Puding pre 11 mesačné dieťa

syska90
15. dec 2012

Baby, otázka znie :
Chcem urobiť 11 mesačnému synovi 1x BB puding kakaový, myslíte, že môžem vzhľadom nato, že je ,,kakaový´´?Namiesto tých všelijakých kupovaných... Vanilkový sa mi až tak nezdá, ale ten by bol asi najvhodnejší, čo si myslíte?

miskakyska
17. dec 2012

@dedenini takéto háklive témy sa vždy skôr,či neskôr zmenia na bojový ring 😎 😎

dedenini
17. dec 2012

@miskakyska tak to veru sa moc necudujem.lebo som skoro odpadla ako ma ta zenska obvinila nepravom... som ostala kukat jak puk... milujem ludi co ani nepoznaju a na zaklade jednej vety uz sudia... podla jej vyjadrenia sa vselicim riadim, a z mojho dietata boh vie co bude..a nebudem radsej pokracovat...

dedenini
17. dec 2012

@balimka aha..takze ten krasny kometar si vybrala len pre 3 zeny , ktore sa neriadili tym ako robis ty... fakt smiesne...
@ivetkabab mas pravdu... nebudte knizkove mamicky,potom vase deti maju na vsetko alergiu.. spravna veta ... no tu niekto asi aj zle cita.. bo v mojom prispevku na nete co som nasla na jogurtoch nieje nic zle...

miskakyska
17. dec 2012

@dedenini ale nooooooooo,to sa ťa až tak strašne dotklo? 😉 to už tu tak chodí 😵 nadych,výdych a odhod čosi robiť 😀 😀 to posledné platí aj pre mňa 😎

dedenini
17. dec 2012

@miskakyska veru dotklo celkom dost... keby tam napise nieco ine, ze neni dobre to detom davat a tak... ale podla nej moje dieta bude asi obezne, mat cukrovku, a bude mat nezdravy plnohodnotny zivot a co ja viem co este...

brumka
17. dec 2012

ja nejdem riesit ani citat kto ako krmi dieta ale ja som za puding az po dakom 15mesiaci zivota, ked sa da kravske mlieko co neskor, staci cisty biely jogurt ez cukru do roka. v moej skusenosti preco mi dospely mame alergie asme nato m ako sme tak to pretu stravu ko kedysi ze deti jedli vsetko hned od malicka

brumka
17. dec 2012

a este som chcela dodat choroby ako celiakia, intolerancia sa prejavi casto neskorsom veku, podla mna je natom nieco pravdy ved clovek zacne len s prikrammi pomaly ako mrkva a hned hodi pecivo ci mlieko to je taka zataz na traviac isystem ze potom nech sa necudujeme ze ako potom vyzerame ako dospelaci. a potom vela tychto chorob ma neskor dedicne zaklady. to je moj nazor, ja mam tabulkove dieta a doteraz nemam problem pit len cistu vodicku, ja som ale dojcila 15m a do roka som nedavala ani cajiky len cistu vodu a MM, po roku som pridalaa nesladene cajiky co dotez nedavam cukor. ospravedlnujem sa za chyby pisem rychlo

dedenini
17. dec 2012

alergie deti mozu mat v neskorcom veku tak ci tak... ja som bola vychovavana, na cajikoch, cukru, aj medu , pudingoch a som zdrava.. niesom obezna a nic podobne.. ale nikdy nehovor nikdy.. ja nemam nic proti mamickam co robia podla svojho uvazenia, a detickam nedaju puding, ci krabicove mlieko... ja som si len povedala svoj nazor a ako robim ja

dedenini
17. dec 2012

@miskakyska 🙂 pojdem nieco robit... ked sa mi malinka zobudi..lebo mam navarene , upratane , dcerka sa najedla a zaspinkala... takze este mozem byt tu 🙂

grejci1
17. dec 2012

@balimka hmmm... Zaujimave, ze nasa mala vzivote ani raz nevygrcla, co odmalicka mala prikrmovanie - na odporucenie PEDIATRICKY a nie "mudrej mamicky" ktora sa riadi stravovanim podla nejakej "mudrej knihy" od "mudreho" p. Bukovskeho

balimka
17. dec 2012

@dedenini citujem ta: "ja som davala puding uz v 7 mesiaci..a nic zle som natom nevidela... poznam ludi, co uz je magorina co tlacili detom v 5 mesiacoch pizzu...a su zive a zdrave .."

1. Co je dobre na tom, dat dietatu ktore sa ma prave v tom veku zoznamovat s prvymi plnohodnotnymi prikrmami (zeleninove pyre, zeleninovo-masovy prikrm, cerstve ovocne pyre, celozrnne kase ..) puding z prasku? Aku to ma vyzivovu hodnotu okrem kalorii a trochu mlieka? Vitamin P 🙂 ?

2. Pisem znovu: to, ze je dieta mladsie ako rok zive a zdrave po zjedeni pizze, hranolkov, cokolady a podobne NEZNAMENA ze ak to bude jedavat casto a od takehoto veku bude zdrave aj v dospelosti ... je velka pravdepodobnost ze skupina takto stravovanych deti bude na tom v buducnosti podstatne horsie nez v priemere skupina deti stravovanych zdravo.

Pisem zamerne SKUPINA, lebo individualne sa samozrejme moze stat vselico .. to su take tie duchaplne priklady storocnych ujkov ktori kazdy den vyfajcia krabicku cigariet ... co na tom, ze ini ich fajciaci sukmenovci maju v primere o 10-15 rokov nizsi vek dozitia.

A ta stat o jogurtoch a mliecnych vyrobkoch ktoru uvadzas, ako to s tym suvisi? Pisala som ze jogurty sa nesmu alebo si ma zle pochopila? Alebo puding = jogurt?

p.s. nie som ziadna maniacka, moj syn uz stravil par kusov hranoliek ked mal rok a pol 😉

dedenini
17. dec 2012

@balimka keby to napises takto predtym, nic ma neurazi a nedotkne sa ma.. to je troska rozdiel, jak si to napisala... no a len podotknem, ze moja dcerka je prikrmovana od 4 mesiacoch, a mala vacsinu zeleninkovych, a aj vocnych prikrmov, ktore pochopitelne su zdravsie ako pudingy, a sladke veci... ale myslim ze raz zacas to detom nikdy neublizi..moja dcerka mala puding v tom 7 mesiaci 2 krat...a odvtedy ma nenapadlo jej este dat, bo som vzdy skror vymyslala nejaky zeleninkovy s maskom alebo tak... 🙂

moon1979
17. dec 2012

@syska90
... a nezabudni mu ho poliať čokoládou, však raz sa mu nič nestane ... ach nemám slov

syska90
autor
17. dec 2012

@moon1979 jasnéééééééé, a ozdobím šľahačkou..

bbarboraa
26. jan 2013

my sme tiez dnes mali kakovy puding a maly ma 7 m

verronicka
4. feb 2013

@vierkasteffi1 ahoj, to si uvarila ten vanilkovy puding vo vode a potom si primiesala UM zarobene v troche vody? dakujem 🙂