Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

mona777
18. máj 2011

@jasminet nekazala - odporučila - ved to je jedno - ona mi to nemla vobec povedať sakra - a ešte tak presvedčivo - ja neviem kde sa tie pediatričky učia
@cicimon ani ja nie - už budem čitat len modrý konik - príkrmy a časopisy - ziaden pediater - zišlo by sa im ísť na školenie poriadne o príkrmoch

cicimon
18. máj 2011

@mona777 ja si len tak zo srandy pozriem zajtra zlozenie toho milacika ak nezabudnem 🙂
na prikrmy je dobra http://www.kojeni.net/prikrmy.php

lukmaj
18. máj 2011

@alex1983
Ahoj Alex, presne viem o com pises...moja mala Nelka ma 9,5m a stale viac menej frcime na MM. velmi malicke zacala papat az v 7m ale potom bola chora a na 3tyzdne odmietala vsetky prikrmy...teraz mi zje len ovocie, jogurt, bezvajecne piskoty a rozok...no zacina sa to zlepsovat a uz zje aj 100g naraz (doteraz to bolo tak 20_30g)...kedze pekne pribera tak moja pediatricka z toho nerobila vedu a uz ju nerobim ani ja...hoci je to hrozne...stale jej nieco varim, kupujem, skusam a viac menej vsetko potom vyhadzujem...no verim, ze raz sa pekne rozpapa...
len sa nevzdavaj..kazde dietatko je ine a aj ty prides nato, co tomu tvojmu chuti a neboj z materskeho mliecka ma uplne vsetko co potrebuje...len ju pekne dojci na poziadanie.
pekny den. M 🙂

alex1983
18. máj 2011

@lukmaj dakujem za podporu a dufam ze budes mat pravdu a aj moja Rebeka sa uz konecne pekne rozpapka 🙂

sofia2008
18. máj 2011

@mona777 ahoj, ja som dala jogurt od humany, maju v dm drogerii,odporucila mi dr., ale mala sa mi pozjedeni hned povracala ☹ ale chutil dobre, bananova prichut alebo mix ovocia,ale malu vkuse triaslo, zato poznam zname, codavali polrocnym pribinacikov, tak totoja teda neurobim 😠 skusim dat tak o mesiac..ja som dala dnes hovadzie, zemiaky a mixovala som to s UM, super to chutilo a mala krasne papala 🙂

zuzicka1982
19. máj 2011

@mona777 ja davam malemu od 8 mes.biely jogurt Hollandia, maju aj Bio.

mona777
19. máj 2011

@cicimon to mam vytlačené už par mesiacov a som to čítala - ale sú tam zastaralé veci - napr. lepok sa tam odporúča tuším až od 8 mesiaca - čo je somarina, lebo podla najnovších odporúčaní sa lepok zavádza v 6 mesiaci

cicimon
19. máj 2011

@mona777 no skor ide asi o tu tabulku.
dnes som pozrela toho milacika.... ze cukor a rozne ine veci.. to fakt radsej ten jogurt

mona777
19. máj 2011

@cicimon v nedelu mame 8 mesiacov - tak začneme jogurtmi bielymi

mona777
19. máj 2011

@mona777 tam je písané, že od 9 mesiaca mozem pridať na chlebík syr - aký syr sa myslí - tvrdý alebo makký?

cicimon
19. máj 2011

@mona777 mozes skusit smotanovy - lucinu - ale mam dojem, ze je viac druhov, v niektorej je tvaroh, tu nie... alebo vyborny je tesco soft cheese - len smotana alebo v kauflande a mozno aj inde maju take ze Buko - su to vsetko natierky
tvrdy na chlebe asi nezje, skor tak do ruky, ale cim viac tuku nech tam je, 45% a viac

mona777
19. máj 2011

@cicimon dakujem

mona777
20. máj 2011

baby v našom obchode nemali tie biele jogurty čo ste písali len rajo jogurt klasik biely tuk najmenej 2,7%, rajo probiotickou kulturou biely-tuk najmenej 3,2% a alebert biely - obsahuje najmenej 3,5% tuku - možem mu dať tie dva posledné spapať ?

cicus13
21. máj 2011

@cicimon ahoj a čo povieš na toto je to z Lidla volá sa to, že Pic Frisch a obsahuje to -Termizovaný výrobok z čerstvého syra zloženie-sušina 34% a 65% t. v s. písané je bez chemických konzervačných látok...

