Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

denisocka
23. jún 2008

kuky-u nás zemiak uplne zlyhal,to som musela do maleho doslova tlačiť a tak som to vzdala.Síce je pravda že by som to asi nejedla ani ja-taky škrob,bléééééééééééé .ale karfiol +mrkva-to od začiatku hned otváral usta a ato same aj banan

kuky8
23. jún 2008

denisočka - tak skúsim za dva dni karfiol. A varíš to vo vode alebo nad parou? Ak vo vode, tak v kohútikovej alebo dojčenskej?
Ochutnala som ten zemiak - ani MM tomu moc nepomohlo 😉

denisocka
23. jún 2008

varím v hrnci malom vo vode z vodovoda 😉 ináč banan dnes len tak fukol zas -ale nekakali sme už skoro 1 den, a to je u nás nezvyk a vidím jak sa pučí a nejde mu to vykaknuť ☹

ja tiež ked som dala MM tak nepomohlo,nakoniec som to aj tak dojedla ja 😀 a potom mi ťuklo že svoje MM papám 😅 ináč,teraz som dala zemiak,mrkvu,karfiol a nešlo nám,proste ten zemiak mu tam vadí.

iva211
23. jún 2008

Baby skúste trošku ryže namiesto zemiaka, nech majú deťúrence zmenu, ale pozor trochu zapeká tak by som už v ten deň nedávala mrkvu ani banán.
Ináč my papáme všetko bez vymýšľania akurát nie vždy vystihnem kedy ešte nieje príliš unavená potom to naše papanie vyzerá tak ako by sme doma týrali dieťa, reve aj s plnými ústami kým to nedoje a ide sa spať.

julova
23. jún 2008

ani u nas zemiak samotny nepresiel ked som ho davnejsie skusala...tak uz som Terezku nenutila 🙂...a na dalsi den bol zemiak s mrkvou a to uz sa len zaprasilo 😀...takze samotny som neskusala uz 😉

a skusenejsich sa chcem opytat...babka (moja mamina) nam doniesla presnidavku od HIPP slivky...je tam ze od ukonceneho 4. mesiaca...ale vieme ako je to s tymi mesiacmi niekedy 😉...myslite teda, ze slivky uz jej mozem dat? 😕

vdaka za radu 🙂

sirinka
23. jún 2008

julova mozes, nase ovocie, co sa tu da dopestovat v zasade mozes, akurat maliny a jahody su vynimka, co viem ja.

kattom
23. jún 2008

julova - ovocie od zaciatku sa moze davat: jablko, hruska, slivka, marhula, broskyna - vlastne to, co rastie u nas + banan. samozrejme, zo zaciatku treba prevarat- okrem bananu a supat. vzdy s odstupom 3 dni, ako pri inych prikrmoch kvoli alergii. jahody, maliny, egrese az po roku - obsahuju alergeny
hipp slivku prikrm kupovany som davala tiez - obcas som mu to miesala s jablckom a tiez s bielym jogurtom (ked zacal papat jogurty)

julova
24. jún 2008

dakujem kočky 🙂

a este - Terezke sa zmenila stolica...moze to byt uz tymi prikrmami? Lebo neplacka, ze by ju bolelo brusko a mala zacpu...ale uz to nema kasovitu konzistenciu, ale viackrat za den vytlaci tak maly (niekedy vacsi) bobek....tak teraz neviem, ci ju nieco zapeka, alebo to uz je proste tak kvoli novej strave...banan nepapame... 😒

vesi
24. jún 2008

zuzi - julova, to je normálne, môže to byť aj ked papala zemiak alebo ryžu 😉 začni si zvykať na bobky 😀

julova
24. jún 2008

Moni - dakujem 😀....tak si teda zvykam 😝...ale ked ona tlaci ako o dusu a nakoniec tam nie je nic, alebo pidi bobek - a taak sa pri tom narobi 😝 😀 ...takze zemiak....ryzu dame az neskor 🙂...vdaka 😵

vesi
24. jún 2008

zuzi, to je normálne, že sa pri tom tak narobí, nemusíš dávať neskôr, bude to mať rovnaký účinok, tuhšiu stolicu môže spôsobiť hociktoré jedlo, napr. varená mrkva sa dáva aj pri hnačkách 😉

sirinka
24. jún 2008

julova, daj jej tu slivkovu presnidavku... 😉 to by mohlo pomoct

julova
24. jún 2008

sirinka - akurat sa dnes na to chystam...som zvedava, co na to povie...lebo slivky su kyselosladke dost...a banan mi striktne odmietla 😀...keby nechcela, tak jej ked-tak urobim odvar zo susenych sliviek...to sme raz pri zacpe robili a pomohlo 🙂

Moni - no to teda aj na prikrmy treba maturitu... 😀...ale zjavne to Terezke nevadi 🙂..je spokojna, neplace a po zelenine sa mi hadze o dusu 😀...ovocie spapa, ale zeleninka nam ide viac 🙂

jaunka
24. jún 2008

Ahojky prosím mohly byjste mi poradit malému je skoro 5 měsíců. Mohla bych mu už dávat polévky a jaké. Mockrát děkuji za odpověď

vesi
24. jún 2008

zuzi,roky praxe 😀 😀 aj u nás išla zelenina z čerstvého ovocia len banán, tie ovocné výživy ako kedy 😝 nikola mi ovocie začala jesť až okolo 2 rokov a saška okrem jablka a banána nič iné z ovocia do úst nedá. napr. melony začala nikolka jesť až v 4 rokoch, dovtedy to hned vyplula 🙂

