Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

paola.o1
21. feb 2010

ibik, otvorila som svoj zazracny notes, kde som si pisala co kedy malemu najviac chutilo a zistila som ze v deviatom mesiaci isla na odbyt hlavne ryza zmiesana s bananom a troskou bieleho jogurtu na veceru a nenormalne vela cukinovej omacky so zemiakmi, alebo zemiakova kasa (robila som to z UM)

saska.t
22. feb 2010

paola - udene a tak slane veci sa detom vobec neodporucaju, ale raz za cas mu neublizi len s mierou 😉

zuzka tiez robim riedene dzusy bez pridavkov cukru farbiv atd

paola.o1
22. feb 2010

dikes sasi

paola.o1
22. feb 2010

Dievcata, ako pripravujete deckam cervenu repu? ulakomila som sa na nu, lebo bola v akcii a teraz neviem co s nou 😀

zuzkaprofant
22. feb 2010

mozem dat malemu dzus jasne aj ja si riedim tak vyskusam moj maly po kazdom jedle chce mliecko dnes sme mali spenat ale dako nechutil no co uz vymysla od rana ako stale v jedeni

dievcata ocne babatka uz vsetko papaju ze?

paola.o1
22. feb 2010

zuzi no moj maly od roka uz papa vsetko okrem zeleru, orechov, soje a ani bravcove maso mu nedavam, mal ho asi dva krat, lebo ani my ho velmi nejeme.

saska.t
22. feb 2010

zuzi v zasade skoro vsetko treba sa vyhybat morskym rybam /ak zijete pri mori tak s mierou/ orechom, hribam,....
paola ak moc nejete bravcove treba davat hovädzie alebo telacinu je to zdroj zeleza alebo doplnat zeleninou ktora obsahzuje FE lebo biele mäso obsahuje minimum FE 😉

dididi30
22. feb 2010

saska, nechces si zalozit webovu stranku?? by si sa uplatnila 😉 😵

vitana
22. feb 2010

ahojte,potrebujem poradit..od ukonceneho 6 mesiaca prikrmujem, mesiac uz papame zeleninku a od vcera sme zacali aj s maskom..kedy mam zaradit aj zltok? citala som, ze az od 8 mesiaca. alebo skor?
a chcem sa vas opytat, kolko casu vam trva,kym malinki spapaju cely prikrm..my niekedy pol hodinku alebo viac..ale zas vzdy spapa vsetko,len ta trpezlivost.. 🙂

vinka
22. feb 2010

Vitana ako kedy.Ked chutí aj zaq 10 min.Ked velmi nie aj pol dna jednu mištičku. 😀 😀

vinka
22. feb 2010

A žltok sa už môže od 7 mesiaca. 😉

saska.t
22. feb 2010

vitana, ja by som so zltko pockala aspon do uk.7 mes. a to ze mu to trva je v poriadku, trpezlivost je na mieste 😉

vitana
22. feb 2010

no malemu praveze chuti,pusu na zaciatku pekne otvara,potom sa nachvilu zasekne, zaspievame si 🙂to asi potrebuje a potom pekne pokracuje..zaberie to niekedy dost casu..ale hlavne,ze vsetko spapame..
saska.t s tym zltkom pockam do toho ukonceneho 7mes.a kedy ste zacali s ovocim a kasickami? uz by som asi aj mohla,ze?

vinka
22. feb 2010

Kludne len jablčko a hrušku obvariť.A banán sa nemusí. 😉

blazka24
22. feb 2010

červenú repu som uvarila samostatne celú, ostatnú zeleninu samostatne a potom som ju nechala vychladnúť a rozmixovala - aspoň teda ja tak 🙂

vitana to nie je dôležité ako dlho to trvá, všetko ber tak ako to robíš ty - napr. keď ti nehorázne chutí tak zdriapeš rezeň za 5 minút a inokedy to vychutnávaš aj pol hodinu 😀 to isté je aj u nás, kašu jeme aj hodinu ale ak dám mäsový príkrm nestíham naberať na lyžičku........

mám otázku : čo v prípade ak nám nechutí ovocie? vraj nastrúhať jablčko ako to robíte?

