Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

t_i_n_a
17. aug 2009

tak teda ked je vhodne, tak idem ho skusit nejako ukuchtit. diky moc za radu. ja som pseno kupila v zdravej vyzive ale maju ho aj v bille. teda aspon tu u nas.

saska.t
17. aug 2009

tamka - pohanku pseno kukur. muku atd dostanes v kazdom tescu kauflande zdravavej vyzive a ako pise tina aj v bille 🙂

pancake
17. aug 2009

v kazdom vacsom obchode je.
ja som dnes varila qinoa a aj to je celkom fain. 😉

pancake
17. aug 2009

saska robila si to?? ja som to dnes dala nam vsetkym do zelen. polievky. akosi to trosku puka pod zubami.uvidim ci mi to maly bude vypluvat.
uz musim do prace. ☹ ☹

saska.t
17. aug 2009

zuzi - nie nerobila tu som to este nevidela ale skusim sa po tom pozriet... to je nieco ako kuskus nie ? 😅

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska.t
18. aug 2009

verona - je normalne ze babätka kakaju hned popapani spusta im to traviaci reflex 😉 , mäsko kupujem kde sa podari raz v mäsiarstve raz supermarkete netreba to prehanat....

na prve 2-3 tyz mäsko 3x do tyzdna, potom zarad ako vam to bude vyhovovat ...

verona20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vamonika
18. aug 2009

Zdravim, zaciname s prikrmami a vsadili sme na bio prikrmy z DM drogerie. Myslite, ze je to vhodne? Alebo radsej varit mrkvicky z obchodu? Pesticídové??? dakujem!

saska.t
18. aug 2009

verona malo by to byt tym zelezom ak je inak ok nevidim v tom problem 😉 jedine ze by si poziadala svoju Dr o rozbor krvi aby si mala istotu, ale moc by som sa tym nezatazovala ak je normalny 😉

vamonika - netreba to s tym bio prehanat aj tak si musi zvyknut na normal kedze cely zivot bio jest nebude, na zaciatok mozes a potom pomalicky aj normal, samozrejme mozes aj varit aspon vies co presne papa tvoje dieta

emily76
18. aug 2009

ahojte, chcem sa spytat, kedy ste zacali s prikrmami. Nase babatka maju 3,5 mesiaca a vraj nekojene deti by uz po ukoncenom 4. mesiaci mohli zacat. A co ste davali ako prve? Normalne zeleninku alebo tie kupovane kasicky? Moj prvy syn ma uz 12 rokov a ja si veru nepamatam, kedy sme s tym zacinali.. 😒 Dakujem.

pancake
18. aug 2009

emily76 kludne este mesiac pockajte. nemate sa kam ponahlat. 😉 😉 😉 cim neskor budes zatazovat detsky organizmus tym lepsie.

verona ja som kupovala bio maso, alebo co som dostala domace alebo kupovane pohariky som davala. obycajne maso az po roku. a aj to velmi opatrne sledujem datum spotreby a ako vyzera.
kazdopadne ak mas domace, tak nevahaj. aspon ten prvy rok sa snaz...

ja som napriklad spokojna ako krmim svojeho maleho. a vidim to podla toho, ze nemava koliky, nemava krce ako ine deti,.... kaka 2-3 krat denne, a to je pre mna to dolezite. ale ako som pisala ja som si davala sakra bacha na to co zjedol.preto som na materskej aby som sa starala o maleho. ja sama nejedavam kkupovanu stravu, preto som nechcela davat ani malemu. ale napriklad nikde som nezohnala jahnacinu, tak som ju davala / a aj stale davam/ v hippkach poharikoch. no takze je to na tebe. 😉

saska ta qinoa je chutovo velmi podobna ako kus kus ale ked sa uvari tak ma v nutri taky biely slizik. no viem ze nechapes, ale uvidis ked sa ti to rozvari. no a maly polievku bojkotoval aj ked v nej mal aj hovadzie masko, tak ju jem ja s P. 😀 😀 😀 😀

verona20
19. aug 2009

ahoj pancake dik za odpoved a kde si kupovala bio maso? na farmach? nemas nejaky kontakt?...

verona20
19. aug 2009

saska.t dik myslim, ze jeto ok...nedavno mal vsetky rozbory a az na IgA cize imunitne veci to bolo ok

saska.t
19. aug 2009

emily - pockaj este aspon mesiac o noc nepridete a za svoj zivot sa este napapate...

verona - tak potom je vsetko ok, pancake ti kontakt neda iona zije v UK tak ako ja v DE takze zhanaj v BA ale netreba to moc prehanat , zuzka to dost prehana 😀 😀 (pancake je zuzka 😀 ) 😀 😀 😀

pancake
19. aug 2009

neprehanam. 🙂
uz teraz od roka kupujem obycajne maso. lebo hento bolo naozaj dost drahe. akurat sa snazim kupovat nie cisto tesco maso, to najlacnejsie ale z fariem, kde su ziverata vo vybehu. tu su toho plne noviny a spravy. ako ziju tie zvierata ktorych maso sa predava vo velkoobchodoch. a je to naozaj hroza. takze som jej len chcela povedat, ze domace je o 100 krat lepsie. aj ked kupi jedneho zajaca od znamych, tak si ho krasne moze uvarit, pomixovat a zamrazit.a ma dlllho postarane. ja som tu zajaca nezohnala, aj ked som jedneho dostala,ale ten zajac cestoval 12 hodin v prenosnej chladnicke zo slovenska do Uk. nedala som ho malemu, lebo som sa bala. a ja to nejem, tak som ho zahodila.

