Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

androna
20. mar 2008

jabber ked nechces davat studeny z chladnicky tak ho nechaj pri pokojovej teplote predtym nez ho das malej ale ohrievat jogurt tym znicis tie kultury

jabber
20. mar 2008

androna - díky 😉

elvo
21. mar 2008

možete mi poradit s cim možeme zacat prikrmovat, a ko to pripravit,?

nensy
21. mar 2008

nelince jsou čtyři měsíce.už jste od tohoto měsíce přikrmovali

junovka
21. mar 2008

rozhodne v 4 mesiacoch urcite nie, ale az v 5 mesiacoch.

Elvo, zacat prikrmovat by si mala zeleninou-mrkvou.Niekde vyssie v tejto rubrike som napisala aj link s cim zacat a kedy.Nechce sa mi uz to stale tu pisat dokola. 😉 🙂 Vdaka

sisstin
21. mar 2008

junovka: od 4.měsíce se přikrmuje běžně 😉 my též od 4. 🙂

junovka
21. mar 2008

ROBTE AKO MYSLITE 😉

sisstin
21. mar 2008

junovka: na příkrmech je napsáno od 4+..jen kupuju..Dr. mi řekla, že se může..malej není žádnej pijan Nutrilonu..vypije ho málo..bez příkrmů skoro nepřibíral..takže asi tak 😎

sisstin
21. mar 2008

junovka: ukončený 4. měsíc a neukončený 5.měsíc je to samé 😉

majka07
21. mar 2008

myslím si že každý doktor doporučí příkrmy hlavně těm co jsou na UM, my taky od 4 jedeme, nepřibírala, mlíka moc nevypila, dýl začínají spíš ty co kojí.

sisstin
21. mar 2008

majka: my jsme bez příkrmů za 14dní zhubli 120g 😒 takže děsný.. 😒 dávám už i maso..prostě to jinak nejde..jinak by se asi ztratil..ono mít zásady zdravé výživy je hezký..ale u každýho to prostě nejde 😔

majka07
21. mar 2008

sis to znám 😉 mudr nám ještě týden před možným příkrmem řekla at začneme už zkoušet, naštěstí to bylo ok. My kupovali od hami ty malý nejen první lžička ale jak říkáš aj masový a vpohodě, sice stejně moc nepřibírala, ale nehubla a do nemocnice na hadičky to byla moje noční můra, páč su viděla fotky od kámošky a ikdyž je to pro dobrou věc, tak to je hrozný 😒

sisstin
21. mar 2008

majka: ty příkrmy mu jedou..zatím jí všechno..zeleninu, ovoce, maso..ale jak jde o mlíko..tak je zázrak, že vypije 120ml 😲 a po příkrmech se mlíka ani nedotkne..ted podle domácího vážení za 14dní přibral 200g...to považuju za úspěch 😅

majka07
21. mar 2008

Sis, my měli nutráč jen ten první měsíc, jak su došla dom, přešli jsme na bebu, ze začátku dobrý pak už ne 😒 ale od toho 4+ jsem musela dávat do mlíka lžičku přesnídávky aby to vůbec ta mrška pila, ale vypili jsme jako vy 120 byl úspěch. Teď pije ráno a to dá 120 - 180 jak kdy. To přibíráte jak my tenkrát. 200 g byl úspěch, většinou 150 g za 14 dní. Na převážení jsme chodili každých 14 dní až do listopadu, to je úleva ted je to už o něčem jiném. Nezávidím ti toto období, já byla na mašli 😀

sisstin
21. mar 2008

majka: no tygr pořád trpí na prdy 😒 takže jsme na Nutroši comfort..jiný mlíko se mu bojim dát 😖

majka07
21. mar 2008

nás prdy trápili hlavně ten měsíc v porodnici a pak 2x větší koliky pak to bylo ok. Ale věřím že se bojíš, nám řekla mudr ať změníme mlíko, nám to pomohlo i jsme začali líp kadit, ale u každého je to jinak, ale měla jsem strach na ten přechod, ale vyplatil se. A mně vstala Maju takže mizím. Držím palečky aby bylo líp 😉

elvo
23. mar 2008

ja ešte kojim iba raz za den davam UM.tak s prikmom začneme neskor.

