Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

lendik
11. jan 2007

Majka moja mala tiez nechcela pit. Nakoniec sme zistili ze ona chce pit tak ako vidi nas, z velkeho pohara bez cucacika a tak pije uz asi mesiac. Mam otazku na maminy ktore maju vacsie mimina, mala ma skoro 7 mesiacov mozem jej robit paradajkovu polievku a cestoviny

lodia
11. jan 2007

paradajky a jedla z nich sa nedoporucuju, ani paprika...cestoviny po 7 mesiaci ale bezvajecne..

lodia
11. jan 2007

do prveho roka sa paradajka nedopoucuje, po roku mozes..ale stretla som sa tu s babami, ktore davaju..je lepsie neriskovat, na vsetko je cas..a raz isto ochutna aj paradajky..

adypo
13. jan 2007

Budte take dobre a porodte mi ako je to zo zamrazovanim prikrmov pre babetka? Ako postupovat, dakujem krasne ...

ivankaalenka
19. jan 2007

Mozes si to mrazit v tom, kde sa robi lad, niekde som to citala a uskladnit v pohari na zavarovanie.

bubatko
19. jan 2007

majka, ked kojis, tak nepotrebuje ine tekutiny, naozaj, moj maly ma uz 10 a pol mesiaca a tiez si len tak trosku cez den cucne z poharika avent prevarenu vodicku (ale naozaj tak cca 15 hltov za cely den 🙂 ) pediatricka mi stale hovori, ze pohodicka, jemu to MM staci, aj ked je kojeny len rano a vecer a v noci... neboj, nemusis nasilu davat nic ine...

hanka274
22. jan 2007

ahojte babulky, necitala som vsio, lebo uz je pomalicky polnoc a fakt uz spinkam... 😔
Ale ! Mam takmer 9m dcerku, skoro 2m som zacala davat papu....dovtedy len MM, nic ine, len MM.
Poradte mi hocico, ci ovocie, zeleninku....festjednoduche recepty (napady)...
Mali sme uz:
1 mrkvu+zemiak+brokolicu+karfiol+kur.masko
niekedy nieco vyhodim, niekedy spolu
2 banan, jablcko, piskotky obycajne (toho minimum, je tam cukor), marina keks, cierny chlebik
Chystam zajtra kupit telacie m, parad. dzus YO+ryzu, ale fakt uz neviem....
Spenat niekto pisal tu na MK, ze je nezdravy bez mlieka....ja nic umele nechcem davat, takze pokial to je pravda, spenat je v pase.
Este ani vajko sme nemali, cakala som domace, ale to padlo, tak budem musiet kupit....lebo masko ma tak 2x do tyzdna, a to viem, ze je malo.
Zamrazujem si zeleninku uvarenu (brok+karf+zemiak+mrkva), a aj si zavarim.....je to v poho?

no a uz mam tohto stereotypu pocas skoro 2 mesiacov dost aj ja, nieto mala.
Nieco nove.....dakujem vam, ze ste si precitali, a dakujem za odpovede!
papa!

sabka
23. jan 2007

Tak uz sa hrdo hlasim k vam prikrmujucim mamickam aj ja. Maly mal vcera 6 mesiacov a zjedol zopar lyziciek dusenej mrkvy. Dnes tiez. Bola to celkom zabava. Som na neho takaaaa hrda.
K tomu zmrazovaniu. Sestra mi poradila a este v lete sme spolu namixovali a v sackoch na lad sme zamrazili kopu ovocneho pyre. Mam toho plny jeden suflik v mraznicke. Ona ma rocneho synceka nevie si taketo zmrazovanie vynachvalit. Usetrilo jej to kopu koruniek. Babka nas v lete zasobila marhulami, hruskami, nektarinkami...

mimi
23. jan 2007

sabka,ako je to s tym prikrmovanim u vas?povedala ti doktorka,aby si maleho uz zacala prikrmovat?my uz asi zacneme na buduci tyzden,len neviem z coho nasa pani doktorka vychadza,aby bol maly uz prikrmovany.

sabka
23. jan 2007

No... spravne sa ma zacat az od ukonceneho 6 mesiaca. Ale nas drobec bol stale hladny. (papal MM castejsie ako kazdu hodinu) Tak som sa doktora spytala ci mi odporuca zacat o tych par tyzdnov skor a on povedal ze kazde dieta je ine. Kazdemu vyhovuje nieco ine a ak mam pocit ze mu uz MM nestaci po siestom mesiaci mozem kludne zacat.

kattum
11. feb 2007

Dobre recepty na masove prikrmy:
http://www.alinka.sk/masove-pokrmy/#more-18

ela27
19. feb 2007

😒 Mam 6 mesacneho chlapceka poradte aka strava je vhodna?

emjee
24. feb 2007

bebek • 1d • 23. feb 2007 o 23:47
Ahoj dievcata.
Zijem v UK, kde samozrejme chodim aj do poradne s malou a tu mi povedali, ze uz mozem zacat davat malej strukoviny. Ja som vsak citala niekde v nejakom slovenskom casaku, ze sa to moze az od ukonceneho 8meho. A povedali mi ze uz moze aj rajcinu. Tak kde je pravda?

