Prvý príkrm pre 5 mesačné dieťa - Kendamil kaša

wewaaaaa
11. aug 2020

ahojte,

chcela by som vedieť Váš názor. Mám 5 mesačného syna, ktorý je plne dojčený. So zeleninovými príkrmami som ešte nezačala, laktačná poradkyňa mi odporučila začať s príkrmami od ukončeného piateho mesiaca, syn mal len včera 5 mesiacov. Chcela by som mu skúsiť dať napríklad na večer Kendamil kašu. Viacmenej iba čisto zo zvedavosti, či by v noci dlhšie nespal, keďže by sa viac zasýtil. Dojčím ho dosť často, aj každú hodinu a pol, je veľký hladoš. Neviem však, či mám radšej počkať na prvé zeleninové príkrmy alebo mu môžem skúsiť dať aj teraz už Kendamil kašu, ktorú by som rozrobila s mojim materským mliekom. Nechcem sa unáhliť alebo niečo pokaziť. Ďakujem Vám za rady 🙂

Veronika

heidy222
11. aug 2020

Treba zacat s obednym prikrmom masovo zeleninovym,Po cca 2 tyzdnoch mozes pridat aj veceru- kasu. Z mojich skusenosti Po prve nespi dieta dlhsie z kase a po druhe ak neni zvyknutej na prikrm (obed) bude mu mliecna kasa tazka na zaludok

wewaaaaa
autor
11. aug 2020

@heidy222 ďakujem pekne 🙂

katty2012
11. aug 2020

@wewaaaaa no pockat aspon do ukonceneho 6 mesiaca a potom zacat len so zeleninovymi prikrmami, 5 mesiac je na kasu prilis skoro

emiliamilka
11. aug 2020

Čo sa týka lepšieho spánku tak synovi kaša pomohla ale vydržalo to len cca týždeň(dva?)? Potom sa to vrátilo do pôvodného stavu.. čiže fungovať to môže ale nemusí...

wewaaaaa
autor
11. aug 2020

@katty2012 vďaka, počkám radšej 🙂