Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
29. dec 2008

ja uvarila jablko - ma kyseliny tak at to neni na malyho napoprve moc a rozmixovala jsem to s cerstvym bananem, priste pridam misto nej mrazeny boruvky nebo cerstvou hrusku, ...... ma to docela uspech 😉

dididi30
29. dec 2008

berus, vy uz papate? tak takto skoro by som asi aj ja uvarila, ale kedze ma uz 6 tak uz moze 😉 ale popravde ja davam vacsinou hippky 😉 😀

karinecko
29. dec 2008

dididi30 chcela by som sa spytat tie kase hipp mas mliecne? Ja som tiez nakupila malemu, ale este ich nedavam, nakolko teraz len zaciname s prikrmami. Zatial len mrkvicka a zemiacik stale kojim a neviem kedy by som mohla tie kasicky zacat davat.Niekde som pocula ze ked kojim tak mliecne kase nie tak naozaj neviem!Dik

kijonkova.k
29. dec 2008

karinecko:pokud kojíš,tak se kaše zavádějí až jako třetí příkrm,tzn.po zelenině a ovoci.Vychází to asi kolem 8 měsíce.Já dávala už od 6,protože se malá budila,ale stejně nezabraly.Jsou i nemléčné kaše,ty můžeš dávat do mateřského mléka

libka1
30. dec 2008

Baby, preco sa do roka neodporuca krupicova kasa?

slnyecko
30. dec 2008

libka,ja uz krupicovu kasu davam,myslim ze sa to neodporucalo koli lepku,ale teraz sa zas lepok odporuca uz v 6,7 mesiaci tak myslim ze pohoda.Kupila som aj taku instantnu od vitany,aj klasicku krupicu,chutia obe 😉

dididi30
30. dec 2008

karinecko mliecne kupujem, lebo ja stale kojim ale neodsavam, lebo potom som chora 😒
hlupost, preco nie? ja som davala a bol a je stale kojeny, len kojeni, ziadne umele mlieka...ak si mozes odsat je to samozrejma plus, ale ak ti to nejde, tak skludom aj tu mliecnu 😉
kijonka, no ako sledujem vela bab pise co a ked a pri tom zacne skor, takze karinocko do toho 😉

libka lebo je v nej lepok, ale podla noveho sa lepok ma hlavne u kojenych deti zavadzat co naskor a uz sa moze davat od 4-6 mesiaca!! nieje to blb ale uz som tu predtym hodila link, len neviem kde je, tak kto sa boji, alebo ma iny nazor nech si ho tu najde a precita si to 😉
takze krupicku mozes 😉 a po nej sleduj reakciu, ak bude vsetko ok , tak je to ok 😉

dufam,ze ma tu nik neukamenuje 😉

kisska
30. dec 2008

libka - klasicka krupica nie je upravovana pre male deti a je veeeelmi tazka na zaludok. Dokonca uz na baleni ani nepisu, ze detska... len dehydrovana krupica.

Didi - zo zaciatku sa ovocie prevara, aby bolo lahsie stravitelne, ked nerobi problemy, moze sa dat aj surove 😉

Ja som za mliecne kase. Okrem toho, ze nemam tolko MM ani trpezlivosti na odsavanie, maju pridane vitaminy a mineraly, ktore detickam mozu chybat - zelezo, selen, zinok... ale tiez nefunguju na spanie 😒

junovka
30. dec 2008

didi, moc vtipne to neni, ked sa dokazes cloveku vysmievat, ze preco nemohol svoje dieta dlho kojit.Bobuzial mala mala problemy, chudla mi, tak sme presli na UM.A predpokladam, ze nie som sama na svete, ktora nemohla svoje dieta kojit dlhodobo....a ako ty 🙄 🙄

saudi
30. dec 2008

junovka - neber to tak v zlom, didi to urcite tak nemyslela

amarelka
30. dec 2008

Ahojte, podelím sa o svoju skúsenosť..... 🙂 Malého kojím, s kašami sme začali mliečnými - s ryžovou, no okolo pusinky sa mu začali robiť červené flaky, zrejme alergia na suš. mlieko. Tak sme po vyskúšaný viacerých značiek..zhruba po mesiaci, prešli na kaše nemliečne, s tým, že mu ich robím z HA mlieka.ako mi bolo poradené., kedže tolko mlieka na večer neodsajem. Fliačky už nemá...tak len to som chcela, 😎 že velmi sa netreba hrnúť na mliečne kaše, ak je babatko kojené.

