Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
10. aug 2009

monka normalne by si mohla ale nie v pomere akom ho jedavate s muzom kedze drozdie je dost aromaticke a slane, takze riedit viac pre prcka 😉

pancake
10. aug 2009

saska diky. 😵 😵

ja len chcem dodat, ze v hippkach v UK kazda obsahuje kvasnice. neviem preco. 😕 😕 😕

saska.t
10. aug 2009

zuzi kvasnice su rada vit. skupiny B ktore su potrebne pre rozvoj detskeho organizmu preto ho vsade cpu (uz som jak encyklopedia 😝 )

monka daj recept na kvasnicovu natierku 😉

pancake
10. aug 2009

isto su v nej vajicka. a ja to zatial nechcem s nimi prehanat. zajtra bude mat druhy krat zltko. takze opatrne. ved ho je dost v chlebe a kolacoch, nie?

saska.t
11. aug 2009

zuzi jasne 😉 a vsetko najlepsie k meninam!!!

monka88
11. aug 2009

Saska posielam recept na drozdovu natierku,ako robime my 🙂

Ingrediencie
30 g oleja, 50 g droždia, 2 vajcia, 20 g cibule, soľ, 50 g mlieka, kávová lyžička horčice, 40 g kyslej uhorky,trosku sardelovej pasty
Postup prípravy

Na oleji zapeníme rozdrobené droždie, pridáme na drobno pokrájanú (prípadne postrúhanú) cibuľu a všetko spolu ešte krátko popražíme. Potom prilejeme mlieko. Neskôr prilejeme posolené, rozšľahané vajcia a všetko miešame dotiaľ, kým sa vajcia nezrazia. Masu zo sporáka odložíme a primiešame do nej horčicu,sardelovu pastu a postrúhanú-nadrobno nakrajanu uhorku.

Dobru chut 🙂

saska.t
11. aug 2009

monka - dakujem 😀

dabkle
11. aug 2009

ahojte dievcata, takze idem sa pripojit aj ja. Kedze sme pred tyzdnom zacali s dokrmovanim a prechadzame na tuhu stravu kazda rada sa hodi. Nas Oliver bude mat 6 mesiacov. Bol plne kojeny ale kedze mi v noci nechce spavat uverila som radam naokolo ze mu je malo ze mu moje mliecko nestaci a unavena zo vsetkeho a hlavne z toho ze sa vobec nevyspim pristala som s myslienkou ze teda uz je cas prejst na tuhu stravu. A vlastne ma k tomu donutili aj okolnosti kedze sa uz na buduci tyzden vraciam do prace. Tyzden presiel a jedina zmena je v tom ze v noci mu uz nedavam papat. Ale budi sa dalej. Zaviedla som rezim, davam mu mliecko iba cez den a v noci uz nie.No a jasne zeleninku, ovocie pomalicky z kazdeho. Takze potesia ma zaujimave recepty a taktiez si rada precitam ako prekabatit ten maly rozumcek a naucit ho v noci spinkat. Dakujem

saska.t
12. aug 2009

dabke - nocne budenie nie je o hlade ale o cuckani prska a upokojovani, takze tento problem musi odzniet sam a ani kase a viac jedla ho nevyriesia bohuzial...
mam rocnu dceru a dodnes chvalabohu len obcas pyta mlieko, ale do 11 mes. pytala pravidelne...

postup zavadzania tuhej stravy najdes na www.kojeni.net 😉

dabkle
12. aug 2009

Saska,dakujem, je to asi bohuzial tak. Uz viac ako tyzden mu nedavam v noci papat ale stale sa budi. Tak len dufam ze to odzneje cim skor. Hej hej uz som to pozerala bolo to tu niekde spominane tak som to hned checkla.

tamka84
14. aug 2009

ahoj baby, chcela by som radu alebo nejaký receptík ako pripraviť mojej pomaly 9 mesačnej dcére baklažán? Ďakujem. 🙂

pancake
14. aug 2009

saska dakujem. 😵 😵 😵 😵

co hovoris na tu natierku???? 😕 😕 😕 😕

ja ti poviem moj nazor: -
-prazenica je tazko stravitelna pre mna na veceru a nie este pre rocne dieta,
-sol este vobec nedavam a budem sa snazit co najdlhsie
- a horcicu a sardelovu pastu neuvidi ani z rychlika. minimalne do troch rokov horcicu a sardelku vobec!

