Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

jitkah86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andulka782
5. feb 2014

ahojte,tak my uz mozeme zacat prikrmovat,s cim ste zacinali ako prve?

janulkabab
9. feb 2014

@andulka782 my sme dali ako prvu mrkvu.Bola sranda sa pozerat, ako sa maly cuduje, co papa 🙂

andulka782
10. feb 2014

@janulkabab a po akom case si zacala davat kasicky?

janulkabab
11. feb 2014

@andulka782 tesne pred dokoncenim piateho mesiaca, ked som uz videla,ze ma maly hltal ocami, ked som jedla 🙂

fila1985
12. feb 2014

dobry den prosim vas ma tu nijaka mamicka album s fotoreceptami na prve prikrmy? dakujem pekne

zara0201
12. feb 2014

@andulka782 Prva isla mrkva 3 dni, zemiak 3 dni, brokolica, kalerab, tekvica, cuketa, vsetko mix. Moja mama to volala lepidlo, velmi rychlo sme presli na pucenie vidlickou,nie mix, lebo mu to nechutilo. Strasne nechcel tieto zeleninove prikrmy, mne uz od rana byvalo zle, ked som si predstavila, ze ho pol hodinu budem na obed pchat a zje 3 lyzicky. Este teraz mi je zle ked si spomeniem na to. Momentalne (ma 2r2m) sme v stadiu ze zje aj segedin.

albikoka
13. feb 2014

niečo na inšpiráciu... pekný deň
http://horecka.wordpress.com/2014/02/10/pre-rod...

katkaandy
23. feb 2014

Ahojte kocky, chcela by som radu, neviem co malinkej dnes na obed spravit. 😀 mame 5mesiacov a prikrmujeme zatia len zeleninka. uz prikrmujeme nieco cez dva tyzdne a zatial sme mali mrkvicku, zemiak, maslovu tekvicu, karfiol so zemiakom, zemiacik s pastrnakom, zemiacik s mrkvickou, brokolicu, brokolicu s mrkvickou, maslovu tekvicu so zemiakom, maslovu tekvicu s mrkvickou.....kombincia na dnes kalerab + maslova tekvica, moze byt? nieje to divoke? alebo poradte co spravit. mam kalerab, mrkvu, zemiaky, pastrnak, maslovu tekvicu, karfiol...poradte daku kombinaciu, co bude chutit 😀 dakujem

marianna402
24. feb 2014

@katkaandy
skúste k zelenine pridať už aj kuracie mäso.spolu uvarte s mrkvou a zemiakom, rozmixujte a to bude dobrota. uvidíte 🙂

katkaandy
25. feb 2014

@marianna402 dakujem pekne za tip. 🙂 skusime dneska uvarit s maskom. 🙂

lucka011
8. mar 2014

Ahojte. Zacala som malu prikrmovat. Uvarila mrkvu, na orvy krat aj pekne papala ale na druhy den bola z nej vyhadzana. Skusila som este aj ten druhy den ale sa mi zda ze je vyhadzana o nieco viac. Ako mam teraz postupovat? Mam pockat kym jej to zmizne a potom skusit znovu alebo pokracovat a prejde jej to same? Mate s tym skusenosti? Pri prvej dcerke islo vsetko ako po masle bez ziadnych komplikacii tak neviem co teraz... Dakujem

saska.t
8. mar 2014

@lucka011 mrkvu vynechat a skusit o mesiac,pokracovat v dalsej zelenine, mrkva totiz moze sposobovat vyhadzanie...

denjekrasny
15. apr 2014

Ahojte, začali sme už aj my prikrmovať a to dcérka nemala ešte ani 3. mesiac ukončený, odporučila nám to dr. na gastro, kvôli refluxu a ideme pekne postupne, najskôr mrkvička 3 dni, potom sme pridali zemiačik na ďalšie 3 dni, následne petržlen, brokolicu a dnes prvýkrát ideme skúsiť kalerábik, uvidím ako zareaguje. Včera dostala aj pár lyžičiek uvareného prepasírovaného jabĺčka, to jej moc nechutilo, tak s ovocím si dáme ešte pauzičku a skúsime neskôr 🙂. Zatiaľ si na zeleninku nesťažuje, len brokolica jej moc nevoňala ani nechutila 😉, tak skúšame ďalšie. Ešteže ide sezóna a bude aj dosť zeleniny a ovocia v našich záhradkách 🙂
Teším sa, že sú tu aj receptíky a môžem sa inšpirovať... 😀

petruska1212
30. jún 2014

Baby,ako mixujete ryzu? Ja som dnes chcela spravit domacu ryzovu kasu,ale ryza bola na celej kuch.linke

saska.t
30. jún 2014

@petruska1212 musis nechat viac vody,vtedy to nebude tolko prskat,lepsia alternativa je kupit ciste ryzove vlocky,tie zalejes horucou vodou a je to, nemusis nic mixovat,su take jemne ze tam neostanu skoro ziadne kusky 😉

petruska1212
30. jún 2014

@saska.t A kde sa to kupuje?

