Prvý príkrm na noc pre 5m dieťa

mareka49
21. sep 2018

AHOJTE mamicky. Doma mam bez tyzdna 5 mesacne babo, plne dojcene. Viem, ze by sa malo zacat s prikrmami az v 6m, ale uz dlhsie sa trapime a to najma v noci. Drobec papa aj co dve hodky. Mliecko uz dlsie podporujeme napriklad aj RC, ci prirodne hroznove stavy. Nemyslim, ze je mliecka malo. Uz vazne rozmyslam nad prikrmom na noc. Aspon prvy interval spanku, aby bol troska dlhsi. Nechcem UM. Radia mi rieducku krupicovu kasu cez lyzicku. Je to dobra rada? Ake mlieko pouzit? Dosladit stipkou materskeho?
A co ryzove kase? Menej vhodne? Som rozhodnuta nieco skusit, ale asi budem v tom obchode bezradna. Prosim o nazory, skusenosti, rady.

zltadanka
21. sep 2018

@mareka49 tie rady nie su dobre u deti sa zacina s prikrmom vacsinou na obed a zeleninkou par lyziciek. Pre babo je to nieco nove musi si zvyknut postupne, zaludok sa musi naucit to spracovat. Dat kasu na noc robenu z kravskeho mlieka nezaruci ze bude spat dlhsie. Moj bol kojeny do roka budil sa po 3 hod aj ked mal veceru aj teraz sa budi 2-3x za noc a ma 17mes.

malinajahoda
21. sep 2018

@mareka49 ja už dcérku prikrmujem 2m. Ale my sme na UM od narodenia. Takže s tvojim mliekom sa to nedá ani porovnať 🙂. Určite ak máš dosť svojho mliečka, tak kašu bábu zamiešaj s tým. A určite začni s ryžovou bez lepku. Nemusíš kupovať tie drahé. Skoč do obchodu zdravej výživy a tam majú napr. Nomina, Country Life,...

malinajahoda
21. sep 2018

@mareka49 a áno zltadanka má pravdu. Kaša sa dáva až ako posledný 3 príkrm. Začína sa so zeleninou, potom s ovocím a nakoniec kaša.

stanislavicenka
21. sep 2018

Ahoj. Urcite pockaj. A ako pisu baby, navecer je to riziko a uz vobec nie krupicovu kasu. Uprimne ti poviem, tu moja dcera jedla 1x ako 2 rocna a to rano. Ved to je tazke na zaludok. Teraz mam syna, 4 mesiace ma a budi sa mi v noci tiez kazde 2 hodiny, niekedy castejsie.

ukulela
21. sep 2018

@mareka49 su deti a deti ... moj plne kojeny vydrzal spat aj 8 aj viac hodin. ja by som na noc kasu urcite nedavala - zatazit tak maly zaludok na noc prvym jedlom ako kasou v plnej davke, to by sa nevyspal podla mna, bala by som sa, ze mu pride zle ... a co sa pytas - urcite nie z kravskeho. do roka som obyc kravske nedavala vobec, len jogurty. baby pisali o kozom mlieku - ale aj to riedili, resp. aj kravske, ked davaju (co teda ja by som nie) tak tiez riedili, skor by som zvazila na noc to UM, podl amna mensie zlo, ako krupica. ale aj UM sa ma zarabat podla navodu, nie hustejsie ...

3petka
21. sep 2018

@mareka49 ja som začala obedmi od ukončeneho 4 mesiaca ako mi povedala Dr. Určite nedávaj sladké na noc aby ti potom papalo obedy zeleninku. Radšej už začni s obednymi prikrmami. Ja som na noc začala dávať kasu až po ukončenom 7 mesiaci ale je pravda že mi mali spával celu noc od 3 mesiacov kedy bol na um. Radšej potom vyskúšaj dať um. Mliečka môžeš mat dosť ale nemusí byt take syte

lubik87
21. sep 2018

@mareka49 krupicu absolútne nie žiadne kaše ..začni normálne prikrmovat ak vidíš že bábo by už jedlo slinta nad tvojim.tanierom a.ocami ti ide po lyžiciach je správny čas na zeleninku...začni jednolôžková pyré po dobu troch dní vždy len jednu zeleninu ! Ak po troch dňoch bude akceptovať daj prikrm.aj večer 🙂

renatka100
21. sep 2018

@mareka49 aj my sme to mali rovnaku. Doktorka nam odporucila zacat na veceru ryzovou kasou. Bolo to v 4 mesiaci a mala bola plne dojcena. Pomohlo to, spala dlhsie. Skus aj zeleninu na oveb, moj syn od stvrteho mesiaca ciastocne um zacal aj kasa aj zeleninka.

renatka100
21. sep 2018

@mareka49 a urcite by som krupicu nedavala - je to psenica co nie je nic moc, radsej kukuricna, tekvicova, ryzova, psenova kasa

thoughtfulweirdo
21. sep 2018

Ja som ako prvý prikrm zaviedla kašu na večer v 5 mesiacoch a všetko bolo úplne v poriadku, takže nie každé dieťa musí nevyhnutne začínať obedom. Skús, ale nie krupicu, radšej nejakú originál pre dojčatá a uvidíš. Ak by bola nekludna a bolelo ju bruško, už jej večer nedáš. Ale mojej nočný spánok nezlepšila ani kaša na večeru.