Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
3. jan 2009

dumlik je neco mezi kedlubnou a bramborou, kdyz delam dumlikacku (polivku z dumliku 😀 😀 ) tak je to stejny jako bramboracka jen je malilinko nasladly.... no prave ryze se mi dnes nepovedla 😅 zitra to zkusim znovu....
tak asi budeme stridat jen brokolici, mrkev...zkusim jeste kvetak.... ☹ chudak ma to takovy nepestry....

saska.t
3. jan 2009

dididi - vo flasi ano ale teplota predsa znici vitaminy, alebo neprivadzas do varu??? 😀

saska.t
3. jan 2009

je kedlubna kalerab??? (jeeezis a to mam cez 30 r. a nerozumiem (strasneeeee), co sa ti na ryzi nepovedlo? tam nie je co pokazit ... rozvaris a pomixujes so zeleninkou alebo mäskom alebo vsetko dokopy
Karfiol (kvetak 😀 ) nam moc nejde asi preto ze je moc aromaticky ale vyskusaj mozno vam pojde ...

dididi30
3. jan 2009

no tak to co je dumlik by som aj ja rada vedela 😀 😉
ja si myslim,ze hrasom nafukuje menej ako kapusta, ja budem kapustu davat ovela neskor, kapusta je zabijak 😅 este tak ruzickovy kel, ten je fajn 🙂

saska.t
3. jan 2009

dididi uz si skusala ruzickovy kel? chutil? moja mama mi povedala ze niekedy ma horkastu chut ze mam davat pozor tak som to este neskusala ...

dididi30
3. jan 2009

saska pravda, ale ked ked davas na zaciatku prikmy tak tiez uvaris to ovocie nie 😉 a je to stale lepsie zavarane zo zahradky ako kupovane , ktore je nastriekane kadecim 😉
ja davam surove ovocie bio......tak sa nejdem bojkotovat 😉 to bol iba priklad, nazor, a tiez som v tom nazore bola nakoniec aj za mrazene, len si to treba cele precitat, lebo vydim ,ze by si ma chcela kamenovat 😀 😉

dididi30
3. jan 2009

no vidim nie vydim, sa ospravedlnujem, ja som znama boredelom v pisani 😀 😀 😀

dididi30
3. jan 2009

no sak aj toto sa mi podarilo,ze boredelom 😀 😀 😀 😀 jaj idem si dat caro 😀 😉

sasi inak aj spenat ma taku nahorkastu chut a detom sa dava....a kopec zeleniky ci ovocia....napr ja citim nahorklu chut aj v mrkve, preto ju nema syncek rad 😀 😀

dididi30
3. jan 2009

jaj teraz som si to precitala to na konci ,ze dobre je aj zavarane, malo byt dobre je aj mrazene 😀 😀 no tak pardon 😉

dididi30
3. jan 2009

halo pisem sama so sebou? 😀 😀

saska.t
3. jan 2009

dididi - ja ta nejdem kamenovat, vobec to nebolo v zlom 😀 , tiez davam väcsinu ovocia a zeleniny bio, mame tu v nemecku dost takych obchodov ale nie uplne vsetko ...
inak nemozem tu zohnat zmrazeny spenatovy pretlak bez pridavkov soli a slahacky proste cisty, takze sme spenat este nemali (co ma fakt stve)

dididi30
3. jan 2009

saska tak si v nemecku aha? tak vies,ze je z coho vyberat 😉
jezinko a tu je tiez vsetko prichutene, tu su hrozni, tu nenajdes nic ciste, ani mrkvicku som cistu nenasla na zaciatok, no sak ani mu nechutila 😉 tak rozno so zemiakom a tu na zaciatku ze mrkva a kukurica, bozenko sak by ho zdulo a on taky bruchabolcek 😒
sasi a co tak cerstvy spenat, ten listockovy? ved to je super, cerstvy uvaris ako chces a uz len rozmixujes? ten tam maju na sto pro

saska.t
3. jan 2009

no to maju ale to som nikdy nerobila, to iba uvarim vo vode rozmixujem a pridam mliecko???
V pondelok idem hned kupit vyzivky hippky kedze mame aj UM hipp, mozno tie jej pojdu a to som si myslela ze som super kucharka ☹ moja dcera mi to nebere 😀

dididi30
3. jan 2009

saska ano tak to priprav a mozes vyskusat aj zltok z vajicka uvareneho na tvrdo 😉

sasi, netrap sa, ja som si nikdy pri malej nevedla predstavit,zeby som jej kupila nejaku vyzivku, mne to pripadalo take odpudzujuce, umele a teraz syna krmim hipkou a som rada, lebo viem,ze je vyvazena a co nezozeniem v obchodaku to tam najdem 😉
tiez som malemu skusala varit, ale co ja viem, sak tie vyzivky vydu lacnejsie ako doma varena strava, ked bude starsi, tak mu budem davat nase, my nekorenime a nesolime moc..a solit nemusime vobec, do chutime si vegetou bez glutamanu a je to 😉

saska.t
3. jan 2009

ja nemam vycitky z vyziviek len som chcela mat istotu ze viem co tam je co vo vyzivkach neviem na 100% aj ked viem ze je to ostro sledovane ale domace je domace ... 🙂
no tiez sa uz na to tesim ked budeme jest vsetci spolocne jedlo ...
moze uz zltok? nie je to skoro ked som len pred tyzdnom zacala s mäskom? nechcem sa moc ponahlat ....