saska.t
30. jún 2014

@petruska1212 zdrava vyziva,tesco, ma to dokonca aj Hipp som videla...

katrinka8
7. júl 2014

Babule, moze sa nektarinka zavadzat ako broskyna, cize od 6.mesiaca? 🙂 A co vodovy melon ci hrozno (bez supky a bez kostok)?

lee_bella
15. júl 2014

Ahojte aj mne poradite skusenejsie mamicky? mam 5 mesacnu dcerku, 5 mes.ma len tyzden 🙂 a tak jej davam ze mrkva-brokolica-karfiol rozmixovane to bolo jej prve jedlo...a davam jj to uz styri dni ale posledne tri dni uz bez mrkvy,bo DR mi povedala,ze mrkva zapeka a moja mala ma obrovske problemy s kakanim tak mrkvu vynechavam. davam jej tak asi 10,15 lyziciek tejto rozmixovanej stravy len na obed a za tym UM,bo nekojim, zelenina jej velmi chuti a ma po nej bez problemov stolicu ale len po zelenine-po obede,cize jedenkrat denne. neviete ci takej malej mozem dat tu zeleninku aj na veceru alebo ranajky pred mlieckom a kolko druhov zeleniny mozem naraz zmixovat, diky za kazdu radu

milkav03
28. aug 2014

ja davam malej zeleninku. a polievku vacsinou na obed.. myslim vsak ze pokial to malej nerobi nejaky problem.. tak jej to mozes dat kludne aj rano..my od 6teho mesaica fungujeme aj na vyzivach a tak.. momentalne hlavne jeme.. zelinku.. polievku.. masko.. a najviac u nas fici vyziva Ovko 🙂

paprcka1109
6. sep 2014

baby co mozem vsetko pridat do mrkvi a zemiaku jaku dalsiu zeleninu ? daju sa kombinovat aj napriklad ze brokolica zemiak len ze bez mrkvy ?

qtinka46
28. sep 2014

paprcka1109 jansé že môžeš kombinovať všeličo, ale musiš tiež vedieť čo drobcovi chutí, napr. mrkva je mierne sladká takže ja ju dávam snáď aj do každého príkrmu,lebo malej strašne chutí aj sama 🙂

cmuko81
27. okt 2014

Ahojte kocky,potrebujem poradit zacinam s prikrmom,moja kocka mala 6mesiacov a uz je asi na case nech ochutna aj nieco ine😜a tak mi poradte co je vhodne a kolko toho v prve dni,ako casto jej mam menit stravu myslim tym ci hipp alebo uvarenu zeleninku mam z toho hokej kazdy vravi nieco ine😉mam kupene hipp mrkvu aj tekvicu a maskovu ze skusime tak co vy na to?? A kolko lyziciek, a ktore kojenie mam vynechat😜viem vela otazok ale budem vdacna za rady😘pekny dnik kocky😉...katka

millka11
31. okt 2014

Dievcata, prosim poradte mi: Mam takmer 7 mes. dieta a do prikrmu mu chcem pridat psenove vlocky. Viem, ze keby som mala pseno, musim to varit. Ale ako to je s tymi psenovymi vlockami, ked ich chcem pridat ku zelenine, v akej forme (treba ich aj varit, alebo zaparit horucou vodou alebo vobec nic ). Vdaka za radu. 🙂

saska.t
1. nov 2014

@millka11 vlocky su zname tym ze staci zaliat horucou vodou a nechat par minut zmäknut,ale aj klasicke pseno staci varit cca 10 min. a rozpadne sa na male vlocky 😉

millka11
1. nov 2014

@saska.t DAkujem pekne za radu. 😉

siska53
2. nov 2014

@cmuko81 ja som varila vlastne. Mala som zacat mrkvou,o 3dni zemiakom. Dej daka cukina ci tekvicka.
Ake daktore deti sa vyhadzu i po mrkve a tam radia dat vlastne ako prve pseno.
Na zaciatku by som vela lyziciek nedavala,navyse vacsian babatiek ma problem zjest jednu.
Dcerka nejak pozuzlala asi 2lyzicky.,no synceka som musela krotit,dovolila som mu max.5,lebo on hned vedel,co s tym a strasne mu prikrmy hned od zaciatku chutili.

sya
1. apr 2015

Viete mi poradit davam mrkvicku spapa celu ma ju 3den a dam jej hned aj mliecko robim chybu?mam cakat ci si vypyta?jedna mrkva ju podlamna nezasiti ked je uz ku koncu zla tak dam mliecko.

duska333
1. apr 2015

@sya ja davam vyzivu polovicu flasticky a zapije s cajikom a tak po hodinke dam mlieko...my mame cez den 4hodinovy interval papania, takze po troch hodinach od mlieka mu dam vyzivu 🙂