vinka
22. feb 2010

Moja malá už má doobedu jeden príkrm bud ovocný alebo jogurt biely s vločkami. 😉 A poobede jedlo. 🙂 Už ani nechce doobedu cicu lebo je zvyknutá na príkrm.Dnes som ju chcela prikojiť a ona,že ee.Dala som jogurt a ona celý kelímok sčapala. 😀

saska.t
22. feb 2010

vitana uz mozes ovocie, ja som nikdy ovocie nevarila malej to nechutilo od zac. mala surove struhane...
ak nechuti ovocie treba len pockat a stale ponukat ale nenutit 😉

petka035
22. feb 2010

Kočky od kedy môžem dávať malej pohánku(teda kašu z nej),alebo ovsené vločky?Má 5 a pol mesiaca a 2tt prikrmujeme,zatial len zeleninu a vyskúšali sme raz ryžovú kašu.

vinka
22. feb 2010

No ja kojím takže som začínala až od 6 mesiacoch ale malu začalo zapekať a dr.mi povedala,že jej mám dať ovsené vločky do jogurtu.A to som ju len necelé dva týždne prikrmovala.Tak si myslím,že už môžeš vločky. 😉

petka035
22. feb 2010

vinka dakujem,ale ked som chcela s lepkom začať až po roku tak aj tak môžem tieto kaše?nie som si istá či pohánka,ovsenné vločky a pod.obsahujú lepok

blazka24
22. feb 2010

saska takže jablčko si nastrúhala a na akú konzistenciu? lebo malý papá len normálne mixované zatiaľ, zeleninu popučenú ale jablčko som varila a nechutilo nám............

petka035
22. feb 2010

to by aj mna zaujímalo ako to jablčko alebo mrkvičku čerstvé dať do kašovitej konzistencie,teda hlavne tú mrkvu 😕

saska.t
22. feb 2010

blazka - uplne na najjemnejsie

petka pohanku po 6 mes. a ak mate problem so zapekanim ovsenne tiez samozrejme ak mate v rodine min. riziko potravinovych alergii, pohanka lepok neobsahuje ale vlocky ano 😅 s tymi by som pockala do skonc. 7 mes.

paola.o1
22. feb 2010

blazi dik za typ na tu cervenu repu, lebo ja vobec neviem co s nou

petka035
22. feb 2010

saska dakujem,tak ovsenne nedám ale skúsim po 6m tú pohánku 😉 zapekať nás zapeká z mrkvy,ale to vyriešime aj inak nie vločkami 🙂

saska.t
22. feb 2010

petka jednoducho zniz davky mrkvy alebo ju var spolu s cukinou ci spenatom to su prehanadla, nikdy nekombinuj s ryzou, aj surove jablko je prehanadlo a samozrejme vela tekutin....

petka035
22. feb 2010

sasi mrkvu som tri dni nedávala a veru dnes problémy malá nemala,teda asi po včerajšom špenáte 😉 a dnes bola cukina,ale na večeru ryžová kaša,tak hádam sa to nejak vykompenzuje 😝

petka035
22. feb 2010

Ozaj teraz som sa dočítala,že zemiaky sa nemôžu mraziť,to fakt?lebo ja som dnes dala zamraziť pre malú rozmixované zemiačiky s cuketou

blazka24
22. feb 2010

paola nie je zač, tiež som robila len podľa iných báb na nete 😉 inak dávaj bacha, repa zapeká takže vždy to skombinuj s niečím, aspoň u nás to bolo tak........

peti toľko sa toho popíše že niekedy je to o hubu vedieť ako z toho vykorčuľovať - ja mrazím len mäso varené alebo nevarené.....zeleninu navarím na tri dni a tak to papáme .......držím palčeky s príkrmami.....inak zeleninu len varenú krpcovi dávam, surovú nie - idem skúsiť to jablko lebo varené nie a nie jesť 😕
čo sa lepku týka vraj je aj v tých safari od hami sušienkach a my to gniavíme, ale nikto u nás nemal alergie na potraviny tak to je zatiaľ v pohode..........

idem do hajan, ozvem sa ako nám to jablčko strúhané chutilo........

zzz77
24. feb 2010

Ahojte
od kedy sa moze dat prvy prikrm ako stava zo zeleniny ci ovocia? viem je pisane od ukonceneho 4 mesiaca, my mame 4,5 mesiaca , riadne kojim, no a lekarka vravela este nie, no si myslim stavy by sa mohli uz , nie?