Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

daskak
10. dec 2008

lenka dakujem krasne 🙂 😉 ... my spenatik nemozeme, boli nas ponom brusko, ale ostatne skusime... este raz dik 🙂

martina46
10. dec 2008

je to trosku odveci, ale pocuvala som dnes vianocnu koledu. tuto:

1. Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme Vám.
Či ste starý, lebo deti, nezáleží nám.
Z ďaleka sa berieme, novinu Vám nesieme,
čo sa stalo dnešnej noci v meste Betléme.

2. Narodil sa chlapček malý, posiela nás k Vám,
aby ste mu niečo dali, zaniesť mu to mám.
Chlebík, ten už nechce brať, bo Ho nakŕmila mať,
radšej dolár, lebo dukát ráčte mu poslať.

vsimnite si v druhej strofe, cim to ubohe dieta chceli krmit!!!!
normalne som sa do toho vzila a rozculila som sa!!! 😀

daskak
10. dec 2008

martinka kluuud 🙂

martina46
10. dec 2008

uz je dobre 😀

dididi30
10. dec 2008

daska a ja pisem recepty a mne diky nic ☹ 😀 😀 😀 😅 😅

martina ved to je len basen 😀 😀

daskak
10. dec 2008

ok 😀

martina46
10. dec 2008

basen nebasen, je to koleda a vypocuje si ju neznala mamicka a zacne tlacit do dvojdnoveho dojciatka korku!!! 😀 🤐

3558
10. dec 2008

mata to spievaju len aby sa to rymovalo, isto. 😉

martina46
10. dec 2008

zuzka, ano rymovalo, ale to je potom rovnako zavadzajuce ako kukulienka, co sedela na buku a vzapati uz zrazu sedela na dube... 😀 ale toto uz s prikrmami nema nic spolocne, tak uz som 🤐

3558
10. dec 2008

vies co, ja si tu kukulienku spievam kazdy den, lebo mam cd detskych pesniciek, ale vobec nerozmyslam nad tymi slovami. ved sa aj hovori, ze slovencina je velmi tazka na verse. lpreto darinka rolincova tiez spieva radsej v cestine. /to ona povedala/ 😀 😀

martina46
10. dec 2008

😀 s tou kuklienkou som si to tiez neuvedomila, ale manzel ma na to upozornil a odvtedy mi to neda pokoj 😀

daskak
11. dec 2008

dididi: takze myslim ze za tanier vianocnej kapustice bude ok 😀 ... zvladli sme to bez nasledkov 😀

tomickoval
11. dec 2008

Ahojte holky. Chtěla bych se zeptat čím zahušťujete šťávy? Já dávám vodu s moukou ale ztratí to chuť. Děkuji lenka

daskak
11. dec 2008

mozem vediet ake stavy myslis, Pre babatko?

titkovamiriam
11. dec 2008

preboha a naco zahustovat 😝

3558
11. dec 2008

tiez neviem. ja nezzahustujem nic, a ked hcem zahustit zeleninkovu polievku, tak nastruham na struhadle nadrobno /ako na placky zemiakove/ zemiacik jeden a jednu mrkvu. tot vsjo. 😉

daskak
11. dec 2008

no pre dosspelych aj ja zahustujem mukou, ale pre deti nezahustujem nic

terkaa
11. dec 2008

mame 9 mesiacov a jogurtik som vyskusala iba dva krat aj to len take tri lyzicky. mozem malemu dat uz cely jogurt? ak spapa cely, bude to stacit na desiatu, alebo mu k nemu nieco pridat?

3558
11. dec 2008

moj spapka celu misku zeleninky a ma 5 mesiacov. ta miska je velka ako jogurt. 150ml tak v pohode mozes dat. moj maly si az pyta ze este. robi hm hm hm a ma otvorene usta. 🙂 a ci priedat, tazko povedat ci bude chciet. isto by som ho dotlacila niecim. az dokedy by sam neprestal papkat. skus dat mliecko. 😕

ja malemu nezahustujem nic, ale teraz este ani nemam co. a ani nebudem. len to co som pisala naposledy som pisala o mne. ja nezahustujem mukou. tak isto nebudem ani malemu.

tomickoval
11. dec 2008

Tak když dělám šťávu z masa a k tomu těstoviny tak by to bylo asi řídké, ne? 😝

3558
11. dec 2008

ja nerobim stavy. a ked potrebujem maso zahustit, tak tam supnem pohar leca. 😅

tomickoval
11. dec 2008

Do dětské stravy?

3558
11. dec 2008

nie, nam dospelym. moj maly je este mrnavy. on papa len mrkvicku a zemiacik. 😀 😀 😀

tomickoval
12. dec 2008

Zuza, jak se zahušťuje pro dospělé jídlo vím 😀 😉 ptala jsem se na jídlo pro davídka 😉 když mu to zahustím moukou s vodou tak to ztratí chuť. Doktorka říkala, že je to dobré zahušťovat nemléčnou kaší rýžovou 😉

terkaa
12. dec 2008

ja zahustujem ovsenymi vlockami. asi jednou polievkovou lyzicou, necham ich rozvarit. renkovi to chuti a je to zdrave, hlavne na crievka.

amarelka
12. dec 2008

vraj sa može zahustovať aj kukuričným alebo zemiakovým škrobom

amarelka
12. dec 2008

tomickoval my používame na zahusť. ryž múku instantnú, zatial sme iné neskúšali, kedže obilniny ešte nejeme 😎

titkovamiriam
12. dec 2008

nastruhanym zemiakom-ja muku nedavam-brrr
a detom vobec nie -popucim tam zemiaky ,cestoviny 😀

marianeta
12. dec 2008

Ahojte.
Chcem sa opytat kedy ste zacali davat detom kel so zemiacikom.

3558
12. dec 2008

ja by som chcela kupit dnes a dat mu zajtra. to je este skoro? o tom keli teraz pisem, aby v tom nebol chaos. 🙂