Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
3. apr 2009

nelinka aj ja davam vsetko,ale petrzlen som ani ja nikdy nejedla tak mi je to take protivne...aj doma sme to z polievky vzdy vyhadzovali...ale niekde som tu citala,ze pastrnak jedia ako mrkvu, ze je taky sladucky...hadam ho aj skusim uvarit malemu, mozno....neviem.... 😕

petulak
3. apr 2009

já jsem petžel dala a dobrý a pastinák nikde nejde sehnat.Celkově mi příjde,že nejde nic koupit jak je všude všeho hafo už to asi nestačí nebo já nevím.Kam chodíte nakupovat??

cessy
3. apr 2009

petulak ja som videla pastrnak v kauflande a u nas na trhu 😉 , v tedy som potrebovala petrzlen a mali len pastrnak 😀

petulak
3. apr 2009

no to je pokaždý,že když něco hledáš koupíš to co nikde není.Tady trhy nejsou bohužel tady se to hemží vietnamcema všude 😠 bylo umění najít vůbec jeden obchod český,ale zase nemaj takový výběr a do velkých obchodáku se mi teda moc nechce ☹ ☹ Ale budu muset někam vlítnout a nakoupit 😀

katkaaalex
4. apr 2009

Ahojte baby, 5 dni papame prikrmy a Alexovi velmi chuti len neviem ake mnozstvo moze spapat. Poradite mi niektora? Dakujem a pekny dnik 🙂

saska.t
4. apr 2009

cessy - my papame medzi 4,00-5,00 rano mlieko, potom ma o 9,00 bud kasu alebo chlebik a potom az obed takze medzi kasou a obedom nema uz nic alebo len mrkvu kalerab surovy do ruky nech si rajbe dasienka kedze zubky su v plnom prude ...

katka - mozte zjest cca 120-150g papania do mesiaca by mali byt davky tak 150-200g ale hovorim o babatku okolo 6 mes. neviem kolko ma tvoj, urcite nie 4 mes. babo 😉

baby ja ani neviem ci davam petrzlen alebo pastinak tu je to stale len petrzlen a malej moc ide ...

jej ak som zabudla niektorej na nieco odpovedat tak mi to pripomente 😀 to je tou starobou 😉

cessy
4. apr 2009

saska ja som si myslela, ze kasicku davas poobede 🙂

saska.t
4. apr 2009

hej striedam to niekedy rano niekedy poobede ale poobede ma väcsinou ovocie - banan s hruskou alebo jablkom atd 😀

3558
4. apr 2009

mne sa zda ze uz neviem co mam s cim skombinovat. dnes bude mat na olovrant jabllko s vlockami. tak uvidim. to este nemal. uz sa nam toho kopi. musim viac rozmyslat co bude maly jest ako to co navarim nam. 😀 😀 😀

nelinka79
4. apr 2009

my sme mali dnes brokolicu s mrkvou a celkom to uslo. ale zatial u nas vediet kalerabik ten jej chutil najviac.

katkaaalex
4. apr 2009

Saska.t. dakujem za radu, Alex uz ma 6 mesiacov a velmi mu chuti brokolica, karfiol, mrkvicka aj banan uz ochutnal mnam - mnam 🙂

jana.sun
4. apr 2009

ahojky holky,
tak jsem to tu trochu pročetla, ale celé to absolutně nestíhám ☹ Můžete mi prosím poradit, jestli nějak jde zavařovat do skleniček ovocné příkrmy? Často jezdíme na chalupu a tak se mi nehodí to mrazit a i doma máme malý mrazák, tak příkrmy zavařuju - ty zeleninové v pohodě - ale nevím, jestli i ty ovocné můžu "jen tak" zavařit. Mám na mysli třeba pohanku+jablíčko+banán. nebo nějaké takové kombinace - nemáte s tím některá zkušenost? Poradíte mi, prosím??? ovocné příkrmy zatím kupuju, ale leze to dost do peněz (třeba od Alnatury - špaldový příkrm s jablkem a ještě něčím - už si to moc nepamatuju - ale byl moc moc dobrý) - tak jsem si říkala, že bych něco takového vyrobila sama a zavařila - protože já ráda vyrábím ve velkém 🙂 a navíc potřebuju to i s sebou na tu chatu 😉 díky

