Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

evina34
7. jan 2011

@evina34 ...ako to ze je odpoved, skor ako otazka? asi mi citas myslienky...ja som roztek na zuzlanie dala len raz a mala si s tymi dvoma malymi zubami co ma, normalne odzuzlala poriadny kusisko a zacala sa mi dusit...taktiez som dopadla s detskymi keksami...tak zatial to neskusam

p69majka
7. jan 2011

@miska246 tak neskoro zavádzaš obed? my sme začali s obedom od 5,5 mes. Ryžu kombinujem so zeleninou a s mäskom. Všetko spolu uvarím a pomixujem. Dám vňať a olivový olej. Napr. brokolica, ryža, teľacie mäsko, mrkva. Asi lyžicu ryže dávam a dobre opláchnem. 🙂

p69majka
7. jan 2011

@evina34 ahoj. Ja zatiaľ dávam malej len s nami tak zobkať pečivo, väčšinou biele rožteky, ale chlebík mávame celozrnný, špaldový. Akože samé jedlo som jej ešte nedávala. My máme ráno mlieko, desiata biely smotanový jogurt s ovockom alebo výživka, obed mäsovo zel. alebo len zelenina so žĺtkom, olovrant kaša s ovocím alebo výživka, večera mlieko. Pečivo dávam aj čerstvé aj na druhý deň, to moc neriešim. Dávam aj rožtek do ruky na žužľanie 🙂 . Kôrku z chleba sa bojím, lebo Filipko, keď bol malý, tak sa mi s ňou skoro zadusil. ☹

miska246
7. jan 2011

@p69majka Ja som ju na obed kojila... na desiatu som jej davala ovocnu vyzivku a na olovrant zeleninovu... 😝

p69majka
7. jan 2011

@evina34 my zub nemáme žiadny a žužle pekne rožtek aj chrumky. No zaujímavé je, že rezance mi vyjedá z polievky, aj kúsky chlebíka, keď jej dám a jedlo jej musím mixovať, lebo inak sa s tým dávi. 😀 Sú to prípady, tie naše dietky. Keksíky vôbec nedávam, iba strúham do výživky. 🙂

p69majka
7. jan 2011

@miska246 aha, to je taká zvláštnosť, no u kojených je to asi inak. my sme na UM. 🙂 ja som začínala práve s mrkvičkou na obed. 🙂

cicimon
7. jan 2011

@p69majka ja tiez kojim a tiez zacinala obed, olovrant a teraz desiata..

p69majka
7. jan 2011

@cicimon tak asi každé dieťa a mamička si urobia svoj režim. 🙂 skôr tak som to myslela.

p69majka
7. jan 2011

@cicimon Koľko váži teraz Martinka? My môžeme mať tak do 8 kilov, ani to možno nie. Chodíte už po štyroch? my veru áno a je všade. 😀

cicimon
7. jan 2011

@p69majka no to hej.... ja som ako druhe zacala davat desiatu, ale ked nechcela jest obed, tak som ju vymenila za olovrant a desiatu ma az ako treti prikrm

cicimon
7. jan 2011

@p69majka no neviem ci ma 7kg vobec 🙂) lozi, stvornozkuje, stavia sa na nohy a driape sa na vsetko kde sa da

p69majka
7. jan 2011

@cicimon tie naše modelky sú ale šikovné, moja je taká istá 🙂

maryanna
8. jan 2011

@miska246 mrazenú zeleninu zmes mrkva, hrášok, kukurica a pod, opražiť na troške oleja, alebo masla, spolu opražiť aj premytú usušenú ryžu, prípadne aj mesko nejaké, chvíľočku pražiť, zaliať vodou, a uvariť rizoto, dochutiť bylinkami a je to.

pandrholka
8. jan 2011

@p69majka ahoj vidím, že máme takmer rovnako staré detičky...chcem sa spýtať ty dávaš tvojej malej len dvakrát za deň mliečko?!?!?...a koľko ho na tie dva razy vypije...ja som zvedavá preto, že my máme ráno mlieko, potom nejakú tú desiatu, obed, poobede a večer dávam malému stále len mlieko...občas spráska poobede celý rohlík a som taká divná z toho, keď mi vypije málo mliečka za deň....poobede (okolo tej 16.30) mu hlavne moc nebere akoby nebol hladný, ale tak asi sa niet čo čudovať keď zväčša naobed spráska 300g 😀

victory881
8. jan 2011

@evina34 tak to je super ze si mozes dopriat...moja Viki ma citlivy zaludok na taketo...aj potom viac vracia...uz aby jej presiel ten reflux 😒 ...inak s tym pecivom by ma to triez zaujimalo ...a este aj kasicky...ci krupicovu jej mam potom robit z mojeho mlieka nakolko kravske sa neodporuca...a take speci kasicky nutrilon atd. ci potom mala moze ked ju iba kojim...o chvilu idem aj do poradne som zvedava co mi povie lekarka 😉 ...inak k tomu pecivu...niekde som citala ze normalne pecivo dat do polievocky...a cerstve biele pecivo viac nafukuje...iba teraz zacinas pridavat lepok?

