Rozdiely v kašičkách

lusia222
23. máj 2013

Ahoj,chcem sa opytat aky je rozdiel v detskycj kasickach ktore su od 4.,6., a 8. mesiaca. To akoze napr.ta pre deto od 4., mesiaca nezasyto 8 mesacne dieta ci ako?

xlucia
23. máj 2013

@lusia222 zasyti. to sa tyka alergenov. od kedy teoreticky kasu dieta moze, horna vekova hranica nie je urcena, mozes ich jest aj ty, ked ti chutia...
ale treba to brat s rezervou, lebo napr. jahody alebo med, ktore maju jest deti urcite az po roku, capne vyrobca do kase a napise ze od 4. mesaicov a mamicky veselo davaju bez rozmyslu, a potom riesia alergie a vysyp na kozi...

lusia222
autor
23. máj 2013

@xlucia tak takto,uhm.No tak to je potom sila ked da vyrobca na kasu ze je vhodna pre male dieta a pritom mu moze navodit alegriu na niektoru zlozku,ach..

dejka77
23. máj 2013

@lusia222 Co sa tyka kasi tak ziadne ochucovane nekupujem, dam tam sama co uznam za vhodne.

albao
23. máj 2013

@lusia222 vzdy som kupovala len ryzovu a potom som sama pridala jablko ci banan 😉 Prave kvoli tym nezmyslom ako je "detska vyziva malinova od 4 mesiacov" a podobne somariny. Neviem odkial chodia na tie cisla, ale jednoznacne je to zavadzajuce. Treba citat zlozenie vzdy 😉

ildici12
24. máj 2013

vyrobcom zial vobec nezalezi na zdravi nasich deti...napr aj kekse Sunarky su s medom, odporucane od 6.mesiacov, pricom med je silny alergen...nikdy som svojmu dietatu nedavala tie komercne kase typu Nestle, Hami... je to len predrazene obilie, vela cukru a ovocna prichut... skus si sama doma uvarit z obilia kasu, bez cukru a ochutit ju mozes ovocim... nielen uvaris zdravsie, ale aj vela usetris 🙂