?ani keby som celu tu polovicu kde to je napadnute zahodila? mozem davat ovocie ked ho kupim malemu do chladnicky?tam by to mohlo dlhsie vydrzat,nie? mala som to zamrazit. ☹
mozem zamrazit aj cerstve ovocie,alebo len prevarene? 😕 😕

saska.t
2. jan 2009

zuzi - daj prec vsetko co je napadnute, a hned spotrebuj, take uz urcite nezamrazuj ...
Davam do chladnicky ovocie ktore hned mäkne ako napr. hruska, marhula atd.
a zamrazujem vzdy cerstve ovocie ine som ani nerobila 😀 takze kludne ...

3558
2. jan 2009

super.dakujem. 😉 😉

3558
2. jan 2009

este nieco.najemno nastruhas a das do mrazaka,alebo na kocky a potom po rozmrazeni pomixujes?

junovka
2. jan 2009

zuzka, ona sa vravi, zeby ovocie sa malo prevarat, aspon zo zaciatku, lebo ze vraj likvidujes tym alergeny v ovoci, ale zase pre zemnu likvidujes tym aj vitaminy, ktore ovocie obsahuje.Moj nazor je ten ze , ked prevaris ovocie, tak v podstate dieta nedostane do seba ziaden vitamin, nakolko sa prevarenim zlikviduje, ale pre zmenu, aj ked ktovie ci je to pravda, zminimalizujes riziko alergenov v tele.Lenze, ja stale tvrdim, ked dieta ma byt alergicke, tak bude aj tak, ci mu to ovocie prevaris, alebo nie. 😒 Alergiu moze dostat kedykolvek..... 😉
No, ja osobne som s maskom zacal na 7 mesiacov.Myslim si, ze na vek tvojho dietata, je ovocie a zeleninka az az.Naco zbytocne tak skoro zatazovat zaludok babatka, ved vsetko chce svoj cas......vsetko raz babatka papat budu, nie? 😉 A este som sa ta chcela opytat, odkial mas broskynu, teraz vtomto obdobi?, aj ked je pravda, ze neviem kde presnejsie byvas 😅 Ja som v zimnom obdobi, ked sme v podstate zacali s prikrmami, tak som davala len jablko, hrusku a banan 😉 Ostatne sme si nechali na leto, prinajhorsom na jar.Ja som ovocie nikdy nemrazila.Kupovala som kazdy den cerstve a nam nikdy neostalo na dalsi den 😀

saska.t
2. jan 2009

ja krajam na kocky a zamrazujem, ale mozes aj nastruhat aspon nemusis po rozmrazeni ... 😀

inak suhlasim s junovkov, ze ak ma dieta byt alergicke, bude ci budes alebo nebudes prevarat, to je ako s lepkom, raz mas davat od 4m, inde pisu od 7m inde od 10 m takze nikto nevie co je vlastne spravne a je to len na nasom zvazeni .... 😀

junovka
2. jan 2009

lepkom sme my zacali na 8 mesiacov 🙂 😉

dididi30
2. jan 2009

tak ja ovoce neprevaram ani na zaciatku som neprevarala
co sa tyka broskyne tak davam vo vyzivkach....ale kebyze mu nieco uvarim tak skludom dam aj zavaranu, raz za mesiac mu trolilinku curkru neuskodi, cukor je tiez potrebny na mozocek 😉 inak vobec necukrujem , nesolim.
alergiam sa vyhne jednoducho, ze podavas ovocie ,zeleninu zvlast a sledujes reakciu ak sa nic nedeje, kombinujes 😉
ja davam masko uz od 5 mesiaca, hovadzie alebo kuracie, chcem predist nedostatku zeleza, ktorym je ,,postihnuta moja dcera, ktora do teraz ma o polovicu menej zeleza ako ma mat 😒 a nepomozem si , lebo ona masko nelubi 😒 ona nelubi vlastne nic, takze je to s nou, ale to je na inu debatu 😉

saska, najnovsie je vhodne podavat lepok od 4-6 mesiacov u kojenych skor, lebo maju chranenu cervnu mikrofloru a tym padom je to vhodnejsie 😉

saska.t
2. jan 2009

dididi tiez som to niekde citala a citala som aj ze ak ma byt dieta celiak tak bude ci zacnes s lepkom v 4 alebo v 8 m je to proste individualne na kazdom telicku 😀
si ma pobavila "cervna mikroflora" (ti skocili pismenka a vyborne to vypalilo) 😀 😀

dididi30
2. jan 2009

no a este toto som chcela ak je ovocie len buchnute, teda ma kusok zniteho miestocka, nema sa pouzivat, lebo vraj potom ovocie nieco zle obahuje
tiez nieje dobre zmrazovat ovocie ani jedlo...najme zemiaky, na tie na druhy den sada pliesen , hoci su v chladnicke
ak chcete skladovat jedlo maximalne do druheho dna, alebo ho ako zavaraninu zavarit 😉

dididi30
2. jan 2009

saska no to je moja choroba, ,mne casto skacu pismenka 😀 😀 😉 ja sa snazim napisat rychlo a nikdy po sebe nekontrolujem 😉
no a kedy zavadzat lepok a kedy nie, to je dost diskutabilne....ale ja som od 5-6 mesiacov, teda my sme tak zacali, od konca 5 mesiaca 😉

dididi30
2. jan 2009

ci pardon od konca 6, ved sme zacali 7 😉

3558
2. jan 2009

ja som prevarala preto, aby to bolo lahsie stravitelne. predsa len surove ovocie je tazsie na zaludok.ved aj presnidavky su take iste.no a nemozem chodit nakupovat kazdy den, lebo do tesca to mam 15min. autom a mame tu aj panjabi indov co predavaju zeleninu, ale je taka krasna, ze sa az bojim. tak kupujem len v tescu a bio.

silver111
2. jan 2009

junovka dakujem za radu ani ma nenapadlo ye ovko obsahuje cukor,čitala som co obsahuje ale to som akosi prehliadla vyskusam tu Frutapuru uvidime mne sa skor vidi ze jej chuti vsetko len ten vecny boj s lyzickou zatne dasna nie a nie,,,javascript:addEmoticon('😠','vBody')

dididi30
2. jan 2009

silver na silu jej nedavaj aj to nieje dobre....skus sa s lyzickou hrat a maj pri tom otvorene usta, spievaj je pri tom, alebo jej daj do rucicky druhu lyzicku, nech sa s nou hra, jasne daj pozor aby si ju hlboko nestrcila 😉

junovka
2. jan 2009

silver, kedykolvek 😉

silver111
2. jan 2009

musim to skusit lebo uz neviem co mam robit musim jej pri tom zacat robit nejake šašovinky možno to zaberie

dididi30
2. jan 2009

silver jasne, treba zaujat babo niecim inym a hned sup papku do pusinky 😉

silver111
2. jan 2009

zajtra to skusim a uvidim ci to zaberie ale dufam ze ano potom napisem ako sme dopadli