Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

weirdo
21. feb 2011

@em_ka - asi struhana 😀

patatina83
21. feb 2011

@saska.t a davat kazdy den??dnes som skusila dat aj zltok...a masko davam zatial kuracie a morcacie..ake este mozem??kralicie ?a bravcove a hovadzie na to je asi casu dost ??

saska.t
22. feb 2011

@patatina83 do roka sa odporuca 6x tyzdenne a 1x zltok ale nie je to nutne...
telacie a hovädzie mozes tiez, nie extra casto, bravcove po 10 mes. 😉 kralicie kludne aj kazdy den, velmi zdrave a jahnacie tiez

cheerlady
23. feb 2011

ahojte baby,chcem sa poradit co vsetko davate papat 10-mesacnemu dietatku 🙂 a stale plati,ze na ranajky a veceru mliecko a desiata,obed,olovrant normalna strava?
dakujem 😉

zuziatko
23. feb 2011

Ahojte

sú nejaké stránky, kde sú dobré recepty na detské príkrmy ??

cicimon
23. feb 2011

@cheerlady v principe vsetko ako je v tab http://www.kojeni.net/prikrmy.php
a 3 jedla ako pises..... kto sa velmi ponahla da aj viac...

nicky88
23. feb 2011

naša mala ma skoro 8 mesiacov papa vyborne davame mrkvu zemiak,cuketu spenAT, brokolicu,masko kuracie kralicie bravcove aj telacie raz do tyzdna aj polovicu zltka miesto masa,papme aj ovocie hruska,banan,jablko aj biely bio jogurt s ovocim vsetko na kasu,tto vsetko kombinujeme,miesame zvlsat ovocie,zvast zeleninu,papme naobed zeleninovo.maove prikrmy na olovrant ovocie,zatial sme nemali ziadne problemy, vsetko je super, a malinka je zdrAVA,spapa kolko cche kolko jej chuti netlacim ju nasilu,nic z obchodu som jej este nedala ani kase piskoty,nic podobne vsetko robime doma

dadika1114
23. feb 2011

Som z toho sisino .... malinky ma teraz 3 mesiace a uz vlastne zije stvrtym mesiacom.Takze ked bude mat 17.3. presne 4 mesiace tak uz mu mozem zacat davat papat?alebo az ked prejde ten cely 4 mesiac a zacne piaty?neviem ci mi rozumiete ale neviem si to vyratat ci mu mozem dat papat toho 17.3,alebo az ked bude zacinat 5 ach jaj ja to ani vysvetlit nemozem :(((

medyna
23. feb 2011

@dadika1114 rata sa ukonceny 4. mesiac, cize vlastne az ked zacne piaty .... 😉

medyna
23. feb 2011

@em_ka
@weirdo presne, struhana .... 🙂

dadika1114
23. feb 2011

@medyna dakujem 🙂

tina129
25. feb 2011

@dadika1114 ale ved ty si napisala, ze bude mat 17.3. presne 4 mesiace, teda od 18.3. ti zacne piaty mesiac a nie stvrty nie?

brisilda
27. feb 2011

maminky kedy ste zacali detom davat pohanku? 😕

smejkoh
27. feb 2011

@brisilda Ahoj, my sme pohanku zacali davat na konci 5. mesiaca a malej veeelmi chuti dodnes. Je lahko stravitelna a zdrava.

alex1983
28. feb 2011

Ahojte baby, idem si k Vam po radu... Moja mala bude mat v sobotu 5.mesiacikov a je plne kojena. Viem ze kojene deti maju zacat s prikrmami az po ukoncenom 6.mesiaci, ale mne sa zda ze mala by uz aj papala nieco ine ako len moje mliecko. Tie ktore ste dojcili kedy ste zacali s prikrmami? A stalo by sa nieco keby som uz zacala malej davat prikrmy? 😝

cicimon
28. feb 2011

@alex1983 moja je stale kojena a s prikrmami sme zacali presne po konci 6mes

janulka88
1. mar 2011

ahojte, vedeli by ste mi poradit nejaku chutnu jednoduchu polievocku pre 7 mesacne babo? dakujem

miska246
1. mar 2011

@alex1983 ahoj, aj my sme stale kojene a zacali sme az po ukoncenom 6. mesiaci... Urcite sa neponahlaj, mliecko je do 6. mesiaca to najlepsie, co mozes svojmu babenku dat... 😝 😝 😝

weirdo
1. mar 2011

Ahojte,
ked sa detom zvykne davat dajme tomu zltko na striedku z rozteka, tak sa zmiesa s maslom. Ake maslo pouzit? Rastlinne ci kravske?
Dakujem

medyna
1. mar 2011

Ahojte, maminky, potrebujem poradit..... uz prikrmujeme 3 tyzdne, jedli sme uz zemiak, mrkvu, cuketu, ryzu a brokolicu. A rozne kombinacie. Kedy mam/mozem pridat masko? Alebo najprv zacat s ovocim a az tak masko????? Diky za rady.

weirdo
1. mar 2011

@medyna - ahoj. Ja osobne som dala masko po cca 3 tyzdnoch od zacatia prikrmovania. Ale co clovek, to nazor 😉

cicimon
1. mar 2011

@medyna ano, maso cca po 3t... a ovocie tak mesiac od zacatia prikrmov

medyna
2. mar 2011

@cicimon
@weirdo diky. Takze kludne nejake kuracie uz mozem skusit ..... 😉

cicimon
2. mar 2011

@medyna jasne

koxinka
2. mar 2011

Ahojte, kedze mam svoje prve babo tak by som sa chcela informovat na uuuuplne prvy prikrmy.
Nasa dcera ma 6m a je plne dojcena aj v noci tak sa chcem opytat ci mam zavadzat nejaky prikrm alebo este mam cakat, pribera mi ukazkovo.
A ak mam zacat z prikrmom tak co by to malo byt a ako casto jej davat tie prikrmy.
Poradte ze co a ako 🙂

zuzicka1982
2. mar 2011

@koxinka ahoj, ja som zacala s prvym prikrmom minuly tyzden presne v den ked maly dovrsil 6m .Tiez je dojceny a v noci papa 3 krat. Myslim, ze je zbytocne zacinat skor ak dojcis. Prve 3 dni som davala mrkvu uvarenu v dojc.vode, prepasirovala cez sitko,odstriekala som si trosku mlieka nech to ma redsie a trosku chutnejsie. Po 3 dnoch som pridala zemiak a po dalsich 3 dnoch som dala zemiak + karfiol..a takto budem stale pridavat novu zeleninu,potom mäsko,zltok...atd. Davidko papa medzi 11.30 - 12.30. Podla toho kedy sa zobudi. Prve 2 dni mi zjedol len par lyziciek,a teraz uz da aj 150 ml.Papa nastastie krasne.

cicus13
2. mar 2011

Ahojte ja trošku odbočím....nemáte niektorá skúsenosť s týmto....maličký chytil nejakú reakciu na jedlo....má celú riťku červenú, skúšala som už všeliaké maste aj čo mi dala dr. ale nepomáha...nemalo to niektoré vaše dieťatko ? Prípadne čo Vám pomohlo . Ďakujem

cicus13
2. mar 2011

iba doplním, že nezavádzali sme žiadnu novú potravinu ☹

zuzicka1982
2. mar 2011

@cicus13 Asi to potom nebude z potravin,ked ste nedali nic nove..Mne sa maly takto vyhadzal z plienok..Kupila som ine a preslo to.

em_ka
2. mar 2011

@cicus13 Nerastie zubok?