Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

alienka
5. jan 2008

ta skorica by sa do roka nemala davat, aj tak ju niektore kase obsahuju, ako aj cukor 😨

mipako
5. jan 2008

junovka : maly je moje prve babo a urcite mu nechcem zle a preto sem pisem,tak prosim nekritizuj a radsej porad 😒

mamacat
6. jan 2008

mipako, ja by som pockala minimalne do 4m.. ak zacnes s prikrmami skor riskujes alergie. tiez traviaca sustava tvojho dietatka este nie je pripravena na komplexnejsiu potravu ako je mrkva. tvoje dietatko by malo vediet sediet s oporou a vediet tiez prehltat z lyzicky nez mu ponuknes ine ako mlieko. neponahlaj sa ved mu tie prikrmy neutecu.
junovka, ja varim a potom to zamrazim. zostane to cerstve ako keby som stale varila. nie je na tom nic zle trosku si ulahcit zivot 😉 niekedy jej dam aj kupenu vyzivu, ked napriklad cestujeme alebo sme v restauracii.

junovka
6. jan 2008

mipako, tak ked tak chces, tak tu je inspiracia:www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=489276 😉
Ja osobne som zacala s prikrmami od 5 mesiaca-zeleninou 😉 Spokojna?Ake mlieko davas?

kili, samozrejme, ze som to tak nemyslela 😉

mipako
6. jan 2008

diky,davam bebu ha

junovka
6. jan 2008

mipako, ma alergiu?

bubadlo27
6. jan 2008

tak aj my papame bebu HA, sme alergici, a mipako nemyslim ze ta chcel niekto kritizovat, ale ta upozornit na to , ze to co robis asi nie s kostolnym poriadkom
ja mam tiez prve dieta a mame 4 mesiace a este sme nezacali s prikrmami, asi az od piateho mesiaca a nemyslim ze sa mame kam ponahlat,
tak ako napisala mamcat, jedine tym babetku ublizujes ☹
vsak je tolko dostupnej literatury na nete a urcite aj baby tu ti poradia 🙂

kili
6. jan 2008

a ešte jedna asi dosť trápna otázka: čo je to maizena? 😅

sue
6. jan 2008

Kili, kukuričný škrob...

kili
6. jan 2008

a to je prášok?

sue
6. jan 2008

...no je to vlastne jemná kukuričná múčka, predáva sa to v papierových škatuliach alebo plechovkách zvyčajne 250 alebo 500g.

junovka
6. jan 2008

alebo sa to vola Solamyl 😉
Ale, Kili, ja by som to este nedavala, pokial nezacne Nelka papat pecivo

junovka
6. jan 2008

...alebo sa vola Gustin.Je ich dost 😉

kili
6. jan 2008

tak solamyl mám doma 😀

kili
6. jan 2008

MM mi teraz volal z obchodu a že hrášok predávajú len v slanom náleve 😕 , neviete aký mám potom dať? keď sa udáva sterilizovaný hrášok?

alienka
6. jan 2008

Kili, myslim, ze v Terne maju aj mrazeny bio hrasok, alebo aj take rozne mrazene polievkove bio zmesy, tam je tiez hrach.

mamacat
6. jan 2008

kili, mrazeny! aj ja ho idem davat prvy krat nabuduci tyzden 🙂

junovka
6. jan 2008

ja so strukovinami zacnem az po 10mesiaci 😉

grety
6. jan 2008

baby ako pripravujete cuketu ako prvy prikrm, zajtra by som chcela podat zemiak s cuketou, ale nemam sajnu, ci ju uvarit, alebo naparit, alebo co .... ??

a stalo sa Vam ze sa babo vyhadzalo z mrkvy, pride mi cudne, ze mrkva je alergen ...

junovka
6. jan 2008

mne sa nestalo, aby sa mi Nelka vyhadzala po mrkve.Tebe sa vyhadzala? 😨
Ja som cuketu uvarila, nakolko nemam naparov.prostriedky na to 😒 Ale, pokial som davala so zemiakom, tak som to uvarila spolu a potom zmixovala.

alienka
6. jan 2008

ja som varila cuketu s mrkvou a spolu zmixovala, ale pridala som ju neskor, uvari sa rychlo. Malemu to zatial najviac chutilo zo zeleninky, ostatne bieda, zemiak zatial nechce vobec.

dadulka19
6. jan 2008

grety,moja malá sa vyhádzala z mrkvy,líčka,brada 😠 ...ostatné je o.k. ako zemiak,cuketa,brokolica,karfiol,jablko,banán,ba aj bio výživy mrkvové,špenátové,ryžové s kuracinou... 🙂

dadulka19
6. jan 2008

cuketku tiež len povarím,krájam ju na malé kúsky.Obyčajne ju varím so zemiakom,príp.aj s brokoličkou.A dávam ju až po chvíľke,ked sa už zemiaky trochu uvaria... 🙂

mamacat
6. jan 2008

tu cuketu najprv osupete ze?
ja tu mam trochu ine zeleninky, takze tu cuketu ci cukinu ako vasu som este malej nedavala...
ale v mojej mudrej knizke sa pise ze sa da kombinovat s karfiolom, mrkvou, baklazanom, tekvicou...

perelandra
7. jan 2008

ahojte baby. ako casto davate spenat? a neviete niektora kedy sa moze do jedalnicka pridat cvikla a baklazan?

mipako
7. jan 2008

junovka: alergiu nemame ale to zacal dostavat v nemocnici tak sme uz neprechadzali na ine mlieko...

junovka
7. jan 2008

ja spenat davam raz za 1-2 tyzdne.cviklu uz davam od 5 mesiaca a baklazan si myslim, ze tiez 😕 ...my ho nepapame.Je to pre mna neznama plodina. 😅

Uz v porodke davaju HA??? 😕 😕 To som nevedela.Inak, nechapem preco davaju HA?? 😒 Minule sa alergologicka nad tym rozculovala. 😖

kili
7. jan 2008

mamakat, cuketa a cukina sú dve rozdielne plodiny, alebo o tom vieš? tá veta sa dala pochopiť dvojmo.

junovka
7. jan 2008

mamacat, teraz som sa docitala v mojich receptoch, ze baklazan sa moze papat uz v 5 mesiaci. 😉