Recept na keksíky pre 8-mesačné bábätko

misickaa4
25. jún 2020

Ahojte, viete odporucit nejaky recept na domace keksiky pre takto stare babatko?

Dakujem

emilka_1
25. jún 2020

@misickaa4 ja som môjmu robila klasika banán/ovsené vločky. Vytvarovat placky, tyčinky, cokolvek a upiecť. Môžeš pridať škoricu, kokos, pomleté lanové semienka, ktoré sú super aj na trávenie, majú tiež vela vápnika. Namiesto banánu sa dá použiť jablková výživa, hruškova, hocijaká ovocná 🙂
Ak chceš tvrdé na zúbky, tak šálka spaldovej múky, jeden banán, koreniny (škorica, aníz, muškátový orech, samozrejme štipka), pol lyžičky prášku do pečiva, 2PL mletých lanových semienok a 2 PL masla (príp kokosovy olej). Znovu namiesto banánu môže ísť jablkové pyré. Tie lanové semienka nahrádzajú vajíčko 😉

terezia1477
25. jún 2020

@emilka_1 super recepty ale urcite az pre starsie dietatko, nie 8m

nikpa
25. jún 2020

@misickaa4 my doma robíme synovi niečo ako musli - jemne ovsené vločky, detská výživa, banany viac zrele aby to trochu osladili, rozpustene maslo, sušené ovocie alebo semiačka podla chuti. Neviem množstva, davam od oka aby z toho bola hustá hmota, ktorú potom rukou roztlačim na plech a dam piecť na 170 stupňov 10-12min, krajam az po dopečení.

emilka_1
25. jún 2020

@terezia1477 prečo by boli pre staršie? Nieje tam nič, čo 8 mesačné nemôže. Určite lepšie, ako brumíky, piškóty či hocijaké kupované keksíky, ktoré bežne maminky deťom dávajú. Myslím, že ovocie, ovos a múku kľudne môže, a štipku korenín tak isto.

vinetuu
25. jún 2020

cerstve ovocie by som davala jest iba samotne, nie s kasou ci v kolaci ci keksiku ... 8 mesacnemu by stacilo ohryzat mrkvu na pare dusenu, ci? 🙂

zuzana_ilkova
26. jún 2020

Ahojte mozem sa opytat mam 6 mesacneho a ovsene vlocky mozu deti od kolkych mesiacov? Nemali ste problem ze by deti z nich nafukovalo? Pytam sa preto ze by som ich neskor malemu rada davala a nasla som aj vela super receptov s nimi, ale ja ich nemozem jest a tam sa trosku bojim aby malemu neurobili viac skody ako osohu...

misickaa4
autor
27. jún 2020

@zuzana_ilkova ja normalne davam. Nema problem

nikpa
27. jún 2020

@zuzana_ilkova ja tiež dávam ovsené vločky asi od 7-8 mesiaca, skus a uvidíš ako ti ich bude tolerovať