Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kaja73
8. dec 2010

@zuzkat1 Ono je fakt každe babo ine.Prvy syn bol ako tvoja mala.Len sa kojit a kojit.Pevne tak deci do 1 roku aj to stale rovnake.Ani ochutnat nechcel nove jedla .Ale musim povedat,že mu to zostalo do dnes.Ma zabehane jedla a nove pribudne tak 1 jedlo za pol rok.Zje toho už vela, ale strašne uzky vyber.Druhy syn zas kojenie odmietal, ani z flašky moje mlieko nechcel,ale zato papa o dušu prikrmy.Vždy po 2 deci-desiatu obed ,olovrant aj večeru.Aj mlieka-toho hnusneho horkeho stiahne vždy 2 deci.Hocičo mu dam tak zje.Bože ako si to vychutnavam,po prvom odmietavcovi.Z radostou varim,fakt hocičo čo už može a on otvara pusu ako vtačatko.Neviem povedat čo je lepšie.Asi kombinacia dietata,čo sa chce kojit a zaroven chce prikrm by bola najlepšia.No mne osud take deti nenadelil.Ale neva aspo je život zaujimavejši. 🙂

katkabb1
8. dec 2010

@kaja73 no práve toho sa obávam aj ja, že bude prieberčivá aj keď vyrastie, ale asi sa s tým nedá nič robiť, nasilu to pchať do nej nebudem (aj keď aj také rady som už mala) a uvidíme čo bude, možno sa raz rozpapá 😀

saska.t
8. dec 2010

@magnetika neprevarala, nie je potreba 😉

julinka2787
9. dec 2010

babulky ako mám pripraviť špenát? mám kúpený špenátový pretlak namrazený v takých malých gulkách.ale ako to pripraviť??? 😅

dadous
9. dec 2010

@julinka2787 ja bych ho ohřala, na trošce masla

julinka2787
9. dec 2010

@dadous ďakujem! a môže už moja malá maslo? má 5 a pol mesiaca...

dadous
9. dec 2010

@julinka2787 ježiš tak to nevím, nebo to trošičku podlej jen vodou, aby se ti to ohřalo 😵

cicimon
9. dec 2010

@julinka2787 nie som si ista, ci sa moze pretlak... asi len riadne listy alebo potom vyziva... a maslo este nie

julinka2787
9. dec 2010

@cicimon myslím, že na tom pretlaku nie je nič zlé. je to to isté ako listy, len je to posekané... 😉

pandrholka
9. dec 2010

@julinka2787 pretlak by som nedávala bo ten má rôzne pridané látky v sebe čo viem...lepšie sú tie čisté listy bo to sú ozaj len listy špenátu a ja ho robím tak, že ho nad parou udusím a malému to hrozne chutí 🙂

nyc
9. dec 2010

@julinka2787 ved pozri si zlozenie toho pretlaku ak je tam cisty spenat tak si myslim ze mozes dat. a ja pripravujem tak ze dam varit taky zamrznuty iba na 2-3 minutky. ale u nas nema moc uspech....

julinka2787
9. dec 2010

@nyc no je to čistý špenátik...tak ho skúsim niekedy... vďaka... 😉

stefi76
10. dec 2010

neviete mi poradiť kedy môžem začať malému dávať tmavý chlebík s maslom a iné pečivká? Včera mal 8 mesiacov.

zuzkat1
10. dec 2010

@kaja73 vsak mozno tretie🙂 😉

zuzkat1
10. dec 2010

@katkabb1 presne🙂 aj nasi ze co ju tyram ze jej nedam to a hento a ved take nemastne neslane ze sa to neda jest😀

kaja73
10. dec 2010

@zuzkat1 No asi nehrozi 😝 Po dvoch cisaroch na to už nemam odvahu a aj 40 pomaly na krku.To už fakt nie. 😉

katkabb1
10. dec 2010

@zuzkat1 no veď toto, jedným uchom dnu a druhým von, ale niekedy je toho fakt veľa, no ale moje dieťa, oni si už vychovali a keď sa vtedy inak pristupovalo tak teraz inak, ale našťastie zatiaľ je stále malá s nami na návštevách, tak vieme ustriehnúť 🙂 a manžel je na to strašne citlivý, keď jej chcú niečo dať, tak som rada, že nevyzerám sama ako tyran 😀

zuzkat1
10. dec 2010

@katkabb1 moj manzel respektuje co ja poviem,aj ked on by asi uz tiez kadeco dal malej🙂

katkabb1
10. dec 2010

@zuzkat1 tak to aj náš, však len obliznúť 🙂 ale teraz mu stačí, ked jej môže dať trošku chlebíka, to jej strašne chutí a tato si to tiež užíva 🙂

zuzkat1
10. dec 2010

@katkabb1 moja este nejedla chlieb🙂 len rohlik aj to naposledy ked bolo dobre pocasie v kociku...