jaunka, začala by som (ak nie je plne kojemý, lebo tak až od ukončeného 6. mesiaca) postupne zeleninou, začať napr. mrkvou, po 3 dňoch pridať nejakú inú atd. ale vždy najskôr po 3 dňoch, lebo ak sa dieťa vyhádže aby si vedela z čoho. a ked takto postupne pridáte všetkú zeleninku+ mäsko, tak môže vývar aj zeleninovú polievku, nesolenú bez cestoviny - tú až od ukončeného 8. mesiaca alebo ako ti povie Dr. lebo v tomto sú názory niekedy odlišné 🙂

kutina
24. jún 2008

ahojte maminy, ja mám problém ..teda nie ja, ale moja dcéra so surovým ovocím, už má 10 mesiacov preč a stále nechce surové ovocie a taktiež nie popučené...musím jej to aspon trošičku pomixovať a predtým upariť ☹ ....s presnidávkami problém nie je
mali ste niektorá takýto problém? naučili sa detičky časom jesť aj surové ovocie...? prosím odpoved do IP, nestíham to tu dáko moc sledovať. Ďakujem

denisocka
24. jún 2008

baby ,aj nám sa konečne zmenila stolica.síce na LEVEL bobek sme ešte nedošli,ale máme aspon taku kašvito tuhejšiu,teda už nie tu praženicu čo bola ako kyselina čo muu vždy vyžrala dupku 😠 ,teraz máme zelenu s červíkami (teda brokolica+banan 😀 ) a tlačí o dušu a potom pekna nalož 2x denne

vesi
24. jún 2008

deni 😀
kutina máš IP

ešte ma napadlo, kedže moje baby nechceli ovocie, ja som im kupovala aj tie ovocné šťavy Hipp a riedila vodou 1:2, čiže 1 diel šťavy a 2 diely vody. aj v tom sú vitamíny, tak aspoň niečo 🙂

julova
24. jún 2008

tak baby - po slivkovej presnidavke sa len tak zaprasilo 😅 😀 ...spapali sme celu 125g flasku a keby mala viac, tak asi otvara zobacik Terezka aj dalej 😀...a aj sme sa riaaaadne vykadosili 😅 😀 😉

sirinka
24. jún 2008

denisocka a julova.... 😀 ste zlate

kuky8
24. jún 2008

baby, opäť hlásim stav - dali sme si dnes zmenu - mrkva so zemiakom. Tragédia ☹ 3 lyžičky, aj to polovicu vyslintal. Ani ho nemalo čo napnúť... Tak sa asi vykašleme na ten zemiak, skúsim zajtra mrkvu s brokolicou, uvidíme...
A k stolici - tak aj my sme pokročili (asi tou mrkvou) že už máme také ako denisocka... a dnes sme si pukly... to bolo neco, hneď som vetrala 😀 😀
Ešte otázočka - ryžu variť do mäkka a potom rozmixovať? Blbé, ale radšej sa opýtam 😖 ako ho pridusiť...

sirinka
24. jún 2008

kuky ja som ryzu do makka a uz nebolo treba ani mixovat, ale treba vyskusat, co mu bude vyhovovat

kattom
24. jún 2008

kuky - ryza sa ti rozvari a zmakne, mixovat nemusis

dada2007
24. jún 2008

ahojte dievčatá....mám na vás jednu prosbičku, či by ste vedeli poradiť....

kamarátka má chlapčeka, 1rok a 1 týždeň a chcela by vedieť, od kedy môže papať pečienku. Nikde to nemôže nájsť, tak mi volala, či by som to nehodila na kona 😀 😵 😉 Budem rada, ak poradíte, vopred dík!!!

denisocka
24. jún 2008

kuky - že pukli až vetrať trebalo 😀

baby,dnes sme aj my pukli zemiak (ale nie ako kuky 😀 ) dala som 1 zemiak cca 6cm + karalab (kedlubna česky 😀 ) a ludia,zbašlil až mu z uši tieklo 😲 . ja to uvarím domäka,zmyxujem a ešte cez sitko,predsa tie hrudy z popučeneho zemiaka a mrkvy zadrhli minule aj mna a to som dospelá (tuším 😀 )

a zajtra idem skusiť ryžu + karalab-kedlubnu (bože to je strašne smišny nazov) + jablčko

ináč,jak jablčko,uvariť vo vode?

kuky8
25. jún 2008

denisocka - ja vám tak závidím 😢 😀 Šimonkovi, že to chutí a Tebe, že máš o jeden stres menej 😉

denisocka
25. jún 2008

kuky,dám ti pomôcku,bez toho by nám to išlo ovela pomalšie !

https://www.youtube.com/watch?v=t_ae1GwVIi0

-stále ked sa gummy macko vyšklabí na sklo,tak otvorí usta a šup so zemiakom :D

sirinka
25. jún 2008

dada mas na mysli pecene maso alebo pecen??? pecene kura alebo hovadzinku ked nie je moc korenena moze...ale vnutornosti urcite nie...pecen obsahuje najviac skodlivin

sirinka
25. jún 2008

denisocka....ja som varila, niekomu vadi, ze tym straca vitaminy, ale podla mna tu ide o to, zvykat na novu stravu a pripravit traviaci trakt a vitaminov ma este stale dost z MM, takze surove si dopraj ty 😵 ved varit staci 1 mesiac, potom mozes davat surove. ja som k tomu popucenemu jablku ale pridala aj trosku vody, v ktorej sa varilo. ale ja pre malu varim este stale v dojcenskej vode, vodovodnu by som nedavala.

denisocka
25. jún 2008

ja varím v obyčko vodovodovej 😀 a tomu naturu modru ma na pitie