Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

sylvie
26. sep 2006

ja varim v normalnej vode z vodovodu.. vobec ma nenapadlo, ze by som to mala varit v dojcenskej.. 😨 ved ak vsetku vodu vylejem, musim pouzit dojcensku vodu ?
tak som malemu primiesala do zemiaciku tu mrkvicku. trochu viac ako len jednu lyzicku.. opat mu velmi chutilo.. tak rychlo si pytal, ze som ledva stihala naberat na lyzicku.. 😉 zapil to mojim mlieckom a chvilu po papani zaspinkal.. 🙂

lodia
9. okt 2006

bubatko,

najprv som varila v dojcenskej..a potom som si povedala, ze je to blbost a davam normalnu z vodovodu..a aj jej ju davam prevarenu na pitie. myslim si, ze prehnana haklivost a opatrnost je nezdrava...dcerka je v poriadku a aj jej celkom chuti, uz aj trosku zelenina... 😀

elesa
14. okt 2006

Ja varim tiez v normalnej vode. Pije aj prevarenu vodu z vodovodu. Uz davno nekupujem dojcensku, pretoze by sme asi skrachovali🙂 Ale nie...jednoducho na vode z vodovodu nie je nic zle. Ved snad napr. v skolkach nevaria z dojcenskej vody..Uz tu taka tema myslim bola a tam som sa pytala..my sme vyrastali na dojcenskych vodach? nie..Mam dojem, ze to len ponukou trhu a kazdy sa bije o to, ze je naj pre nase babo..zarabaju. Co nie je nevyhnutne,,nekupim, alebo to nepouzivam.

sachmet
20. okt 2006

ahojte
zbežne som si pozrela vaše príspevky, ale nevšímla som si časovanie, od ktorého mesiaca sa môže začať prikrmovať so zemiakom, mrkvou, a ovocie tuším až po ukončení 7 mesiaca
moja má 5 a pol mesiaca a zatiaľ jej dávam nutrilon kašu, alebo výživu s namrvenými piškótkami
poradíte niečo? ☹

kopka
22. okt 2006

ahoj sachmet,
my sme začali so zemiačkom a mrkvičkou po piatom mesiaci, teraz máme 6 a pol mesiaca a už skúšame aj ovocie. ale zeleninka mojej malej chutí viac, robím jej varený zemiačik, mrkvičku a pridávam na jemno nasekané masko - kuracie, teraz som jej robila len zemiak s karfiolom a masko, veľmi jej to chutí a pridávam tiež kvapku olivového oleja, no nie vždy. myslím, že keď malú nekojíš po piatom mesiaci môžeš začať so zeleninkou, vraj je to lepšie ako začať s ovocím. zo začiatku som jej zeleninu mixovala, ale naozaj len krátko, teraz jej to len popučím a myslím, že jej to také aj viac chutí. z ovocia - banán, jablko nás zatiaľ dosť preháňa, tak ho nedávam každý deň.

ervotoc
23. okt 2006

sachmet piškotky uz a zeleninka nič? 😕
my sme kojeny,zacali sme teda po siestom ale piskotu videl len nedavno a nemusi ju..
najskor sme mali vsetku zeleninu,potom ovocie,jasne masko,zltok....
netusim a akosi nechapem prečo vyzivu a piskotky...

ervotoc
23. okt 2006

A CO NA TO TVOJA DOKTORKA?NEDALA TI ZIADNE INFO?CI čO? 😕

sachmet
28. okt 2006

kopka, ďakujem, ti za odpoveď, ervotoc, tebe tiež
no, popravde, zemiak mi vyvrackala von, výživu papala takú, čo sa môže po 4. mesiaci, to jej priniesla krstná mama
čo sa týka detskej doktorky, tak tá mi poradila prikrmovať iba kašou aj to len na večer, aby chcela lepšie spať v noci
vraj ovocie jej môžem dávať až po skončení 7. mesiaca
aj tak je najlepšia moja svokra, kázala mi pripravovať jej mliečko len v dojčenskej vode, kašu tiež a na to zapotila, že prečo jej nedám normálne mlieko, čo píjavame my?
v prvej chvíli som si myslela, že žartuje, ale myslela to vážne 😕

