Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

nelika666
19. jan 2008

denik vdaka 🙂 vsetko dobre a ozvi sa potom ako sa "to" u vas zlepsuje 😉 😀

kili
20. jan 2008

ako je to s tými mesiacmi. Ja si myslím, že tomu chápem správne, že ak sa obilniny môžu zaviesť po ukončení 7 misiaca, tak je to 7+, ale prečo potom na sušienkach od HAMI je napísané 6+? kedy sa potom môže zavádzať lepok?

junovka
20. jan 2008

ja som kili, zaviedla teraz, ked o par dni bude mat 8 mesiacov, a nezatazujem sa cislami na krabiciach.Ja som vsetko v podstate o mesiac neskor zavadzala aj zavadzat budem. 😉

kili
20. jan 2008

aha, teraz som niečo našla na nete a tam píšu, že sa zavádza po ukončení 6m. Mne sa nejak zdalo, že po 7 😕

helka1
20. jan 2008

baby, mozem otazocku ? Uz mesiac sa snazim prikrmovat, ale mali mi furt revu, nechcu nic jest, uz pri prvej lyzicke mi revu, neviem, ci robim spravne, ked ich krmim aj pocas revu, alebo ich nelamat na prikrm a pockat s prikrmami ? Je to pre mna strasne vycerpavajuce, snazim sa odputat ich pozornost pocas jedla inam, nejde to tak neviem, co robit ? Ako dlho ste ich prikrmovali, kym si na prikrm zvykli a zjedli celu davku ? A krmili ste ich aj ked revali ? Nevfiem, ci robim dobre... 😖

shela
20. jan 2008

helka1...no z jazyka si mi to vzala...dnes moja mala papala po prvy krat mrkvicku...KATASTROFA...ja som do nej nejako napchala 6 lyziciek no ale vrieskala tak ze mozno cela ulica to pocula 😒

junovka
20. jan 2008

hlavne netrepat nasilu, ked nechcu 😉 Mala mi po tyzdni, takto odmietala ovocie.Prestala som na tyzden, zacala som jej po tyzdni kratko obvarat ovocie, pomixovala abolo to.Odkedy sme zacali s piskotikmi, tak som zacala do ovocia pridavat, ale uz normalne do sur.ovocia.A ide to 😉 /klop-klop/

helka1
20. jan 2008

junovka, ale kedy ich potom prikrmovat, ked uz pri 1 lyzicke zacnu revat ?
Shela to je normalna reakcia ked zacnu papat prvy krat, my sa uz snazime prikrmovat pomaly mesiac ☹

junovka
20. jan 2008

helka, doteraz si ich kojila?

helka1
20. jan 2008

Adamka kojim, Radka dostava MM cez flasu, narodili sa predcasne, tak mala si na prsnik nikdy nezvykla 😒 . Obcas vsak materinske nestacilo, tak sme uz par razy dokrmovali nutrilonom2. Prikrmy skusame uz vyse mesiaca, stale revu, predvcerom dostali banan , som myslela, ze ovocie im bude viac chutit , bol rev- zacinam byt pesimisticka

junovka
20. jan 2008

Tak, zial vtomto ti neporadim.Skus na www.starostlivostodieta.sk alebo na www.mamaaja.sk.Su tam poradne pediatrov.Treba im napisat svoj problem a oni ti odpisu behom niekolko dni. 😉

zuz11
20. jan 2008

helka, mozno je problem v tom ze nie su este pripravene na prikrmy 🤐 ja mam donosenu Hanku a prikrmami sme zacali v 6 a pol mesiaca.. najskor tak ze jednu az 3 lyzicky prve dni kedze nevedela co s tym a po tom dojcenie a az casom som zvacsovala davky a cca po mesiaci alebo tak neako sme prestali dokrmovat MM na obed 😉
ale urcite nekrm tak ze s revom, zabavas ich alebo sa pri tom hraju, nie je to dobry pristup 🤐 proste ked sa je tak sa sedi ( ak este nesedia same tak v lehatku ) ale ziadne hracky ani ine rozptylovanie.....
niekde som inak citala o tom kedy zacat s prikrmami ak to najdem tak to sem hodim 😉

helka1
20. jan 2008

zuz dik 😉. my po mesiaci stale dokrmujeme s mm ☹ a asi dlho a j budeme, ak ich nemam krmit ked revu. Deti este nesedia same a rehabilitacna nam zakazala ich posadzat a s jej nazorom suhlasim,. dieta by samo malo vediet, kedy sediet, chodit , papat prikrmy 😀 a pod . Ked nieco najdi, hod to sem. Dik a paaaa

zuz11
20. jan 2008

Nasla som to:
Urcujuce pri zavadzani pevnej stravy dojcata je, ak:
- dieta saje viac ako 8 az 12 krat za 24 hodin u dojcenych deti
- je hladne aj po vypiti viac ako 900 az 1000 ml UM u nedojcenych
- udrzi hlavicku vo vzpriamenej polohe
- sedi s vasou pomocou
- zaujima sa o potravu, ktoru konzumuju ostatni clenovia rodiny
- je jeho hmotnost nad 6000g

