Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cicimon
10. feb 2011

@zden2 zeler urcite az od roku

@medyna daj "stary" druh zeleniny a k tomu 3 dni nejaky novy a takym stylom pridavaj nove... nedavaj viac novych naraz, keby daco, tak nebudes vediet, z coho sa vyhadze

cicimon
10. feb 2011

@michaela80 je to pri krupici
neviem, ci s MM, treba to zaliat vriacou vodou... s MM som neskusala

saska.t
10. feb 2011

@vivien6 nema to nejaky velky vyznam, ale rozhodne to neuskodi, obsahuje to presne to co UM 😉
@weirdo po 8 mes. sa bezne zavadza biely plnotucny jogurt 😀 alebo som napisala nieco ine? 😅

brontik
10. feb 2011

viete mi poradit nejake rychlo papanie z tekvice? budeme zavadzat ako novu zeleninku dnes

weirdo
10. feb 2011

@michaela80 - zo zaciatku som davala varit aj jablcko, hrusku, tak k tomu som supla 2 polievkove lyzice vlociek a nechala povarit, kym boli makke, to je chvilka. Potom som to mixla. Teraz ovocie nevarim, iba susenu slivku, marhulu a bud to mixnem s tym a dostruham jablcko, hrusku, roztlacim banan, alebo ked nevarim slivku, marhulu, tak zalejem take drobne Alnatura, par minut pockam a tie zmaknu aj bez varenia. Tie nemixujem vobec.

weirdo
10. feb 2011

@saska.t - nieee nieee, napisala si tak, ale som vtedy pisala, ze som citala, ze od 10 mesiacov aj od 6 mesiacov a ze sa este spytam Dr., tak referujem, co povedal ... a ako si vtedy napisala, 8.mesiac je zlata stredna cesta 😀

weirdo
10. feb 2011

@saska.t - a vies mi teda prosim poradit, ako casto sa ma davat, ci je lepsie na olovrant ci desiatu, ci niecim ochutit? Kujem 🙂

michaela80
10. feb 2011

@weirdo alnatura je co? a preco davas susene ovocie?

michaela80
10. feb 2011

dnes som kupila tekvicu a vsetky tie bio kase vlocky tak som zvedava co z toho vykuzlim

saska.t
10. feb 2011

@weirdo davaj ako ti to bude vyhovovat, nie je ziadne obmedzenie, ale 1x denne staci 😉
@michaela80 alnatura je znacka bio potravin ktore sa predavaju v drogeriach DM 😀

michaela80
10. feb 2011

@brontik ako si tu tekvicu urobila? ja chcem urobit zajtra a nevie ako... a tiez som kupila tie sladke zemiaky ze co s nimi..

brontik
10. feb 2011

@michaela80 no tak nakoniec som si len dala tekvicu na paru a do toho este jeden zemiak a dala MM aby to nebolo tuhe a zmixovala. mala to zbastila vsetko cca 130g... sladky zemiak som s tymto nedavala, lebo ta nekvica sama o sebe je sladka a este k tomu MM mlieko tak by toho bolo vela, takze len klasik zemiak... robila som polievku aj nam, ale nikdy som ju predtym nejedla, tak ani neviem ako ma chutit - no je sladka 😒

weirdo
10. feb 2011

@michaela80 - na prvu otazku odpovedala @saska.t a preco davam susene ovocie? Pretoze nechcem sa obmedzit len na jablcka a banany, ktore teraz dostat v slusnej kvalite, pripadne hrusky. Takze ked chcem dat slivku, marhulu, mozem bud kupovanu vyzivku alebo susene. Susene ovocia som citala, ze je fajn, pretoze nemas tam nic navyse, je proste len ususene. A v DM maju BIO susene, sice drahsie, ale ved neje to na kila ... v lete budem davat cerstve, to je jasne 😉

weirdo
10. feb 2011

@saska.t - dakujem 😉 . Skor som myslela tak, ze ci neni 7x vela ... tak uvidim, ako zachuti 🙂

michaela80
10. feb 2011

@brontik len akurat teraz pozeram ze manzel nakoniec nevzal tekvicu ale cuketu....uvidim co s nou zajtra.. 😅

