Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

majamajova
4. nov 2013

caute baby, chcem sa spytat, prevarene kravske mlieko ste davali niekedy? moja kamoska prestala kojit a zacala davat kravske mlieko malemu - z obchodu. a maly na tom vyrastol , ziadna alergia ani nic podobne.. nerada odstrekujem mlieko a umele nepouzivam. ked pisete ze je dobre stravu zriedit mlieckom...
vdaka

petruldo
6. nov 2013

@majamajova ja som malému kravské do fľaška nedala, občas troška do zemiakov. už 2 x mal po črevnej viróze intoleranciu laktózy, tak nepije ani umelé a ani jogurty. dávam rastlinné. doteraz som kupovala v tetrapaku, teraz som si urobila podľa tohto receptu http://www.jimejinak.cz/2013/04/bezlepkove-obil... a aj pri ňom aj zostanem. neskôr skúsim zasa kozie, 1x ho nechcel.

fopka
10. nov 2013

@majamajova my zatial nie, lebo sme este malinky, ale svagrina davala malej myslim uz od desiateho alebo jedenasteho mesiaca obycajne kupované mlieko a bez akychkolvek problemov a neskor jej zacala davat original domáce kravské nadojené, ale teda prevarené nie čerstvé 😀. Moj nazor je, ze dietatu to neuskodi, samozrejme, kym nema nejake vaznejsie problemy alebo intoleranciu... cím viac dnesné mamicky kombinujú a citajú rozne blbé navody ako a co, tak je to pre to babo castokrat horsie, su ako pokusne kraliky 🙂

mahulenka87
4. dec 2013

ja by som chcela začať dávať malému kozie mliečko. Asi od tých 6.mesiacov. Na pitie aj do kašičiek. Máte skúsenosti?

vjaja
14. dec 2013

@majamajova no mojej sesternici povedal dr. po rôznych problémoch s UM, aby kupovala kravské z automatov a prevarené ho dávala malému, vtedy mal 6 mesiacov a prijal to v poho, spevnel, narástol a žiadne reakcie, ja to síce neplánujem, ale myslím, že to nemôže byť nič zlé 😀

mimiveru
15. dec 2013

Holky, naší Sofi je 5. měsíců a váží 8kg. Poslední dobou mlaská a slintá, kdykoliv jíme. Hází ručičkama, prostě jakoby chtěla. Už cca před měsícem měla mrkvičku a přesnídávku, jde jí to dobře, ale opět jsme jen na MM. Jak to mám ještě měsíc vydržet? 😀

saska.t
16. dec 2013

@mimiveru nemusis vydrzat,po 5 mes. mozes kludne,ale pomaly zacat,kedze mala vyzera byt pripravena na jedenie,podstatne je pomale ochutnavanie,ked zu si raz zacala s mrkvou nie je dovod opät ostat len na MM,treba sa prisposobit dietatu nie tabulkam 😉

beelinka
8. jan 2014

Ahojky dievčatá mame strašne problémy s papanim mlieka. Maly ma tri mesiace a papa mi ledva 60 ml nekojím od dvoch týždňov bo nebolo mlieko . Neviem co zmeniť mlieko alebo začať s prikrmami . Ideme dnes k Dr som zvedavá co povie , lebo prvého som kojila a prikrmovanie sme až od pól roka. Fakt neviem že co....

kofoluska
8. jan 2014

@barunka hehe to mi nieco pripomina :D desat lyziciek? Akoze - "ty ma tyras hladom?" Teraz je na cca 150-200g obedneho prikrmu. Po tejto davke uz mlieko nepyta. :D Ale pred par dnami zjedol 120g a po tom este 130ml mlieka vypil. :D Aby ho viac zasytilo, zacala som mu postupne do zeleniny davat pseno a pohanku, pripadne spaldovu krupicu. 🙂 A chystam sa aj na polentu.

katka2309
9. jan 2014

ahojte babulky 🙂 ideme zacat kasickovat a zeleninkovat tiez. podelite sa o skusenosti? cim ste zacali vy? njprv ryzovu kasicku alebo skusat uvarenu mrkvu? kdekolvek citam tak vsade je nieco ine, som z toho jelen 😅

tinav2
14. jan 2014

Ahojte.Prvykrat zacnem dokrmovat 6 mesacne dieta a chcem sa vas spytat ci je potrebne mixovat mu zeleninu alebo staci roztlacit vidlickou.

jankaasimonka
14. jan 2014

@katka2309 najprv zeleninku, mozes zacat mrkvou potom zemiacik,cukinu, tekvicu, kalerab atd....