zuz11
20. jan 2008

u nas rozhodol ten predposledny bod 😀

kili
20. jan 2008

helka, (nemám čas si to čítať, tak ak píšem blbosť, sorry) oni ti možno plačú, lebo si nevedia jedlo posúvať a rozčuluje ich to. U Samka to tak bolo tak som príkrmy dávala cez flašku a sem tam skúsila lyžičkou. Napokon dokázal jesť čoraz viac a viac a zvyšok cez flašku a teraz je už len lyžičkou. Tiež ho rozčulovalo, že lyžička furt odchádza preč 😀 tak chvíľku trvalo, než si zvykol, že sa vráti 😀

ajuskamimi
20. jan 2008

Helka ono treba zacat 1 - 10 lyzickami na 1x maximalne. Mrkva musi byt uplne rozvarena a poriadne rozmixovana. Bacha aj na to, aby sa ti nepopalili, lebo ked to rozmixujes a naberies na lyzicku, tak napovrchu to mozes mat chladne, no vnutri horuce. Ak si uz pridala zemiak, moze byt problem aj v tom. U nas napr. zemiak neobstal, nevedela som kolko toho davat a zemiak je dost suchy a husty, takze aj teraz davam iba trosicku. Nas bol na lyzicku navyknuty uz od prveho mesiaca, kvoli refluxu tak papal lyzickou nutriton, takze teraz nebol problem, ale tiez nam dost dlho trvalo, kym si na lyzicku zvykol. Asi to treba stale skusat a mat trpezlivost 😉

kkatrina
21. jan 2008

my papáme mrkvičku a zemiačik od minulého týždňa lebo sme nepapali mliečko a boli stále hladný ☹

Dávidko plakal pri papaní keď bol moc hladný a rýchlo si nevedel požuť a prehltnúť, tak teraz mu príkrmy dávam skôr ako úplne vyhladne a zaberá to 😉

ja som mrkvu len uvarila do mäkka a roztlačila vidličkou a je to o.k., zemiak roztlačím na kašu a riedim h.a. mliekom, prvému synovi som mixovala zo začiatku len mäso, a keď mal 9 mesiacov v pohode papal aj chlebík 😉

junovka
21. jan 2008

kkatrina, a neni to dajako skoro s prikrmamy? 😕

lenkalienka4
22. jan 2008

od kedy moze papat dieta Pasteku??? 😕

junovka
22. jan 2008

Leni, to nemyslis vazne? 😕 Podla mna az od troch rokoch, tak ako salamy, udeniny... 😒

shela
22. jan 2008

lenkalienka4...poradim ti pocuvaj junovku...velmi mi pomohla ohladom krmenia..som v tom novacik tak neviem ale jedno aspon viem 😅 ze pastety a take tie veci by som urcite nedavala takemu malickemu babu...

riuska
22. jan 2008

neviete my poradit kedy a aky puding mozem davat ? mame teraz 9mesiacov

junovka
22. jan 2008

tak, s pudingami by som pockala.Ved sa predsa robia z krav.mlieka.Radsej daj obycajny biely jogurtik,alebo kyslu smotanu, do ktorych mozes primiesat ovocie-banan, jablcko... 😎

riuska
22. jan 2008

ja som ale myslela normalny praskovy zarobit s umelym mliekom 😕

junovka
22. jan 2008

a v praskovom nie je uz susene mlieko?Ja s vodovymi nemam skusenosti. 😕

kkatrina
22. jan 2008

junovka my sme museli od 4 mesiaca na príkaz pediatričky pretože od vianoc grckal každú dávku mlieka a posledné 2 týždne ho už ani nechcel piť - nespal a bol nervózny, tak mi nakázala prikrmovať zeleninou. Tak sa snazím len mrkvu, zemiak, jablko. A mlieko večer pred spaním zahustím nemliečnou ryžovou kašou nestlé. A je to ok, už znovu mu chutí aj mliečko 😉

inak k tomu pudingu som teraz kdesi čitala nejakú poradňu a tam bolo že deti od 6 mesiaca môžu ale klasický zlatý klas do umelého mlieka. A dobrá mňamka je - uvariť jablčko (ak je staršie dieťa tak aj so škoricou alebo vanilkou) a zahustiť zlatým klasom - my to papáme celá rodina 🙂 😝

jj2202
22. jan 2008

ahojte, tak presne tuto temu som potrebovala najst. moja kocka tiez ani za svet nechce papat, uz neviem co s nou....papame vzdy aj hodinu no aj tak zje max 4-5 lyzic. boli sme dnes u dr. pribrala normalne. ale ja som z toho uz poriadne na nervicky.... 😔

jj2202
22. jan 2008

co sa tyka mliecnych vyrobkov a susienkov a inych pokrmov co tu pisete. ja som davala od 6m cca a nikdy ziadny problem nebol. ved treba skusit vsetko a na zaklade reakcie bud vyradit z jedalnicka alebo pokracovat... 😉

andy75
22. jan 2008

ahojte,a ako je to s pitim,ked sa zacne prikrmovat? Davate z flasky alebo z pohara s naustkom?