Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

zuzkat1
31. máj 2011

@cicus13 ano lucina🙂 klasicke maslo, z mlieka🙂 ja tie veta a ramy a spol ani nekupujem...

cicus13
31. máj 2011

@zuzkat1 Ďakujem zajtra skúsim ten syr 😉 a potom to maslo 😉 to zas bude zazerať na ten chleba keď mu ho natriem 😀 😀 😀

zuzkat1
31. máj 2011

@cicus13 🙂 mozno spapa... uvidis🙂 moja napriklad taketo veci vobec nepapa,ale samotny chlieb lubi... a jedine co papa normalne je ovocie..teraz sa nejak rozpapala na ovocie...asi ju to osviezuje v tom teple🙂 som pred par dnami pisala ze spapa len 3-4 jahody a teraz spapa aj 10-15...mozno tvoj maly bude chvilu zazerat na chlebik a o tyzden spapa cely🙂

turistka
1. jún 2011

vedeli by ste mi poradiť, čo môžeme v 9 mesiacoch okrem stále toho istého - zemiak, mrkva, tekvica, brokolica, karfiol - ktorý nám nechutí, petržlen, cuketa... Už jej to akosi nechutí. Z ovocia papáme banán a jablko, ale to tiež akosi prestalo chutiť a tvrdé broskyne z talianska asi tiež nie sú to pravé orechové....

em_ka
1. jún 2011

@turistka je toho vela: cervena sosovica, zeleny hrasok, zelena fazulka, karelab, cvikla, spargla, spenat, zelene salaty, uhorky, ruzickova kapusta, patizon, kukurica... v podstate uz vsetko ako pomaly rastie. v lete uz aj cerstve paradajky. za chvilku budu aj ceresne, melony, mirabelky, hrozno, cucoriedky. do ovocia ovsene vlocky, ako priloha cestoviny, kuskus...

piacere
1. jún 2011

@turistka marhule, broskyne... ja som už skúsila aj melón, hrozno a jahody... ani jedno nemalo úspech 😠 ohŕňal nos....

turistka
1. jún 2011

@em_ka a ako sa pripravuje hrasok, cervena sosovica, kukurica.... myslim či sa to varí, nebude problém so šupkami? dcérka nechce papať mixovanú stravu, iba roztlačenú, jednoducho jej tá konzistencia vadí. Zelené šaláty a uhorky surové?

em_ka
1. jún 2011

@turistka vsetko co ma supky pasirujem a vsetko varim, povarila som aj uhorky. zeleny salat som este nerobila, ale aj to by som trosku podusila (tak ako stavel a spenat)... ked bude uhorkova sezona a budu domace, cerstve, varit uz nebudem. nakrajam na male kusky, nech to cuca.

cicus13
1. jún 2011

@zuzkat1 😉 chlebík natretý spapal, ale ten syr za nič na svete 😀 😀 hneď ho vyplul 😀 😀 inak ako má vačší kus v pusinke tak ho hneď naťahuje na vracanie 😖
No jahody až po roku však ? Inak aj mne teraz papá surové jablko, ale nastrúhané ho nechce, musím mu ho držať a on si odkusuje 😀 😀

zuzkat1
1. jún 2011

@cicus13 hej jahody az po roku...ja davam ten syr nastruhany napriklad na cestoviny alebo do paradajkovej polievky... a moja jablko ak tak jedine nastruhane🙂

turistka
2. jún 2011

vedela by mi niektorá mamička poradiť ako sa robí krupicová kaša z UM? Aké máte skúsenosti s papaním chleba, keď nemáme ešte zúbky? 😉

kosta123
2. jún 2011

@cicus13 - ja som dala 2 krát jablko do ruky a jej zabehlo a dogrcala sa 😖 😠 😠 neviem načo všade píšu aby sme dávali deťom kusok jablka do rúk aby si sami hrýzkali a učili sa jesť rukami 😠

cicimon
2. jún 2011

@kosta123 no moja ani teraz nezje jablko, ale ked jej ho nakrajam na tenke platky tak hej

cicus13
3. jún 2011

@kosta123 no ja mu ho držím, nedávam mu ho do ruky 😀 😀 a samozrejme až si odďahne veľký kus tak ho naťahuje ...

