Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
27. júl 2010

@maryanna no hned po prvom raze mala hnacku a tak mi dr povedala ze take tri dni mam len kojit a nic nedavat a potom dat do zeleniny aj mm

zuzkat1
27. júl 2010

@maryanna a ani jej moc nechutila.. horko-tazko zjedla 2 lyzicky a vidim ze ked dam mlieko tak pekne papa a ked som skusala mliecka menej tak nechce... a po kazdom papani sa ide potrhat za prsnikom🙂

jaja32
27. júl 2010

ako je najlepšie zmraziť zeleninku? Dá sa zmraziť aj uvarená zeleninka pripravená na papu?

jasminet
27. júl 2010

@jaja32 ja mrazim surovu. ale mrazila som aj uz pomixovanu mrkvu, do nadobky na lad a vyberala som potom potrebne mnozstvo kociek.

jaja32
27. júl 2010

@jasminet super, my máme zeleniny plnu zahradu....tak neviem, ci uz je potrebne mraziť, síce do zasoby možno aj hej

jasminet
27. júl 2010

@jaja32 my tiez mame toho plno teraz. budem mrazit. mrkvu, petrzlen, cukety, kukuricu a podobne...

saska.t
27. júl 2010

@amsi ano len treba hladat tu ktora je balena v alobale (kocka ako maslo) nie v umelom kelimku tie su uz dochucovane...

saska.t
27. júl 2010

@jaja32
@jasminet kocky mam este jednu pripomienku, mrazit treba uplne suchu zeleninu nie priamo po umyti, inak popraska a obera sa tym o vitaminy 😉

tatiana1985
27. júl 2010

dobry den dievcata... kupila som dnes slivky ako ovocny prikrm poobede... mozete mi napisat co teraz s nimi? olupat supku, "vykostit" a dat varit??? 🙂 alebo surove??
bola som v bille, tak jedna slivka makka, druha tvrda, take vselijake su..dakujem za odpoved..uz som dala do googlu slivkove pyre dojca..a take hluposti mi vyhodilo, ziaden recpet..dakujem pekne za odpovede... 🙂

orgovan172
27. júl 2010

Ahojte potrebuje 7 mesačné dieťa pridávať k stravw okrem príkrmov a umelého mlieka ešte neake minerály a vitamíny?

jasminet
27. júl 2010

@orgovan172 pokial vam lekar nejake nepredpisal, tak urcite nie. 😅

saska.t
27. júl 2010

@tatiana1985 bud varit a mixnut ale iba tie sladsie, alebo iba duzinu vybrat a len tak davat ochutnat po malickych kuskoch alebo ju skusit (tu duzinu) roztlacit 😉 surove podavat, surove podavat urcite bez supky
@orgovan172 ak ma pestru stravu na vit. a miner. urcite nie 😉

nikush
27. júl 2010

ak mi zje cisto hypoteticky 150 jogurt ( zatial len polku zjedol z toho) a vecer si da 100kase, viac mu nedavam, a cez den popri tom mlieko....nebude prevapneny resp. nebude tych mliecnych vyrobkov privela? ma 9mesiacov ukoncenych
vdaka

tatiana1985
27. júl 2010

☹ ☹ no na tych slivkach som uuuplne pohorela.... dala som jej take makke, sladsie + trochu jablcka...spapala 4lyzicky a dost ☹ ☹ nechce to... ani banan ju nezaujal... takdufam ze nase jedine ovocie nebudu jablka ☹ ☹

maryanna
27. júl 2010

@tatiana1985 ahoj, ja som len umyla olúpala, a mixovala sbanánom a papali sme....

