Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

agalia
26. máj 2009

Ahojte kocky, co davate deturencom na desiatu? A ake mnozstvo napriklad jablcka? Davate surove alebo aj obvarite? Alebo len nastruhate surove? Zajtra by som chcela uz aj hrusku-tu tiez nastruhat? Ci radsej prvykrat hrusku uvarit?
A este ako casto masko-kolkokrat za tyzden? Ja zatial nechcem davat vodu-maly papa MM, takze do 9.mes. len MM - ale zase ked su taketo tepla no neviem, ako to robite na prechadzke, zoberiete prevarenu dojcensku vodu do hrnceka-alebo ako to uskladnit v takychto teplach? VDAKA

saska.t
26. máj 2009

agalia - ved uz som ti na to davala odpovede 😀 mas ich na strane 236 😉
mäsko davam 5x v tyzdni, vodu by som vo velkych horkach davala (aspon ponukla) ak nemas moznost nakojit davam tomu naturu uz neprevaram ak nechces davat z flasky tak kup naucny poharik 😉

maculik
26. máj 2009

Ahojte kocky, az teraz som objavila, ze je na koniku aj takato tema, skoda, lebo by sa mi to hodilo uz davno 😉
Chcem vas poprosit o nejake napady, co mozem malej davat teraz od 10mes. a ci nemate nejake recepty na polievky, ktore by som jej mohla robit. Robim len jej brokolicovo-zemiakovu, rada by som skusila aj hrachovu alebo sosovicovu, aj ked sme tieto potraviny este nezaradili. A ani neviem, ako tie polievocky varit.

Uz mi uplne dochadzaju napady, stale varim len masko so zeleninou a k tomu bud zemiak alebo pohanku alebo cestoviny, ryzu nema rada, pseno jej nechuti. Alebo spenat a zemiak. Uz by som jej rada aj nieco ine.
Dakujeeem 🙂

agalia
26. máj 2009

Saska dakujem, ved ano, len som si nebola ista, ci mozem aj hrusku surovu - no snad neublizim🙂 a ohladne tej vody - ked to budem mat 3hodiny na teple v kociku aby to viac neublizilo ako pomohlo, ale VDAKA

saska.t
26. máj 2009

agalia vode sa nic nestane je to len voda takze tam sa nema co stat akurat oteplie ...
hrusku v pohode mozes 😉

maculik a co takto pohanka ako priloha, kukuricna krupica, hrasok uz mozes pripravis ako normal polievku a sosovicu mozes cervenu lupanu tiez ak to chces ako omacku zahustila by som bud kukur.krupicou alebo celozrnnou mukou - asi uz mas zavedeny lepok tak v tom nevidim problem ...
mozte uz aj chlebik s lucinou, cotage, maslo, biely jogurt takze uz mas 😉 co kombinovat

levik82
27. máj 2009

mozem varit ryzu spolu s mäsom a zeleninou v jednom hrnci? 😅 mam to tak v plane len ma zase raz baby donutili nad tym rozmyslat ci ano ci nie 😅 niekto by povedal ze prilis vela citam a studujem 😝
inak zatial davam len zeleninku spolu s mäskom, ako keby bez prilohy. len nejak som rozmyslala ci mu ta priloha nechyba. neviem 😨 aj ked mne chuti iba zelenina k mäsu a priloha by mi tiez nechybala. ale ked ju uz mam na tanieri... 😝 no nezjem? 😀

inak sa snazim zaviest surove ovocie namiseto hipp-iek, ale zatial nemam uspech 😒 dnes skusime hrusku plus jablcko. nevarim. davam surove. varene mal kvazi v hipp-kach 😉 😝

pitie skusam iba kvoli tomu aby sme sa naucili pit. zatial teda vobec nevieme co si pocat s tym sosacikom 😀 na kusanie na zuby je dobry no, ale zeby na pitie... 😅 skusam tak raz do dna, niekedy zabudneme, ale mali by sme sa pomaly naucit, nie?

levik82
27. máj 2009

a saska, od kedy si prestala prevarat vodu pre malu???

maculik
27. máj 2009

saska dakujem 🙂
pohanku ma velmi rada, aj biely jogurt, a kukuricnu krupicu myslis polentu? zijem v zahr. a tu som nasla z kukurice len toto.
a cottage - to mi ani nenapadlo, ze jej uz mozem dat. Akosi som to brala ako tvaroh, ktory sa vlastne do roka nemoze, ale to je vlastne syr, ze?
Lucinu tu nemaju, iba Kiri a podobne, tak neviem...

levik, mne mala tiez nechcela z toho hrnceka pit, potom som jej parkrat predtym z neho potiahla a uz sa to naucila. ale tiez nam to trvalo
😉

stankatt
27. máj 2009

ahojte, tak ani my nevieme inac pit ako z flasky.... hrncek so sosacikom sa dobre okusuje 😀 😀 😀

levik82
27. máj 2009

stanka, my ani z flasky 😅 iba kojenie

beruska2x
27. máj 2009

je fajn z toho hrnicky vyndat tu zaklopku at to tece a pak zjisti jak na to ale nas malej to nytahne do pusy a plive zpatky 😝 takze mu davam ze lzicky ale moc pit nechce, Dr mi rekla za kdyz vypije650ml mlika tak ani asi nepotrebuje 😕

saska.t
27. máj 2009

levik - z vodovodu vodu prevaram stale, tomu naturu na pitie som nikdy neprevarala a ryzu mozes varit dokopy so vsetkym 😉

maculik - tiez nezijem v SR 😉 a kde zijes?, neviem co je polenta ale to co myslim ja je normalna pomleta kukurica a volaju to kukur. krupica ...
cottage - pozri druhy s co najmensim obsahom soli a z mlieka robeny, tiez tu nemame lucinu ale nasla som nieco podobne tiez z mlieka a volaju to cerstvy hladky syr 😀