Lebo mne to chutí ako Lučina 😕

saska.t
21. máj 2011

@cicus13 kludne ano, je to nieco ako pomazankove maslo je to na sposob luciny 😉

cicimon
22. máj 2011

@mona777 hej, min nech to ma aspon 3% tuku... a skus prip pozriet niekde inde tie ine jogurty, zas ich nemusi mat kazdy den

patatina83
22. máj 2011

ahojte chcem sa opytat ako rastu vase deticky,,my budeme mat skoro 10 mesiacov ,papame vsetko chuti mu 🙂 ,a popri tom kojim,,ako kedy 2-3 za den ako si vypyta a uz zacal pit aj vodu....ale chcem sa opytat na vahu mne sa zda ze akosi nepribera,,ale za to je velmi vysoky,takze asi tym padom na vahe nepribea tak moc,,kde zijem sa ide na kontolu az v 11 mesiaci takze neviem presnu vahu ale doma ked som ho vazila mal 8,600g...je to dost na 10 mesacne dietatko??nemam obavy lebo ako vravim papame krasne ,,to ma len tak zaujimalo..

katkabb1
23. máj 2011

@patatina83 podľa mňa je to krásna váha na 10 mesiacov, my máme 14 mesiacov a pred mesiacom sme mali 8600g 🙂 my síce s jedlom bojujeme, jeme máličko, ale keby bola hladná tak si vypýta si myslím. A keď pekne papáte, tak nie je dôvod sa znepokojovať, predsa už deti aj spália energiu keď lozia a pod. A kuk jedna tabuľka orientačná http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

pandrholka
23. máj 2011

@patatina83 ahoj ja si myslím, že váhu máte peknú...my keď sme boli v 11 mesiacoch na poradni tak sme mali 8240g a to náš malý poje koňa vola 😀 ...ale je strašne živý takže asi všetko čo prijme tak aj spáli...neriešim že má takú nízku váhu bo viem, že papá a to , že nepribéra dáko veľa neriešim bo aspoň čo to priberie vždy 🙂

alex1983
23. máj 2011

@katkabb1 sice toto nepatrilo mne, ale aj mne si velmi pomohla tymto vypoctom, lebo aj ja som mala obavy ci moja mala nema moc nizku vahu. Ma 7,5 mesiaca a 6700g, ale podla tej tabulky je to v pohode 😀

zuzkat1
23. máj 2011

@patatina83 moja ma 16 mesiacov a nema este 9kil🙂

shira_
23. máj 2011

baby od kedy sa môže dať surové ovocie-zelenina (mrkva, jablko, kaleráb, banán)?

zuzkat1
23. máj 2011

@shira_ ja som prikrmovala od pol roka a ovocie som nikdy nevarila... kalerab neskor lebo naduva...

cicimon
23. máj 2011

heh, moja je tesne pod krivkou minima... no ale co spravim... skoro 14mes a nema ani 8kg...

@shira_ ovocie cca mesiac po zavedeni prikrmov

shira_
24. máj 2011

@zuzkat1 my máme cez 8kg v 5 mes. a to sa stresujem či dobre priberá 😝

zuzkat1
24. máj 2011

@shira_ tak to ti pribera viac ako dobre🙂

alex1983
24. máj 2011

baby chcem sa Vas spytat ze ked kojite a uz davate prikrmi, kolkokrat za den by som mala zhruba kojit a kolko dat prikrmov? Mala bude mat bud. nedelu osem mesiacov.

zuzkat1
24. máj 2011

@alex1983 8mesacne dieta staci ked papa 2x... obed a napriklad desiata alebo olovrant... a koj kedy chce...kojis na poziadanie? ak ano tak to nemen 😉 moja ma 16 mesiacov..teoreticky papa 5x prikrm a kojim kedy chce...za 24hodin je to cca 12x 😉

zuzicka1982
25. máj 2011

@alex1983 ja som davala 8 mesacnemu tiez len 2 prikrmy- obed+olovrant. Okrem toho kojenie 5-6 krat. Potom som obcas davala aj treti prikrm,ale nie kazdy den.Teraz ma maly 9 mes a ma 3 prikrmy a kojenie stale 5-6 krat. Tak ako si vypyta 😉 Noc mi uz nastastie prespinka 🙂

alex1983
25. máj 2011

@zuzkat1 no my velmi bojujeme s prikrmami, tak jej skusam davat aj doobeda vyzivku al.banan... na obed masovo zeleninovy prikrm, ale aj tak ju musim dokojit, lebo tomu moc neda a potom na olovrant bud este skusim to co na obed alebo nejaku vyzivu. A od rana do vecera kojim zhruba 5-6x, no a ked malu ulozim okolo 20.30 spinkat, tak mi zacina nonstop sichta, lebo kazde dve hodiny si pyta papat 😝 Nemala by mi uz v noci prespat? A este sa Vas pytam o radu: ked nechce tie masovo zel.prikrmi, davaju sa pred al. po kojeni? Uz ozaj neviem akoby som ju naucila papkat aj taketo prikrmi... Dokina mi stale omiela ze bude mat malo zeleza, ale ja naozaj robim co mozem ☹