Prvý príkrm: zemiak alebo mrkva?

monka88
26. jan 2009

Ahojte maminky,
chcela by som sa vas opytat co je podla vas lepsie dat ako prvy krikrm.
Zemiak,alebo mrkvicku? A preco?

kisska
26. jan 2009

hlasujem za mrkvicku - je sladsia(karotka) a da sa z nej urobit jemnejsia kasicka. Ked mixujes uvareny zemiak, dostava trochu lepidlovu strukturu a nema taku prijemnu chut, kt. zvycajne nevylepsi ani pridane MM. Je skvele dat zemiak ako druhu zeleninku pomiesanu s mrkvickou. Inak zalezi na kazdej mamine, ja som uz citala o prvom zelenom hrasku, alebo cvikle, takze kazdemu podla chut 😉 urcite lepsie ako halusky, lokse a pod... 😒

dudri
26. jan 2009

prve mrkvicka po 3.dnoch mrkvicka+zemiacik+ MM... nedavaj samostatne zemiacik, moja dcerka nechutila, kyslo tvarila asi papala dokope 2 lyzicky 😀 tam napisane www.rodinka.sk recept pre dojcatach

denisocka
26. jan 2009

suhlasim s dudri-my sme sa po zemiaku osypali,je tm veeela škrobu a je to take pecka na maly žaludok

l.lara
26. jan 2009

mrkvicka.. 🙂

sirinka
26. jan 2009

mrkva...pretozu tu uvidis v stolici a podla toho zistis, ci tvoje babo aj nieco naozaj prehltlo, alebo vsetko povypluvalo... 😉
inac je to podla mna uplne jedno

sakura77
26. jan 2009

aj u nas mrkvicka 😉 a po dvoch dnoch plus zemiak-spolu

cherries
26. jan 2009

zemiak+mrkva a nic neplul 😉

dididi30
26. jan 2009

aj my mrkva a zemiacik, cistu mrkvu nechcel ale v kombinacii s inou papkou mu nevadi 😉

danu
26. jan 2009

zemiak je tazsi na zaludok cize mrkva 😉 je aj sladsia

danu
26. jan 2009

ale azto teraz ma najradsej zemiaky stacia jej a nepotrebovala by ziadne ine jedlo 😅

junovka
26. jan 2009

ja som zacala davat najprv zemiak, koli tomu, ze mrkva je sladsia, aby mi potom nahodou neodmietala zemiak....a zvladli sme to v pohode 🙂 😉

bianca
26. jan 2009

my budeme zacinat na doporucenie dr.s mrkvou.

deina
26. jan 2009

Mrkva. Tiez na odporucanie lekarky, potom dostal zemiak, ale ten mu nechutil - ani s UM nie.

danuska24
26. jan 2009

mrkva

tina_
26. jan 2009

tiez sa o dva tyzdne chystame na mrkvicku
Ak tomu dobre rozumiem, tu mrkvu treba uvarit a rozmixovat, nie? Kedysi som davala starsej len precedenu stavu z nastruhanej mrkvy...

stvura
27. jan 2009

no mrkva, zemiak je tazky na zaludok dietatka
😉

nevesta
27. jan 2009

Mrkva, je chutnejsia, ochotnejsie si ju necha v puse 😉

mizulienka
27. jan 2009

ahojte, a ako dlho ste podavali jeden prikrm? napr mrkvicku niekolko dni v kuse, alebo hned o 2 dni ste dali uz aj mrkvicku so zemiakom?
Moj maly ma nabeh na ekzem, tak by som nerada riskovala aj nejaku alergicku reakciu ☹

kaskya
27. jan 2009

mrkvicka

stvura
27. jan 2009

Ahoj mizulienka...no mi momentalne mame dnes 4-ty mrkvickovy den, maly ju priam hlta. Uvarila som baby karotku vo vode Lucka, nechala trocha prevarit, rozmixovala {take troska vacsie kusky, nie uplne nahladko} a podavala.
V prvy den mi zjedol 20g, druhy 50g a vcera zjedol 80g. Plna porcia je 150-200g, pre velkych jedakov {k tym bude asi patrit i nas, lebo ju priam hlta, dokonca sa aj sam krmi lyzickou} je porcia 250g.
Po mrkve budem davat cukinu, sladku tekvicu a zemiak az potom. Vsetko samostatne aby som zistila ci nebude mat nejaku alergicku reakciu. Dcerka mojej sesternice ma atopicky ekzem a pokial viem tiez postupovala rovnako {zemiak nechala namoceny s rascou a vodu 2x menila}.

