Ročné dieťa odmieta tekutiny

cukrik1906
31. máj 2014

Mamicky mame taky problem malicka bude mat v juni rocik cca tyzden mi zacala vodicku vypluvat a strasne pri nej place uplne ju odmieta...ked jej davam cez flasku tak si malicko potiahne a tu odmieta tiez to sme mali taky problem skoro od narodenia...viete predtym mi vypila aj 800 ml za den a teraz je problem do nej dat 400 aj to neviem kolko mi teraz za den vypije kedze mi to aj vypluva a je cela mokra stale ju len prezliekam..mame 6 zubkov neviem ci je to kvoli zubkom ze odmieta tu vodicku a teraz dokonca aj to papanie neni niake dobre svoju davku si spapa ale to ju musime vseliako zabavat..a vyskusali sme uz skoro vsetko hrnceky,slamky,caje,dzusiky...celkovo aj cez den je strasne zla len place poriadne ani nespinka...v noci spinka len cez den je problem ked ju idem aj ucicikat strasne place co sa tyka plnienok nemava ich take zacikane ake ich mavala ked mi vypila vyse vodicky...myslite ze je to kvoli zubkom?co sa tyka krvicky ma uplne vsetko v poriadku ...prosim poradte mi obraciam sa na vas dakujem

belllinka
31. máj 2014

@cukrik1906 Podla mna ti vypije fakt ze dost. Moja da za den iba cca 150 ml caju a viac nechce, aj ked sme vyskusali vsetky mozne pohariky, caje, vodu...

lusyke
31. máj 2014

No neviem ale ak vypije 400 ml tak to mas este fajn. Nasa ma vyse roka a vypije sotva 400 za cely den a noc. Niekedy menej. A ked mala rok tak som do nej dostala max 200ml a tiez dost vypluvala. Ale ona pije hlavne mliečko. Myslim ze pokial ti vypije dost mlieka tak je to ok. Mozno to vystrajanie s tekutinami nema spolocne nic a trapi ju cosi ine. Mozno aj tie zubky Ak sa ti to ale nezda tak sa porad s lekarom.

veriiii
31. máj 2014

@cukrik1906 mozem sa spytat aky ma celodenny prijem tekutin?mliecko, polievocky, kase atd?u rocneho je optimum 1100ml dokopy..
co sa tyka priciny, chapem,ze ste boli u dr , ta teda nic nenasla, hrdielko, uska asi pozerala, zapal z krvi sa nezistil teda?brali ste aj moc?este o tom by som porozmyslala..
a ako celkovo papa aj to sa zhorsilo?, keby to boli zubky ,hlavne by nechcela papat...mozno nie je smadna, ze sa jej zvysil prijem tekutin inde, nedavate jej napr viac niecoho ineho>mliecko, kase, nieco ste nepridali do jej jedalnicka, kde su skryte tekutiny?
jasne,ze ma menej precikanych plienok ked vypije menej,ale zasa,mozno su este stale v norme?
v kazdom pripade, ak stale mas obavy, isla by som k dr opat.

katka5
31. máj 2014

Aj moja 17-mesačná dcérka vypije veľmi málo, takisto vodu nechcela, dávala som slamky , sirupy, čajíky, ale nič nechce. Tiež neviem či je to dobre. Vypije mliečko, a to 4x denne priemer 100 ml.K tomu spapá na obed polievku, takže neviem, možno to stačí. Tiež to asi spomeniem doktorke.

bombulka
31. máj 2014

@cukrik1906 tiez si myslim, ze to nie je tak malo, ak este okrem toho spapka aj polievocku, nejaku zeleninu, ovocie, mlieko, mozes byt spokojna. aj my sme mali velky problem s pitim, okrem mlieka nechcela pit vobec nic a vobec z nicoho, uz sme skusili aj striekacku, ale vysledok bol jednym kutikom dnu, druhym von a vonku 35 stupnov 😒 ona cervena, cela spotena, no zabava velka... a vtedy sa mi osvedcilo jedine, davala som jej nesolene kukuricne chrumky, po ktorych, kedze su take suche, ju vzdy smadilo a vtedy toho vypila dost. viem, ze to nie je idealne riesenie a islo to trochu aj na ukor riadneho jedla, ale vtedy to bolo pre mna prvorade, aby pila a nedehydrovala sa v takej horucave. tak ak sa ti to pozdava, skus dat nieco take suchsie, napr. tie ryzove chlebiky pre najmensie deti a uvidis, mozno jej to potom tiez dobre padne poriadne sa napit 🙂

lusyke
31. máj 2014

@bombulka presne aj my sme to riesili chrumkami. Potom sa naucila pit poriadne a teraz uz nieje problem a viem ze vypije tolko kolko potrebuje.

pribinak
31. máj 2014

Ako píšu Maminy v príspevkoch, pije celkom OK, ak na mokré plienky, zrejme to jej organizmu stačí