katkabb1
10. dec 2010

@zuzkat1 my sme jej tiež dávali rožtek ale ten jej nejak nechutí, skôr ho len rozmrví, tak sme skúsili kôrku, ale tiež nemala úspech, ale chutí jej ten stred z chlebíka, samozrejme to len v takých "myšacích" dávkach 🙂

zuzkat1
10. dec 2010

@katkabb1 moja ma rada rozok, tiez ho v podstate len rozmrvila ale to ju bavilo🙂 no ale teraz jej ho nedavam lebo v kociku uz ma rukavice a pred pusou sal a doma nemam kedy lebo neranajkuje🙂

alexanotbad
10. dec 2010

@zuzkat1 Zuzka ja by som to neriesila, kebyze neviem, co vsetko moze byt z nedostatku stavebnych prvkov. boli sme na krv a zial sa potvrdili moje obavy maly ma anemiu z nedostatku zeleza. to su tie kojene deti, v tomto je to velka nevyhoda ☹ . ale som samozrejme rada, ze kojim, aj nadalej budem. takze sme dostali zelezo v kvapkach. viem, ze nie sme jedini, ale kazdu mamu by to iste trapilo.

zuzkat1
11. dec 2010

@alexanotbad moja mala anemiu asi 6 tyzdnov🙂 ja som jej davala polovicnu davku a sama som brala zelezo... dr sa cudovala ako rychlo sa jej to upravilo...mala brat 5 kvapiek rano a 5 kvapiek vecer a davala som jej len vecer.... ale to nie je rada🙂 len moja skusenost🙂

zuzkat1
13. dec 2010

ahojte...chcela by som sa opytat ked papa len obed, deisatu a obcas olovrant... tak mozem dat bud na desiatu alebo na olovrant kasu? mam taku ryzovu, alebo kukuricno ryzovu - instantnu, ale nie tie detske znacky ale normalnu ... mozem dat aj taku? ked vo vode spravim a dam ovocie?

klauduska
13. dec 2010

ahojte baby,
ake ryby davate detom?vsade citam,ze nie morske,skor sladkovodne,ale to mi vychadza asi len pstruh najskor...to byva v ponuke,ine ma ani moc nenapada..a ako casto davate?

katkabb1
13. dec 2010

@zuzkat1 myslím, že kašu v pohode môžeš, ja som malej už tiež raz vyskúšala dať kašu, našla som ryžovú, bez pridaného cukru, bio kaša od hippu, dala som jej trošku ovocia do toho a celkom jej to chutilo, dačo zjedla 🙂 ale aký typ môžeš, tak to neviem.

vivien6
13. dec 2010

@katkabb1 aj ja mam bohuzial problem zo svokrou.. ona by jej dala tiez najradsej vsetko. a ked jej poviem vyslovene nie tak uz sa ohana ze jej syn papal odzaciatku vsetko... my uz sme vo faze ze ju nechavame u svokry takze sa bojim ze ci jej nieco neda.. a bohuzial vzdy jej nieco da.. minule jej dala borsc.. ta ruska polievka a jahody a hluposti.. 😖 takze bojujem s nou...

saska.t
13. dec 2010

@klauduska no mozes este kapra a raz za cas aj pangasia aj ked je morsky ale tieto su aj tak umelo chovane, takze v pohode, davam tak casto ako my jeme, raz za cas 😀

@vivien6 tak hlavne na tie jahody by som davala velky pozor, tie su naozaj nebezpecne, zozen clanky o nasledkoch a daj precitat svokre a ked nezaberie, tak by som jej pohrozila, ze mala s nou uz sama neostane, ide o dozivotne zdravie takze ziadna malickost 😅

kibuk
13. dec 2010

ahojte pridam sa mi sme zacali mrkvička+zemiačik uvarene v detskej vode a rozmixovala som ponornym mixerom predsa len prve papničko a svokra ved to sa musi naučit prehltat,stači vidličkou a ešte ma dorazila že naco extra varit? že mam vybrat z nedelnej polievky... hm ale nedam sa radsej mu uvarim extra 🙂