Ročné dieťa odmieta jesť a piť

endzi81
15. mar 2016

Ahojte, moja dcerka je po chorobe, odmieta mi pit a jest. Nedostanem absolutne nic, okrem par piskot denne a mlieka v noci. Aj s tym mliekom je to problem, kedze mala hnacky, tak jej musim davat bezlaktozove a to tiez odmieta. Vidim ake ma suche pery ale nenapije sa nicoho a z nicoho (voda, caj, stava, mlieko, pohar, flaska, lyzicka) a nezje nic, predtym jedla pekne rano kasu, desiatu ovocie, obed polievka a druhe, olovrant aj veceru, teraz zje mozno 8 piskot denne. Uz aj schudla, Dr povedala ze to chce cas a trpezlivost, ale tu ja nemam. Nepoznate nejake triky? Namocene piskoty mi nezje, to som uz skusala. ☹

maminkasisa
15. mar 2016

my ked sme mali problemy s jedenim, tak sme sa snazili vzdy vsetci byt spolu za stolom, a deti nemohli odist, kym vsetci nezjedli. skuste sa pritom rozpravat, aby aj Vas videla jest, alebo pri hre, teraz ideme vsetci pit... aj babikam sme dali napit.... potom pri knizke, a teraz si dame bananik....neviem, ake stare mate dieta... asi len musi zistit, ze uz nebude hnackovat, ked nieco spapa...toto u nas fungovalo... ale tiez trpezlivost....

qidko
15. mar 2016

Skuste to hrou daj jej oblubene hracky a akoze papaju aj oni...nasi jedli vzdy spolu a niekedy Ked odmietali tak chodili kamoskine deti a jedli spolu cim viac nas bolo pri stole tym viac sa chceli predviest ako pekne papaju..drzim palce a veeelmi vela trpezlivosti

majulino
15. mar 2016

tak s tymto ja bojujem vyse 3 rokov, tiez nemam trpezlivost jednoducho nasilu otvorim usta a vlejem lebo uz mi skoncil maly na infuziach kvoli tomu ze nepil a s jedlom tiez obcas nasilu obcas chce iba moju pozornost

karkana
15. mar 2016

@endzi81 no moja dcerka vôbec lyžičkou nechcela jesť,možno 10lyž za mesiac niečo,,,,,,,,,,,,,čaj voda-vôbec, nasilu striekačkou,,,,,len mlieko do skoro 17mesiacov,vtedy začala jablčník a harulu 🙂 ,,,,,,,,,,,,teraz má 2 a 4mesiace a chutí jej všetko,,,,,,,,,, 😉 čiže len ponúkať,,,,nechce ,,tak neskôr,,,,,,,,,aj ja som bola zúfalá, ale teraz vidím, že zbytočne,,,,je z nej guľka baculatá,niektoré deti sú také,,,

endzi81
autor
16. mar 2016

Ahojte, dakujem za reakcie. Dr mi dnes potvrdila rotavirus, ze sme si ho doniesli z nemocnice, tak super!! Takze preto hnacky. Dnes uz pila viac, aj trochu papala. Asi dve lyzicky sa podarili vdaka krmeniu plysaka, a trochu jablka ked som ho jedla ja a neponukala jej - prisla si sama odkusnut. 🙂 Snad bude kazdym dnom lepsie. Inak sa presne bojim infuzky, teda ze zase do nemocnice.