ervotoc
29. okt 2006

😕 to aj moja mava swem tam take hlody 😕 😀
noo inak ja si davam bacha aj na to oznacenie na vyzivach,citam, vzdy zlozenie,bo trebars na "hippiku"mas od 5mes a ma to rajciny,cukor...atd 😉

lodia
30. okt 2006

caute baby,

no moja v poslednom case je stale to iste, aj ma to stve, ze ine odmieta..stale dookola ..sme sa ustalili na obed brokolica, zemiak, alebo ryza a masko-...dusene, rozmixovane...dochutene mliekom a maslom..niekedy maizena...a na desiatu a olovrant jablcko dusene, alebo hruska..inac nic ine nechce...aj som skusala aj kupovane, aj rozne druhy..ale nic..mozno este ovocna sunarka a to len jablkova a hruskova..zda sa mi to fadny vyber..vy mavate pestrejsie prikrmy? jedia vam pestrejsie? ci iba ta moja je taka konzervativna? 😝

barunka
30. okt 2006

lodia, mi papáme výživu či ovocie rôzne. výživu však len výhradne domácu, z obchodu moc nechce... takže z ovocia jeme jablko, hrušku, slivku, banán, marhule, broskyne. zo zeleniny zbaští tiež všetko od špenátu, cez brokolicu, zemiak, karfiol, mrkvu... proste zeleninu baští... jediný problém ktorý máme je mäso... napriek mnohým pokusom ho stále nechce. jedine zamaskované v brokolicovej polievke, zemiakovom pyré či s rôznym druhom ovocia...

lodia
30. okt 2006

😀 tak vidim, ze aj ine su take vyberave..no mala este je hrozno, a banan v ziadnom pripade..vypluje okamzite cely obsah ust..ani sa nenamaha skusit..obcas zje aj spenatik...ale fakt vynimocne..masko je tiez iba zamaskovane..same..isto nie..musi byt vsetko ochutene rastlinnym maslom a zjemnene..mlieckom... 🤐

lodia
31. okt 2006

ahojte mile mamky!

chcem sa vas spytat na to kedy ste do stravy dojciat zaradili jogurt?mala bude mat 9 mesiacov a uz papinka aj mliecne kase..a aj normalne mlieko v prikrmoch, ked dochucujem...

kattum
31. okt 2006

lodia, men lekar povedal, ze od 8.mesiaca probioticky biely jogurt, actimel, pribinacik mozme. Ja som skusila len biely jogurt (danone alebo holandia ten je fakt dobry) Pribinacik sa bojim, je tam kopu svinstiev. To dam az po roku.

lodia
31. okt 2006

katum,
dakujem za radu, tak skusim jej ponuknut aj jogurtik biely, nech ma zmenu...desiatu alebo olovrant..pribinak by sa nemal podla mna aj preto, ze obsahuje tvaroh a ten je tazsie stravitelny a ma sa podavat az po roku...ci nie? tak som to niekde citala... 😕

barunka
2. nov 2006

mne povedala moja lekárka a overené to mám aj od tej doktorky čo radí ohľadne výživy na bábetku, že čisto biely prebiotický jogurt od 6 mesiaca....

lodia
2. nov 2006

praveze tie nazory kedy jogurt za roznia od lekara k lekarovi, dnes som skusila biely danone...bola velmi prekvapena chutou a kyslo sa tvarila 😅 zjedla iba par lyzic, uvidim co zajtra..je to s nou tazke, ak raz odmietne tak uz neda do ust take podobne nic, ved uvidime ako sa bude tvarit 🙂 dakujem za rady...

monikapp
2. nov 2006

Ahojte dievčatá. No ja som prekvapená, ako niektoré máte ledva 6 mesačné detičky a už vám tak pekne papajú. Mne ked malý zje lyžičku zemiačika s mrkvou za deň tak skáčem od radosti. Všetko mi vyplúva. 😒 Do 6. mesiaca bol len dojčený. Trvá to už dva týždne, kedy mu to už zachutí konečne?

