Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

kuky8
28. jún 2008

janula - je to samozrejme na Tebe, kedy ho odstavíš ale ako píše sirinka, malá Ti prospieva. A to je najdôležitejšie si myslím. Niekde na MK som čítala o mimi, ktoré malo 3 mes a vážilo 8300... a mamina nespomýnala, že jej Dr. odporúčala odstaviť 😅 Ale ak vydržíš do roka, tak aj to bude super 😉 Pol roka by malo byť min., rok sa odporúča, najideálnejšie je vraj 18 mes...

denisocka
28. jún 2008

baby,do kedy variť jabko, a broskynu? a tak -kedy mu už môžem dať normálne?

denisocka
29. jún 2008

a môžem ma udať čerešnu zo stroma?

janula2008
29. jún 2008

Kuky: jojo to prospívá až moc, má už přes 7 kg (spíš 7,5) a k 75cm. 😀 Taky ještě nechci s kojením končit, ale je to teď nějak na pytel, nechce mi z jednoho prsa pít (netušíte proč? že by málo mlíka nebo jí to hůř teče?) a do druhého se mi asi chytá zánět ☹ .Ale ráda bych ještě aspoň ty tři čtyři měsíce vydržela kojit 😖 .

nevesta
29. jún 2008

Denisocka, broskynu som citala, ze az po roku, ale Hippky ju maju skor, ja som mojej uz Hipp broskynu dala aj ceresne, odstranila som supku a pohoda 😉

zuzka99
29. jún 2008

hej? veď broskyňa všade píšu že sa može medzi prvým ovocím.

denisocka
29. jún 2008

no ja neviem,šak naše baby v decembri davaju bežne broskynu už -a ja som uvarila a šupka pekne zliezla

sirinka
29. jún 2008

denisocka, jablcko staci varit dva - tri tyzdne a broskynu asi tiez, kludne jej mozez dat nase ovocie, teda co sa da u nas dopestovat, okrem jahod a malin.

klaudia74
29. jún 2008

Ja som tiež všade hľadala o čerešniach, či môžem dať a nikde som nenašla. Nakoniec som sa rozhodla, že dám a hotovo. 🙂 Dokonca som z nich urobila aj výživu, presne tak ako sa na predchádzajúcej strane písalo o jablkách, dávam ju do ryžovej kaše a veeeľmi chutíííí. 😅

junovka
29. jún 2008

ceresne....no neviem, lebo nakolko ceressne obsahuju supky, tak sa bojim davat aj ja malej, hoci uz ma 13 mesiacov 😒 😕

denisocka
29. jún 2008

baby, no neviem čím sa skôr pochváliť .prikrmujem asi 2 a pol týždna ,dnes sme mali 1x mäsko -zajaca a totálny uspach ,len sa po nom zaprášilo . a čo je ešte lepšie ,za 10dní pribral pol kila 😲 a zuž máme 7900g .juj som vedela že pribral bo je zrazu taky ťažký 😀

junovka
29. jún 2008

hmmmmm 😕 ..a neides dajak prirychlo s tymi prikrmamy, co??? 😉 🙂

denisocka
29. jún 2008

myslíš že rýchlo?ved mäsko sa odporuča po 2 týždnoch ,takže v pohode ........a min.mesiac pribral "menej"tak to asi dohnal (alebo nevykakal všetko 😀 )

junovka
29. jún 2008

ja neviem, no... 😕 😒 ja som zeleninu zacala davat na 5 mesiacov, ovocie na 6 a maso na 7....ja som nekojila 😉

julova
29. jún 2008

ja idem na to ako junovka...ved tym drobcom nic neujde 😀 😉...cize uz teraz papame na desiatu ovocie (jablko, hruska, slivka, broskyna, marhula) a na obed zeleninku - zemiacik, brokolica, karfiol, mrkva, cuketa, petrzlen, mrkva...a masko skusim od ukonceneho 7 mesiaca 🙂...a kasu vecer ani nedavam, kedze spinkame aj po normalnej davke mliecka celu noc.