maryanna
27. júl 2010

@tatiana1985 hm u nás letel aj čistý banán, potom marhule plus banán, maliny plus banán teraz papáme.....v podstate šlo u nás všetko ale tak vy ešte len začínate neboj časom jej zachutí

gabika7706
27. júl 2010

@tatiana1985 neboj, ona sa rozpapa

saska.t
27. júl 2010

@nikush urcite nie, dieta ma vypit medzi 9-12 mes. 500-700 ml mlieka (alebo ml. vyrobkov) takze urcite vam ziadne prevapnenie nehrozi, tam nie je tolko vapnika 😀 😀

nikush
28. júl 2010

@tatiana1985
mne doteraz nechcel poriadne ovocie, az pokial som neprisla nato, ze ak ho bude sam kusat tak ho zje...doteraz som mixovala a po kus davala. neboj ona zacne...chce to keb cas, je este mala

tatiana1985
28. júl 2010

dakujem dievcata..no skusime bananik aj dnes 🙂
ved ja sa tesim ze mi zeleninku tak papa jedna radost, tak ma trochu zaskocilo ze ovocie jej nechuti? 😅
dakujem

magnetika
28. júl 2010

Dievcata, prosím vas o radu. Moj syncek /6. mesiacov/ po mesiaci na zeleninke nechce papat obednu davku !!!! ☹ Uz sme papali cca 200 g porcie a teraz posledne dva dni spapa 10 lyziciek a zacne plakat 😅 Tak som mu zarobila mliecko, priblizne podla toho, kolko spapal /150 ml/ aby sa dokrmil. Ale neviem si vysvetlit, preco mu prestalo chutit ?!?!?!?! Doteraz nebol problem ☹ Mate niektora takuto skusenost ? Dakujem vopred za odpovede.

saska.t
28. júl 2010

@magnetika stava sa to casto, chce to len trpezlivost a ponukat, len nie nasilu, neboj to sa opät spravi 😉

tatiana1985
28. júl 2010

dobry den dievcata, viete mi poradit dobru, prehladnu stranku o prikrmoch ?
co, ako, kedy, s cim, prip.preco to a ono nie....prip.poslat mi nejaky text na moj mail? 🙂

..www. kojeni.net som si uz nastudovala --kedze citam ze o nej rozpravate....
trosku mam chaos co sa smie, co nesmie,,,pravdupovediac zacinam byt znechutena z toho vsetkeho..
..na nete je velmi vela informacii a ani prinajlepsej voli niesom schopna si nastudovat vsetko, co mi vyhodi..snad mi date dobry tip, kt.aj vam pomohol v zaciatkoch..dakujem vopred 😒 🙂

maryanna
28. júl 2010

@tatiana1985 mne pomohlo-precitat celu tuto temu...🙂plus kojeni net

saska.t
28. júl 2010

@tatiana1985 - www.rodinka.sk, www.varime-detem.cz a samozrejme kojeni.net, to je asi najlepsia zo vsetkych 😉

tatiana1985
28. júl 2010

@maryanna to nemyslis vazne mary... ze si precitala 300stran??? 😖 🙄
ach... no skor som myslela ze si vytlacim na papier fakty a precitam.. tak som si aj cele kojeni.net vytlacila....
...nevravim, aj tu zajdem o par stran dozadu,precitam, viem..... ale prejst 300stran..je dost.... 😒

tatiana1985
28. júl 2010

@saska.t dakujem...
napr.citam...od 6.mesiaca mozte-ryza, pohanka, kukurica.... takze mesiac papa zeleninu mala, aj ryzu som uz dala...mozem fakt aj pohankzu? no a tu kukuricu vobec nerozumiem...aku kukuricu myslia?

nikush
28. júl 2010

@tatiana1985
s pohankou ti neporadim, pre mna je dost aromaticka, ale chutna, malemu som este nedavala, a pod tou kukuricou sa najskor mysli kukuricna muka, mozes s nou napr. zahustit malej jedlo ak by bolo pririedke, da sa z toho kasa robit.

maryanna
28. júl 2010

@tatiana1985 ahoj, mne bolo povedané že pohánka až po 6tom keďže je ťažsia na žalúdok....a kukurica sa myslí aj tak že normálne ak máš mrazenú tak mlžeš dať, trebárz do ryže aj s mrkvou a hráškom a máš akoby rizoto....proste že mrazenú uvariť a mňam mňam

nikush
28. júl 2010

@maryanna
to vazne? super, tak skusim, snad ho nepodre 😀