Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

8aninka5
31. jan 2011

Ahojte...
Fuuu...ako tu tak preberate tie kase....mam v tom zas zmatok 😒 zatial mame lne zeleninovy obedik....malej som uz dala aj spenatik aj tu cviklu ak si spominate som spominala...a chutilo 😀 tie kase riesite kedy??? v 7 mes. chcem pridat ovocie...a namiesto ovocia mam dat aj tu kasu ci to az ako treti prikrm???a este sa chcem spytat...mala sa mi zacala viac v noci budit...idu nam aj zubky...ale kedze ju este kojim,nemoze byt aj hladna?? co by som mohla vyskusat jej dat na vecer...lebo mnohe mamicky kase neodporucaju....ci vydrzat a kojit????nieje to take strasne...akurat ze uz sme boli zvyknuti ,ze mala sa budikla az nadranom okolo 4-5 ...a teraz sa budi o 1-2..a potom este okolo 4-5...

cicimon
31. jan 2011

@8aninka5 kase skor ako treti prikrm najlepsie na olovrant... na desiatu radsej ovocie, aby vladala obed - podla toho , aky je jedak. A co sa tyka noci, moja sa zobudi aj 2-3x na kojenie, ale skor to bude asi od smadu, pocuca mozno minutu a spi dalej.. a nemyslim, zeby tomu kasa pomohla... hocikedy ju ma okolo 17-17.30.
takze naj asi ovocie na desiatu - alebo ako druhy prikrm na olovrant a ked zavedies treti prikrm, tak potom ovocie na desiatu a kasu na olovrant - len to zamenis... prip neskor na desiatu jogurt a pod

8aninka5
31. jan 2011

@cicimon to naozaj cela veda ;) ale tak to sa mi zdal aj prvy prikrm a uz v pohode 🙂 no mala ked sa zobudi ,tak potiahne dost..lae zas su maminy co koja deticky aj 5-6krat za noc...tak sa nemam co stazovat. ;)

cicimon
31. jan 2011

@8aninka5 no ani nie 🙂 ja som mojej ako druhe zaviedla desiatu, ale ked potom nechcela obed, tak som to vymenila za olovrant... a az ked som zaviedla treti prikrm, tam na desiatu ovocie a na olovrant kasa
a moja by tiez bola schopna cucat aj hodinu, ale viem, ze to nie je od hladu, tak po chvilke jej dam prst do ust a sama sa "odpoji" a zaspi

8aninka5
31. jan 2011

@cicimon no my este kym si odgrgneme a prebalime,tak sa aj troska preberie...ale nastastie potom nema problem zaspinkat....

ivanka85
1. feb 2011

kocky aj instantne mliecne kase a mliecka s kasou nestle sa rataju ako mliecna davka alebo nie?

cicimon
1. feb 2011

@ivanka85 asi hej, ved aj tam je mlieko

takyna
1. feb 2011

Ahojte 🙂
/Potrebujem poradit, robievate aj klasicky spenat mrazene kusky?, a ako ho pripravujete?, dochucujete aj prikrmy? dakujem

piacere
1. feb 2011

@takyna na pare a miešam so zemiakmi a UM... malý to miluje 🙂

oksu
1. feb 2011

baby, kedy môžem dať zajačika?! už papáme zeleninku, skúsili sme už aj kuracinku.

pandrholka
1. feb 2011

@oksu kľudne môžeš dať 😉

saska.t
1. feb 2011

@ivanka85 ano aj to je mliecna davka
@oksu jasne je to biele mäso, takze bez problemov, velmi zdrave!!!

kibuk
1. feb 2011

ahojte moj drobec mal v nedelu sedem mesiace mohla by som mu zaviest do jedalnicka ovsene vločky napr s jablckom alebo bananom? je stale kojeny a ma jeden prikrm-obedik a to zemiak,mrkva,cuketa,karfiol,brokolica,kuracie mäsko v roznej kombinacii a vyskusali sme nemliečnu ryzovu kašu a chutila mu ale len taka cista.Nechcem sa samozrejme unahlit skor poradit vdaka 🙂

saska.t
1. feb 2011

@kibuk otazka je ci mas zavedeny lepok, kedze ovsene obsahuju lepok, vo vasom veku uz samozrejme mozes zaradovat lepok a ovsene vlocky su dobry zaciatok 😉
Kedy si sa zaradoval lepok po 8 mes. v dnesnej dobe sa kojenym detom odporuca zaradit medzi 4-6 mes. co sa mne osobne zda skoro, ale MM chrani pred alergiami a preto sa odporuca zaradit lepok kym sa deticky koja 😉

nata_
1. feb 2011

@saska. ahoj saska, obraciam sa na tebe s par otazkami, vidim, ze sa vyznas a uz si mi poradila🙂 dcerka ma sedem mesiacov, papa este stale len cca 10 lyziciek prikrmu..asi to je po mesiaci malo, co? mozem jej uvarit cervenu sosovicu? mam skusit davat este poobede cca o 16tej to iste, co mala na obed? stale ma len jeden prikrm a to na obed cca medzi 12-12:30..dakujem peknee...a este, myslis, ze sa moze spenat ohrievat? uz som sa to tu pytala, ale nikto mi neodpovedal...vraj pri ohreve vznikaju toxicke latky...

