Prvý príkrm - lepok verzus zeleninka

11petra11
30. nov 2012

Dievcence, rada by som sa s vami poradila ohladom prveho prikrmu. Ma to byt ryzova bezlepkova kasa, potom lepok, zeleninka, ovocie a maso (ako vyskumnici najnovsie vyskumali), alebo mam zacat klasicky zeleninkou na obed?

vonicka
30. nov 2012

To vies - "vyskumnici", ako si si uz urcite sama vsimla, menia svoje zavery kazde tri mesiace, takze sa vobec nic nestane, ak das prvu zeleninu, alebo aj ryzovu kasu, kedze 6m. dieta moze oboje. Zeleninu vsak urcite lahsie stravi. Ryza moze zapekat, aj nas dospelych...
Jedno dieta uz mas, ako vidim, takze zjavne bez problemov prezilo zavadzanie prikrmov aj v inom poradi, ako sa teraz kaze 🙂

zuzi0911
30. nov 2012

Klasiky prvu zeleninu.ovocie,masko a lepok.
@11petra11

kathawka
30. nov 2012

na prvy by som dala zeleninku alebo ovocie, jeden druh, nemiesat..a s maskom by som zacala az po polievocke 🙂

brumka
30. nov 2012

nam doktorka kazala najprv zeleninu potom maso, a nakoniec ovocie abysi dieta moc nezvyklo hned nasladku chut, a potom neskor lepok jogurt a tak

zmrzlinkams
30. nov 2012

@11petra11
toto mi raz poslala jenda kamoška z MK a ja som sa podla toho riadilo dobra pomocka a potom už len na nete som si pozrela pripravy roznych jedal akoby sa dali urobiť - konbinácie a pod. ale viac menej som sa riadila svojim rozumom a obmienala som to malej.
mne dr. kazala začať s jablčkom a potom sme mali papať mäsko a zeleninky ale ja som začala jablčko, mrkvička a zemiačik to boli tri zakladne suroviny ktorymi som začala najprv každe osobne a potom som konbinovala medzi sebou a potom už len pirdavala a konbinovala a pod. podl a tejto tabulky, ale napr. mne mala moc nechcela ovocie ona je skor na zeleninu ta jej velmi moc chuti ovocie mi začala viac papať neskor 🙂

simca06022011
30. nov 2012

no dalsia rovnaka temicka 🙂 zelenina, masko, ovocie... zacinali sme mrkva, mrkva-zemiak, zemiak, kalerab... a pod. potom som po cca 10-14dnoch pridala masko (kuracie, morcacie, kralicie, telacie, nakoniec hovadzie vo vyssiom mesiaci). Tabulku som mala z Dietata asi alebo z Maminky? A potom som sa riadila Bukovskym Hned to bude anjelik a este jednou jeho knihou 🙂)) a prezili sme to v zdravi 🙂))

11petra11
autor
30. nov 2012

To totiz Bukovsky radi zacinat bezlepkovou ryzovou kasou (v knihe Hned to bude...), potom vlockami, atd a az potom zeleninkou...
Dakujem za rady!
Btw - ide o moje prve dieta, takze preto ten chaos 🙂

marcela1992
30. nov 2012

Určite sa neriad roznymi tabulkami..kazde dieta je ine..nas prve papal zeleninu,potom ovocia a potom masko

