Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kosta123
8. feb 2011

@ivkafu - lenže je ked už dám obed alebo kašu tak už nechce odomňa mlieko,ved nevadí,len keby to ovocie chcela.Dnes som jej aj ja obed vidličkou popučila tak uvidíme či to bude papať.

cicimon
8. feb 2011

@ivkafu nie je na puding este skoro? a ako ho ides varit? lepsie ako puding a rozok su vlocky

cicimon
8. feb 2011

@kosta123 ked zje dost obeda tak mlieko uz nemusi.... moja zje stale malo, tak este dokojim

ivkafu
8. feb 2011

@cicimon ja este nedavam puding, ale tak ako mi kazala dr. davat prikrm, tak to vychadza, ze ten puding na zaciatku 9 mesiaca mam zacat davat... myslis ze aj tak je to skoro? budem rada ked mi poradis. 😀

@kosta123 jaj tak asi sa dost napapa a potom uz nech mliecko, nas maly tiez nevypije vela, ale aspon trosku sa napije.

cicimon
8. feb 2011

@ivkafu hej, viem ze nedavas, len ma zaujimalo, ako to chces robit... lebo MM/UM sa nema varit a kravske v 9mes je skoro... podla mna puding este v takom veku vobec nemaju jest... a zas aj kvoli comu?
ved ako lepok davaj ovsene vlocky, bezvajecne cestoviny a potom rozok, chlieb
a zltok mozes 1x tyzdenne, ked nedavas maso a ryzu mozes takmer od zaciatku

ivkafu
8. feb 2011

@cicimon ako? tak to neviem, ale mozno myslela ze uz po roku, neviem. Zltok som este nedavala, ale skusim co povie drobec. Zatial papame krasne este ani jeden prikrm mi neodmietol 😀 . dakujem

brontik
8. feb 2011

@kosta123 diky... no to vyzera byt ozaj stupla... nasa mala vcera presne sedem mesiacov a mame 8 kilov. ale zas je asi dlha ma 71 cm

brontik
8. feb 2011

@ivkafu ivka ja uz prikrmujem asi mesiac a pol . tieto kombinacie uz mame za sebou a tak je cas na lepok.... len neviem co take okrem rozka a cestovin by som jej robila.... zatial desiatu nedavam, lebo mne mala po noci vstava cca o desiatej, lebo o siedmej ju nakojim..

saska.t
8. feb 2011

@brontik ma to aj moja mala uz dlho, asi kazde dieta, kym neboli neries, je to z agresivnejsej stolice a je to normalne 😉

saska.t
8. feb 2011

@ivkafu no v zasade neporadila nic zle az na ten puding, nechapem kde na to tie Dr. chodia, puding najskor po roku...
este raz upozornujem vsetky mamicky- detska Dr. nie je odbornik na detsku vyzivu, preto im netreba vsetko verit a treba si to overovat u viacerych zdrojov!!!! Samozrejme su take, ktore maju zaujem a vzdelavaju sa, ale su take (väcsina), ktore ziju este v dobe kamenej 😅

kaja73
8. feb 2011

@saska.t chcem sa ta opytat,čo si mysliš o podavani cesnaku a cibule po 1 roku.Ak ano,tak či v surovej,alebo varenej podobe.Diky

kaja73
8. feb 2011

@saska.t chcem sa ta opytat,čo si mysliš o podavani cesnaku a cibule po 1 roku.Ak ano,tak či v surovej,alebo varenej podobe.Diky A este,či to može byt alergen,respektive,či je to bežny alergen.

viktorsamuel
8. feb 2011

ahojte,,moj maličky je velky hladoš.musim mu začat davat aj maso..jablčkovu kašičku ma najradšej aj s bananikom..davam mu aj Hami kašičky napr.ryžovo mliečnu.davate to niekto?

