Riedenie mlieka

ipla
4. jan 2017

Ahojte. Chcem prejst na krabickove mlieko 3,5 a neviem či ho mám zo začiatku riešiť s čajom či nie. Ďakujem

sykorkauhliarka
4. jan 2017

pocula som ze s vodou ale s cajom ? brrrrr

evittam
4. jan 2017

@ipla Kolko ma dieta? Z akeho dovodu ho chces riedit?

hivanik
4. jan 2017

@ipla podla toho kolko ma dieta mes.alebo roky

zuska2001
4. jan 2017

riedim vodou, ale iba preto, že malý odmieta piť čokolvek okrem mlieka. tak v rámci pitného režimu, aby mal tekutiny.

stastnablcha
4. jan 2017

ja by som neriedila... ak je babo este male staci mu liecko. my sme na amilku bifido a mala tiez neholduje cistej vode... sladene caje alebo dzus nechcem davat, a zatial jej to staci takto.. som si povedala ze kym je na mliecku tak tekutiny ma a potom - ved bude smadna 🙂

evittam
4. jan 2017

@stastnablcha Ja som okrem MM davala od malicka aj caje,vodu. Mlieko je potravina nie tekutina-a hlavne co sa tyka novorodencov,dojciat.....Tieto deti mozu byt aj smadne nielen hladne a furt do nich pchat mlieko ci uz MM,UM al.ostatne.....staci im dat raz za cas normalne sa napit vody,caju...

ipla
autor
4. jan 2017

@hivanik mala ma 8 mesiacov.

86alenka
4. jan 2017

Niekedy sa riedilo vodou, ale predpokladám, že len čerstvé kravské mlieko. To obsahuje veľa smotany, tak veľa detí má potom problémy so zapekaním. Koľko má malý mesiacov, že chceš riediť? Môžeš začať radšej 1,5 % a po čase dať 3,5 % neriedené...

hivanik
4. jan 2017

@ipla Najlepsie bude sa poradit s pediatrickou. Ja som davala az od 2 r.a to som uz neriedila. Je dobre na zaciatku napisat podrobnosti, lebo potom len tipovacka.

juhseverzapad
4. jan 2017

@ipla mlieko z obchodu je riedené až až. Ja som dávala od 4-teho mesiaca čisté kravské neriedené.

janci05
4. jan 2017

My sme boli od troch mesiacov na Nutrilone a poton na Sunáre, ale to až tak tiež do 2 rokov. Potom som dávala kravské mlieko z obchodu 3,5 %, ale neriedila som. V 8 mesiacoch sa mi to zdá začasu dávať mlieko z obchodu. Asi najskôr prejsť na umelé mliečko ako ho bude zvládať a tráviť a potom až prejsť na kravské mlieko. Ak nebude žiadny problém, tak potom by si ho mohla dávať, ale to už nie je obohatené o nejaké tie vitamíny ako materské čí umelé mlieko.

kamillla56
5. jan 2017

@evittam prosim ta, MM nieje potravina, obsahuje 87 ci kolko % vody a toboz novorodencom a aj dojcatam uplne pokryje hlad aj smäd, ak si matka da zalezat na tom aby mala mlieko a ponukne, ked si dieta zaziada. To ze ty si davala vodu a caje - flasou predpokladam, este neznamena ze sa to tak ma robit. Akurat pre tych co sa chcu cim skor odstavit.

evittam
5. jan 2017

@kamillla56 To je tvoj nazor. Ja som v pohode dojcila a mali obe deti aj caj aj vodu ked bolo treba. Nerobila som,samozrejme,zo seba "cumel na poziadanie"....MM je potravina, z ktorej sa ma dieta najest-do urciteho veku.....
Skus ty len jest cely den a nenapit sa...
Nazor,ze dieta nemoze byt smadne a nepotebuje vodu al.caj je podla mna hlupost aj podla mojich skusenosti. Ale kazdy nech sa zariadi sam-pisem svoje nazory a skusenosti-ak sa dieta riadne napapa a za pol hodku hodku mrnci tak mu staci voda-netreba hned prsnik vytahovat a potom sa stazovat ako mi dieta "na cecku visi" cely den.😉

evittam
5. jan 2017

Dokonca poznam dost pediatricok,ktore odporucia -"oklamte dieta vodickou" -ak pyta jest -a sama sa ledva zmesti na stolicku...
Nic netreba prehanat....ak sa dieta riadne napapa tak mu normalne staci papat raz za 2-3 hod do cca 2-3 mesiacov.

evittam
5. jan 2017

@kamillla56 A to ze tebe-predpokladam (tak ako aj ty) vyhovuje,ze ti dieta visi na prsniku cely den tiez neznamena,ze je to tak spravne.
Je to diskusia -napisala som svoje nazory a skusenost a nepotrebujem tu odsudzovanie alebo neviem co od nejakej co si mysli,ze ak ma dieta nonstop zavesene na prsniku tak nic lepsie neexistuje. 😉

evittam
5. jan 2017

@ipla K tvojej otazke - v 8. mesiaci ak uz nechces davat UM tak v pohode plnotucne 3,5perc.,alebo kravske z automatu al.od kravy-prevarit-treba vyskusat. Ja som davala kravske mlieko cca od roka.😉 Urcite by som neriedila-nema to vyznam.