nata_
1. feb 2011

@saska.t ahoj saska, obraciam sa na tebe s par otazkami, vidim, ze sa vyznas a uz si mi poradila🙂 dcerka ma sedem mesiacov, papa este stale len cca 10 lyziciek prikrmu..asi to je po mesiaci malo, co? mozem jej uvarit cervenu sosovicu? mam skusit davat este poobede cca o 16tej to iste, co mala na obed? stale ma len jeden prikrm a to na obed cca medzi 12-12:30..dakujem peknee...a este, myslis, ze sa moze spenat ohrievat? uz som sa to tu pytala, ale nikto mi neodpovedal...vraj pri ohreve vznikaju toxicke latky...

nata_
1. feb 2011

ospravedlnujem sa za opakovanie komentu...

cicimon
1. feb 2011

@nata_ po mesiaci 10lyziciek nie je az tak malo, aj ked niektore deti zjedia aj viac... moja tiez niekedy nezje viac. 2x za den to iste nedavaj, radsej do daj na druhy den. A spenat by sa nemal zohrievat

nata_
1. feb 2011

@cicimon desat mini lyziciek (taka pidi lyzicka z tesca)...musim dodat, ze vypluva, takze to nie je desat plnohodnotnych 😒 ach jaj...kazdy den dufam, ze sa to nejak posunie dalej a spapa viac

cicimon
1. feb 2011

@nata_ moja ma dni, ked nezje ani lyzicku a to uz je 4mes... po vianociach napr tyzden nezjedla celkom nic na obed... ale zas ked jej dam kupovane tak zje aj celu flasku... ale radsej chcem davat varene, takze som si zvykla aj na to, ze zje menej...tak si z toho nerob velku hlavu..

nice202
1. feb 2011

@nata_ ahoj, moja tak papa dodnes. velmi malokedy sa stane, ze zje viac.

nata_
1. feb 2011

@nice202
@cicimon
aaa tak som si myslela, ze mam doma slabeho jedaka, take finty na mna skusa, ze niekedy ani usta nechce zavriet, ked jej dam lyzicku, proste to drzi v ustach a nechce prehltnut, potom vypluje, potom zmeni taktiku a pre zmenu uplne zatne usta a pozera na mna s takym podozrievavym pohladom, ze co mi to davas? 😒 ....nejedla velmi ani hrusku a jabko, aj ked to bolo takeee sladkeee

saska.t
1. feb 2011

@nata_ nevadi, ze papa tak malo, podstatne je, ze vobec nieco spapa, este stale je v jej veku najdolezitejsia zlozka mliecko 😉 raz sa to urcite zlomi, treba stale ponukat, ale nie nasilim 😉
Cervenu lupanu sosovicu uz mozes zaradit, tym ze je lupana nenaduva a je velmi zdrava, kludne mozes spenat ohriat, ale tiez by som to nerobila viac ako 2x 🙂
Co sa tyka opakovania obeda a ponukania neskor, je to najlepsi sposob ako "prinutit" dieta zacat trosku viac papat, takze smelo dotoho 😀
Kocky, nezabudajte na to ze deticky nie su z cukru a netreba ich oprasovat ako vystavny kus vo vitrinke, aby sa mu nahodou nieco nestalo, len pekne trvajte na vsetkom co si zaumienite, lebo deticky aj velmi male su velmi vychcane a treba ich usmernovat 😉

nata_
1. feb 2011

@saska.t tak veru tak, su to mali herci a herecky, moja hlavne pri papani a zaspavani by si zasluzila oscara alebo aspon hollywoodsku rolu nejaku 😀 😀 😀

nice202
1. feb 2011

@nata_ ja veru nenutim papat ked nechce. nechce, no dobre, skusim neskor. sladke vobec nechce. a to sa hovorilo, ze deti sa naucia na sladke. tak moja vobec ee. a tiez zatne pery a ani vlasok by z tamad nepresiel 😀 .

nata_
1. feb 2011

@nice202 😀 😀 😀 😀

akim
1. feb 2011

@saska.t , ahoj saska, potrebovala by som poradit... mala ma 7,5 mesica, mame dva prikrmy.od narodenia je na UM. v prispevku vyssie si pisala, ze lepok od 7 mesiaca, ked ma mm. je to ine, ked je na um, ci uz tiez mozem lepok zaviest? a ak ano ako casto, aj kazdy den? a co vsetko obsahuje lepok-ovs.vlocky, bezvajecne cestoviny, roztek do ruky... a este co? dakujem... 🙂

vivien6
1. feb 2011

ja moju nenutim nasilim,ale ked odmieta napriklad obed,viem ze len vymysla,ze je hladna,tak saskujem,robim lietadielka,snazim sa ju nejak tou lyzickou zaujat a papa. a spapa niekedy uplne vsetko... 🙂 deti len vymyslaju,robia si z nas dobry den.. a kazda matka pozna svoje dieta,vie co plati pre neho 🙂

zuzkat1
1. feb 2011

@vivien6 ked bude mat tri roky tak jej zahras babkove divadlo?🙂 sa len pytam lebo podla mna ked ju teraz naucis ze jej robis sasovinky tak aby si potom nemala problem ze nebude chciet v pokoji jest... moja ked neje tak neje... keby bola hladna tak sa naje taketo male dieta podla mna neostane len tak hladne

makda
1. feb 2011

@saska.t Ahoj Saska. Vidim, ze tu radis mamickam, potrebovala by som aj ja od teba jednu radu. Moja dcera bude mat tento tyzden 5 mesiacov. Je kojena + dokrmovana Bebou od narodenia, teraz je to tak 50/50 (byvalo 20/80). Kedy by som mala zacat s prikrmamy? Vsade je pisane o dojcenych a nedojcenych detoch, no tomuto sa velmi pozornost nevenuje. Dakujem za odpoved.