Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

valikav
9. apr 2015

@sya mlieko znamena, ze dojcis alebo UM? pretoze ak dojcis, mozes dojcit kedykolvek - dojcenie nie je iba o jedeni a piti 🙂

sya
9. apr 2015

@valikav umele

evanuska
10. apr 2015

ja som plne dojčila 6 mesiacov a potom to išlo všetko zaradom, jablka, mrkva, zemiačky, mäsko, veľa, veľa zeleniny, cukina, brokolica, kaleráb, polievočky....papali sme hne´d od začiatku ukážkovo, všetko a trvá to dones. Evanka má 4 roky a zje úplne všetko okrem karfiólu 😀

mizu89
15. apr 2015

Ahojte maminy.tak ja kojim cca 6 mesiacov a uz som zacala davat aj zeleninku asi od 5 mesiaca.na zaciatku mali pekne papal ale poslednu dobu sa to volalo pokazilo.spapa max. 6 CL (co je 12 polovicnych cl) a potom zacne plakat.dokrmim este mlieckom.na noc som skusila dat hipp detsku kasu s bananom lebo drobec sa mi cca od 1:00 hodine rano mrvi tak mu musim dat cumel a napravit ho.(toto je cca 4x za noc) ale po kasi sa mi zacal castejsie budit.mam davat viac krat za den papat banan,kase,zeleninu popripade dokojit a na noc len MM?cez den spava vselijako dokopi cca 3 hodinky dakedy aj viac.dasienka mu opacim ci nejdu zubky ale zatial nic.stale cmula palec alebo hryzatko...dokedy toto nocne budenie-mrvenie potrva?prosim o vase rady.

valikav
15. apr 2015

@mizu89 ja mam 2,5rocneho syna a stale sa budi na nocne dojcenie 🙂 nemoze byt problem v tom, ze ho to jedlo naduva resp. ma z neho zapchu?
s jedlom to nesil - jednoducho niektore deti jedia menej...

mizu89
15. apr 2015

@valikav nie ale ako sa mrvi uz taky mesiac tak sa budim s nim ale to ho len napravim.papaval mi len o cca 4:30-5:00.po ockovani sa nam to posunulo o hodinu skor cca 4:00 a vcera som mu skusila dat hipp kasu na dobru noc plus MM a bol castejsie hore a papali sme o cca 3:00 a o 6:00 MM.asi je slaba ta kasa.keby bola z mliekom robena tak by bola asi sytejsia.podla navodu som spravila mensiu davku na 120ml ani tu mi celu nevypil.vypil polovicu(60ml).chcela som skusit kasu na noc aby spal pokojnejsie aby sa tolko nemrvil.ale tu na MK skoro vsetky maminy vravia ze po polroku sa spanok dietata zmeni - pokazi.

valikav
15. apr 2015

@mizu89 spanok dietata odporucam neriesit - v podstate sa iba budes trapit a aj tak to nezmenis (skusenost s 3 detmi)...proste to treba brat tak, ze dieta niekedy spi, niekedy nespi...s jedlom to zvycajne nesuvisi...a zhruba medzi 7. -18tym mesiacom to bude len horsie, lebo dieta si zacne uvedomovat, ze mama niekedy nemusi byt pri nom, ze moze odist - tak sa jednoducho v noci bude budit a bude ta kontrolovat...

maruska_maru
17. apr 2015

kočky,a keď začínate s príkrmom,tak len na obed,alebo skúšate aj ráno na obed na večeru?

siska53
18. apr 2015

@maruska_maru len na obed... Ked som pridavala ovocie,tak dostali obedny prikrm a desiatovy-ovocny prikrm.

maruska_maru
19. apr 2015

@siska53 moc dakujem za radu,nechcem aby ho bolelo brusko,nemam skusenosti s krmenim deticiek,nakolko toho naseho mrnousa sme si adoptovali

siska53
19. apr 2015

@maruska_maru V poho.. Mne povedala,ako prikrmovat,pediatricka... Ta mi to vsetko pekne vysvetlila... Mala som to napisane a vycapene na chladnicke.🙂 a aj pri druhom dietati tak.

casperka1980
2. okt 2015

Baby poradte, 6mesacneho syna mi posledne dni napina pri jedeni. Doteraz pekne papal. Jedlo mal pucene od zaciatku len vidlickou...

maruska_maru
2. okt 2015

@casperka1980 ahoj,ja som sa pred nedavnom pytala lekarky preco ho napina a povedala ze to preto lebo nema potrebu jest,aby som mu nedavala jest,alebo len trosku,len aby mal hlavne prisun tekutin,on ze da patricne najavo ked bude hladny

topgabriela
6. okt 2015

Dávam Vám do pozornosti možnosť nakúpiť prostredníctvom farmárov vysoko kvalitné domáce potraviny. Potraviny sa predávajú formou rozvozu. Po dohode s možnosťou dovozu až k Vám domov.
Bližšie informácie Vám rada poskytnem na telefónnom čísle 0908 535 037. TOPGabriela

vannila
14. okt 2015
siska53
16. okt 2015

@vannila neviem, do akej miery to je citatelne.

siska53
16. okt 2015

@vannila nakoniec som predsa nasla original

patkaza
26. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

základom sú kašičky, pohankové http://akoapreco.com/pohanka-preco-ju-jest/ potom kukuricné .. ovsené .. všetko je to veľmi zdravé a prírodne 🙂

zanett55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
16. nov 2015

@zanett55 Ahoj, koľko má malá? Podľa môjho názoru tie kupované príkrmy sú riadny hnus-mne to deti vôbec nechceli a keď som to ochutnala tak som sa im ani nedivila..... 😖 😖 😖

siska53
16. nov 2015

@zanett55 raz za cas na cesty a ked sa z nejakeho dovodu nestiha. Ale radsej som za vlastne,hoc aj z mrazaku.
Kupovane su skor o pohodlnosti.

haimi
18. nov 2015

Baby, ako pripravujete cuketu? Ja ju davam na parak, ale neviem co s tym "kilom" jadierok. Davate ich prec, alebo nie, lebo potom z tej cukety nic nezostane ☹

zanett55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
19. nov 2015

@zanett55 Tak to je sranda, mojim deťom to vôbec nechutilo a popravde ani mne... 😀 No a kojíš či UM? Alebo teda ak už prikrmuješ skús napr.mrkva+tekvica+batát+kur.al.tel.mäsko+rasca,petržlen.vňať,malá štipka soli......a podobné kombinácie ....

vreckamartinka001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanett55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smolinka95235
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smolinka95235
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
26. dec 2015

@smolinka95235 aj ja mam taku kamosku. Chalani jasne,presli tak okolo 2e.na.normalnu stravu,teda relativne,oni neboli nejaki jedaci. No ked im to davaju ako prve prikrmy..nepoviem tak okolo 8.m.,kedy uz aj strava je pestrejsia a raz za cas... Navyse to ide do penazi.