akejka
27. jan 2009

my sme dali mrkvu+zemiačik. Ale nechutilo, 3 dni odmietala, kúpili sme HAMI prvá lyžička mrkva a to spapala celé...

nimi22
27. jan 2009

my sme tiez zacali s mrkvou, ale jest to teda nevedel prvy den jedna lyzicka, druhy dve a tak to islo dalej potom zjedol asi 10 lyziciek na piaty den, tak som pridala zemiacik s mrkovou a zase par dni potom dalsiu zeleninu a tak to islo 😉 ale kym sa naucil papat s lyzicky to trvalo aj 2 ,3 tyzdne 😀

mizulienka
27. jan 2009

ahoj stvura, odkial si cerpala infosky o prikrmovani? z nejakej knizky alebo iba z netu si nasla? a odkedy maleho prikrmujes? nas maly je riadny buckos, takze s prikrmovanim chcem pockat aspon do 6 mesiaca

stvura
27. jan 2009

mizuli....www.kojeni.net a prikrmy....
Vyvesila som si to na chladnicku a pekne postupne idem podla toho. Momentalne mame 4 den co prikrmujeme.
Nas maly je taky utlucky, a kedze prejavoval enormny zaujem o jedlo sme zacali skor ako po tom siestom mesiaci. Inac je velmi ucenlivy, uz sa laduje sam {mrkvove bolo vsetko - ale pozor, mrkva sa velmi zle perie!!!}, dnes - posledny mrkvickovy den mi zjedol celu malu misku. Zajtra davam brokolicu {cukinu nemali v Lidli}, tak som zvedava ci mu bude chutit, uz mam sladku tekvicu zavarenu - ta je velmi chutna, i mne sa to pozdavalo.

paola.o1
27. jan 2009

ahojte a papanie pre deticky varite? mna dr. nahovoril ze prvy rok lepsie kupovane a dal mi taky rozsiahli spotrebitelsky test v ktorom skumali vsetky znacky a vsetky druhy predavanich jedal a napojov pre deti, tak aby som vedela ze ktore mam kupovat a ktore nie. lebo ze keby som chcela varit, tak vsetko musim mat bio a to sa predrazi 😲

cherries
27. jan 2009

tak vacsina deti mrkvu nechce ani moj ju doteraz nema rad tak preto mal pomixovanu mrkvu so zemiakom , mrkvu mi vypluval ked bola samostatne , keby som mu mala davat tyzden mrkvu a cakat tak doteraz neprikrmujem . Davno nie je pravda ze sa ma zacat s mrkvou mate si vybrat ci mrkva alebo zemiak a zemiaky nie su tazke na zaludok deti do 6 rokov maju mat zemiak na stole kazdy den lebo obsahuju velke mnozstvo vitaminu C aj v materskych skolach v kuchyni je ovinne vyhlaska vydana Ministerstvom zdravotnictva ze na stole musi byt zemiak kazdy den a to v akejkolvek podobe . Moja mama robi v materskej skolke tak preto viem......
Ja som mozno cudna ale ja som to nerobila tak ze 1 tyzden jedol stale to iste druhy tyzden dalsie , kazdy den mal nieco ine , reakcia ziadna a 3 tyzden uz bolo aj masko a teraz papame pekne vsetko co moze okrem zltka si myslim ze na vajicka ma cas do 1 predsa je jedno ci bielok ci zltok vajicka su na zaludok tazke aj pre mna 😉

cherries
27. jan 2009

paola1 - varim a niekedy mu aj kupim ale varim skoro stale 😉

evixa
27. jan 2009

mrkvicku mate cerstvu alebo varite az mrazenu?

siskatan
27. jan 2009

mrkva 🙂ja ju mam rada, moj syn ju ma rad a tak aj dcera 😉 ale zemiaky mozeme tiez 😀

pepies
27. jan 2009

babulky, zaujimal by ma vas nazor - nas Jakub dovrsil teraz 5 mesiacov, uz ma skoro 8kg a v noci ho kojim aj kazdu hodinu, som z toho zufala, uz niekedy nevladzem, tak som sa radila s doktorkou, ktora mi odporucila, ze mozem kludne zacat prikrmovat - na obed mrkvu so zemiacikom a na vecer kasicku, tak ma zaujima, ze ake mate skusenosti s prvym prikrmovanim? Jakub je velky hlados, narodil sa 4.060g a uz teraz ma raz tolko .... Myslite, ze mozem zacat prikrmovat uz teraz? Mali by sme zacat od zajtra, tiez neviem, ci mam dat mrazenu mrkvicku alebo normalnu .....