Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
16. jún 2011

@kaja73 moja ma teraz 78cm a to nebola mala ked sa narodila aj ja som bola uz v jej veku vacsia (teraz len 163) a manzel ma teraz 184cm...

anna181
16. jún 2011

@zuzkat1 diky za odpoved. My sme tiez len taky ochutnavaci, skusi a hned mrnci, ze nechce 🙂)) Tak som zvedava dokedy to takto pojde 🙂)) Mozno bude horsi papkac ako Karolinka a to je uz co povedat, ona toho vela naozaj nezje a to ma uz skoro 6 rokov 🙂 Tak budem nadalej skusat co ked mu nieco nahodou zachuti 🙂))

zuzkat1
16. jún 2011

@anna181 presne🙂 netreba nutit navyse ked ma peknu vahu🙂 moja je zavisla na mliecku koji sa xkrat za den ale zo vsetkeho ochutna, nezje vela ale aspon skusi..myslim ze jej aj chuti ale viac proste nechce🙂 ale zlepsuje sa to stale o niekolko kusockov ovocia zje viac, uz zje polku niekedy aj vyse polovice jogurtu a vcera dokonca spapala polku rohlika natreteho maslom (polku z polky🙂 ked rozok prerezes na polovicu tak z takej polovice polovicu) ale to este donedavna nebolo tak vidim pokroky🙂 neboj aj u vas budu🙂

anna181
16. jún 2011

@zuzkat1 Moja Karolinka donedavna jedla len dve take polovice, teda len polku rohlicka, no hroza.....Ale zase co ma rada to zje, tak co sa da robit. Martinko bude papkac ja tomu verim, len moment. ma moje mliecko naj...ale to je v pohode 🙂)) Dominik sa tiez pekne rozpapkal a tam boli zaciatky este tazsie a islo to 🙂

michaela80
16. jún 2011

@zuzkat1 ty si ma teraz tak potesila svojim prispevkom 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a este aj spravou ze kolko ti mala vazi v 15 mes.... nasa je tiez viac menej na mojom mlieku ,stale malo papa a vazi 7300 -porodna 2300 .... a ja som stale v strese ze ma malo s nazim sa ju nukat stale niecim.... 😝 😝 😝

viki81
16. jún 2011

Dobrý deň, prosím baby poraďte, dnes mi deckárka povedala, že od 4.mes. už mám začať davať prikrmy - zeleninovú polievku (mrkva, kaleráb, karfiol, petržlen) zatiaľ má môj malý 3 mes. dnes 🙂 ale o mesiac už mu to mám davať. Tak sa chcem opýtať aké mate skúsenosti, samozrejme je na umelej výžive, nie je kojený, preto vraj už musíme prikrmovať už od 4 mes. Viete nejaké recepty na prvú plievočku?? Trocha ma to vyľakalo, že už tak skoro... ďakujem už vopred za odpovede...

em_ka
16. jún 2011

@viki81 Ako musite??!! Nic nemusis. Ked je tvoje dieta spokojne, pribieva na vahe, tak pockaj aspon do ukonceneho 5. mesiaca, bude na to viac pripraveny.

viki81
16. jún 2011

Tiež som toho názoru, že by som počkala 🙂

viki81
16. jún 2011

@em_ka a môžu mu to uškodiť keď začnem od 4 mes.?

em_ka
16. jún 2011

@viki81 Uskodit asi nie, ale zaludok je urcite viac pripraveny o mesiac neskor, tak isto uz drzi lepsie telo, hlavicku...

kaja73
16. jún 2011

@viki81 Pozri, vela mamin začina prikrmovat od 4m,vela od 5 a vela od 6m, neskor alebo skor fakt len zriedkavo.Takže je to v prvom rade na tebe čo spravis.Dr ta domov nepride skontrolovat 😉 ja osobne by som zacala a aj som zacala v 5 mesiaci-maly bol ciastočne kojeny a ciastočne na UM.Dnes su UM kvalitnejsie ako boli kedysi a vyživovo pokryju potrebu dietata aj do 6m-tak ako mat. mlieko.Len sa stale- hlavne Dr- riadia tym čo bolo v minulosti a vtedy tie mlieka neboli nič moc,tak sa radsej cim skor prechadzalo na normalnu stravu.Ale v zasade nič nepokazis-si myslim-ci už zacnes po ukoncenom 4m ci 6m.Podla niektorych novych teorii je vhodne zacat medzi 4m a 6m-vtedy je vraj najmensi predpoklad vzniku alergii.

viki81
16. jún 2011

@kaja73 tiez si myslim, dik za rady ste zlate 🙂
😉 🙂

venita
16. jún 2011

ahojte. ak mozem, tak by som sa chcela povyzvedat, ze kedy ste zacali davat malym obycajne plnotucne mlieko. Moja ma teraz 14 mes., tak uvazujem, zeby som od roka a pol zacala... diiiik

weirdo
16. jún 2011

@cicimon - ahoj. Chcela som sa Ta spytat, ci z hygienickeho (ci ake to je 😀) hladiska je v pohode, ked uvarim dajme tomu dnes a ma to zajtra aj pozajtra? Diky 🙂

cicimon
16. jún 2011

@weirdo no napr na vyzivach je pisane "spotrebovat do 48h" .. ja varim v dany den a ma to v ten den a na dalsi
tak asi praktickejsie by bolo uvarit a v ten isty den dat v prvy raz a dalsi den dojest... ale zas ak sa to neohrieva 3x, tak by to mohlo byt ok..

