Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

tamka84
14. júl 2009

ahoj maminky, chcem sa spýtať, malá bude mať 8mesiacov, kedy mám zaviesť lepok, teda začať pridávať ovsené vločky? a ako ich mám podávať? pridať napr. do polievočky a potom ich rozmixovať? alebo stačí pretlačiť cez vidličku?

saska.t
15. júl 2009

tamka - jasne lepok mozes podavat, najlahsia cesta su ovsenne vlocky bud pridas do polievky nechas 10-15 min prevriet aby sa uplne rozmocili a mixnut uz nemusis, alebo ako ranajky zalejes vriacou vodou nechas odstat 20 min a podla potreby bud mixnes alebo nie pridas nastruhane ovocie alebo predsnidavku alebo uz po skonc. 8 mes. mozes dat biely jogurt 😉
mozes podavat aj roztek len tak do ruky....

tamka84
15. júl 2009

saska díky, tak ja už zajtra skúsim. 😉 a detské piškóty by sa mali až okolo 10mesiaca, nie?

saska.t
15. júl 2009

tamka do roka sa im vyhni obsahuju cele vajcia a vela cukru ale hipp a nestle maju keksy pre deti tak skus tie, tie uz mozte 😉

tamka84
15. júl 2009

inak ani som sa moc nechcela s tými piškótami ponáhľať, som sa cez víkend povadila s manželovou tetou, ktorá malej chcela silou mocou dávať piškóty, lebo jej deti ich už jedli ked mali pol roka. Tak ma vedia vyviesť z miery s názorom, ved ja som už dávala. PRečo tí ludia nevedia pochopiť, že každý rodič je iní 😠 😠 😠

curadlo
17. júl 2009

Ahojte dievčence, potrebujem poradiť a pomôct. Po včerajšej poradni už môžem podávať malému kaše. Aké sú najlepšie. Malý je ešte stále kojený. Mám dilemu. Mliečne, nemliečne, zarábané s umelým mliekom akobo s dojčenskou vodou. som z toho mimo. Včera som na poradni načerpala veľa nových info a toto som sa nespýtala.
za každú radu veľmí ďakujem.

saska.t
20. júl 2009

curadlo - najlepsie nemliecne alebo zarabane s MM a uplne super domace a nie instantne polistuj trosku naspat dala som aj navody ako sa robia 😉

mishusha
20. júl 2009

baby ako robite kasu z pohanky??? 🙂

tamka84
20. júl 2009

no to by som prijala aj ja. lebo mám doma pohánku a neviem čo s ňou 😨

mishusha
20. júl 2009

teraz som kdesi nasla, ze ju treba najprv namocit, a potom zmixovat... to sa nevari???? 😕

tamka84
21. júl 2009

a ty máš akú? lebo moja má také šupiny. to tak vizerá alebo som kúpila nejakú nelúpanú???? 😕

saska.t
22. júl 2009

kocky ak mate celu pohanku tak varit vo vriacej vode do makka cca 20 min. scedit a mixnut trosku vyvaru nechat na rozriedenie podla toho aku chcete hustotu ak mate vlocky staci zaliat na 15 min. vriacou vodou nechat nabobtnat a pridat bud ovocie alebo zeleninku 😉

mishusha
22. júl 2009

no prave tu celu mam 🙂
saska diky, konecne viem, ze co s nou treba robit... nabuduce kupim asi tu vlockovu...jednoduchsie 😀
a neskusali ste to aj s mliekom??? ze ako by to chutilo???hmmm 😕

tamka84
22. júl 2009

aha tak aj ja mám tú celú. Ďíky saska 😉

vrn
23. júl 2009

Ahojte, no napisalo sa toho neurekom, to uz asi nikto neprecita cele 😀 Poradite mi ako nalakat malu na prikrmy?
Zacali sme pred mesiacom klasicky mrkva, zemiak, ryza, dalsia zelenina, bezne uz papala asi 10-12 lyziciek ale uz tyzden mi bojkotuje prikrmy a aj menej pribera ako kym som ju plne kojila, nezje viac ako 2-3 lyzicky, len kukuricne chrumky by jedla........ rastie jej prvy zubok. Vydrzat a ponukat alebo nieco vymysliet nove? Zatial som varila doma, skusila som uz aj kupovane ale nezozali vacsi uspech tak som rozmyslala ze skusim instatnu kasu nemliecnu alebo ovocno-zeleninovy prikrm..... alebo radsej masko so zeleninou? Ocenim rady skusenejsich 😉