katrena38 • 2d • 24. feb 2007 o 00:00
Ahoj bebek,
myslím, že strukoviny môžeš v pohode dávať. Tie strukoviny nadúvajú, takže bacha. Ale ako súčasť zeleninovej polievky som to podávala. postupne pridávaj viac a uvdíš, zachvíľu zvládne aj celú strikovinovú polievku.S tými rajčinami by som bola možno opatrnejšia. Moja dcéra na niektoré odrody mala možno do 2 rokov alergiu. Ale to je individuálne.

bebek • 1d • 24. feb 2007 o 00:09
Dik Katy. Aj som si myslela, ze tie rajciny trochu neskor. No a teda tie strukoviny skusim tak, ako pises.

liska • 1d • 24. feb 2007 o 07:29
bebek,ja som vo Svajciarsku a tu odporucaju prikrmovat od 4.-5.mesiaca aj plne kojene deti,zacinat s ovocim,nie zeleninou,muku od ukonceneho 6.mesiaca...nepocuvam ich a riadim sa tym,co viem zo Slovenska,pripada mi logickejsie to,ze sa niet kam ponahlat 😉 nehovoriac o tom,ze tu matky vo velkom nakupuju hotove jedla,v ktorych je uplne v pohode od 5.mesiaca cukor,sol,cerealie-no comment

emjee
24. feb 2007

inak som si nedavno prezrela svoju zdravotnu kartu a tam - v 4 mesiaci som bola prikrmovana ovocim, zeleninou, v 5-6 uz aj masko ... 😀 napriek tomu som stale tu a celkom ok 😉 aj ked medzicasom sa medicina aj nazory na prikrmovanie pohli inam

melory
24. feb 2007

ano emjee to sa dava ked nieje dieta kojene, posuva sa to vzdy o dva mesiace.

emjee
24. feb 2007

ale ja som bola kojena 😲 aspon myslim

erika153
24. feb 2007

dnes som si kupila knizku varime dojcatam-vyzera byt dobra tak ju celu musim este preluskat.

melory
24. feb 2007

erika ta je dobre a je tam aj napisane odkedy sa co moze jest. ja som bola tiez koja, , , ale len dva mesiace.

bebek
25. feb 2007

Emjee dik, vobec ma nenapadlo, ze by som mohla najst odpoved tu a nevedela som, ci sa mozem spytat v tejto teme, ked ma nazov Prve prikrmy.

adetka
5. máj 2007

dievcataaaa... poradteeee... respektive povzbudte... moja Mirka mi nechce papat jablcko... vobec... ani s bananikom, alebo mrkvickou... a rovnako mi odmieta aj ryzovu kasu... so zeleninkou nemam problemy... spapa mi vsetko... ale jablcka a kasicku nechce... ☹ co jej budem tri krat denne davat zeleninku? 😖

vavka33
5. máj 2007

adetka,skus jej dat to jablcko surove.len stavicku.to jej bude chutit.

jeane1
5. máj 2007

adetka skus hrušku

zuzu13
5. máj 2007

zamiešaj jej do toho piškotku... 😀

mysidlo
8. máj 2007

ahojte, my onedlho zacneme prikrmovat. Poradite mi, ako vyriesit prikrmy, ked budeme v lete na dovolenke bez moznosti vlastnej kuchyne? Nechcem, aby nasa mala ten tyzden jedla len kupovane prikrmy. Myslite, ze jej mozem uvarit prikrmy a zavarit ich. Ako treba vtedy postupovat?

zuz11
8. máj 2007

ja to riesim tak ze ideme na podnikovu chatu teda hotel s moznostou ze sa dostanem do kuchyne, donesiem si vlastnu zeleninu, pribor, tanier, hrniec a budem varit HAnke vzdy cerstve ak by som mala ist niekam inam tak iba do apartnamu s vlastnou kuchynou 🙂

katulka11
13. máj 2007

Ahojky, možno moja otázka vyznie hlúpo, ale neviem či mám alebo nemám malú prikrmovať. Včera mala 4 mesiace a je plne kojená. Doteraz mi krásne vyspala celú noc t.j. od 20.00 do 8.00 s jedným kojením. Ale posledné dve, tri noci si pýta každé 2-3 hodiny. Tak neviem či by som jej nemala večer zarobiť nejakú kašu, a hlavne akú kašu odporúčite. Alebo začať už s príkrmami na obed - mrkva, zemiak.....??? 😒

zuzu13
14. máj 2007

katulka, zdá sa mi, že v lekárni majú kaše ktoré sa zarábajú do materského mlieka...skús sa opýtať...myslím, že takú redšiu jej môžeš dať 😀

zdenkaamarosko
14. máj 2007

my sme začínali s príkrmami na obed mrkvičku, postupne zemiak,... Až neskôr, keď si vyžadoval viac papať tak sme začali s kašovými večerami. Tiež som ho plne kojila, ale ked mal asi 4,5 mes., často si pýtal. Tak sme začali a prvý deń toho zjedol až lyžičku. 😉 Kaše som kupovala mliečne, ktoré sa zarábajú len s prevarenou vodou. Mliečne preto, lebo som si nedokázala odstriekať mlieko. Kojila som ho do jedného roka dvoch mesiacov.Odstavila som ho, lebo čakáme druhé mimi.

vavka33
14. máj 2007

Katulka,ked je plne kojena,neodporuca sa dokrmovat,ale ak chces,daj jej na vecer ryzovu kasicku-zarob ju do tvojho mliecka 😉