eneka
30. dec 2008

ano

dididi30
30. dec 2008

junovka, ale ja sa nevysmievam ☹ asi som to zle napisala ☹ , ale ja som myslela vseobecne o prikmoch nie kojeni 😉 ze sa hovori a aj ja hovorim,ze toto a hento sa nemoze a aj tak dame skor 😉 nehnevaj sa 🙂

saudi dik 😉
amarelka, presne tak netreba sa hrnut ale mamicky radi skusaju tak ako ja som skusala a my sme ok a vy ste mali zlu skusenost a aj to je rada 😉

eneka co ano? 😀 😉

maurizia
30. dec 2008

dievcata dakujem, ze ste rozbehli tuto kasovu diskusiu 😀 . my sme dnes mali pokrok, dominika aspon zacala otvarat usta, ked som podavala mrkvicku so zemiacikom..este trosku potiahneme s prikrmami, snad zavedieme najskor maso az potom kasu..mozno skusime rovno mliecnu 😝

junovka, ja som potrebovala vediet, ci ste dojcili kvoli sebe, ci mozem dat mliecnu kasu, ked este dojcim😔 . mam konkretne kamaratku, ktora stravila cele dni studovanim a vyskusala uplne vsetko ale aj tak skoncili na UM. a ma z toho trochu depku. ale ja by som si to tak nebrala. kedysi nebol taky trend dojcenia, ako je dnes a tu sme 🤐 .

dididi30
30. dec 2008

mauriza, ja som dceru nekojila, nie zeby som nemala mlieka, ale mala reflux a nejako som to nechala tak....
syna kojim a som rada, vynahradzam si to....mas pravdu, dnes je to trendove ako aj 3D..... 😉
ja davam mliecnu aj nemliecnu 😉

daskak
30. dec 2008

ahojte 🙂 .. mysme tiez dnes papkali novu kasu a celkom chutila, dopili sme mliecko a sup do postielky 🙂 ... ale inak musi fakt povedat ze vocky na ranajky su pre maleho uplne super 🙂 🙂 🙂 .....
dievcata a zltko davate s akou zeleninkou? alebo ako? uz by sme ho aj my chceli pridat..

dididi30
30. dec 2008

daska ja dam vlockovu kasu na noc, dufam,ze je to ok 😀 a dokonca som po troch dnoch zistila,ze sa ma do nej davat mliecko a ja som nedavala, ale malemu chutilo bez nej a tak sa doladoval mojim mieckom a vlastne je to za jedno 😀 😀
ano davala som zltko, moze byt 😉 vyskusaj 🙂

saska.t
30. dec 2008

Rada by som sa vas spytala ako u vas vyzera papanie pocas dna vcetne prikrmov. Prikrmujem cca 3 tyz. malu a vyzera to asi takto
8,00 mliecko
11,00 prikrm (zeleninka,atd)
12,00 mliecko
15,30 ovocie
16,00 mliecko
19,00 mliecko a sup do hajan
Mala toho este nezje tolko, aby som nahradila celu davku mliecka prikrmom, tak dufam, ze sa nam to casom podari . Po kazdom prikrme dostane este vodicku, z ktorej si vzdy cucne, po mliecku sa vody napit nechce ..
Mliecka vypije vzdy tak 200 ml a zda sa mi to dost, dnes po ovoci som dala len 100 ml a vyzeralo to ze staci, takze tie co uz mate deticky v podobnom veku a na UM sem s vasim stravovacim rezimom 😀

libka1
31. dec 2008

Ja davam zltko bud so spenatom a zemiakom, alebo s karfiolom a zemiakom, tam sa mi to tak nejak hodi 😅