levik82
27. máj 2009

dakujem saska 😉 na teba sa da vzdy spolahnut 😉 a myslela som tomu naturu, jasne ze z vodovodu prevaras, resp. pit asi ani nedavas 😉 a si pisala ze toma natura je lepsia ako lucka. preco??? ja mam zatial stale lucku 😕
takze ryza sa nepripali hej? v podstate ako rizoto, nie? len viac vody - ako cestoviny. asi uz splietam 😅

levik82
27. máj 2009

beruska, skusala som davat pit aj z hrnceka so sosacikom - nie z naucneho aventackeho. z toho nepisje vobec, vsetko ide mimo 😅 ale vsimla som si ze ked ma v ustach vodu automaticky alko keby zadrziaval dych a vypluva ju. to ma asi z plavania co chodime 😅 😀

maculik
27. máj 2009

saska, ja zijem striedavo v Bonne a v Luxemburgu, lebo v Bonne pracuje manzel a v Luxe ja. Ale od zimy uz budem v Bonne, lebo mi konci zmluva. A ty si kde?
Dam si tu kukur.krupicu doniest zo Slov., bracho pride v nedelu, aj tie kukur.chrumky mi donesie
🙂

saska.t
27. máj 2009

ja zijem v bremach v DE a Bonn ako tiez v DE?
hej hej aj ja si nechavam nosit z SK veci ktore tu neviem identifikovat alebo si nakupim ked sme doma na dovolenke 😉

maculik
27. máj 2009

ano, tiez v DE 🙂
Akurat som vas citala dozadu par stran, vacsinou vam vsetkym drobci pekne papaju, mne Adelka zje zo vsetkeho max 100ml, je oslava, ked 110-115. Nie je to strasne malo? Tu v Nem Dr na vsetk povedia, ze v pohode, tak neviem ☹
Aj tie recepty na domace kase som nasla, vyskusam, aj linky s receptami, super 🙂
drobec je hore, je chora, chuda, idem k nej, ale som rada, ze som tuto temu nasla 🙂

saska.t
27. máj 2009

maculik- no objemy na jej vek nie su nic moc ale zbytocne do nej tlacit nasilu je blbost takze ak nie ste vyslovene chudunky tak to neries 😉
Dobry cottage najdes v Lidli a Lucinu najdes v Aldi ako frisch käse maju iba 1 druh takze sa urcite nezmylis takze vyskusaj mozno jej bude smakovat 😉

maculik
27. máj 2009

super, pozriem, mam tu oba obchody kusok od nas a hned vedla seba 🙂

levik82
27. máj 2009

este sa opytam - kolko ryze mam dat na cca. 2 porcie? ja robim vsetko od oka, tak mame niekedy viac zeleniny a niekedy silne mäsko 😝 ale tak ryzu neviem - snou mam problem aj ked varim pre mna a manzela 😅 tak 2 pol lyzice na 2 porcie alebo je to uz vela??? 😕

saska.t
27. máj 2009

levik ja mam 1 stamprla (4cl) = 2 porcie pre dieta ryze pohanky, psena tak to skus tak mozno ti to bude pasovat 😉

levik82
27. máj 2009

dakujem 😉 zase raz na chvilu 😅

katka910
28. máj 2009

Ahojte baby, ja som sa tu len teraz prihlasila a rada by som vas poprosila keby ste mi napisali nejake tie rady resp. recepty pre 8 mes. babo. Diky moc! 🙂

beruska2x
28. máj 2009

katko zalezi na tom co uz jite, co male/mu chutna , zkus si projit par stranek dal 😉

katka910
28. máj 2009

mala mi zje zatial ten zaklad, zo zeleniny mrkvu, brokolicu, karfiol, zemiak......potom ryzu, a ovocie......aj to som rada, lebo predtym mi nic nechcela........len moje mlieko.....
...tak som rada ze nieco zje.....a skusala som aj maso-ale len zatial kuracie......kase ma tiez rada....ale vlocky som este neskusala-a tak neviem co jej mozem davat aby som jej nejako neublizila

saska.t
28. máj 2009

katka - vlocky uz mozes davat aj ked obsahuju lepok ale v podstate by ste ho uz mali mat zavedeny takze urcite jej neublizia , takisto mozte pohanku, kukuricnu kasu atd. mäska sa drz len bieleho - kura, kralik, morka, a mozes aj hovädzie a mali by ste ho papat min. 5 x tyzdene je to zdroj zeleza a bielkovin velmi podstatny pre zdravy vyvoj organizmu
nejake recepty najdes na www.kojeni.net 😉 alebo ked zacnes studovat par stranok dozadu...

katka910
28. máj 2009

saska.t velmi pekne ti dakujem-si zlata... 😀

katka910
28. máj 2009

saska - chcem sa ta este spytat-mozem uz malej davat aj vajecny zltok-ci este pockat.............a muku s obsahom lepku?

levik82
28. máj 2009

katka, vajecny zltok uz mozes. v podstate hned ked zacnes aj s mäskom. iba bilelok sa do roka nemoze. a muku - podla mna ked zacnes s lepkom mozes. ale naco ju chces podavat??? co s nou chces robit? 😕

saska.t
28. máj 2009

katka - zltok bez problemov mozes ten sa väcsinou zavadza vtedy, kedy aj mäsko 😉
muku - vek uz na lepok samozrejme mate tym padom chlebik a rozky papat mozte a tie obsahuju, ak sa pytas na zahustovanie jedal s mukou ja mam voci tomu trosku averziu ale je tom len moj pocit, casom to samozrejme budem ale asi skor celozrnnou ako bielou je zdravsia 😉