Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

mirinda10
18. nov 2010

@zuzkat1 aha no aj my vstavame pred 6tou to ma rannu flasu mlieka a potom 8.30 ma desiatu ovocie, tak ked je hore od 6 tej tak jej daj jest o 9tej skor ako ide spat aj mi ideme spat tak max do 10tej a spi hodku a potom ma obed okolo12tej
ja by som asi dala mm na dokrmnenie ale asi by som uz trvala na prikrmoch ked uz ma 10mesiacov ale ja som mala mlieko iba do 4mesiacov aj to iba z jedneho prsnika, takze mi sme uz na UM a to pije iba vecer pred spankom a rano
v noci spinkame asi od 7m a papame az po 5tej rano
aj my papame tieto jogurty ale zacala som kupovat biele bez ovocia a davam jej tam cerstve ovocie, jablko banan co mam doma a pekne papka

nikush
18. nov 2010

@salvinka jogurt musi byt plnotucny, biely, je jedno aka znacka, staci precitat obal, co je v nom. ano hollandia je tiez dobra, plus pre mna, ze jej je viac ako v inych jogurtoch.

@zuzkat1 moj ked je velmi unaveny taktiez nechce jest, ide spat hladny, alebo si cucne. neriesim, ani usta mi neotvori 🙂 skus jej dat po prebudeni mm, to ju kus zasyti a potom daj obed, tak nech spi, a potom poobede neviem ci nieco davas, alebo len mm, uz ako chces. ja som to riesila tak, ked som mala podobny problem. ale moj ked sa teraz zobudi tak po prebudeni mi zje aj pol prasata 😀

inac ja som za jogurt poobede, mojmu nevyhovovala ovocna vyziva poobede. jogurt ho viac zasyti

nikush
18. nov 2010

@salvinka asi bol vazne hladny 😀 , mlieko sa tvori podla dojcenia, cize je normalne, ze ak je dieta na prikrme a tym padom sa vynecha dojcenie, tak sa prisposobi tvorba. zasa si myslim, ze zaludok je uz vacsi, takze len cisto mm syty uz nebude.

pipussa
18. nov 2010

Kocky
ked som zacala davat ovocie.. ako druhy prikrm,
musim ho davat vzdy rovnako, bud doobeda, alebo poobede ?
akoze nemozem to dat niekedy ako desiatu a niekedy ako olovrant ????
( v pripade, ak niekam idem, napriklad, ... jasne ze sa da nakrmit dieta ak mimo domova, ale niekedy niesu dobre podmienky nakrmit mimo )

nikush
18. nov 2010

@pipussa ja v tom problem nevidim, ide len o to, aby malo dieta rezim.
ja po bluvajucich excesom v zasade nedavam jest v aute 😀

zuzkat1
18. nov 2010

@mirinda10 ona nechce jest ked je uz ospala to je ten problem teda o 9tej mi jest nebude

zuzkat1
18. nov 2010

@nikush no ja davam tak ze ked ide spat dostane mm a potom okolo pol 11tej 11tej dostane jogurt teda desiatu a okolo 12tej je potom obed skoro a okolo 1nej je uz zas unavena teda obed jest nechce... tak dostane mm a obeduje okolo 3tej... okolo 5tej podla jej nalady este dostane ovocie ked chce ked nechce tak uz je len mm
a prave tie casy ze su take divne ze o 11tej a o 3tej lenze ona inak nechce...

zuzkat1
18. nov 2010

@mirinda10 este dodam ze moja aj ked je ochotna jest tak nezje viac ako 50ml a to uz jej musi chutit a dr povedala ze nevadi.. a zje viac ked jej dam predtym cucnut mlieko od smadu

zuzkat1
18. nov 2010

@nikush dovolim si nesuhlasit s tym ze cisto mm nezasyti🙂 moja ked nemam cas ze sme prec z domu tak je len na mm... niekedy sa vynecha desiata a niekedy obed a malej to nechyba....

mirinda10
18. nov 2010

@zuzkat1 tak budes mat malu dost stihlu nakolko vela z mm nepriberie a ak uz zacne behat tak do roka mate mozno 9kg a mozno aj menej co je dost malo, v roku by mala z 3nasobit svoju porodnu vahu a to niektore deti ked zacnu behat tak este aj schudnu
ale ak nie je chora, tak asi to je ok inak mm je urcite lahsie jest ako normalnu stravu
ja mam susedu a mala papa obed hodku, desiatu hodku ked ju nedokrmi, tak neviem neviem a od januara ide do skolky bude mat 20 mesiacov a neviem kto ju bude tam tak dlho krmit, dlho bola len kojena alebo jedla malo a pila viac mm a ma teraz 18m a ma 9kg a je to strasni boj ale musi sa naucit normalne jest

medvide1
18. nov 2010

Ahoj holky prominte že vam sem lezu ale mam dotaz..!!!Nevite zda je tykev máslová normálně jedlá???Vím že z tykve se dělaji dětem papaníčka ale narazila jsem na tuto tykev a nemohu dohledat zda je normálně jedlá!!Děkuji za odpovědi

salvinka
18. nov 2010

tiez si myslim ako @nikush ze uz ma roztiahnuty zaludok ze potrebuje viacej.. nakolko je dost velky papkac.. hodinku po ranajkach (kojeni) sa uz dozaduje desiaty kym mu ju spravim, tak to o polhodku este natiahnem, spapa vzdy dva druhy ovocia - cele jabko s bananom, alebo dve hrusky.. a o dve hodinky uz musi byt obed.. davam mu 200g no niekedy mam pocit ze by zjedol este viacej 😵