tajka1986
15. jan 2014

@tinav2 skús len roztlačiť, uvidíš čo bude dieťatko v pusinke s tým robiť, niektorým deťom to nevadí. Nás napínalo aj keď som sa snažila to roztlačiť najemno, takže sme jednoznačne mixovali. Je pravda, že my sme sa začali dokrmovať už od 4.mesiaca, tak možno aj preto 🙂 Postupne potom ako bábo bude rásť zistí, že aj väčšie kúsky idú pekne dole hrdielkom a postačí aj roztlačené 😀

radlinka
15. jan 2014

@saska.t ahooj, prosim ta saska uz si tu zverejnovala tabulku o prikrmoch rozdelenych do jednotlivych mesiacov a kedysi davnejsie sme sa o tom bavili, nemas to niekde ulozene, potrebujem to preposlat. vdaka xxx 😉

josefina79
16. jan 2014

Dámy, prosím, dávala jste některá první příkrmy lahvičkou? Dřív se to tak dělalo, dávaly se polívky lahvičkou. Vím, že teď se to nedoporučuje, ale nevím proč? Je to kvůli "tlaku na kojení"? Když prcka stejně krmím UM z lahve, tak by to vadit nemělo, ne?
Ptám se proto,že mám nedonošeňátko, co špatně přibírá. Málo jí.
Je mu 6,5 měsíce, korigovaně téměř 5. Teď je na UM, večer mu dávám mlíčko s kaší lahví. Příkrmy lžičkou zatím moc nechce, tak mne napadlo dávat mu je také lahví. Mamka mi říkala, že dřív se to tak dělalo.
CO si o tom myslíte?
Díky za názory.

mahulenka87
16. jan 2014

@josefina79 ahoj. ani môj synček najprv príkrmy nechcel. počkala som 2 týždne a skúsila znova 🙂 a už to bolo ok. Riedke kaše môžeš aj cez fľašku, preto sú aj cumlíky s väčšou dierkou.
Skús pred malou jesť akože ty a potom daj ochutnať aj jej. Môžeš aj tú istú kašu čo jej dávaš aj z fľašky. Len ju viacej zahusti. Tú chuť už pozná a možno ju spapá 😉

mahulenka87
16. jan 2014

@radlinka aj ja niečo mám 😉

radlinka
16. jan 2014

@mahulenka87 super super dakujem velmi pekne si zlata xxx 😉

radlinka
16. jan 2014

@mahulenka87 mozes mi to prosim preposlat aj do IP-cka, vdakaaa xxx

mahulenka87
16. jan 2014

@radlinka rada, ale v IP nejde pridať prílohu ani priložiť obrázok

radlinka
16. jan 2014

@mahulenka87 aha vidis, no to je pravda. :/ ale nevadi, ide mi to ulozit aj osobitne, dakujem velmi pekne xxx

saska.t
18. jan 2014

@radlinka prepac bola som na dovolenke,ale vidim,ze kocky pomohli 😉

magda89
19. jan 2014

Pre mna bolo najhorsie stale vymyslat nove recepty, zachvilku mi dosla fantazia... ale teraz kazdu nedelu si naplanujem cely tyzden a zistila som, ze aj usetrim tak par korun lebo nekupujem v obchode co si myslim ze uvarim a nakoniec nestihnem ale presne to co som naplanovala. Tyzdenny planovac si mozete stiahnut tuna zdarma, len vytlacit a naplanovat 🙂
http://www.prosimspinkaj.sk/21/post/2014/01/jed...

veronika01102013
20. jan 2014

ahojte maminky ja sa chcem spytat moj syn ma 3mesiace a20dni presne od kedy mu mozem davat prikrmi a scim mam zacat a kolko.?????diky

dvojicky23
28. jan 2014

Stastne to mamicky ked im tak pekne papaju deticky🙂

maruja
28. jan 2014

@veronika01102013 tak příkrmy až od půl roku,pokud není kojený tak o něco dřív, ale pokud prospívá, tak bych nikam nepospíchala 😉 záčíná se třeba mrkví jedna lžíčka třeba týden,pokud pak jí, tak zase třeba brambor a pak to míchat
dobře tomá zpracované @katyxq ve svém albu

katyxq
28. jan 2014

@maruja přesunuto a lehce upraveno pro Wiki Modrý koník 😉 - https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri...

maruja
28. jan 2014

@katyxq ajo já zapoměla 😉 hodně jsem od tebe čerpala díky 🙂

katyxq
28. jan 2014

@maruja ale ještě mám v blogu toto https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/c... - trochu jiný (mně dost sympatický) pohled na příkrmy, nebo zajímavý článek od Mamily http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/prikrmy/

maruja
28. jan 2014

@katyxq tak my obecně jsme dost masová rodina.A dvojčata jedí oproti starší dobře 🙂