julova
29. jún 2008

a dnes som teda skusila zeleninku s ryzou - ale asi som ju neuvarila moc do makka...mala sa netvarila 3x nadsene 😝...sice spapala, ale zemiacik nam ide lepsie...mozno je to zvyk...a mozno som dala vela ryze a malo zeleninky...tak to skusim inak "namiesat" 😀...inak vcera som asi v nejakom super pomere namiesala zemiak, brokolicu, mrkvu a cuketu...lebo mi mala spapala 280g 🤐 ...ja viem, je to dost...ale ani nevygrcla, a ked som akoze skoncila krmit po 200 gramoch tak straaaasne plakala...esteze som uvarila viac 😅 ...tak dopapala aj ten zvysok a bola spokojna 🙂

vesi
29. jún 2008

zuzi, bud rada, že ti malá tak pekne papá, ja som dávala deťom kolko chceli, nevážila som 🙂 a moja saška to aj tak ešte dorazila mliekom.nikolka napr ryžu nechcela cca do 1,5 roka 😝

iva211
29. jún 2008

Denisočka my sme začali s príkrmami v 5 a 1/2 mesiaci a začali sme zeleninkou po mesiaci som pridala mäsko a po 2 týždňoch ovocie len na desiatu a teraz po ďalších 2 týždňoch pridáme kašu na večer, skutočne niet sa kam ponáhľať. A ako si robila tú ryžu s mliekom?

aida
29. jún 2008

Ja som zacala s prikrmom koncom 4 mesiaca ( bola na UM) teraz papka uz vsetko len masko jej moc nechuti. 🙂

denisocka
29. jún 2008

myslím že je to každeho sobna vec ako kedy čo dá,ved nedavam ani jahody ani rohlíky 😉

iva-uvarila som ryžu vo vode -asi 1 lyžicu,ked bola mäkka nechala som vodu vypari a naliala MM 50ml ,hńed ako zavrelo som to ponornym premixovala 🙂

janca
29. jún 2008

caute, nam ceresne doktorka dovolila medzi prvym ovocim a to mame toho vela zakazaneho. Ale je pravda, ze som ich osupala 😝

denisocka
30. jún 2008

no tak ja som si včera podstivbo písala kojenie a papanie,takže,prikrmy papame 20dní

takže som si spisala naš stravovací lístok za 24hod

6,00 kojenie
8,00 kojenie
8,45 polovica bananu + polovica broskyne ( nedojedol)
9,30 kojenie
9,30 - 10,15 spánok
11,30 dojedol banan + broskynu + kojenie
12,10 -13,40 spánok
13,45 obed - 1zemiak maly,1 kocka zajaca,trošku mrkvy+broko
14,30 kojenie
14,30 - 16,45 spánok
17,15 kojenie
17,45 - 19,45 na folklornych sl,kde trošku pospal,asi 30 min v Ergu
20,15 kojenie
20.30 - 21,15 -som ho uspavala + kojenie (celkovo bol nekludny,večerne kojenie nam narušila nečakana navšteva :twisted: o 20,00 takže bol nejaky nekudny )
00,30 + 3,30 + 6,30 - nočne kojenia

7,30 no a teraz som ho zas kojial +spánok

kuky8
30. jún 2008

no my hlásime opäť malý úspech - včera mrkva+broko+zem - sa zaprášilo, prvý krát otváral sám pusu ako hladné vtáča 🙂
Dnes som mu šupla kaleráb + zem - nová chuť... tak zjedol trocha, potom mi dal najavo, že lepšia je cica 😀 a tak som po kojení ešte dokŕmila asi 10 lyžičkami. Celkom úspech, nanapínalo ho, nevypľúval.
Baby - najprv kŕmite potom kojíte? Už sa mi dnes 2. krát stalo, že najprv si vyžiadal MM a potom spapal príkrm...

sirinka
30. jún 2008

kuky to je jedno, rob, ako vam to najviac vyhovuje a inac gratulujem k uspechom 😀

denisocka
30. jún 2008

krmim a potom kojim,alebo tak za hodinku nato

zajo510
30. jún 2008

ahojte maminky, naša malá grca zo zemiaku, dávala som jej ho už 3 krát stále odtupom čsu a stále ju napne a sa povracia. prvýkrát sa povracala asi po 2 hoinách od jedenia, druhýkrát sa povrcala asi po pol hodine a naposledy zjedla asi 3 lužičky a do 10 minút sa pogrcala. čo mám s tým robiť, može existovať aj bez zemiakov, alebo jej ich musím dať a skúšať. prípadne, kedy je skúsiť opäť dať zemiak a s čím? podľa všetkého jej ostane ležať v brušku a nestrávi ho alebo čo.

junovka
30. jún 2008

vynechaj ho minimalne na 2 tyzdne a skus cisto len zeleninu-mrkva, brokolica,....neviem co uz mate vyskusane 😉 a skusala si uz ryzu? 😉

denisocka
30. jún 2008

neviem, a davate aj kvapoku oliv oleja do zeleniny?mne sa zda že ked som dala,vtedy mu nechutilo

sirinka
30. jún 2008

zajo, mne radila dr vynechat na mesiac, mala netravila dobre zltok a potom uz bola v pohode
denisocka tak skus obyc. rastlinny