Rizikové potraviny v období dojčenia

hilaris
4. máj 2009

Bolesti a nafukovania bruska u babetiek sa da vyhnut upravenou stravou matky ale postradam zoznam potravin ktore mozu babatkam sposobovat problemy. Vsimla som si ze su vytvorene temy kde sa prave o tomto diskutuje no mojim zamerom je dat dohromady prave ten zoznam rizikovych potravin - a hlavne nech je to prehladne aby si to kazda babtko zaneprazdnena zena mohla rychlo nastudovat. Prosim o prispekvky konkretnych potravin ktore nenajdete nizsie uvedene a viete (mate skusenost) ze babatku nerobili dobre. Dakujem!

alergeny: jahody, paradajky, citrusy, med, orechy, mak...

brusko: strukoviny, kukurica, brokolica (hlavne nozicka), slanina, kalerab, kel, cesnak, vlocky, cerstve pecivo, kysnute kolace, surova cibula, paprika, supky z hrusiek, supky z jablk...

zdoraznujem ze ide o zoznam rizikovych potravin- nie nevyhnutne len tzch ktore "urcite" nerobia dobre.

akejka
4. máj 2009

ďalší alergén: čokoláda
bruško: sýtené nápoje

emjee
4. máj 2009

brusko: kakao

shaula
4. máj 2009

alergen: celer

stvura
4. máj 2009

Nie je to sranda inac ze medzi prvymi prikrmami je aj brokolica? Piseme si tu o nej ako o potravine ktora vyvolava bolesti bruska a dietatku ju davame medzi prvymi prikrmami po ukoncenom siestom mesiaci...

Inac najvacsi alergen nitko nenapisal....HRIBY!
Moj maly sa mi osypal po celom tele a to som mala dva sampiony medzi dusenou zeleninou. Ten zeler ano, menej aktivny je stopkovy, ten uz od pol roka co dojcim davam do polievky.

hilaris
autor
4. máj 2009

prosim strucne aby sa to zasa nezakecalo ako v ostatnych temach. dakujem!

marelica
4. máj 2009

Bruško - biele pečivo, najmä ešte teplé rožky, žemle, sendvič apod.

quetka
4. máj 2009

tazko tu pisat o potravinach co sposobuju nejake rakcie babatka, nakolko kazde babatko je ine a moze uplne inac znazat potraviny
to so bolo vymenovane v prvom prispevku, skoro vsetko konzumujem a mala nemala zatial (klop klop) ziadne vaznejsie problemi 😉

pridam zopar co som zaregistrovala od kamosiek

mlieko - reakcia na laktozu
kapusta

salvia - neni alergen ani brusko neboli, ale zastavuje tvorbu mlieka

evulinkab
4. máj 2009

já jediné, co nemužu jíst, po čem mi malej plakal, je květák.Jinak mužu vše🙂

evaviki
4. máj 2009

rozne korenie a chilli 🙂

akejka
4. máj 2009

bruško nafukuje aj melón, hruška a čerešne

anad
4. máj 2009

brusko: redkovka
alergen: morske ryby

jola2
4. máj 2009

bříško: jogurty a jiné kysanomléčné výrobky

Zpozorovala jsem že malá je nejvíc v pohodě když mám na jídlo brambory a maso 😉

anad
4. máj 2009

kyslomliecne vyrobky nie su problematicke, mlieko ano ale jogurty urcite nie

shaula
4. máj 2009

Anad: nebyla bych si jistá, mně kluci řvali do půl roku, dodnes nevím, jestli to byly prdíky nebo protože jsem v té době jedla jogurty na tuny...

pebi
5. máj 2009

meloun - Anetka se mi po něm osypala

artepeli
5. máj 2009

petrzelova nat taky nic moc

mirri
5. máj 2009

ja dostala od pediatra tento seznam nevhodnych potravin behem kojeni-

kvetak,cesnek,cibule,chrest,paprika,okurky,jahody,hrozno,tresne,broskve,merunky
koreni
smazene jidla
zrajici syry-gorgonzola,brie..
korysi
sladkosti s kremem nebo likerem
kakao

nektere potraviny ovlivnuji chut mleka,jine jsou nebezpecne pro dite a dalsi vystavuji riziku alergie 😉

jola2
5. máj 2009

bříško: nedozrálé banány (měli jsme z toho MEGE koliku 😢 )

katyl
5. máj 2009

No musim vam povedat prihodu s kojenim a kakanim 😀
filip ma dnes pol roka, iba ho kojim
zo zaciatku som si davala velky pozor co zjem, ale postupne som zacala pridavat potraviny aj neodporucane a sledovala som co a ako. Vzdy to bolo v pohode, nikdy som nezjedla cely tanier kapustnice napr, ale mensie porcie som si davala, aj kakao, cokoladu, citrusy....vsetko.
A vcera som neodolala, a isli sme s manzelom na cinu, vravim si, ma uz pol roka, zatial nic nevadilo, nedam si ani nic stiplave.
Dala som si len sladkokysle maso s rezancami.......pol taniera....no poviem vam, vecer nastal cirkus, prdiky atd
potom sice spal, ale nepokojne
a rano kakal zeleno, o hodinu znova, potom zova a znova.....4 krat zelene, az potom poobede sa ukludnil 😅
aj ma to mrzelo, ale nemohla som to vediet.
takze cinu vam neodporucam, ani v malom mozstve ☹
zajtra zaciname s mrkvickou, tak uz snad bude dobre

matinka
5. máj 2009

my mame z niektoreho jedla koprivku, v mojej strave to bolo: horcica, hriby,cokolada, rybezle, med...
v jeho strave: zemiaky aj mrkva domace (asi tam boli nejake dusicnany)... bio znasa dobre

ludmmila
7. máj 2009

ja som pre maleho bolesti bruska nemohla jest skoro nic ... teda vsetko co popisujete ... no plus vajicka to bola pohroma a cierne korenie a pikantne jedla

lyongirl
7. máj 2009

matový čaj - zastavuje tvorbu mlieka

danca81
16. máj 2010

bříško: bramborové knedlíky, cibule, česnek 😝

lenia7891
20. aug 2013

Moja sa zase strasne vyhadzala na tvaricke aj hrudníku z mlieka pričom som ho pridala len do omáčky,ale ako citam tak v podstate nemozem jesť skoro nic....

mara911
15. dec 2014

mozem mak ked kojim

egyptanka
15. dec 2014

@mara911 mozes mak 🙂

kikinaj
22. aug 2018

@hilaris
Podarilo sa vam ten zoznam urobit? Potrebovala by som hp. Dakujem