saska.t
23. júl 2009

vrn - je to normalne ked idu zubky a este v tychto teplotach sa necuduj, treba vydrzat a mat pevne nervy ponukat neustale, kludne zacni aj mäsko davat, myslim ze nemliecna kasa jej nepojde tak ako aj ostatne prikrmy , treba skusat a ponukat a raz sa to urcite spravi, hlavne ziadne nasilu aby si jej nezprotivila papanie 🙂

vrn
24. júl 2009

Skusila som jej dat dnes Hami ryzovu kasu s jablkami (nemliecna, zarobila som ju s odstriekanym mlieckom) a tiez moc nechutila, zjedla asi 3 lyzicky. Vsimla som si ze je tam aj cukor a na moj vkus bola aj dost sladka 😠 a vraj od 4 mesiacov..... rano som jej dala vyskusat aj banan ktory som prave jedla a 2x vyskusala a potom zasa odmietala. Ale na kukuricne chrumky ju presviedcat nemusim. Asi budem skusat to co viem ze jej chutilo - uvarena ryza s mrkvou a tie chrumky, ked vylezu zubky skusime nieco nove, nech nevarim pre kos 😒

marrrka
24. júl 2009

ahojte,

tato tema je velmi dlha, nemam cas hladat, preto sa hned opytam.

mate skusenost ze by vase dieta zareagovalo na prvy prikrm koznymi vyrazkami? my sme len teraz zacali skusat mrkvu a cuketku, a spozorovala som ze sa Laura vyhadzala na hrudniku, stale sa tam skrabala tak som jej aj fenistil dala, potnicky to nie su predpokaldam, tie by mala skor na chrbte kedze sa v noci tam najviac spoti, ale chrbat ma cisty. Je to dovod ist na kozne? dnes sme nedali prikrm, zajtra skusim dat zemiacik trosicku

saska.t
25. júl 2009

marrrka a dodrzujes s jednotlivou zeleninkou odstup 3dni? ak ano tak uz urcite vies z coho sa mala vyhadzala ak nedodrzujes tak zacni od zaciatku 3 dni mrkva dalsie 3 dni napr. mrkva zemiak atd. to z coho sa vyhadze na dlhsiu dobu vynechaj...

lulu24
25. júl 2009

Ahojte,

kolko maska ste davali do masovo zeleninoveho prikrmu?dnes by som chcela zacat pridavat aj masko ale vobec netusim

saska.t
26. júl 2009

lulu dava sa 20g tj kocka maska cca 2x2 cm jedna porcia 😉

mirocka2000
27. júl 2009

poradite mi nieco na veceru pre 6, 5 mesačne babo....lebo kasicky žiadne ale žiadne nechce a ani ovocie zato masko mu ide na obed so zeleninkou doooobre🙂

stankatt
27. júl 2009

mirocka , malej ja davam na veceru iba UM 😉
babenky ja stale neviem co so syrmi... davam len cottage biely a teraz som kupila apetito kiddiboo.... mozem jej ho davat? a este je aj od karicky mali sibali...

tinka19
27. júl 2009

mirocka aj my mame ten problem...malá nechce tiež žiadnu kašičku....
tak nám hádam niektorá poradí 🙂

tinka19
27. júl 2009

a ešte jedna otázočka...........môžme už cestoviny? a ako ich dávate,okrem polievočky? 😉

tamka84
27. júl 2009

baby koncom 8mesiaca by som malej chcela začať dávať jogurt biely, akú značku odporúčate? mne padiater povedal že iba Activiu bielu mám dávať, ale ja som niekde naopak čítala, že je nevhodná lebo obsahuje veľa konzervantov. Ktorý jogurt obsahuje málo? a aké syry ste dávali prvé? ĎAkujem.

tinka19
28. júl 2009

tamka...niekde som tu čítala,že maminky dávaju Sabi biely, Hollandia a Zvolenský
ja osobne budem asi kupovať Sabi a Activiu iba občas 😉

stankatt
28. júl 2009

tak ja som velmi spokojna s bielim jogurtom COOP. je krasne husty, smotanovy a tucny... a hlavne malej chuti.

tamka84
28. júl 2009

tinka19, Sabi značku som ešte nepočula ale skúsim sa pokukať po obchodoch, snáť nebude problém ho zohnať.
Inak super zhoda. Ty máš 8mes Sofinku, aj ja. Tvoja princezná je ale o jeden týždeň staršia 🙂

mirocka2000
28. júl 2009

Tinka tak asi nam neporadi s tou vecerou nik, ale kupila som prikrm sunarek na dobru noc hov.so zeleninou....skusim a uvidim