Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

beruska2x
29. apr 2009

no nam to ho moc nezbyde 😉 ta jedna - dve lzice..je to bez chuti ja bych to asi nejedla 😅

pancake
29. apr 2009

bez chuti? dnes mal tekvicu s hovadzim maskom a cestovinami a mne to chutilo viac ako jemu 😎

beruska2x
29. apr 2009

no neslane.. nekorenene.. 😅 n jako hneúsne to neni to ne ale ze bych to musela 😖

vinka
29. apr 2009

Pancake dám ti za pravdu lebo mne tiež chutilo čo som malej varila. 😉 Dokonca pri kuraciom mäsku som cítila aj sol ale len prírodnú z mäsa. 🙂 A malo to tú chut daného jedla. 🙂 Ja som dojedala stále.muž nie ten ohrnal nosom,že bléééééééééé. 😠 😀

saska.t
29. apr 2009

ja dojedam po malej tiez odkedy jej varim ani nam tolko nesolim a vsetkym chuti tak sa s muzom bijeme ze kto to doje ale väcsinou nam nic neostane mala spucuje vsetko 😀 chvalabohu 😉

pancake
29. apr 2009

moj P. ten to nechce ani ovonat. ale ja som ako kontajner. co nezje maly...sup do pusy ja. 😝 😝 😝
a potom sa cudujem, ze akosi pomaly priberam.
a nasla som dnes hami slivkovu kasu. je 3 mesiace po zaruke. hovorim drahemu ze co s nou. a on mi hovori : ved zjedz, ved jes vsetko 😀 😀 😀 😀

mukky
29. apr 2009

a zjedla si?Neboj,mozno ta len dobre prezenie,duplovane 😀 😎

pancake
29. apr 2009

nie,nemam odvahu. ani sa nebojim ze ma prezenie ako to ze z nej priberiem ako hovado. 😀

saska.t
29. apr 2009

zuzi, no tiez by som sa bala hlavne toho pribratia 😀 , v zasade dospelemu nemoze ublizit akurat na vahe 😀

pancake
29. apr 2009

tu kasu som mala zo slovenska. a tak som si ju setrila az je po zaruke. no nevadi, hlavne ze som na to prisla skor, ako som ju dala kostnut malemu. 😀 😝

saska.t
29. apr 2009

neboj nic by sa mu nestalo, to je iba dat max. spotreby pre predajcu trvanlivost je dlhsia, samozrejme nehovorim ze mu ju mas dat, tiez by som nedala 😀

pancake
29. apr 2009

ani ja by som nedala. ale akosi sa s nou nemozem rozlucit a mam ju vylozenu na kuch. linke a pozeram sa na nu 😀 😀 😀 😀 😀

levik82
30. apr 2009

ja by som ju asi zjedla. by som neodolala 😀 mnam kasicky 😉 hihi

stankatt
30. apr 2009

No kasicky dopapavam aj ja.... teda ked nahodou necha... ale uz som jej asi 2 tyzne nerobila inst. 😎 , a chutilo jej pseno s jablckom 😀

mamkabubka
30. apr 2009

kocky a ako papate chlebik?Ked nevieme kusat?

saska.t
30. apr 2009

mamka- nakrajame na male kocky a deturence to omielaju v pusinke kym sa to nerozpadne a moja uz kuska tymi 2 zubkami 😀

agalia
30. apr 2009

Ahojte kocky, chcela som sa podakovat za rady ohladne prikromovania, mame za sebou necely tyzden - a pomaly ale ide to, aj ked ani za svet nechce otvorit usta neviem preco, lebo inak zje ale musim mu to tam riadne "vtlacat" 🙂 do pusy, tak snad to bude lepsie - zacali sme mrkvickou a dnes bol uz aj zemiacik ale davam mu do toho aj trosku MM - ale teraz neviem aku zeleninu by bolo najlepsie - ideme mimo na tyzden a neviem aku zeleninku najlepsie kupit do zasoby? Vdaka este raz - pekne dni

zoeno.1
30. apr 2009

ahojte,chcem malej skusit dat ovsene vlocky,ale neviem ako dlho sa maju varit,vcera som to len skusila a bola z nich taka cudna lepiva hmota,to tak asi nema byt? ako ich pripravujete?

cessy
30. apr 2009

zoeno ja som vcera robila prvy krat ovsene vlocky...najprv som ich preliala vriacou vodou, dala do mysky a tiez zaliala horucou vodou, potom som to nechala postat pol hodinku, trosku som to roztlacila vidlickou, pridala nastruhane jablcko a kasicka bola hotova 🙂

zoeno.1
30. apr 2009

dik cessy 😉

agalia
30. apr 2009

kocky poradte - dnes maly 1x papal mrkvicku+zemiak+ trosku MM spapal vsetko co som mu nachystala - ale ked som ho uz po jedeni vyberala zo stolicky zrazu bum-bum a vsetko bolo v plienke a potom este 3x tak menej od obeda do vecera? co to sposobilo? hadam len nema hnacku inak je v pohode - ma 6mes.a2tyzdne

pancake
30. apr 2009

aga, skus teraz brokolicu alebo spenatik. 😉
neboj ze kaka. to je dobre. moj niekedy aj 4 krat za den. to je lepsie ako by ho malo brusko boliet.
a bolo to moc riedke? zalezi aj od toho ako ta stolica vyzerala. ci nebola zelena, ci v nej nebola krv, alebo bola uplne vodova... 😒 😕

pancake
30. apr 2009

ja som prisla na to, ze malemu nechutia sladke kasicky, ani presnidavky ani detske biskvity. on zje len zeleninu kde su dve kocky masa a chlieb s maslom. 😠

saska.t
30. apr 2009

agalia - to je v pohode bud rada ked sa zacina s prikrmami byvaju zapchy tak sa tes 😀 ak nebola vodova nie je problem a po brokolici a spenate bude aj chutna zelena 😀
dalsia zacinacia zeleninka moze byt - karfiol, brokolica petrzlen, cukina , spenat ....

zuzi bud rada aspon nebude cpat sladke blbosti do pusiny 😀

pancake
30. apr 2009

ale neviem co bude mat zajtra. asi broko alebo spenat. dnes mal mrkvu s cestovinou a masko.
a este ked mu dam obed bez masa tak ho nechce tiez. 😝 😝

saska.t
30. apr 2009

zuzi, no proste typicky chlap bez mäska ani rana, tiez to mam doma a zelenina len trosicku aby sa nepovedalo, esteze to mala nezdedila po tatovi 😀
my sme mali spenat kralika mrkvu a cestovinu a mame aj na zajtra ...

pancake
30. apr 2009

ja som zohnala iba bravcovu panenku, pekne hovadzie a kuracie a morcacie. a toto striedam. mam to namrazene a davam kazdy den ine. niekedy aj kombinujem. no ale ked nedam, tak samozrejme ani miska nie je spapana. 😝

petulak
30. apr 2009

holky když dávám pít vodu tak musím převařovat?? 🙂

cessy
30. apr 2009

petu ja prevaram....ale neviem do kedy treba prevarat 😕

saska.t
30. apr 2009

ja davam malej na pitie tomu naturu neperlivu je aj pre babatka, neprevaram 😀 ked ju nemam prevaram normalnu z vodovodu ...
prevarat treba do roka 😉

zuzi ja som este bravcove nedavala, mam stale pocit ze ma nanho este cas, ostatne mäsko davam vsetko 🙂