victory881
8. jan 2011

@oksu to vazne?inak tolko ludi tolko nazorov na toto...je to individualne 🙂 ....inak ty mas na to vahu?musim kupit 😝

p69majka
8. jan 2011

@pandrholka ahoj. ja dávam malej aj 4 krát za deň mlieko,ale len tak po 90ML. Ráno vypije tak 120ml, potom jogurt celý alebo výživu, pred spaním 60ml mlieka. po zobudení obed, pred spaním 90ml mlieka. po zobudení kašu s ovocím alebo výživu celú, večer 90 ml mlieka, v noci väčšinou dva krát po 90ml mlieka. ona je tak to mlieko na etapy ako pitný režim, lebo čajíku vypije máličko. 🙂 nevadí mi to, no v noci by už mohla prespať. na obed zje tak 200-250g. pečivo len ta zobne s nami. ako to pečivo dávaš ako jedlo, lebo my ešte nemáme zuby, s čím ho dávaš malému? a v noci pije mlieko a aké máte UM?

pandrholka
8. jan 2011

@p69majka jáj tak vy máte s mliečkom...no my skoro od dvoch mesiacov spíme celú noc i keď pred necelým mesiacom sa to trošku pokazilo, občas si pýta aj raz za noc...no mne tiež spapá buď celý jogurt abo okolo 200g nejakého ovocka...no my čajíku vypijeme tak 2dcl-3dcl...ale aby som neodbiehala od témy tak rožtek mu nedávam ako jedlo, ale len tak keď vidí nás s mm jesť tak aby mu zle neprišlo mu ho dám normálne suchý nech si spapá...no ani my sme nemali ešte tak pre tromi týždňami žiaden zúbok no dnes už máme dva 😀 ...francúzske mlieko pije...tak ako som to tak spočítala tak vlastne zjete toľko mliečka ako my 😀 ...len my to máme tak na tie tri razy 😀

cicus13
8. jan 2011

Baby ako ste pridávali lepok ? a s čím ste začínali ? Teraz asi trepnem sprostosť, ale ryža nieje lepok však ? 😕

cicimon
8. jan 2011

@cicus13 ako lepok mozes dat ovsene vlocky alebo bezvajecne cestoviny. A nie, ryza nie je lepok, tu mozes dat skor

cicus13
8. jan 2011

@cicimon a kedy ste ho Vy dávali ? Malý bude mať 15 pol roka tak sa neviem rozhodnúť že kedy.....

cicimon
8. jan 2011

@cicus13 no ja som s prikrmami zacala po skoncenom 6tom, kedze je kojena a s lepkom o mesiac neskor
ak uz davas prikrmy, ja by som dala mesiac po zacati prikrmov

patatina83
8. jan 2011

@kibuk ja mu uz asi tyzden skusam davat mrkvu ,,ale viac ako dve lyzicky nezje.potom ho natiahne..tak neviem ci mam skusat inu zelenu ...zajtra skusim so zemiakom.a inak som sa docitala ze mrkva aj zapeka.....

cicimon
8. jan 2011

@patatina83 nedavaj viac ako 3 dni to iste a vobec nie len jeden druh sam... mrkva sa dava ako prva sama a potom uz kombinuj so zemiakom, brokoli a ine

p69majka
8. jan 2011

@pandrholka tak super. Som rada, že aspoň toho mliečka vypije, keď nechce čajík. tebe pije dosť čajíku, to môžeš byť rada. ja do nej dostanem tak 50 ml, aj to som rada. skúšala som všelijaké čaje a v tom to nieje. tuhé papáte rovnako, aj s rožtekom to máme ak podobne. 🙂

patatina83
8. jan 2011

@cicimon ahoj a mozem teda kombinovat aj brokolica-zemiak alebo karfil zemiak?

cicimon
8. jan 2011

@patatina83 hej... ale karfiol radsej neskor
kuk http://www.kojeni.net/prikrmy.php

patatina83
8. jan 2011

@cicimon dakujem

weirdo
9. jan 2011

Ahojte.
Neviete, kolko krat do tyzdna mozem dat do doobedneho ovocia ovsene vlocky?
Lebo som 3 dni dala jablcko, ale same bolo moc sladko-kyselkave, ked som dala vlocky, tak chutilo, ale ze ako cast to vobec tam mozem davat 😕
Dakujem

weirdo
9. jan 2011

@cicus13 - ja som lepok davala prvykrat 2 tyzdne po zavedeni prikrmov, aspon co som sa docitala, odporuca sa aj takto, mala je kojena ... boli to bezvajecne cestoviny, teraz ovsene vlocky a parkrat ozuzlala biely rozok 🙂