saska.t
8. feb 2011

@kaja73 ani jedno alergen nie je, po roku nevidim ziadny problem ide o to ci to deticky zjedia kedze su obe velmi aromaticke, no zo zaciatku urcite varene (prejdene varom kedze cibula zduva a moze vyvolavat palenie zahy takze to treba odpozorovat na malych davkach a cesnak znizuje tlak) neskor aj v surovom stave ak nebude reakcia, najjednoduchsie to je asi normalne podusit mäsko na cibulke a tak podavat a ja napr. vzdy do polievky zeleninovej na konci varenia pridam pretlaceny cesnak a odstavim z ohna, mala to v pohode zje aj ked ho tam troska citit 😉

kaja73
8. feb 2011

@saska.t Nestraca varenim cesnak svoj liečivy učinok?Teraz ho totiž postupne zavadzam a zda sa mi ,že vareny je OK,tak či to mam už skust aj v surovej forme,alebo je to jedno a učinok sa ani varenim nezmenšuje.Najskor som ho dala hned na začiatku varenia,teraz cca 10 min pred koncom.

saska.t
8. feb 2011

@kaja73 jasne pri kazdom vareni sa stracaju vitaminy, preto ho treba pridavat, az ked odstavis z ohna, vtedy ich strati minimalne, ak si myslis, ze maly zvladne aj surovy tak skus, ale len v malych davkach, naozaj drasticky znizuje tlak a moze mu byt tazky na zaludok 😅

fatima30
9. feb 2011

dievcata chcdem sa opytat ked chcem zaviest mrkvu,je lepsie ju davat kupovanu alebo normalne varenu?

piacere
9. feb 2011

@fatima30 ja som zástanca doma varenej stravy 🙂

fatima30
9. feb 2011

ved aj ja,ale ked mi zje z toho dve lyzicky,na druhy den mozno viac nepokazi sa to?alebo to mam vyhadzovat?

piacere
9. feb 2011

@fatima30 ja vždy varím iba to, čo zje... zo začiatku stále jednu mrkvu (menšiu, potom väčšiu) Teraz už približne viem, koľko toho musím dať variť, aby mal dosť... ale už papá plnú dávku 🙂

cicimon
9. feb 2011

@fatima30 podla mna na tie prve razy mozes kludne aj tu flaskovu, na 2x a ked uz das viac zeleniny tak varit.... ja varim na 2 dni

piacere
9. feb 2011

@cicimon ale ak dieťa ochutná ako prvé kupované, potom môže domácu stravu odmietať... najmä ak v tých kupovaných nájdeš sójový olej, hroznovú šťavu atď. .... potom ani nečudo, že domáca čistá mrkva bude ble 😀

fatima30
9. feb 2011

myslite ze mozem zacat prikrmovat uz 5 mesacneho syna,v noci kojim kazde dve hodiny,niekedy aj hodinu a pol,je to strasne unavne prsia mam makke,som upne hotova

fatima30
9. feb 2011

no ved to 😀 ,na jednu mrkvu kolko vody?aj to niecim ochutit?

piacere
9. feb 2011

@fatima30 najlepšie je pariť a rozriediť s vodou podľa toho, aké to chceš mať husté. Napr. môj dodnes neznesie príliš husté, lebo ho napína. A ochucovať určite ničím

fatima30
9. feb 2011

citala som vsade ze treba dojcensku a tu na konikovi je pisane obycajnu prevarenu vodu z vodovodu,ze ta dojcenska je len vymysel

fatima30
9. feb 2011

myslela som olivovym olejom,nie koreninami ani cukrom

luciana157
9. feb 2011

@brontik na ricinku je podla mna najlespia masticka bepanten. natriem na noc a rano je riculka tip top 😀 pouzivam len to od narodenia

cicimon
9. feb 2011

@piacere no ano, ale kvoli 2 lyzickam varit kazdy den jednu mrkvu... a ono to zas take strasne s tym kupovanym nie je, hlavne ked sa uz vari z viac zeleniny

luciana157
9. feb 2011

@brontik ja kupujem od nestle bananovu kasu na dobru noc a je husta a malinkej velmi chuti.