verronicka
9. dec 2012

@11petra11ahoj, ja som zacala prikrmovat uz v 4mes. ale len sem-tam nie kazdy den 🙂 a zacala som kasou, tou ryzovou a vzdy na obed.
A ked som zacala od 5mes. prikrmovat kazdy den tak na obed zeleninku tiez len 1x za den. Raz kasu - druhy den zelenina...na striedacku 🙂 A neskor tak v 6mes. uz na obed len zeleninovy prikrm a na veceru kasu. Cize mal prikrm 2x za den. Mäsko som zacala davat tak cca v 7mes. pisu ze 6x za tyzden sa ma,ale ja nedavam tak casto tak obden cize to je 3-4x do tyzdna.
A ovocny prikrm som si varila sama jablcka, hrusky a rozmixovala na kasu. Medzi zeleninovym a ovocnym prikrmom bol asi cca 2 tyzdne a aj to som len zo zaciatku sem tam ten ovocny nie kazdy den.
Teraz mame 8mes. a papkame kazdy den takto: Ovocny prikrm na desiatu, na obed zeleninovy (zeleninovo-mäsovy), vecera kasa. Na ranajky ked sa zobudi (7-8hod.) na olovrnat (10hod.) pred spanim (20.00hod.) a v noci (budime sa 2-3x za noc este 😉 pije mliecko.

verronicka
9. dec 2012

@11petra11 Ahoj,ja som zacala prikrmovat uz v 4mes. ale len sem-tam nie kazdy den 😉 a zacala som kasou, tou ryzovou a vzdy na obed.
A ked som zacala od 5mes. prikrmovat kazdy den tak na obed zeleninku tiez len 1x za den. Raz kasu - druhy den zelenina...na striedacku 🙂 A neskor tak v 6mes. uz na obed len zeleninovy prikrm a na veceru kasu. Cize mal prikrm 2x za den. Mäsko som zacala davat tak cca v 7mes. pisu ze 6x za tyzden sa ma,ale ja nedavam tak casto tak obden cize to je 3-4x do tyzdna.
A ovocny prikrm som si varila sama jablcka, hrusky a rozmixovala na kasu. Medzi zeleninovym a ovocnym prikrmom bol asi cca 2 tyzdne a aj to som len zo zaciatku sem tam ten ovocny nie kazdy den.
Teraz mame 8mes. a papkame kazdy den takto: Ovocny prikrm na desiatu (10.00hod.) na obed zeleninovy (zeleninovo-mäsovy) (12.00-13.00hod.) vecera kasa (18.00hod.). Na ranajky ked sa zobudi (7-8hod.) na olovrnat (15.00hod.) pred spanim (20.00hod.) a v noci (budime sa 2-3x za noc este 🙂 pije mliecko.
Tie casy sa samozrejme mozu menit podla toho ako sa zobudi a kolko cez den pospinka 🙂

11petra11
autor
19. dec 2012

dakujem pekne!! 🙂

juja01
9. jan 2013

@zmrzlinkams dakujem za tuto prirucku,velmi si mi pomohla,aspon viem,kedy a co zavadzat,este raz dakujeme 😉 😉

zmrzlinkams
9. jan 2013

@juja01 som rada že pomože 🙂 tiež som sa podla toho riadila len konbinacie som si už podla seba robila. ale napr. jagurty tie detske som davala skor už od pol roka a od 10-11mes. som pomaly už skušala davať všeličo prestala som pomaly zvlašť variť podla toho čo sme mali a mala sa pomaly učila jesť s nami z našho a ja s mužom sme sa pomaly učuli si dochucovať jedlo na tanieri chviločku to trvalo ale teraz napr. mi vadi ked je niečo moc slane človek si odvikne a nauči sa popri tom dieťatku. ale bielok, cukor a med to som davala tak ako je pisane a teraz už malej napr. čajik aj trošku osladim aj ked napr. detske piškotky už jedla skor a tiež je tam cukor ale ono sa to berie ako cukor samotny a vo velkom ak daš tršošku medzi prsty aj skor sa nič nestane 🙂
teši ma že pomože ťahačik aj inym mamičkam 🙂

juja01
10. jan 2013

No,kombinujem aj ja vselijako,mala je kojena a nechce mi flasu vobec,takze tam budeme trosku bojovat asi s poharom,ale inac v poho,my sme si uz zvykli skor na menej solene veci,casto pocuvame od rodiny,ked pridu na obed,ze varime bez chuti,ale vsak ako pises,nech si dochutia na tanieri,tak este raz dik za pomoc,vela zdravia zelame 🙂)

monika_30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tereza555
5. aug 2019

@monika_30 Takéto vulgarizmy, otras