Ročný syn odmieta jedlo, chce iba prsník

domi247
11. mar 2021

Ahojte mamičky. Idem si k vám po radu. Synček mal teraz v marci rok. Stále ho dojčím no čím je starší tým viac je závisly. Odmieta jesť iné jedlo aj to čo mal predtým rád. Chce iba prsník. Keď bol menší tak pekne papal. Teraz všetko vypľuva.Dokonca ani vodu nechce pit. Stačí mu iba prsník a na obed trochu polievky.Čo mám robiť aby jedol ? Ďakujem

diana999
11. mar 2021

Nedať, a hotovo, raz hladný bude. Naje sa normálne

xjakubikovak
11. mar 2021

@domi247 môžu mu ísť zuby, moj na 20 mesiacov a tlačia sa mu očné tak teraz sa chce cuckat každých 5 minút🙄 ináč papa až príliš mám pocit😃 za mňa kľudne mu daj keď chce, ešte sa mi zdá malý na to aby mu bolo odopreté to najlepšie 🙂

nikpa
11. mar 2021

@domi247 nedat a ked bude naozaj hladný, dostanes do neho aj normálnu stravu. Ale ked bude mat brucho naliate mliekom, nebude mať dôvod jesť iné. V jeho veku potrebuje plnohodnotnú stravu, nielen mlieko. Ked sa normálne naje tak by som mu dala kľudne aj prsník ale skôr nie. A ďalšia vec ci neprechádza niečím prečo tak zrazu lipne na prsníkoch, nezačal spávať sám v posteli alebo nebol chorý, zuby...? Aj to by mohol byt dôvod.

patka06
11. mar 2021

Ročné dieťa už nepotrebuje prsník ako zdroj potravy ...odstavila by som ho

0silvia0
11. mar 2021

@domi247 moj syn to mal v tomto veku rovnako - rastli mu stolicky... Bud budes pocuvat tieto razne rady: nedaj mu, odstav ho, alebo prejavis svojmu dietatu trocha pochopenia. On za to nemoze, moj dokonca kazdu noc o polnoci spustil plac, potom som dala nurofen a kym mu zabral, som ho natriasala na rukach...

kath1210
11. mar 2021

@domi247 ahoj, do bodky si prechadzam rovnakym trapenim. Mala ma rok,”kedysi” pekne papala(chvilu cize som si ista ze je toho schopna), avsak jej idu zuby s velmi malymi prestavkami od 4mesiacov, momentalne idu dolne 3ky, aj horne su naliate. Mame 12 zubov!:(( neskutocne vycerpavajuce to je. Tieto dni presne viem kolka bije- z kazdeho! jedla zje presne 2 lyzicky, potom si asi uvedomi ze jej to je na dasna neprijemne a vyrazi mi lyzicku z ruky, skoncili sme. Jedine co zje je jogurt studeny, mlieko studene, tomju chladi. A cecok, to je jej istota. Pred tyzdnom som zo zufalstva stopla kojenie, nech sa konecne uvedomi a zacne jest normalne jedlo..jeden cely den a pol nedostala ani cec, k veceru nasledovneho dna mi ale uz jej plac nedal a povolila som. Nemozem ju nechat v tom trapeni sama. Ked jej mozem nejako pomoct, pomozem. Ked to ma byt prso 24/7, ok, nepotrva to vecne. Dufam🙏🏿

nickpick
11. mar 2021

@domi247 je to faza, ak mu rastu zubky a bolia ho dasienka skus akceptovat tento stav, normalne ho koj a ponukaj jedlom ako doteraz, ked sa bude citit lepsie tak si da, ked nie bude len na mlieku, mam 20 mesacnu kojenu dcerku, ma dni kedy krasne papa a potom dni kedy do nej dostanem len vyvar, materske mlieko obsahuje vsetky potrebne latky, WHO svetova zdravotnicka organizacia odporuca kojit do 2. roka dietata popri prikrmoch, takze sa vobec nemusis obavat, ze mu nieco bude chybat, radikalne nazory typu nedaj mu a pod. vacsinou maju zeny co nekojili, niektore deti sa odstavia same, niektore su trosku zavislejsie na mm najma ked si prechadzaju fyzickymi zmenami ako rast zubov, pozri nebude konzumovat mm do 18 r, ak mu viditelne nic nechyba, nechudne a nie je dehydrovany tak sa netrap...

andreatytler
12. mar 2021

@domi247 Ako dlho uz odmieta jedlo? Ake jedlo nukas? Mixovane, alebo to co jete vy?
Nas mal asi 2 tyzdne strajk a nejedol ani to co mal pred tym rad. Skusala som nove veci. Napriklad jogurt som ponukla studeny (dovtedy som nechavala ohriat na izbovu teplotu. Dala som mu do ruky cele jadlko z chladnicky. Postruhane surove jablko tiez vychladene z chladnicky... Myslim ze to studene mu bolo dobre na zuby. Potom sa zase rozjedol.
Ked mi zacne v polke jedla odtlacat ruku, pomaha mu dat nieco do ruky... rad sa hra s lyzicou... ale musi byt nova... taka co este nevidel (napriklad velka dospelacka lyzica) a ked ani lyzica nepomaha, davam male auticko. Lenze neviem ci je toto dobre riesenie... hlavne to auticko... on pri hre prestane mysliet na jedlo a len automaticky otvara usta ked prichadza lyzicka s jedlom.

domi247
autor
12. mar 2021

Ďakujem baby. Pomohli ste mi 😉

0silvia0
12. mar 2021

@domi247 neboj, o par rokov budes riesit zasa nieco uplne ine. A napriklad dcera taketo tazke prezivanie rastu zubov vobec nemala. Tak neviem ci len niektore deti su take citlive, alebo zeby chlapci boli taki citlivi?

essenceee
26. mar 2021

tiež by som nedala. Ale zase ma napadlo, umele mliečko si neskušala dávat?