pancake
14. aug 2009

baklazan mozes tak ako cukynu. osupat, vybrat jadrovnik,pokrajat na kocky a varit. ja varievam zvlast vsetku zeleninu a potom zmiesam. ale mozes dokopy aj so zemiackami a drvenou rascou. pridaj trosku kvalitneho oleja alebo ,,kravickoveho,, masla. a aj masko mozes. 😵

mukky
14. aug 2009

baklazan je super,ale by sa nemal davat casto,ked rastie prebera do seba zo zeme aj nezdrave zlozky,ma taku "zazracnu " schopnost

saska.t
15. aug 2009

zuzi - pomazanku som chcela pre mna nie pre malu a samozrejme pre mimco uplne nevhodna 😀 takze tvoj nazor podporujem 😉

kocky mozno to vyznie blbo ale baklazan je to fialove??? totiz du v DE sa to vola inak a stale sa mi to pletie 😅

t_i_n_a
15. aug 2009

ahojte nemate skusenosti s pripravou psena pre 9 mesacne dieta?? dakujem

pancake
15. aug 2009

saska ano baklazan je to tmavo fialove a je to mnaaaaam.
pre seba si robim tu pomazanku ako prazenicu. na cibuli roztopim kvasnice a supnem do toho vajicka. to je vsetko. vyskusaj. je super. 😉

tina pseno tiez len varis vo vode ako cestoviny. kym nezmakne. nie dlho. par minut. a bez soli. 😉

bianca
15. aug 2009

ahojte

prosim o radu skusene maminky.Od kedy mozem davat malej uhorky?Mam super domace zo zahradky

saska.t
15. aug 2009

bianca - uhorky sa odporucaju medzi 9-12 mes. takze uz mozes - pozor musia byt osupane!!! 😉

bianca
15. aug 2009

saska dakujem.To urcite osupem.Zajtra jej skusim dat.Mala je uplne hotova ked jem uhorku tak sjej dam skusit ci jej bude chutit

ukana
15. aug 2009

bianca aj moj syn ich ako maly zboznoval, dala som mu koliesko a on chrumal.........v lete su osviezujuce 😉 mame radi uhorkovy salat, vhodny je asi od roka, nastruhame uhorku na hrubsie pasiky, pridame biely jogurt, trochu prask.cukru, stipku soli a par kvapiek citrona.......my to jeme cele leto ku vsetkemu........ 🙂

bianca
15. aug 2009

ukana skusim recept na salat.My robievame len klasiku octovu

t_i_n_a
15. aug 2009

pancake
a pseno by mohlo byt ako nahrada napr.na miesto ryze???

saska.t
16. aug 2009

tina - pohanka, pseno, kuskus, tarhona atd su klasicke prilohy napr. ako ryza zemiak atd 😉

t_i_n_a
16. aug 2009

dakujem saska.t za info. a ty priravujes pseno??? ja som to este nikdy nerobila, tak uvidim ako sa mi bude darit.

saska.t
16. aug 2009

jasne tina aj pohanku atd, staci chvilu povarit hned je to mäkke alebo to vsetko varim dokopy so zeleninku, pohanku pouzivam hlavne na ovocny olovrant 😉

pancake
16. aug 2009

ja pohanku davam spolu so zeleninou ako prilohu. napriklad spominana ryza, zemiaky, cestoviny... 🙂

ja som skusila dat malemu platok uhorky a on ju rozkusol asi na 3 casti, prehltol a o 2 hodiny som mu davala mlieko pred spanim a vypil ho. o 10 minut vsetko mlieko vygrcal a aj tu uhorku. asi preto ze si ju este nevie rozhryzt a zostalo mu to niekde v krku. aj dnes som skusala ale rozhryzol a vyplul.
nabuduce vyskusam nastruhat na jemnom struhadle a pripravit ako salat. 😒

t_i_n_a
16. aug 2009

baby a myslite ze pseno je vhodne uz pre 9 mesacne dieta, alebo treba pockat az ked bude mat rok???

saska.t
17. aug 2009

tina pseno je vhodne od 6.mes..

zuzi - no to bude asi tym aj mala ju rozzuje a vypluje ked je nastruhana tak v poho..

tamka84
17. aug 2009

a kde sa dá kúpiť to pseno? ešte som sa nestretla 😕