zden2
10. feb 2011

@medyna no zo začiatku som mixovala (cca 3 týždne) ale teraz už len pučím vidličkou 😉 aby si zvykol že nie všetko čo sa papká je len jemnučké 😵 ako kašičky a presnidávočky 😉

makda
10. feb 2011

Ahojte kocky,
potrebujem poradit. Dcera ma 5 mesiacov a 1 tyzden, je kojena a dokrmovana Bebou. Od nedele chcem zacat s prikrmamy. Je mi jasne, ze najprv treba zacat mrkvickou, potom zemiak a pod. No ako a kedy mam zaviezt lepok? Viem, ze by sa mal zavadzat co najskor, ale neviem akym sposobom. Pise sa o ovsenych vlockach. Mam ich pomliet a pridat k mrkvicke? Uplne som z toho jelen 😔 😒

pia22
11. feb 2011

@makda ahoj🙂, lepok je vhodne zavadzat po 6. mes. My sme ho tiez zavadzali ovsom-bezmliecnou ovsenou kasou Alnatura z DM drogerie. Je bio, bez chemikalii, super cena a lahka priprava😉 Z Alnatury su vynikajuce kase, pouzivame vsetky. Co sa tyka vyberu potravin my sme zacali mrkvickou, potom ryzova nemliecna kasa od Hami, jablcko atd. Drzim palce🙂

lucinka02
11. feb 2011

@brontik ahoj, ake prikrmy pouzivas, domace ci kupovane ? ja sa priklanam ku kupovanym, viac nam to chuti ako moje domace recepty 😉 ak by si chcela dat nieco s tekvickou, tak ovko ma fajn kompinaciu tekvicovy s jablčkami a mrkvickou 😉 mojmu to chuti 🙂 je to rychle a zdrave, co mne vyhovuje 😉

brontik
11. feb 2011

@lucinka02 ahoj, no ja varim ale niekedy ked nestiham alebo niekam ideme tak si pomozem. stalo sa to zatial malo, no nastastie malej chuti vsetko... dakujem za tip... a nemas tip na nejaky spenat? tu v irsku som nasla len od hipp ale obsahuje aj kravske mlieko co neviem ci je OK

vivien6
11. feb 2011

a kedy by sa mohol davat tvaroh? myslim nejake tvarohove jogurty?

vivien6
11. feb 2011

@brontik ja by som kupila normalne v obchode mrazene spenatove listy..my ich kupujeme tiez pre malu ale aj pre nas,chutia super,lepsie ako pretlak.. v mrazenom pretlaku je tiez mlieko alebo smotana,cize to radsej nie..

brontik
11. feb 2011

hladam teraz nejaky recept na baklazan pre krpca. nemate? musim povedat ze tekvicova polievka mala mimoriadny uspech u manzela a to sme ju jedli a robili po prvy raz. aj krpcovi chutilo papanicko z nej

vivien6
11. feb 2011

a ake tvrde syry doporucujete?

saska.t
12. feb 2011

@vivien6 po roku tvaroh a tvarohove vyrobky, syr tvrdy, 45% tuku napr. eidam tehla a syry tohoto typu 😉

vivien6
12. feb 2011

@saska.t a co to znamena po roku? mesiac po roku? troska konkretnejsie? syr som kupila 40 percentny eidam,tak je ho dam na chlebik 🙂 dakujem

saska.t
12. feb 2011

@vivien6 to znamena ze tvarohove mozes dat za tyzden, tvrdy syr sa dava od skonc. 10 mes. takze uz mozes 😉

patatina83
12. feb 2011

@saska.t ahoj,, prosim ta co vsetko obsahuje lepok??

saska.t
13. feb 2011

@patatina83 obsahuju skoro vsetky obilniny a vyrobky z nich teda vsetko co je z muky- tj . chleba, ovsene vlocky atd 😉

jaja32
13. feb 2011

Ahojte, poradte nejaky recept s cuketou. Doteraz som jej ju len varila a pridala inu zeleninku, ale uz by sa patrilo aj nejake "dospelacke" jedlo.