dididi30
3. jan 2009

saska ked zacal s maskom moze aj zltok, masko sa ma papat 6 krat do tyzdna a raz do tyzdn zltok, teda ak sa nemylim 😉
a ked si myslis,ze je skoro tak mu ho nedavaj je to na tebe 😉

beruska2x
3. jan 2009

ovoce - jablicko rozvarim a zamixuju do nej cerstvy banan nebo mrazene ovoce....

spenat mam v mrazaku listovy, jen ho sparim horkou vodou a zamrazim a pak si ukrojim kolik potrebuju....
pristi tyden asi zkusim masicko 😉

beruska2x
3. jan 2009

taky uz kapustu nedam ale za cas zkusim tu ruzickovou a ten hrasek vyzkousim taky... nas malej stejne prdi jak starej namornik 😀 horsi to byt nemuze 😝

kisska
3. jan 2009

sasi - bonduell (nielen oni) predavaju spenat lisovany do gulocok a ten je skvely - male porcie bez pridavku vsetkeho mozneho. Ten ruzickovy kel je z kapustovin najlepsi - nenafukuje 😉 . Mozete skusit este zelenu fazulku, cukinu, tekvicu...

Beruska - kludne davaj kuracinu alebo aj ine biele masko. Ved si mozes vybrat bud z podstielkoveho chovu, alebo ine sedliacke, ktore je chovane obilim a su len o trochu drahsie nez obyc. a lacnejsie nez Bio 😉

beruska2x
3. jan 2009

no jo ale kde to koupim????
cuketu a dyni nemuzu ted nikde sehnat 😅

dididi30
3. jan 2009

kiska fiha to som nevedla ze monduell ma gulockovy spenat, hm kto vie ci ho v anglicku maju, musim kuk 😉
my sme kupily domacu sliepocku a mame ju tusim aj na 4 nedele do polievocky, oplati sa aj ked je to drahe 😉
zelenu fazulku sme neskusali, ani neviem ako by som ju skombinovala 😒

dididi30
3. jan 2009

beruska ani v tescu? ale to bude asi striekane..napr mrazne, ved to sa da, aj ta bonduell ju musi urcite mat, tak kuk do mrazakov 😉 😀

beruska2x
3. jan 2009

fazolku asi s bramborou ale i s ryzi by sla a masiko...
myslela jsem kde koupim to maso jak jsi psala...

3558
3. jan 2009

beruska aj moj prdi, a pri tom sa smeje. ale s tym hraskom mas este cas.ja som citala ze az od desiateho mesiaca strukoviny. tak je to na tebe.

beruska2x
3. jan 2009

no jo ale tolik typu zeleniny zase neni.... on to snasi vse dobre tak uvidime... nas prdi bez mrknuti oka... 😀 😀 proste mazak, hlavne kdyz se budi a protahuje se ... 😉

kisska
3. jan 2009

beruska - presne Tesco, Kaufland... My teraz v zime naozaj ficime na mrazenych zeleninach - aj brokolicu mam kolkokrat krajsiu ako "cerstvu", aj mrazeny hrasok (ale ten skus az neskor, aj ked amici nim prikrmy vraj zacinaju)...

Babule kym prdia, tak je dobre... horsie je, ked nemozu 😉

didi - fazulka s varenymi zemiacikmi a maskom je celkom mnam a mrazenu nemusis zbavovat fuzov 😉 Inak mate to nejak tak podobne ako u nas- ty citis horkost mrkvy a malemu nechuti - u nas tato nema rad capice, tak sa s malym vzdy biju, ked mu ju oblieka 😎 😎 😉

beruska2x
3. jan 2009

holky dik za pokec zase zaskocim, manzel nadava ze se s nim nebavim 😅 😵 dobrou..

kisska
3. jan 2009

beruska - este som zabudla k tym cestovinam - hned ako sa rozhodnes davat lepok, mozes davat aj cestoviny. Najlepsie najprv bezvajecne, lebo vo vajecnych su aj bielky (alergen).

osa
3. jan 2009

kisska, ahoj konecne Ta vidim 🙂

kisska
3. jan 2009

ahoj osi, ako sa mate?