Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

lubecka
12. aug 2008

denisocka, a tie vlocky das hned rovno s babanom alebo ich najpr namocis, aby zmakli?

sirinka
12. aug 2008

piskoty davam tusim od 10 mesiacov, ale snazim sa aby toho nejedla vela, dokonca ani nie kazdy den
elinka ja ovsene vlocky pouzivam do hlavneho prikrmu, uvarim masko, zeleninku, akukolvek, pripadne zltko, a desat minut pred koncom do toho dam dve lyzice ovsenych vlociek a urobi sa akuratna kasa...mala to zboznuje. ja som nedavala vlocky z ovocim, klara to nechce, ved ani mne to nechuti.... 😅 klara dokonca nechce ani tie piskoty v ovoci, pokial nie su total rozmocene.

junovka
12. aug 2008

lubecka, ja so davam raz tak a raz tak 😉

denisocka
12. aug 2008

lubi,varím ich asi max 5 min,alebo len 2-3 a odstavím kým sa zobudí,oni nabopnaju a potom ich pomiešam s bananom

lalupa
12. aug 2008

cviklu davate s cim?

lubecka
12. aug 2008

deni dik, vyskusam aj ja 😉

elinka27
12. aug 2008

ja zahustujem pohankou,ale skusim niekedy aj tie ovesne vlocky co na to maly povie.
Inak v poslednej dobe mi bojkotuje prikrmy, co sa tyka ovocia a vyzivy ci jogurtov tak to zje bez problemov,ale pri obede sa mi vykruca a musim ho doslova prehovarat aby to zjedol. 😒

denisocka
13. aug 2008

moj cviklu miluje -
takže cvikla + mäsko + zemiak som skusila,alebo mrkva,a aj samu cviklu len tak spraskal

sirinka
13. aug 2008

elinka27 a ako pouzivas tu pohanku? ja som kupila a nejak sa mi zda, ze je stale tvrda a ze mi moc nezahusti

elinka27
13. aug 2008

ja ju dam to jedla tesne pred dokoncenim,aby sa chvilku povarila.Ale niekedy ju tam dam aj ked je uz prikrm uvareny a len tak ju tam pomiesam kym je to este teple aby sa lepsie rozpustila

sirinka
13. aug 2008

a kolko zvyknes dat? do takej klasickej detskej misky?

zuzka99
13. aug 2008

baby nezapeká vám detičky z maska? moj je asi z masa stráááášne zapečený, chúďatko kakal a tak plačkal strašne a nakoniec vykakal malý tvrdý bobek

sirinka
13. aug 2008

zuzka99 moja bola tiez na zacaitku prikrmov zapecena, proste si crievko musi pomaly zvyknut na inu stravu, teraz ju zapeka len ked jej obcas dam kupenske jedlo vo flastickach. skus dat spenat, nam to vzdy pomohlo 😅

junovka
13. aug 2008

sirinka, vacsinou co mas pohanku v obchode, tak je to skor asi drvena, ale na zahustovanie treba pohanku pomletu, teda ako muka a tej v KE skoro nikde nedostat, nakolko mne ju svokra doniesla z Brna 😖 😉

Zuzka, neviem, ale zatial som nepocula, zeby od maska zapekalo.Nemohlo to sposobit nejaka zeleninka, ktoru si dala k masku?alebo aj zemiek 😒 😉

sirinka
13. aug 2008

junovka ja mam pohankove vlocky bezlepkove.... 😕 nevies, ako sa daju vhodne vyuzit?

verusamarusa
13. aug 2008

KASA Z POHANKY S OVOCIM

60g udusenej pohanky,
6og miesaneho ovocia(cerstveho alebo kompot),
10g oleja
Udusenu pohanku pomiesame s ocistenym,umytym podla potreby odkostkovanym ovocim,pridame olej a vyslahame na jemnu kasu.