zuzkat1
17. jún 2011

@michaela80 no moja ma 17 mesiacov a 9 kil🙂 tak este lepsie nie?🙂 a narodila sa skoro 4 kilova🙂 netreba sa stresovat hlavne ze pribera🙂

seginiatko
17. jún 2011

@viki81 Ahoj, ja mam doma 6 mesacnu bambulku - presne zajtra ma 6 mesiacov 🙂 nezacala som presne na den 4 mesiaca, ale asi tak o dva tyzdne , skoro sa to priblizovalo ku piatemu. kazdy do mna hustil ze zacat zo zeleninou, ale ja som zacala s ovsenou kasou Sunarka -jablkova. Mala najprv nevedela co ma robit, tak som jej ukazovala a nakoniec tak otvarala pusu ze som nestihala 🙂 Zjedla celu davku 150ml vody+kasa . Asi o tyzden som dala mrkvu, tvarila sa ako keby som jej dala citron 🙂 to iste urobila so zemiakom. tak som to na tyzden nechala tak, davala som jej rozne prichute kasiciek a skusila som jablkovu vyzivu , tu spapala jedna radost. teraz uz zje aj mrkvu aj zemiak aj petrzlen, najlepsie ak je to vsetko zmixovane . skusila som brokolicu aj sladky zemiak, tak zatial nechcela. polievku jej nedavam, lebo viem, ze sa z nej nenasyti -mame doma hladosa, 78cm a 9kg ( 6m) 😀
Takze tak zatial 🙂

viki81
17. jún 2011

@seginiatko dakujem za radu

iwulka23
18. jún 2011

..cavky vsetky maminky🙂 neviem ci je tu taky dotaz lebo necitam vsetko,len sa chcem spytat o mrazeni prikrmov..ked ste mrazili tak ako dlho mozu byt v mrazaku??

ericka1988
18. jún 2011

@em_ka dakujem velice pekne.zacala som teda s mrkvickou a celkom mu to chutilo na pocudovnie......malinky ma 5 mesiacikov prenasala som ho 2 tyzdne tak som zacala teda skor.....dakujem velice pekne tak to perfektne mi to este nikto nenapisal----dakujem..keby som potrebovala poradit tak sa ozvem

eunomia
18. jún 2011

@zuzkat1 ahoj, chcela by som sa len spytat, ked sa pise o ukoncenom 6. mesiaci, to znamena ked dovrsi 6. mesiac alebo ked ho "ukonci" a teda dovrsi 7. mesiac? Dakujem za odpoved.

ela2710
18. jún 2011

@eunomia ked ma 6 mesiacov: 0-1.mesiac = ukonceny 1.mesiac, 1-2. mesiac =ukonceny 2.mesiac, atd.

eunomia
18. jún 2011

@ela2710 dakujem za odpoved. Citala som tu na fore uz vselico a trosku ma to poplietlo. Drobec ma 4 a pol mesiaca, tak pomaly sa uz zacnem vzdelavat co sa tyka prvych prikrmov.

p4
18. jún 2011

@viki81 ahoj. ja som zacala prikrmovat presne od 4teho mesiaca. ale prave ze som sa uz nevedela dockat kedy budem moct a uplne v pohode. na zaciatku som dala len asi 3-4 lyzicky aj to sa jedoval,ze co mu to uz beriem,ze este nedojedol a na treti den uz spapal celych 120ml. uvarila som mu najprv iba mrkvu vo vode a spravila kasu a teraz papal brokolicu so zemiakom. ale samozrejme ze som sa trosku bala,ze ci ho z toho nebude boliet brusko a ci bude pekne kakat, no vsetko bolo ako pred tym. nic neboli,pravidelne kaka kazde rano. 🙂 podla mna je to iba na tebe. ved vyskusaj dat par lyziciek (mozno ani viac nebude chciet) a uvidis. nic ti nebrani v tom aby si zacala o mesiac neskor...ani doktorka. 🙂

zuzkat1
19. jún 2011

@eunomia ked dovrsi 6ty mesiac - teda ho ukonci a vstupi do 7meho...

em_ka
19. jún 2011

@ericka1988 neni zac 🙂

eunomia
20. jún 2011

@zuzkat1 dakujem 🙂

chrumen
21. jún 2011

baby co hovoríte na jogurty? kedy a aké hlavne?! ja som dnes našej skúsila dať lebo ked som ranajkovala tak do mna "kricala" 😀 zjedla tak tri lyzicky a bola som teda dost prekvapena ze jej chutil 😉

cicimon
21. jún 2011

@chrumen jogurty od 8mes.... a tucne - 10% ... zvolensky, tesco, coop, banovecky a pod

alexandrag1
21. jún 2011

@chrumen my sme zacali papat uz aj jogurt-biely zvolensky...1x tazdenne a chuti az moc 😀