K tomu tvarohu: vraj sa nesmie dávať do roka, lebo obsahuje velké množstvo vápnika a zaťažuje to ladvinky.

sunny6
2. nov 2006

-monikapp ,neboj aj jemu zachuti,moj maly papa od 4,5 mesiaca,a to zdruzga vsetko,brokolica,zemiak,spenat,mrkva,fazula,spagety.....nechuti mu len ked je chory,a to som zacinala z ovocim az neskor zeleninu,ale papa vsetko. 🙂
-ale cakame na obdobie,ked bude preberat 🤐

monikapp
2. nov 2006

A prečo ste tak skoro začali s prikrmovanim? Nema sa až od 6 mesiaca? Asi si maleho nedojčila že? Nedojčene vraj možu skôr prikrm.

sunny6
2. nov 2006

-ano,maleho so nedojcila,len prvy mesiac,takze preto tak skoro 😉

ervotoc
5. nov 2006

to normalne mlieko je vtip? 😕nedojcene deti mozu jogurt okolo 7mes,tvaroh vsetky od roka 😉 pribinacek je uz potvrdeny sajrajt,...

frana
6. nov 2006

mozu sa davat aj 2 mesacnym detom daake stavicky???

ervotoc
6. nov 2006

nie

lodia
6. nov 2006

frana,
nedavaj malej ziadne stavicky, neblazni..do 4 mesiaca len mliecko ak nekojis, ak kojis tak do 6 teho, pripadne len vodicku prevarenu..a ani to nie je treba..a ani caj nie je treba ak kojis..mozno len fenyklovy, ak koliky..

kattum
6. nov 2006

frana, to robili nase mamy (stale to pocuvam, ze zacinali stavickami...) dnes je dokazane, ze najlepsie co mozes spravit pre dietatko je vylucne kojit 6mesiacov, ani vodu (iba ak su fakt velke tepla), ani caj netreba, v mlieku je vsetko. U nekojenych deti mlieko do 4.mesiacov vylucne. Drzim palce, nech mala pekne rastie a vela zdravicka!

barusa
7. nov 2006

caute vsade odporucaju kojit ja som napriklad pri prvej dcerke mlieko mala ale si predstavte ze ho nechcela ani sprsnika ani ked som ho dala do flase mlieko bolo v poriadku lekarka mi robyla rozbor bolo akurat tak skoro mesiac ho manzel nosil do porodnice tak sme zostali na sunare ja som dostala iniekciu na to aby mi mlieko odislo a mala papala vsetko to co radia stare mami je zdrava chodi treti rok na zakladnu a chora je cca jeden krat za rok.A druhu som kojila dva roky popritom aj dokrmovala ked bola starsia a ako sme dopadly asi takto mala ma 4roky a ja som na predlzenej materskej do siestych rokov dietata je totis astmaticka dostava zachvaty /matersku mam platenu /a teraz je obmedzovana este aj v jedeni naprikled ked je alergicka na brezy tak nesmie jablka apod....

ervotoc
14. nov 2006

ja kojim a drobec je zdravy 😉 neda sa to rozdeliť tak ako ty piseš tu nekojila tu kojila a preto je chora?blbosť

majkamrlka
8. jan 2007

ahojte maminky,
tak som si precitala vsetky Vase diskusie o prikrmovani v podstate tak pokracujeme aj my do 5.5mes. som len kojila a uz treti tyzden pokracujeme zeleninkou na obed a okolo 18.00 ryzova kasa nestle, a na striedacku ovoc.vyziva od 4.mes. zeleninka jej moc nechutila ale zjedla a kasicku zboznovala no cez vikend sa zatala,zatvorila pusinku silno a neotvori ked vidi lyzicku a otaca hlavou ze nechce,zlosti sa a to moze byt aj hladna /je napr. cas kojenia.... ked jej dam prsnik vrhne sa s chutou aj si zviskne od radosti/ nie,neotvori a finty rozveselovania tiech nemaju sancu co do teraz ako tak ano 🙂 Takze som dva dni len kojila.
Cajik,vodicku, flasu-odmieta, kupila som hrnciek Avent ten si zuzle a co to aj vypije par kvapiek ked si cucne pri hrani, tak moja jedina utecha dostat do nej nieco ine ako MM.