@zuzkat1 a preco by sa nemal jogurt popoludni?

katkabb1
18. nov 2010

@zuzkat1 úplne chápem tie tvoje časy jedenia - u nás je to cca rovnaké, keď je unavená tak nechce jesť, úplne sa vystrie ako "svieca" a ústa zatne a môžem skúšať čokoľvek, takže tiež niekedy jeme kadejako - a som rada, že vôbec niečo zje.Najnovšie sa otáča už len keď vidí lyžičku, keď však okoštuje a zistí, že je to ovocie, tak bude jesť a zje aj 120ml, ale keď zistí, že je to zelenina tak ledva do nej dostanem pár lyžičiek - aj to musím stále zabávať, najlepšie keď idú reklamy, alebo ak máme nejakú návštevu - vtedy herečka 🙂 bude jesť 🙂 Ja som jej najprv dávala na obed zeleninu a ako druhý príkrm ovocie - ale dávali sme ako olovrant, lebo doobeda sa potrebovala nejak docicať mlieka 🙂 teraz ako odmietala zeleninu tak som jej to vymenila, takže okolo 10,00 skúšam ovocie a potom až obed -ale ten má koľkokrát až okolo 14,00-15,00 hod. lebo keď sa zobudí tak potrebuje mm 🙂 viem, že by mala mať dáky režim, ale pre mňa je teraz podstatné že aspoň niečo zje a časy postupne hádam upravíme 🙂

jojina11
18. nov 2010

tak si vás tu sem tam čítam dievčatá, ja dávam príkrmy asi 2 mes.najprv celkom dobre , ale teraz mi začína odmietať polievočky, vôbec neviem prečo, zje pár lyžičiek a potom už sa jeduje a nechce, potom neviem, či jej ešte dať mlieko, alebo už nič, neviete mi poradiť?

nikush
18. nov 2010

@zuzkat1 ako jedna davka jedla v pohode, castejsie na prsniku...ale ak je dieta na prikrmoch uz a nie je chore tak spat ho podla mna len mm nezasyti, samoska ak by vypukol hladomor, tak by ficali jedna radost na mm....to som tym myslela

nikush
18. nov 2010

@salvinka nikdy som mu davky jedla nemerala.. kolko chce, tolko zje

nikush
18. nov 2010

@jojina11 vsade tvrdia, ze po 8mom mesiaci sa dieta zvykne rozpapat. moj sa zatol a nechcel, postupne zacal zasa. podstatne je nesilit, netlacit ked nechce, lebo bude just nejest a vypestuje si k tomu este odpor....

jojina11
18. nov 2010

@nikush no ale ked zje trebars na obed len 5 lyžičiek príkrmu, už jej nemám nič dať?

nikush
18. nov 2010

@jojina11 skus jej dat mlieko. ak ho odmietne tak asi nebola hladna, alebo jej to stacilo, alebo nevie, mozno jej to nechutilo 🙂 ...je nekonecne vela moznosti, casom sa to upravi

jojina11
18. nov 2010

@nikush dík za radu

salvinka
18. nov 2010

@nikush ani ja by som to nemerala ale je to napisane na flasticke 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
18. nov 2010

@mirinda10 moja ma normalnu vahu...ma 8,1kg co je akurat..nemusi byt predsa tucna🙂 ama 72cm a uz lozi a zacina chodit v jednom kuse je v pohybe

zuzkat1
18. nov 2010

@salvinka som niekde citala ze poobede sa jogurt tazsie travi ako doobeda...

nikush
18. nov 2010

@salvinka jaaaaaaaaj, ta potom sorry 😀

@jojina11 nz

zuzkat1
18. nov 2010

@katkabb1 presne aj ja s tym ratam... ze ked podrastie tak sa to zlepsi🙂

zuzkat1
18. nov 2010

@nikush akoze na vecer? moja este nema inu veceru...od tej tretej co ma obed a zje tych par lyziciek je az do nasledujuceho dna len na mm a nebudi sa na hlad ale na to ze naraza hlavou do mrezi na postielke... myslim ze kazde dieta je ine a niekomu mm staci a niekomu nie...

zuzkat1
18. nov 2010

@jojina11 no pokojne ju dokoj🙂

nikush
18. nov 2010

@zuzkat1 ta mi sa dnes nechapeme 😀 nie spat ako spat, ale spat ako späť tj. ze ak uz je na 2prikrmoch, tak sa mu tak lahko zaludok spat nestiahne aby mu stacilo len mm pocas celeho dna. zavadzanie prikrmov ma svoje opodstatnenie....netvrdim, ze tvoja je hladna, mojmu ani teraz niekedy veceru netreba 🙂

zuzkat1
18. nov 2010

@nikush aha🙂 no vidis dve bodky a hned ako zmenia vyznam😀

p69majka
18. nov 2010

@jojina11 ahoj. Niekedy deti bojkotujú proti tuhej strave. Ak zje málo, tak ju dokŕm mliečkom. Aspoň ja by som to určite tak urobila. Moja aj keď zje 180 g zeleniny, aj tak pred spaním poobedným jej musím dať mliečko, keď len 60ml. 🙂