Raňajky pre 13-mesačné deti.

katarinastevko
25. mar 2020

Ahojte. Poraďte mi prosím čo dávate na raňajky alebo desiatu pre vaše detičky? (13 mesiacov). Ďakujem 🙂🤗

pribinak
25. mar 2020

Však take dieťa už môže jesť to čo aj ostatní členovia rodiny

evittam
25. mar 2020

@katarinastevko To co aj pre nas. Od roka.

martinals
25. mar 2020

Chlieb s maslom(s iným nechcú), buchta, bábovka, brumik... a k tomu jogurt. Do obeda môžu zobkať piškóty (pár), ovocie nakrájané.

renat04
25. mar 2020

Normalne mu mozes davat papkat to co jete vy- Podla mna na to ma akuratny vek. Na desiatu bud nejake tie chrumky, alebo najlepsie ovocie nejake

selest
25. mar 2020

Davam nemliecnu kasu ovsenu alebo z dmky tie kase s niecim napriklad vmiesam banan alebo vyzivu. Na veceru kase nechce tak papa rano. Na desiatu jablcko alebo hruska a hami keksiky, alebo jogurt. Maly ma 1.5 roka a este stale neje to co my ked som my sem tam dala nase jedlo prehnalo ho alebo bolelo brusko. Tak myslim ze je este malicky na to. Niekedy ma na ranajky chlebik s maslom trisku domaceho dzemu alebo syr...

moor
25. mar 2020

Môj má tiež 13m a raňajky rôzne - nemliečne kaše (ryžová, pšenová, kukuričná, špaldová, ovsené vločky), nastrúham do nej aj jabĺčko + sušené hrozienka, marhuľa alebo slivka - to mu nakrájam na kúsky a dám zvlášť, lebo si musí sám dávať niečo do pusy. Alebo chlieb + maslo alebo lučina, k tomu chrumká kaleráb (rajčiny aj uhorku vypľúva, občas si dá mrkvu). Dnes sme mali hrianky jemne s cesnakom + maslo a kaleráb. Niekedy má ku chlebu tvrdý syr. Desiata buď ovocie, domáca výživa alebo len MM, niekedy nič, podľa toho ako doobeda spí. No má skorší obed, cca 11:20.

lauren8m
25. mar 2020

@katarinastevko skus lievance. Daju sa robit napr spenatove nasladko (do cesta zmixujes za hrst cerstveho spenatu), s bananom, s celozrnnou mukou. Celkom zdrava varianta a decka ich miluju. Podavat s ovocim, alebo ovocnym pyre.

katarinastevko
autor
25. mar 2020

@lauren8m Ďakujem to je dobrý nápad. Máme len 3 zubky tak mu nemôžem dať hocičo lebo nevie všetko spapat. Ale toto by hravo zvládol. Ďakujem zajtra vyskúšam

tristanka
25. mar 2020

Obilné kaše z celého zrna (ryžová, pšenová) u nás je naj ovsená.

stanulienkat
25. mar 2020

@martinals to by som ani 2 rocnemu nedala. Co mu da hned od rana buchta,babovka,brumik? Potom,ze su tie deti tlste.

tristanka
25. mar 2020

@katarinastevko odporúčam vyhľadať si na FB v skupine Čo jedia zdravé deti. Mne to veľmi pomohlo

eliska13
25. mar 2020

@stanulienkat a potom pár piskotiek😊

laulin
25. mar 2020

Ja síce také malé dieťa nemám, ale dávala som na raňajky napr. chlebík nakrájaný na kocky, aspoň sa pozabávali a ja som si mohla vypiť v kľude kaffé 😇 Na desiatu doteraz dávam deťom ovocie.

martinals
25. mar 2020

@stanulienkat váš názor ma nezaujíma, nie raňajky ale málo pohybu robí dieťa obéznym.Tie moje majú váhu v poriadku.

adamadent
25. mar 2020

Na striedačku pohankove vločky zalejem teplou vodou popucim banán a jablko. Alebo psenové vločky s po strúhaným jablkom a hrušku. Chlebík na kocky s vymiesanym žĺtkom s maslom alebo len maslom. Toto točím stále dokola.

katarinastevko
autor
26. mar 2020

@stanulienkat Presne tak. Mala som si napísať že niečo zdravšie a nie sladkosti. Deti majú papať aj sladké ale nie na raňajky obed a večeru. Skôr na olovrant alebo desiatu 🙂