saska a vy ste ako na tom s vajickom. ja som mu ho dala iba raz. viem ze zanedbavam, ale uz musim zacat. akurat sa ma doktorka vcera pytala ze ci maly nema alergiu na vajicka. a som zostala zaskocena, lebo neviem.

a kupila som aj plnotucny taveny syr, taky v kelimku a malemu velmi chuti. lebo stale mal len s maslom.a nejaka zeleninka na tom.
a ty co davas nove??? 🙂

pancake
19. aug 2009

uz davas aj kapustu? aj kyslu? a ako? lebo moj ked ma take sliziky, tak ho z toho natahuje. uz pucim davno, ale taku kyslu kapustu by mi nezjedol. musela by som ju rozmixovat.lebo popucit sa neda. 😠 😀

verona20
19. aug 2009

ahojte...poznate nejake farmy v okoli BA kde sa da kupit bio masko?...mam dilemu ci dat malym masko z obchodu, alebo zhanat ine, alebo prejst na kupovane?

vamonika
19. aug 2009

saska, dakujem.

saska.t
19. aug 2009

zuzi - kapustu som uz davala iba normalnu cerstvu . k zelenine, kyslu nie este pockam je to dost vyrazna chut a dnes som malej urobila 1x kelovy privarok ale namiesto parku bolo kuracie mäsko a dala som 1x trosku cervenej papriky, majoranku a zahustila solamylom trosku aby to nebolo vodnate, nasla som ze zahustovanie cistymi skrobmy je najzdravsia alter. ako zahustovanie mukou 😉 a kel som nakrajala nadrobno, nie ako pre nas na sliziky 😀

pancake
20. aug 2009

ja zahustujem mukou, ale mam z domu aj solamyl. lenze mne nechuti. a uz sa snazim varit tak, aby sme jedli vsetci.ale ak mame my rezne, tak malemu vytiahnem z mojich zasob z mrazaka navarenu zeleninku s maskom.
ved ked si vezmes v chlebe ma kolko muky.
na privarky som akasi leniva. robim iba jeden zemiakovy s fasirkou. ale milujem aj kelovy. 😵
a sledku papriku pouzivam ja uz asi mesiac aj majoranku. tiez vnatku,porik,kmin STIPKU cier.korenia /ale to fakt ked robim pre vsetkych velky hrniec polievky zeleninovej/
to je asi vsetko. inak sol, bujonky ani vegetu, nic nedavam. to mam len pre nas aj ked som uz kupila bez soli a glutamanu, ale davame si to my. zda sa mi na to maly.

malemu chutia aj normalne mlieko /teraz mal struckovu na kyslo bez octu/ to som rada. ale nechce mi za svet sladku ryzu.skusala som ju robit- nechcel,
tak som kupila uz hotovu a a ni tu nechcel. takze 😝 😝

saska.t
20. aug 2009

zuzi a ako robis pre maleho baklazan? dnes som kupila tak neviem co s nim 😀 asi len normalne k zelenine...
zuzi ja obcas tiez zahustujem mukou ale vyberam jahlovu ovsennu celozrnne je to zdravsie ako biela 😉
pouzivam pre malu bujony bio a bez glut. nezda sa mi uz mala a hlavne to robim vo väcsom mnozstve vody ako je odporucane takze je to citit len trosku... 😉
ja som smotanu este malej neskusala ale urobim nech ma zasa nieco nove 😎
zatiaal pa

pancake
20. aug 2009

tak ako cukynu. ta sa mi osvedcila najlepsie. najviac malemu chuti. nakrajam na kocky1x1 cm a varim vo vode. potom vodu zlievam ,lebo aj tak v tom baklazane este dost vody ostane. a pridavam k inej zelenine a prilohe.

po tych inych mukach som sa veru este ani nekukala. musim to presnorit. 😀
tie bujony mas aj bez soli????? lebo ja ked som zohnala bez soli, tak boli s glutamanom, alebo ked boli oragnic tak boli solene.... no horor. tak nedavam. 😠

saska.t
20. aug 2009

zuzi su so solou, ale nech si zvyka aj tak to riedim vo väcsom mnozstve vody...

pancake
20. aug 2009

aha. ja ze ked je sol v inych jedlach ako v pecive.... tak by som este mala pockat. ved sa mu nic nestane. pokial mu tie moje zeleninky chutia, ak nebudem davat bujonku. aj ked uz sa mi stalo, ze mu moja polievka nechutila, ale na druhy den ju zjedol. tak asi nebol hladny. 😠 😀 dufam...

pancake
21. aug 2009

saska kde si??? 😕

tinka19
21. aug 2009

ahojte..od kedy mozu detičky paradajku?

tamka84
21. aug 2009

ahojte tiež mám tú istú otázku ako tinka. Pediatrička mi minulý mesiac hovorila že rajčiny jej môžem dávať, že sú veľmi zdravé, ale že mám olúpať a vybrať semiačka. Ešte som jej nedávala, lebo som niekde čítala že sú alergén.
Aký máte názor vy?

pancake
21. aug 2009

moj nazor: rajciny su vynikajuce.treba ich osupat a vybrat semiacka. ale davat detom od roka lebo su alergen. ale ako hovorim je to moj nazor. 😉

saska.t
21. aug 2009

pancake ma pravdu!!!! velky alergen po roku a osupane!!!! 😉

zuzi snazim sa upratovat 😀 ale jacanda nedovoli len jaci a dnes ma baklazan na obed tak som zvedava co povie 😅 a vcera som zostatok zapiekla pre nas na veceru a bolo to super!!!!!!!!