dudasik
13. aug 2008

Ahojte. Urcite sa to tu uz niekde popisalo,len to neviem najst.
Nemate skusenosti s tym,ze vam babo nechce jest prikrmy ?
Zo zaciatku nechcela vobec,potom sa naucila a zjedla toho celkom dost, ale teraz zase nechce nic, len si da jednu lyzicku a potom sa zatne a skoncili sme.... som z toho zufala, ani ovocie, ani zelenina, ani kupovane prikrmy, proste nic, jedine co zje je kasa na veceru, zeby bol tam pes zakopany?
Dakujem za kazdu radu.

denisocka
13. aug 2008

instantna pohanka je v coop jednota-bio kutik,ta sa len zaleje teplým 😉

bublinkajasminka
13. aug 2008

dudasik - ja som písala pred týždňom toto isté čo ty alebo pred dvoma- ale postupne sa to upravuje, neviem asi to chce čas....malinká spapá asi 50g príkrmu - či ovocneho či zeleninového takže postupne, predtým mi kričala akoby ju drali z kože teraz aspoň nekričí len ak má už dosť vtedy začne mrnkať a viac jej nedám

lubecka
13. aug 2008

dudasik a nemoze to byt tym, ze si zvykla na sladku chut kase? 😅

zuzka99
13. aug 2008

dudasik, ani moj nechce. no ja trpezlivo varím a skušam a verím že príde deň D a on zje obed. poctivo som mesiac dávala zeleninku (papal trochu), po mesiaci pridala ovocie a odvtedy odmieta zeleninu. zeleninu som ho krmila odkrojenou broskynou, vtedy jedol. ale max. no ked preženiem aj 50g. tak žijeme na ovocí a mlieku. zajtra skusim dať kuracie s broskyňou (neviete, može sa?) - tou by sa zadrhol, tak budem odoberať broskyne a pridávať masko a možno sa naučí.

denisocka
13. aug 2008

aj môj bol preberavý kým som mu nedala ryžovu 2 týždnovu "dietu" a teraz zje aj kona,aj ked s broskynou (kyslá chuť) sme kus bojovali

lubecka
13. aug 2008

deni, to si mu akoze davala stale len ryzovu kasu? samu? 😕 a jedol to? chudacik..

sirinka
13. aug 2008

zuzka99 skus...ved to mas normalne aj ako menu v restike, tak preco nie...

denisocka
13. aug 2008

lubečka hej,len ryžu s MM -kedže som to už X krát pisala,po 3 týdnoch prikormoch sme dostali neidentifikovatelny ekzem ? tak som zahajila krok s5. nato dostal Maltofer na anemiu a hnačkoval,takže sme boli 2 či 3 týždne na MM + ryža na obed.vdaka ryži sa naučil jest aj hrudky aj celkovo pohybovať jazykom , dnes zje všetko,akurát z ovocia som skušala len banan a teraz broskynu,ale ta je kyslá tak kamuflujem pohankou alebo vločkami, a zajtra skušam slivky

z jablka máme ekzem asi,takže to nie

hrušky si počkám až dozreju na zahrade

zuzka99
14. aug 2008

sirinka, veď práve preto ma to napadlo, že aj mi to jedávame a mám taký detský recept na to, normálne v kuchárke pre dojčatá

sirinka
14. aug 2008

zuzka99 klarka predvcerom ranajkoval lekvarovi chlieb a vypytala si k nemu paradajku...co narobim 😅

denisocka
14. aug 2008

no slivky dnesd odmietol -ale je pravda že aj po "uvarení" boli kysle jak ..... 😝

sirinka
14. aug 2008

ked uvarim pre malu kuraciu polievku, mozem ju zamrazit? ak ano, mozem rovno aj s rezancami a zeleninkou? a ako dlho moze byt v mraziaku?

tamia
14. aug 2008

ahoj,
pripravujete deťom baklažám? ak ano, akým sposobom? Poradte nejaký dobrý recept.