dididi30
31. dec 2008

libka aj s porikom je mnam 😉

libka1
31. dec 2008

Dam si povedat a vyskusam 😉

daskak
31. dec 2008

saska: my sme mali podobny rezim so strasim synom na UM, teraz drobca kojim tak je tozas ine, ale myslim ze to robite uplne v pohodicke 🙂
Gali: ahoooj no ja vlocky davam rano na doporucenie znamej detskejlekarkykvoli traveniu.. su na dobre vycistenie... a mozno je to aj zvyk.. inak povedala mi ze mu ich mozem robit do sojoveho mlieka, vraj je to super rastlinna bielkoviny ale este som to neskusala, nam chutia aj vo vode uvarene s ovocim 🙂 ....

VSETKYM PRAJEME KRASNEHO SILVESTRA 🙂 🙂 🙂 .....

luciaakubko
31. dec 2008

ahojte, mala bude mat v sobotu sedemmesiacov a mam problem s prikrmovanim. od druheho mesiaca sme na nutrilone, od siesteho sa snazim prikrmovat, no je to skor umor ako radost...ala pritom place, takmer nic jej nechuti. obcas mi urobi radost a spapa nejaku malu hipku zeleninovu. a to je asi tak vsetko. lubi jedine jablcko s piskotou. ona by mala prikrmy dvakrat denne, vsak? zeleninku a poobede ovocie.

saska.t
31. dec 2008

luci ano tak nejak by to malo byt, neboj ono sa to casom spravi 😉 esteze ja mam slusneho papkaca (az moc) 😀

luciaakubko
31. dec 2008

saska, ani nevies, ako ti zavidim 😀 toto moje dieta by bolo len na mlieku 😠 ani kase, ani nutrilon goog night nevypije. normalne z toho jej jedenia budeme mat traumu obe 🙂

libka1
31. dec 2008

Moja by zas jedla len prikrmy a mlieko jej nic nehovori... kazdy mame svoje trapenie 😝 😉 Moja miluje piskotovu kasu od Nutrilonu, dostava ju max 2x tyzdenne lebo sa mi zda velmi sladka, tu si neskusala? Ta je mnam, tu by som jedla do nemoty... 😅

luciaakubko
31. dec 2008

libka, mam aj kasu piskotovu od nutrilonu, asi ju vyhodim 😒 fakt ona fici vylucne na nutrilone. ostatne papa nasilu. doktorka vravela,ze musi. aspon par lyziciek. tak sa trapime a skusame. 😲

dididi30
31. dec 2008

lucka ahoj, no ze si sa ukazala, co nezajdes k junovciatkam? 😉
neboj , treba si na to zvyknut a hlavne ju nenut, ja som tak robila a dcera odmieta papat do teraz len to co lubi a to masko nemusi, fakt minimum, zeleninu vobec, ovocie moze byt, krupica, zemiaky, hranolky, kecup, hotovo 😲 fakt ju nenut, zle to dopadne 😒

libka my mame to iste, mliecko mojim detom nic nehovori, mala ta vobec bez mlieka do teraz, no v skole si da, bo ssa neda zahanbit, ale do kedy nebola v skole nic 😒
syna kojim, tiez moc tomu neda, teraz co prikmujem iba v noci sa nadaja na cice...tak si musim rucne odsavat, bo odsavacku neznesiem, bolia ma potom cici ☹

dasi, no sak to, dam aj ja radsej na rano...ale vies co,sak on praveze nekaka, ako keby bol zapeceny ci co 😕
tak na noc mu dam nejaku ryzovu alebo obycajnu 😉

daskak
31. dec 2008

luci a ovocie ma rada?/piskotky jej davas ake?/

u2jana
31. dec 2008

ahojte baby poradte, aj my by sme mali od buduceho tyzdna prejst na prikrmy... dr. mi radila mrkvovu polievku, rozmixovat a tak... my sme na nutrilone ha1, neviete kedy mam potom prejst na 2? citala som ze po zavedeni prikrmov, tzn. hned?

luciaakubko: ten nutrilon good night je aky? som o nom este nepocula... od kedy si ho zacala davat?