anna181
5. jún 2011

Ahojte mi prepacte, nemam cas citat vsetko. Ale prosim o radu. Maly ma uz skoro 9 mesiacov, ale skoro stale len kojim...Odmieta inu stravu...Ledva mu viem nieco dostat do ust. Spapa len uplne pomixovane... Banan nehrozi.. Hned vypluje ako citi, ze to nie je mix... Ked som mu skusila dat take mini kusove jedlo..strasne ho naplo...a veru parkrat aj vracal, tak som s tym prestala a vratila sa k mixovanemu. Taktiez nevie pit vodicku, davam mu lyzickou. Kto mi poradi co a ako mu mam este skusit?
Dakujem pekne za pomoc.

kaja73
5. jún 2011

@anna181 Možno so mnou mnohe nebudu suhlasit,ale ja by som to nesilila-moji obaja mali uplne mixovane do vyse roka a potom pomaličky,pomaličky som vždy mensie a mensie mn. vymixovala a ostatne len popučila a zmiesala spolu.Do 2 rokov starši papal bežnu konzistenciu čo my a mladsi už teraz zvlada nasu konzistenciu-ked si pyta z nasho jedla-ale este mu jeho jedlo zvyknem popučit .Pije mi stale z flasky,ale učim ho pit z poharika-na jeden sup zvladne cca 10 glgov a už dalej nechce.Starši bol podobny a tiež v 2 rokoch krasne pil z poharika aj bez naustka.Proste ja som to nesilila a pomaličky sa vsetko vyriešilo.Doležite je, aby babo hryzlo a precvičovalo si sanku a celuste-na to my služil rohlik,korka ci chrumky.Najdlhsie som mixovala masko-to sa im obom zle žulo,ale napr mladsi už takmer mesiac papa len pokrajane,čize zacal v 16m.,starši zacal pokrajane jest 18m.

ivanka85
5. jún 2011

rada by som Ti pomohla, lenze my sme neboli kojeni a vacsie kusky papame cca od 8.mesiaca, teraz uz papa v kuskoch aj masko, aj zeleninku..u kojenych babatiek je to asi inac, len trpezlivost a on casom bude chciet skusit aj nieco ine ako mixovane kasicky, ine ako vyckat asi neostava, kazde dietatko ma svoj cas..

anna181
5. jún 2011

Dakujem krasne za rady, samozrejme ja som aj trpezliva 🙂 ale predsa len som chcela pocut co si myslia ostatne mamicky... Aj ked je to moje tretie babo veru vsetky boli a su ine 😉

hhenike
6. jún 2011

ahojte. chcela by som vediet, ci ma niektora z vas podobnu skusenost...... Syn je dojcený. Obednú davku mlieka sme uspesne nahradili zeleninou. Asi tyzden sa mu snazim poobede nahradit dalsie mlieko ovocím. Ide to celkom dobre, chutí mu, ale odkedy sme to zacali, v noci sa budí ovela castejsie a chce mliecko. Skusala som ho uspat roznymi spôsobmi, ale utisi sa, len ked ho nakojim. Myslela som si, ze po pol roku sa pokusime postupne znizit pocet nocnych kojeni, ale ono to ide skor opacnym smerom. Od narodenia papal v noci len raz, max. dva krát, ale odkedy máme to ovocie na olovrant, tak sa budí aj 3x v noci. Myslíte, ze to s tým súvisí, ci je to len nahoda? mate podobnú skusenost, resp. napad, co s tým? 🙂 vdaka

piacere
6. jún 2011

@hhenike toto pozorujem aj ja u môjho, už takmer ročného, lapaja... čím viac "obyčajného" jedla papá cez deň, tým viac si potom v noci vyžaduje mlieko... akokeby mu to mliečko chýbalo a to čo nedostal cez deň doháňa v noci 😒

hhenike
6. jún 2011

@piacere no super.... cím dalej, tym viac zistujem, ze moje predstavy su sice krasne, ale séfom je tu niekto iný ;). Tak keby sa ti to nejako zazracne podarilo vyriesit, tak daj vediet. Ja chcem tento tyzden skusit kasu na vecer, tak uvidime, ake to bude potom..... som zvedava