petulak
4. apr 2009

já dneska úspěšně zařadila do jídelníčku rýži!!Byla to teda blepta a moc se mi kupodivu nepodařilo jí rozvařit,ale mix mix a bylo hotovo a docela to šmáklo.I když snědla teda 60g na poprvé dobrý né?? 😀 😀
Kdy můžem začít jíst ovoce??

nelinka79
4. apr 2009

jana.sun .. ako zavaras tie zelenino prikrmy.. ja som sa o tom bavila so svokrou ale nejak mi nevedela poradit a asi sa aj bala aby nieco zle neporadila ked je to pre kaju. a kolko ti potom takto vydrzia?

cessy
4. apr 2009

ahoj petu, takze ste zacali s ryzou???mne sa teda vzdy rozvari, ale to ja ju varim aj polhodinu 😅 .a jasne ze 60g je fain.. 😉
a vy este nepapkate ovocie??ja som malemu zacala davat, ked aj masko...asi po mesiaci po zavedeni prikrmu 😵

cessy
4. apr 2009

petu a kedy presne sa rebeka narodila??mame asi podobne stare deticky 😵 😵 😵

petulak
4. apr 2009

cessy ahoj no rýži jsem dělala asi 20 min a nestačil jí to na rozvaření 😀 ale kdybych chtěla sypkou tak se rozvaří za minutku to je zákon schválnosti.

Já to mám s příkrmama tak,že když jsem byla na kontrole tak mi doktorka řekla at začnu se zeleninkou,ale já jsem jí řekla,že bych chtěla so nejdíl kojit mám furt hafo mlíka a je to pro to dítko to nej tak proč jí už něčím ládovat.teda můj názor.Na to mi řekla,že jí nemusím toho dávat hafo a vynechávat kojení,ale jen aby měla příjem železa a asi i jiných vitámínů já už přesně nevím.tak to prostě nehrotím pořád vlastně kojím jen na oběd dávám trošku toho příkrmu,ale Rebečák dlabe a pak už jen cucne ale je spokojená tak jí to tak stačí a já jsem spokojená.A s ovicím jsem se ptala,že bych třeba taky už sem tam dala.Ale nedokážu si teda představit kdyby mi dvakrát vynechala kojení to bych měla zase kozy jak vozy 😅 když spala celou noc tak jsem beztak musela vstávat a odstříkávat a bolelo to jako děs a vůbec to nechtělo povolit tak jsem byla docela ráda když se začala zase budit na kojení 😅 ,ale zase to spinkání bylo taky fajn 😝 .

Jo koukám na to,že ti to píše,že má Alex 7 měsíců a 3 týdny.Rebečák se narodila 10.8. a tvůj?? 😀 😀

petulak
4. apr 2009

tak a tady nikdo ☹ jdu spát brou

mukky
5. apr 2009

dievcata ahojte,tak ja som davala vcera prvy krat zeleny mrazeny hrasok,chutilo mu,ale tie supky som tam mala,aj ked som sa snazila veeelmi pucit,my nemixujeme..tak co s tym???A jednu tam mal trosku vacsiu co som si nevsimla,tak ho naplo a aj trosku kaslal a vyplul ju nejakym zahadnym sposobom...ma este na dnes jednu davku,ale som sama a normal sa mu asi budem bat mu to dat..tak este budem pucit a pucit...vy nemate supky?Maly si akurat poprdkaval 😀 ,varila som mu ho radsej s kminom,s maskom,mrkvou a cuketou,a este so zemiakom

saska.t
5. apr 2009

mukky - ja to robim s hraskom, luskami a ruzickovym kelom tak, ze ich vytiahnem rozmixujem a ostatnu zeleninku popucim a pomixovane tam pridam lebo aj lusky maju take male vlasocnice co malu drhne a kel sa tiez neda popucit tak to riesim takto 😉

jajka78
5. apr 2009

baby ahoj, moze sa od zac.8mesiaca hrozno? bez supky len ta duzina.

