Prvý príkrm: zemiak alebo mrkva?

monka88
26. jan 2009

Ahojte maminky,
chcela by som sa vas opytat co je podla vas lepsie dat ako prvy krikrm.
Zemiak,alebo mrkvicku? A preco?

dudri
27. jan 2009

kasicku by som nedala , lebo tazke, - kukni temu "dakujeme annag" str.10 pred polnoc...napisane o prv.prikrmoch.

pepies
27. jan 2009

vsak preto mi MUDr. radila aj kasicku, lebo ze je velky, ze niektore rocne deti vazia tolko co on a ze asi mu uz mliecko nestaci............. myslela som, ze kupim nemliecnu kasu a zmiesam s mojim mliekom.... no kuknem este na tu temu, co si mi odporucila ... diky 🙂

sirinka
27. jan 2009

pepies kludn zacni prikrmovat, normalnu cerstvu mrkvu, uvar do makucka a popuc vidlickou...netreba ucit na mixovane, lebo potom sa tazsie niektore deti naucia na kusky. mozes ju trosku premiesat aj s vodou, co budes varit, pripadne ju urob nad parou.

kasicku radsej fakt nie, to je skoro a vo vacsine pripadov to nema pozadovany ucinok 😉

dididi30
27. jan 2009

pepies.........aj ja si myslim,ze uz mozes prikmovat 😉
a to si pis, moja dcera vazila tolko co vas teraz ked mala rok 😅 aj syn tam mozno bude, no mozno o kilo viac 😀 😉

stvura
27. jan 2009

Moj drobec mrkvicku rad.... 😎 , tak jedol ako keby vobec predtym nebol kojeny...xixi. Mi vazime necelych 6kg, tak som zacala a tiez preto ze sa uz velmi tahal za jedlom...
Kasa podla mojich info a planov az po mesiaci jedenia.

mizulienka
27. jan 2009

ahoj pepies, nemyslis, ze keby mu nestacilo mliecko, zeby tak pekne neprospieval? Moj maly ma 5 mesiacov a 2 tyzdne a ma uz 10 kg, ale ja si s prikrmovanim este pockam....ked ma uz tolko kg podla mna je zbytocne babo prikrmovat, je zjavne, ze MM uplne staci 😀

sirinka
27. jan 2009

mizulienka presne tak...kym babo prospieva, nie je dovod na predcasne zavadzanie prikrmov...samozrejme, netreba to natahovat do nekonecna.

ale vseobecne je lepsie zacat so zeleninovym prikrmom ako pridavat do stravy UM v akejkolvek forme, pokial je dovtedy dietatko vylucne dojcene...
odporucana naslednost prikrmov: 1. zelenina, 2. zelenina+ masko, ovocie, 3. obilniny - kase...ja som dodrziavala medzi tymito prikrmami mesacne odstupy.

pepies
28. jan 2009

babulky dakujem vsetkym za rady a nazory, uz som sa docitala, ze s kasickou treba pockat, tak zacneme s mrkvickou.
sirinka, mne sa jedna aj o to, ze uz 2 mesiace kojim v noci kazdu hodinu, ja neviem, ci je to v poriadku, nie zeby som bola sebec, ale fakt uz niekedy nevladzem maleho vybrat ani z postielky. Kojil niekto z vas v noci kazdu hodinu???? Vsetky zname, co maju deticky, koja v noci 2-3x, ja 10-12x, je to skutocne vycerpavajuce. Kvoli tomu Mudr. odporucila skorsi prikrm...... tak neviem .... 😉
mizulienka - tak to mas riadneho macka, ze 10 kg, tak to je neuveritelne !!!! Ako casto kojis v noci????

zanetuska
28. jan 2009

Pepies aj ja mam 5 mesacneho maleho ma 8330g a tiez sa v noci kojime niekedy kazde 3 hodky niekedy veru aj kazde 2, posledne 2 dni prespal dlhsie som zvedasva ako dlho mu to vydrzi. A zacinam aj ja prikrmovat jeden krat za den, teda vlastne sa skor ucime.

stvura
28. jan 2009

Pepies, mne to pripada ze kojim nonstop, lebo maly spi pri mne a akonahle mu vypadne prso z ust sa stazuje. Momentalne nam vsak idu zuby, tak neviem odhadnut ci pije {ale asi pije, lebo prsia mam rano prazdne a nenachadzam ziadne vytecene mliecko} alebo sa len hra a v akom pomere.
Mi mame 5 mesiacov, tyzden...
Zatial papame 4 den a intenzita kojenia sa nezmenila, takze...no a vahovo mame 5700g, ta nizsia vahova kategoria, no uz s muzom zartujeme ze ked bude vsetko tak ladovat ako tu mrkvu, tak o chvilku vrstovnikov dobehne 😵
Postup jedenia ako pisala sirinka, ten je velmi dobry!!

zanetuska
28. jan 2009

Preco sa maju davat kase az po mesiaci jedenia? ja som zase citala ze kase su velmi dobre zacat ked sa prechadza na tuhu stravu, nie je to leb vec nazoru? ja davam Sunarku od 4 mesiacov amalemu chuti, j2 dni zeleninku a jeden den kasu.

endrixa
28. jan 2009

ahojte. my mame 6m a 1t a dnes ideme prvykrat na mrkvicku...lekarka vravela este ze mame tyzden pockat...vahovo sme na tom velmi dobre 10,6 kg...ale trojhodinove papacie intervaly uz nevykryvame...mame problem vydrzat dve hodinky. Maly ked vidi nas nieco papat ide z ruk vyskocit...uz ma strasnu chut papat nieco ine ako mliecko....myslim, ze si to aj sam ziada...tak drzte palce

sirinka
28. jan 2009

pepies no to nie je normalne kojit kazdu hodinu v noci, ale mozno idu uz malemu zubky a je nervozny. skus ho pri tom pozorovat, ci pri kazdom kojeni naozaj intenzivne pije, alebo skor potrebuje len upokojit a mliecko si poriadne netaha.

stvura
28. jan 2009

Zanetuska, je to fakt vec nazoru, toto som vytiahla zo stranky podla ktorej postupujem ja:
• Začíná se zeleninovým příkrmem v poledne, případně kaší večer (nejlépe nemléčnou kaší, která se rozmíchá v MM nebo UM, které jsou dítěti dobře známé, ale je možné použít i mléčnou kaši, která se míchá ve vodě).
• Kaše jsou ze začátku vhodné rýžové, kukuřičné (neobsahují lepek), po 6.-7. měsíci také ječmenné, ovesné a další. Můžete používat i kupované nemléčné či mléčné kaše – jsou obohaceny vitamíny a minerály, kterých může být v dětské stravě nedostatek. Plná dávka kaše je stejná jako u zeleniny – 150-250 ml.

No mi sme dnes davali brokolicu....a nedopadli sme dobre...xixi, maly zjedol 4 lyzicky, zatal pusu a konec...

mizulienka
31. jan 2009

ahoj peppies...no co ti poviem, je fakt riadny cvalik 😀 a ja uz mam ruky ako Rambo, lebo on je taky ten "noste ma na rukach" typ 🙂
kojim ho kazde 3 hodinky spravidla, ale niekedy sa mu podari uz aj po 2,5 hodkach byt hladny 😉

ibaiva
13. sep 2015

Ahojte mamini ☺ môj Šimik má krátko pred 4-mi mesiacmi a dnes som dala prvý prikrm mrkvicku... Na raz spapal 50ml... Chcem sa spýtať je možné že by mal hruška bolenie ??? Ďakujem ☺