em_ka
6. jún 2011

@hhenike Ta moja je sice na um, ale u nas to bolo to iste. Skus ovocie presunut na desiatu, na olovrant a na vecer mlieko a uvidis. Mal by byt na noc viac napapany, mozno bude lepsie spat. Ale v tomto veku uz je docela mozne, ze to nesuvisi hladom, ale mu rastu zuby, alebo ma sny a chce sa len ukludnit u prsa. 🙂

udada
6. jún 2011

@hhenike ahoj tak vidím, že mám to isté čo ty, moja malá je v noci pomaly každé 2 hodiny hore, tiež ju musím dať na prso, inak nezaspí. A večer ti ako zaspáva, tiež pri kojení? lebo moja áno, sama nevie zaspať. Ale som na tom tak ako ty, ani ja neviem, čo s tým jej častým nočným budením. 🙂

hhenike
7. jún 2011

@udada moj zaspava vecer tak, ze pockam, kym zacne na prse zaspavat, ale este kym uplne nezaspi ho polozim do postielky a dam mu dudel a necham ho sameho, chvilu mrmle, ked zacne plakat idem ho pohladkat a ked sa utisi zase ho necham a po case zaspi sam. Vcera som vyskusala nasledovnu vec: na obed mal zeleninku, na olovran som mu dala detsku vyzivu a po 6 som ho nakojila a potom zase okolo pol 8 ked isiel spat. takto sa v noci zobudil len raz a potom az nad ranom.... dufam, ze to nebola nahoda a aspon takto mu to vydrzi... resp. uvidim ako buduci tyzden ked zacneme na vecer skusat kasu...

patatina83
7. jún 2011

@hhenike ahoj moj sa budi tiez 1-2 a niekedy aj 3 krat v noci...skus ako ti poradili,,dat na desiatu ovocie,,a ja davam poobede jogurt... 😉

patatina83
7. jún 2011

ahojte maminy,,prosim Vas napiste mi aku vyzivu dostanem na Slovensku,,my papame vsetko od plasmonu lebo zijem v Italy,,a idem na dovolenku domov na 3 tyzdne,a neviem aka je u naj najlepsia znacka vyzivy maska a ovocia..no a ani jogurty neviem ake sa jedia u nas,,tak mi prosim Vas napiste aby som vedela co je dobre u nas...a este kde to je najlepise kupovat ci v tescu alebo kde,,dakujem 🙂 pekny vecer..moj drobec uz spinka.. 😉 😉

patatina83
7. jún 2011

@anna181 ahoj moj ma uz cez 10 mesiacov a vodu mi zacal pit len nedavno z flasky,,tiez som mu davala po lyzickach to skoro vsetky kojene deticky co pocuvam nechceli pit vodu a zacali az po roku,,,no a teraz mi rozbil flasku co som mala od chicca a nechce pit z druhej tak budem musiet kupit tu istu,,takze sa tym netrap davaj mu dalej po lyzickach a on si zvykne obcas mu skus dat z flase..on sa nauci...a tiez som mu davala aj z malickeho poharika,,to sa mu ratalo tak trocha pil..a tiez mi maly nezje banan,,iba vyzivu .. 😉

simatko1
8. jún 2011

@udada boooze,nas maly je uplne taky isty..ja neviem co robit,on sa mi niekedy zaspi hned aj po chvili a vtedy som strasne zufala...:(

hhenike
8. jún 2011

Baby, ake mate skusenosti so zavadzanim kase na veceru? Akymi sposobmi ste skusali a co sa osvedcilo? (tesne pred spanim; skor + pred spanim dojcenie; v noci..... z misky; z flase.....?) + znizil sa tym u vas pocet nocnych kojeni?

mirabelluska
8. jún 2011

@hhenike ahoj, my sme sice na umelom mlieku, ale vcera vecer mal maly prvy krat kasu - ryzovu nesladenu, dala som z flase taku redsiu a chytil sa, sladke kase nechcem davat, ale keby to nechcel z flase, skusila by som za tyzden z misky, takto je to pre mna pohodlnejsie 😀 a jeho to ukludni pred spanim, inak potom v noci jedol uz len raz, predtym dva krat jedaval, uvidime...