mukky
5. apr 2009

saska. ale on mi pomixovane nezje 😀 tak vyberam ako popoluska supky...a ked pomixujes tak ich nemas vobec??...supky z hrasku....idem vyberat....asi hrasok u nas skoncil na cas 😀

saska.t
5. apr 2009

muky - ja vzdy iba ked davam tieto zeleninky mixujem inak len pucim 😉 tym padom aj v tom mixnutom su hrudky z ostatnej zeleninky ktoru len popucim - no sem tam jedna supka tam je ale tu zjem ja

jajka - ja myslim ze mozes hrozno nie je klasicky alergen ... skor sa jedna o to aby babo nevdychlo jadierka a nemalo v sebe zo supky postrek ....

jana.sun
5. apr 2009

ahoj, Neli, uvařím v kojo vodě bramboro-zeleninové nebo rýžovo-zeleninové pyré - tedy mixuju (i s tou zbylou vodou, aby tam zůstaly ty vitaminky) a mamka schovávala ty staré lahvičky od výživ, které mají ještě šroubovací víčka - takže je vysterilizuju v hrnci a pak to v té vodě zavařím - dám do každé skleničky to pyré a navrch polévkovou lžící uvařeného a rozmix.masíčka (zatím kuřecí a králičí, jiné jsem nezkoušela) a zavíčkuju a dám to do toho hrnce tak, aby bylo vody 1 cm pod víčka. pak to dám vařit - ale než to začne vařit, tak to "ztáhnu" (z 6-ky na 2-ku) a tak to nechám 25 min., pak to vyndám necham vychladit. Zatím jsem to zkoušela jen jednou, před měsícem, kdy jsme začali s příkrmy a poslední z várky jsme jedli ted v pátek a bylo to v pohodě - tak počítám, že měsíc, dva to vydrží - dýl to ani skladovat nestíháme 🙂 Takto to asi budu dělat - i když to byl takový experiment, tak se docela vydařil, takže další várku chystám dělat následující týden. Ted "vyjídáme" mrazák 🙂

cessy
5. apr 2009

petulak my sme 12.8...takze sme o 2 dni mladsi 😉

stankatt
5. apr 2009

Ahojte, tak my uz sa chystame na jogurtiky.... Skusime tu Aktiviu sladku bielu... a este ake mam dat? Skusim aj roztek, babenky moze uz vsetko pecivko? teda aj vianocku a tak? S ovocim mame stale velky problem- nechceto a nutit je nebudem... 😒 ☹
A my sme 6/8 tak zajtra mame 8 mes 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cessy
5. apr 2009

stanka gratulujem k zajtrajsiemu 8 mesiacu.. 😉
jogurty sa mozu od 8mes?? 🤐 minule som videla aj neake od hipp.

stankatt
5. apr 2009

Dakujeme 🙂
Myslim, ze ano od 8 mes. A tie peciva? Mozem davat hocijake? Zatial som skusila iba piskoty a moc velky uspech nemali.... Ona asi nebude na sladke 😒 😎

cessy
5. apr 2009

neviem veru....ja som zatial take nic nedavala....ja som davala len tie kukuricne chrumky inak ziadne pecivo... 😨

v tom ti pomoze saska 😎

stankatt
5. apr 2009

Ja tie chrumky nemozem zohnat, vsade maju iba solene 😠
No musim ich tu vymaknut - sasku a berusku 😉