junovka
23. mar 2008

kojene deti by mali zacat s prikrmami az v 6 mesiaci. 😉

trixi
23. mar 2008

mne doktorka odporucala zacat prikrmovat uz na zaciatku piateho mesiaca, maly je stale kojeny. Zacala som ked mal 5 1/2 mesiaca, strasne chcel papat vsetko co sme jedli my. Ja si myslim, ze aj ked je odporucane, ze kojene deti maju zacat od ukonceneho 6 mesiaca, tak je to individualne. Su taki papkaci ako nas maly, ktory v nestrazeny okamzik (zlomok sekundy) vychmatol tatinovi z taniera rezen a uz si ho pchal do pusy 😲 , este ze som mu to z pusinky vybrala. Predsa ma este cas napchavat sa reznom 😀 . Dnes, po mesiaci prikrmov papame bez problemov ovocne aj zeleninove prikrmy, hryzkame banan a jablcko, chrumkame kukuricne chrumky a hlavne maly ma chut papat vzdy, ked jeme my. A okrem toho este pije MM.

petulienka
24. mar 2008

Ahojte,

a baby ako to je ked mojho maleho aj kojim ale aj dokrmujem Sunarom? Odkedy mam zacat s prikrmamy? Alebo mam cakat kym mi doki povie ze uz mozme????

junovka
24. mar 2008

Najlepsie ked ti dokina povie.Ale v tvojom pripade je to dost skoro este na prikrmy 😉

lyzenka
24. mar 2008

petulienka,

mas cas este....ja dokrmujem tiez uz ale od 2.mesiaca.....a az pred dvoma tyzdnami som zacala davat len kasicky a to len tak trosku....a az teraz zacneme s mrkvickami (zajtra mame 6 mesiacikov)

petulienka
24. mar 2008

ja viem ze mame est ecas, len ma to zaujima, ze kedy asi mame zacneme... dakujem 😉

susi30
25. mar 2008

ahojte maminky,
ja mam doma takmer 5-mesacnu Sašku, ktora je dost velky papkac. ja viem, ze je to tu uz urcite v nejakej teme dopodrobna rozpisane, ale aj tak by som sa Vas chcela popytat na niekolko veci. ja sa hrozne bojim prvych prikrmov. Saska je na UM (nutrilon AR) od 10 tyzdna a velmi pekne papa aj pribera. Od buduceho tyzdna by sme mali zacat s prikrmami. mam pocit, ze malej zatial nic nechyba a papa pekne podla predpisaneho na nutrilone 180 ml. ja by som sa len chcela opytat, ci mam prejst s prvou mrkvickou, ked deticky zjedia mozno 2-3 lyzicky, na pokracovacie mlieko (nutrilon 2)??? lebo tam je napisane, ze ma pit 120 ml, ale ja sa bojim, ze jej tych 120 nebude stacit. Saska je totiz take babátko, ze si vyslovene nepyta papat. ked jej dame papat, tak papa a mam pocit, ze keby sme jej dali 250 ml, tak aj to by zjedla... dakujem za odpoved 🙂

bobulka34
25. mar 2008

mozes prejst na pokracovacie mlieko, s prvymi prikrmami by sa malo prejst, ono za den by malo 5-6 mesacne dietato vypit cca 800 ml, takze si to rozdel do davok, ale ak vypije menej nic sa nedeje. Mne mala papa rano 200ml, desiata 180 ml, obed / tuha strava, olovrant 200ml, vecer 200 ml, ale pred 2 tyzdnami to bolo menej

bobulka34
25. mar 2008

AHOJTE, OD DNES SOM ZACALA s desiatom a maskom. Mala spapala 150 g uvareneho jablcka | pre riziko alergie|, na obed chcem pridat kuracie masko / staci 30 g?????, k tomu dam zemiak a mrkvu a vnatku.
Mozem urobit aj viac a dat do ladnicky a zajtra prihriat.

junovka
25. mar 2008

susi, mliecka davaj svojej babike tolko kolko si pyta.Nemusis sa vobec riadit podla zabulky na Nutrilone.Ja som tak robila a nic sa nestalo.Kazde dieta ma iny apetit.Prvu daj mrkvicku.Ak ti sapapa len 2-3 lyzicky aj to je uspech.Mne sa stalo, ze Nelka spapala celu porciu.Tiez je riadny zrut 😀 .

Bobulka, uplne staci tolko maska.Mozes aj dat na dalsi den do ladnicky, sice velmi sa to neodporuca.Ja to zatial som ani raz nerobila, ja varim kazdy den cerstve jedlo.A kolko ma mesiacov tvoje babo? 😕

shela
25. mar 2008

ahoj junovka...nepoznas tu na koniku nejaku mamicku co je lekarka alebo aspon sestricka?? Strasne potrebujem pomoc- radu

junovka
25. mar 2008

shela....na Junovcatkach 2007 je ANDY
tusim v Augustovkach je PRVAPOMOC 😉

Potom daj vediet, ci ti pomohli 😉