Ved rátaj okrem vody aj polievocku, mlieko, aj stavicku z ovocia, tiez nepises akú na váhu, okrem toho, ide leto a uvidis, ze si možno aj sama vypýta piť

cukrik1906
autor
1. jún 2014

dakujem za kazdu radu nasa ma vyse sedem kg je taka drobnejsia mlieko to je ten problem ze jej ho robim z nemliecnou kasou...napúisem vam nas jedalnicek rano do osmej dopapa 130 mlieka s tou kasou nemliecnou inak by mi to vypluvala krmime sa len cez lyzicku...o desiatej papa masko zo zeleninkou potom o jednej mliecko 150 potom o stvrtej ovocie presnidavku potom o siedmej spapa 190 kase od hami...toto je nas jedalnicek...a co sa tyka chrumiek viete kolko ich spapa cez den??strasne moc kupujeme jej tie kukuricne ale ani to nepomaha a na krv sme boli ani nie mesiac do zadu...vsetko v poriadku...aj dnes rano uz bol problem aj smliekomju nakrmit...a smiem sa spytat?ktore su prosim vas ocne zubky?hned vedla tych prednych?

cukrik1906
autor
1. jún 2014

@belllinka a ma malicka dost zacikane plienocky???kolko ma mesiacikov???

soniatko
1. jún 2014

@cukrik1906 skusala si jej dat tekutiny lyzickou? ale nie z poharika, normalne z misky, aby si ju oklamala. alebo potom mi napada uz jedine ta striekacka, co je v nurofene.

cukrik1906
autor
1. jún 2014

@soniatko my jej davame vsetko len cez lyzicku striekackou to tiez vypluva aj s toho nurofenu my sme uz snad vyskusali vsetko a fakt mi to pripada ze je to stale horsie a horsie...a ked som to aj vravela doktorke z gastra tak mi nato povedala treba len vydrzat

cukrik1906
autor
1. jún 2014

@soniatko ale stale si dava nieco do ust vsetko co jej pride pod ruku ako keby ju tie zubky tak boleli..my mame styri predne zubky a dole dva?vraj tie ocne su najhorsie len neviem presne ktore to su...ci hned vedla tych prednych

dejka77
1. jún 2014

400 ml je podla mna dost. Moj malokedy vypije vsetko z pititka kde je asi 180 ml. Dcera bola taka ista, niektore dni nepila doslova nic. Ked mala asi 2r. tak zacala pit caj a potom uz na to nabehla. Mozno to chce len cas a skusat rozne finty.

cukrik1906
autor
1. jún 2014

@dejka77 ahoj a mavala ti prosim ta dost zacikane plienocky?u nasej to je dost poznat ked malicko pije aj na tych plienockach...myslis ze to teda nemam riesit a cas ukaze?vies mam prvu dcerku takze este take skusenosti nemam dik

soniatko
1. jún 2014

@cukrik1906 tak potom to bude asi tymi zubkami. ocne su tie vedla prednych. my ,nastastie, ani nevieme, ze nasej isli zubky, musim zaklopat na drevo. vzdy som iba nahodne objavila novy. akurat mavala 4 dni redsiu stolicu. kdesi som citala, ze dieta do 10 kg 130 ml/kg a nad 10 kil za kazde dalsie kilo tusim 50 ml. nasa mala by mala vypit 1,5l a tiez tolko nevypije. vypije 3/4 litra + polievky a mlieko.
moja kamoska ma zasa opacny problem. maly ma 20 mesiacov a vypije 2l vody.

imanuel
1. jún 2014

Ahoj, kúp si v lekárni testovacie prúžky na moč, bežne jej prekontroluj, ak nebude mať v poriadku ketóny, rieš to. V tom prípade je dehydrovaná. 😒 Aj moja prostredná dcérka odmietala piť, bolo to veľmi náročné obdobie. ☹ Teraz sme v poriadku, upravilo sa to. Držím palce. 🙂

imanuel
1. jún 2014
dejka77
1. jún 2014

@cukrik1906 Tak to urcite nemala, ziadne tazke plienky neboli. Skusat mozes dalej, ale ako som pisala 400ml je celkom dost. Vies je ine keby nepila vobec. Ono sa to casom urcite upravi zvlast ked si pisala, ze predtym pila viac.

mirkatrencin
9. aug 2014

Ja som mala tento isty problem...tak som si povedala, ze ja ta kamoska nebudem s flaskou nahanat.Kupila som jej malu flasku 150ml este som ju s nou par krat ponahanala aby vedela a nechavam ju tak polozenu aby ju videla, a sama sa naucila....ked je smadna pride napije sa, a vzdy kontroluje ci sa na nu divam 🙂 a rehni sa ked ju pochvalim..skus to tak..a ked sme vonku tak zhruba kazdych 15 min jej dam cucnut glcik dva....kolko vypije neviem bo jek tu vodu casto menin za cerstvu...alemtal som chcela, ze nemam problem odvtedy jak som tu flasku kupila (chicco) vela stastia

nenabaja
23. sep 2014

Nemyslim si, ze dieta by sa dobrovolne trapilo smadom. Nas ma vyse roka a ked vypije 150 ml vody za den, tak je to vykon. Kojim ho len 2x denne plus a papa polievky, vela ovocia aj zeleniny. Celkovo je u nas teraz vdaka vyrobcom vod a flias velmi v kurze tento aquaholizmus - kazda mamicka beha po ihrisku za dietatom s flaskou v ruke a kazdu chvilu mu ju strka, je to az smiesne. Pritom nadmernym pitim dietatu akurat zatazuje oblicky. Samozrejme treba ponukat, ale s mierou. Dieta zje a vypije, kolko potrebuje. Ked nasmu malemu sli zubky, nejedol skoro vobec a pil len mlieko.